Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1741 Post autor: lis23 » wt wrz 13, 2022 17:33 pm

Wiedzieli, kiedy wyskoczyć a premierą dwóch seriali Fantasy bo na YT i w internecie jest teraz wojna ;)
Ogólnie: "Ród Smoka" to arcydzieło a "Pierścienie Władzy" to tandetna abominacja ;) Przynajmniej "Willov" będzie mieć spokój bo przy premierze będzie już, chyba jedynym serialem Fantasy?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1742 Post autor: Koper » wt wrz 13, 2022 19:49 pm

Wawrzyniec pisze:
pn wrz 12, 2022 22:13 pm
Że co proszę?! :shock: To jakiś skandal, HAŃBA HAŃBA HAŃBA!!! Pamiętam jak w Grze o Tron była np. scena jak w burdelu para uprawiająca seks podglądała inna parę uprawiającą seks. I ta scena była BARDZO WAŻNA dla tego odcinka i fabuły. I czegoś takiego już nie ma?! To słabo.
Arya i druga Starkówna w GoT też uprawiały seks tak, że nic nie było widać, więc nie jest to całkowite nowum... niemniej... że tez HBO nie potrafi znaleźć aktorek, które nie mają problemów z full frontalem, to faktycznie słabo. ;)
Wojteł pisze:
wt wrz 13, 2022 13:31 pm
Ramin był najlepszy, gdy operował ciszą :p
To jak Desplat :D
lis23 pisze:
wt wrz 13, 2022 17:33 pm
Przynajmniej "Willov" będzie mieć spokój bo przy premierze będzie już, chyba jedynym serialem Fantasy?
Willow to dopiero będzie abominacja :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1743 Post autor: Wojteł » wt wrz 13, 2022 21:49 pm

Koper pisze:
wt wrz 13, 2022 19:49 pm
Wawrzyniec pisze:
pn wrz 12, 2022 22:13 pm
Że co proszę?! :shock: To jakiś skandal, HAŃBA HAŃBA HAŃBA!!! Pamiętam jak w Grze o Tron była np. scena jak w burdelu para uprawiająca seks podglądała inna parę uprawiającą seks. I ta scena była BARDZO WAŻNA dla tego odcinka i fabuły. I czegoś takiego już nie ma?! To słabo.
Arya i druga Starkówna w GoT też uprawiały seks tak, że nic nie było widać, więc nie jest to całkowite nowum... niemniej... że tez HBO nie potrafi znaleźć aktorek, które nie mają problemów z full frontalem, to faktycznie słabo. ;)
Ta, żeby jeszcze to chodziło o problemy aktorek - nie wiem skąd takie zdziwienie tą łagodnością w erze post-metoo, wielkim szumie o powstaniu nowego zawodu branżowego, czyli koordynatorów scen rozbieranych, morzu krytyki jaka się przez ostatnie lata wylała na HBO i przede wszystkim grę o tron za zbędne epatowanie kobiecą nagością, i to jeszcze w serialu z tak silnie feministycznym przesłaniem, ukazującym losy młodej kobiety w skrajnie patriarchalnym społeczeństwie. To i tak cud, że cokolwiek pokazała :p
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1744 Post autor: Koper » śr wrz 14, 2022 00:21 am

Wojteł pisze:
wt wrz 13, 2022 21:49 pm
Ta, żeby jeszcze to chodziło o problemy aktorek - nie wiem skąd takie zdziwienie tą łagodnością w erze post-metoo, wielkim szumie o powstaniu nowego zawodu branżowego, czyli koordynatorów scen rozbieranych, morzu krytyki jaka się przez ostatnie lata wylała na HBO i przede wszystkim grę o tron za zbędne epatowanie kobiecą nagością, i to jeszcze w serialu z tak silnie feministycznym przesłaniem, ukazującym losy młodej kobiety w skrajnie patriarchalnym społeczeństwie. To i tak cud, że cokolwiek pokazała :p
Nie po to feministki staniki paliły i domagały się równouprawnienia, żeby kobieta nie mogła z gołą klatą paradować w serialu HBO!!!
:P

Akurat w przypadku gł. bohaterki mam wrażenie, że to mogło wynikać z jej kontraktu, że nie życzyła sobie za wiele pokazywać, ostatecznie gdyby tam operator i montażysta cudów wianków nie wyczyniali to by było widać... :P Ewentualnie w Ameryce uznali, że bohaterka jest tak młoda, że nie wypada, by ją pokazywać nago (nawet jeśli aktorka jest pełnoletnia) - to nie Europa (choć i tu nie wiem czy się nie pozmieniało w ostatnich latach na skutek różnorakich metoo, girlspower i pedofilofobii)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1745 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 08:22 am

Mnie zawsze irytowało epatowanie sexem w tych serialach: "Rome", "Spartakus", "Gra o Tron". Wyglądało to tak, jakby sex miał zastąpić całą resztę: nie mamy kasy na sceny batalistyczne to macie sex ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1746 Post autor: Koper » śr wrz 14, 2022 17:39 pm

lis23 pisze:
śr wrz 14, 2022 08:22 am
Mnie zawsze irytowało epatowanie sexem w tych serialach: "Rome", "Spartakus", "Gra o Tron". Wyglądało to tak, jakby sex miał zastąpić całą resztę: nie mamy kasy na sceny batalistyczne to macie sex ;)
Mnie tam zawsze irytowało epatowanie scenami batalistycznymi w tych serialach... Wyglądało to tak, jakby miały zastąpić całą resztę: nie mamy już ładnych aktorek do rozebrania, to macie rozpierduchę. :P ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1747 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 14, 2022 20:35 pm

I prawda jest taka, że im budżet wzrastał i było więcej bitew i akcji, tym dialogii robiły się gorsze, fabuła głupsza i nagość zanikała.

W pierwszych sezonach wystarczyło postawić Tywina i już miało się świetną scenę. Co z tego, że potem mamy wielkie bitwy, skoro są głupie jak bitwa z bombowcami w The Last Jedi. I na co ten cały rozmach skoro dobre dialogii z pierwszych sezonów bardziej podwyższały adrenalinę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1748 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 21:41 pm

Sorry, ale jak masz serial niby Fantasy pomieszany z jakimś tam Średniowieczem to oczekujesz właśnie tych bitew - one mają być efekciarskie, o to właśnie chodzi. Nie jestem targetem GoT bo nie interesują mnie knowania, knucia, zdrady, itp. Dlatego odpadłem po pierwszym sezonie i do tych bitew nawet nie doszedłem i jakoś mnie nie kusi. Ja akurat jestem fanem scen batalistycznych we wszystkich gatunkach, poza współczesnym kinem wojennym.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1749 Post autor: Wojteł » śr wrz 14, 2022 22:34 pm

Nie wiem jakich bitew można oczekiwać od serialu z 2011 roku, nawet rekordowym jak na tamte czasy budżetem. Cud, że już w drugim sezonie udało się zrobić całkiem porządną scenę batalistyczną, a dzięki świetnej oglądalności byli w stanie pompować budżet aż do momentu, gdy zrobili coś takiego jak Bitwa Bękartów, która wiele filmów kinowych zawstydza rozmachem. No ale jak ktoś nie jest w stanie przebrnąć jednego sezonu wnikania w psychologię i politykę postaci, żeby dotrwać do późniejszych sezonów, gdzie proporcje bitew i spektaklu do niuansów i intryg jest wręcz odwrotny, to faktycznie, jest pełno innych filmów, w których jest głośno, ruchliwie, wybuchowo itd. ;)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1750 Post autor: Koper » śr wrz 14, 2022 23:15 pm

Wojteł pisze:
śr wrz 14, 2022 22:34 pm
No ale jak ktoś nie jest w stanie przebrnąć jednego sezonu wnikania w psychologię i politykę postaci, żeby dotrwać do późniejszych sezonów, gdzie proporcje bitew i spektaklu do niuansów i intryg jest wręcz odwrotny, to faktycznie, jest pełno innych filmów, w których jest głośno, ruchliwie, wybuchowo itd. ;)
Disney, Marvel, wiadomo :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1751 Post autor: lis23 » czw wrz 15, 2022 09:03 am

Tu też chodzi o bohaterów, np. Wiedźmin to też nie jest High Fantasy ale ma jednak ciekawego głównego bohatera ( a nawet bohaterów, jeśli weźmiemy pod uwagę także Jaskra ) któremu można kibicować i wszystkie powieści Sapkowskiego przeczytałem z dużą przyjemnością a w GoT nie ma kogoś takiego, przynajmniej w pierwszym sezonie, bo tutaj nie ma bohaterów pozytywnych i nie wiem co ma do tego Disney i Marvel?
Fani powyższych nie mogą oglądać nic innego? Plus ja w GoT i w RS nie czuję klimatu Fantasy, bo to, pomijając smoki jest coś a la "Wikingowie" lub "Upadek Królestwa", tylko tamte seriale ogląda mi się lepiej. Posiadam cztery tomy książkowej GoT w nowym, ilustrowanym wydaniu ale po pierwszym sezonie ( który oglądałem jednak dawno temu ) jakoś mnie do nich nie ciągnie.Pamiętam jak fani narzekali, że serialowa GoT pokazuje tylko narady przed bitwą i sceny po bitwie, bo nie było budżetu, trochę ja nasze "Ogniem i Mieczem", gdzie chyba też zabrakło na największe bitwy, jak porażka husarii czy bitwa pod Beresteczkiem.
Ostatnio zmieniony czw wrz 15, 2022 09:16 am przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1752 Post autor: Wojteł » czw wrz 15, 2022 09:16 am

Fani powyższych nie mogą oglądać nic innego?
Mogą, ale jak widać nie chcą :p

Pamiętam jak fani narzekali, że serialowa GoT pokazuje tylko narady przed bitwą i sceny po bitwie, bo nie było budżetu, trochę ja nasze "Ogniem i Mieczem", gdzie chyba też zabrakło na największe bitwy, jak porażka husarii czy bitwa pod Beresteczkiem.
Ale wiesz, że między pierwszym a kolejnymi sezonami trochę się pod tym względem pozmieniało?

youtu.be/D9E_CZOspWc
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1753 Post autor: lis23 » czw wrz 15, 2022 09:19 am

Wiem ale jak pisałem, nie polubiłem żadnego z bohaterów poza tym, który zginął ;)
To chyba też zależy od wychowania, ja nigdy nie kibicowałem złym bohaterom, nigdy nie rozumiałem fenomenu Vadera, Imperatora, Boby Fetta, itp. W GoT nie ma podziału na dobro i zło, w Wiedźminie niby też ale tam mamy tego bohatera, który jest jednak wyrazisty. Może tutaj kimś takim będzie Ten karzeł, czas pokaże bo zamierzam dać drugą szansę serialowi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1754 Post autor: qnebra » czw wrz 15, 2022 11:31 am

Spodziewam się, że cały pierwszy sezon poświęcą na wprowadzenie postaci i konfliktu, by się tym później w ogóle nie przejmować. Raz że to ma być dość krótkie, trzy lub cztery sezony, to jeszcze ilość i tempo wydarzeń podczas właściwego Tańca to jazda kolejką górską. Co więcej, patrząc się na to jak bardzo tłumaczą widzowi przeskoki w czasie, że w ogóle, nie będą się cackać z przypominaniem kto kim jest.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1755 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 15, 2022 13:39 pm

W tej wyciętej scenie nie ma bitew, wielkich walk, ani jazdy na koniu po plaży w slow-motion. Ale kupuję ją w pełni i wolę od czystego efekciarstwa:


youtu.be/Zb-RVIETRCE
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ