"Modlitwa w muzyce filmowej..."

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

"Modlitwa w muzyce filmowej..."

#1 Post autor: Łukasz Waligórski » ndz kwie 09, 2006 14:13 pm

Mam wielką prośbę do wszystkich użytkowników tego forum...

Otóż jak zapewnie niektórzy wiedzą, mam tę przyjemność, że prowadzę pewną audycję radiową o muzyce filmowej, w nadającym na całą Wielkopolskę, Radiu Merkury. Zazwyczaj jest to cotygodniowa audycja z średniej długości 20 minut. Jednak na najbliższy piątek (14 kwietnia) dostałem zadanie przygotowania godzinnej audycji o muzyce filmowej, która byłaby związana z nadchodzącymi świętami.

Moja prośba polega oczywiście na podaniu przez Was tytułów ścieżek dźwiękowych, która powinny się w takiej audycji znaleźć. Oczywiście mam już sporo pomysłów i płyt przygotowanych na tę okazję, ale być może wpadniecie na coś o czym ja nie mam pojęcia. Całej audycji postanowiłem nadać tytuł "Modlitwa w muzyce filmowej..." i chciałbym żebyście kierowali się wszelkimi skojażeniami z tym hasłem, w swoich propozycjach.

W góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Awatar użytkownika
Corsito
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 62
Rejestracja: sob mar 25, 2006 15:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: Corsito » ndz kwie 09, 2006 17:13 pm

Mary Goes to Jesus lub Ressurection by John Debeny musi byc :)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Marek Łach » ndz kwie 09, 2006 17:19 pm

Lord's Prayer z King of Kings Rozsy.

Wiem, nudny jestem :mrgreen:

Mefisto

#4 Post autor: Mefisto » ndz kwie 09, 2006 17:21 pm

hmm, myślę że dobrym pomysłem byłyby: The Wings z BM, Main Title z Sommersby - nieco mroczne, bo w końcu Elfman, ale jakże piękna to elegia i jeszcze może Casualties of War - te chóry idealnie się wpisują w temat.

Gość

#5 Post autor: Gość » ndz kwie 09, 2006 17:38 pm

The Thin Red Line - Light, przynajmniej fragment w którym pojawia się Christian Race (końcówka)

Generalnie należałoby pójśc w jakąś mistykę. Burning the Past z Kingdom of Heaven będzie bardzo dobrym przykładem, zwłaszcza, że wyśpiewywany przez chór tekst (Ave Regina caelorum, Ave Domina Angelorum, Salve radix, salve porta, Ex qua mundo lux est orta) jest jedną z antyfon wyśpiewywanych w Wielki Post. Zupełnie pasowałoby też Jesus of Nazareth z Greatest Story Ever Told Newmana.

Z Pasji: Mary Goes to Jesus, Olive Garden lub Bearing the Cross.

Obowiązkowym utworem jest Burning Bush Zimmera z Księcia Egiptu.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#6 Post autor: Paweł Stroiński » ndz kwie 09, 2006 18:03 pm

Wyjątkowo udało mi się NIE zalogować :D

Mefisto

#7 Post autor: Mefisto » ndz kwie 09, 2006 18:52 pm

hmm, no i oczywiście The Lion in Winter Barry'ego :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8 Post autor: Koper » ndz kwie 09, 2006 19:00 pm

Zapodaj "Misję" Morricone i masz z głowy. ;)

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#9 Post autor: Łukasz Waligórski » ndz kwie 09, 2006 19:10 pm

Widzę że w kilku przypadkach myślimy podobnie. Ja tak wstępnie zaplanowałem sobie "Pasję" Debney'a, "Ostatnie Kuszenie..." Gabriela, "Jezus z Nazaretu" Jarre'a, "Królestwo Niebieskie" Gregson-Williamsa, "Miasto Aniołów" Yareda (jeden wiadomy utwór). Poza tym zastanawiałem się nad "Misją" i "The Ten Commandments" Edelmana...

Awatar użytkownika
Patryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 02, 2005 20:25 pm

#10 Post autor: Patryk » ndz kwie 09, 2006 19:50 pm

Misja byłaby niezła, ale jest za bardzo obcykana przez dosłownie każdego. Jak już to puścić w wersji z Yo-Yo Ma. Casualties of war też jest OK, ale musiałbyś przyciąć, bo jak na radio to za długie (z tego co pamiętam coś pod 9 minut Main Title) . Jak Ten Commandments to celowałbym raczej w Bernsteina (choć przyznam, że wersji Edelmana nie znam)

Moje propozycje :

- Open Title z 25th Hour Blancharda
- Non Nobis Domine z Henry V Doyla
- Marcia Religioso z Godfather part III C.Coppoli
- The death of Lhakpa z Himalaya Coulaisa
- Sporo materiału w What dreams may come Morricone (przy okazji wprowadziłbyś termin "Rejected" ;D)
- The Barracks z True Confessions Delerue
- Finale z Ben Hura(dokładnie się zwie "Finale (extended choral track)")wiadomo kogo
- Habemus Papam Giovanni Paolo II z "Karola, człowieka..."

Tak dla jaj można by puścić All The Power And End Title z drugiej części Omena, choć przy obecnej KRRiTV lepiej nie ryzykować ;D

EDIT: Wrrrr co ten Uwe Boll robi pod moim nickiem, wypraszam sobie :x :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » ndz kwie 09, 2006 20:09 pm

Patryk pisze:Misja byłaby niezła, ale jest za bardzo obcykana przez dosłownie każdego. Jak już to puścić w wersji z Yo-Yo Ma. Casualties of war też jest OK, ale musiałbyś przyciąć, bo jak na radio to za długie (z tego co pamiętam coś pod 9 minut Main Title) . Jak Ten Commandments to celowałbym raczej w Bernsteina (choć przyznam, że wersji Edelmana nie znam)
W wersji Yo-Yo My na pewno nie ma utworów chóralnych, a chodziło mi o takie 2 czy 3 typowe religijne kawałki, które tam są. No, chyba że nie taki był koncept Łukasza. :)
A przeciętny słuchacz radiowy wcale nie jest wcale tak obcykany z "Misją" ani innymi znanymi nawet soundtrackami.

Casualties Of War jest boskie (tak jak boski był Diego M. ;) ), ale to raczej żałobna elegia, niż pieśń modlitewna, no ale to Łukasz decyduje. :)

PS: Aha, jeszcze jest "Mojżesz" Morricone., ale poza jednym, dwoma tematami średnio kojarzę ten score. :)

Gość

#12 Post autor: Gość » ndz kwie 09, 2006 20:26 pm

Prawda - nie ma chóru, ale za to brzmi bosko ;D . Łukasz mógłby przy okazji opisać postać Yo Yo Ma, projekty w których brał udział itp ;D. I nadal sądzę, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ścieżek, pomijając oczywiście Star Warsy i inne takie tam. Ale co ja tam wiem, ja tu tylko sprzątam.

W reszcie utworów jakie podałem chór występuje, czasami nawet bardzo obficie (Marcia Religioso czy wpadający w ucho Non Nobis Domine)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#13 Post autor: Tomek » pn kwie 10, 2006 09:14 am

Jeżeli to ma być muzyka modlitewna to proponowałbym muzykę bardzo subtelną i retrospektywną więc żadne tam 'Ressurection' z Pasji albo Lion in Winter bo przy takiej muzyce modlić się nie da :) Dlatego też na pierwszym miejscu Morricone (wcale nie musi być to muzyka religijna) a także "Father's Kolbe Preaching" Kilara, także "Ascension" z Draculi tego samego kompozytora lub chóralne, takie sakralne poematy Craiga Armstronga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#14 Post autor: Tomek » pn kwie 10, 2006 09:16 am

A, jeszcze muzyka Michała Lorenca oczywiście, dlaczego o niej nikt nie wspomina?
Obrazek

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#15 Post autor: Marcin Bensz » pn kwie 10, 2006 10:16 am

I dlaczego nikt nie wspomniał o The Burning Bush z The Prince Of Egypt Hansa Zimmera? :-) Bez tego nawet nie zaczynaj audycji. ;-)

ODPOWIEDZ