Tron Legacy - Daft Punk

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Tron Legacy - Daft Punk

#1 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 31, 2010 01:34 am

W sumie już niedługo będziemy mieli premierę sequela kultowego "Trona". Za muzykę tym razem odpowiada grupa Daft Punk.
Mystery był nawet łaskawy swego czasu zapodać linki do pierwszych promo-tracków z tego score, plus wygłosić coś niedorzecznego, ale zapomnijmy o tym, za zapoznajmy się z muzyką:
Fragmenty te tak bardzo spodobały się Babuchowi, że rzekł:
Łukasz Wudarski pisze:E to jest niezłe... Zamawiam reckę :)
Koper też wyraził swoją opinię co do tych fragmentów:
Koper pisze:elektorpierdy
Niezła muzyka, czy elektropierdy :?: Już niebawem każdy z nas to oceni, a na razie można zacząć powoli dyskusję, rozważanie, pierwsze spostrzeżenia itd.

Dziękuję za uwagę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#2 Post autor: Mystery » ndz paź 31, 2010 06:52 am

Klip z filmu, który tylko utwierdza mnie w przekonaniu do moich niedorzeczności :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=znCxCKkwscc

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3 Post autor: Koper » ndz paź 31, 2010 18:54 pm

brzmi jak Zimmer jakiś... :?

To ja już wolę elektropierdy jak podrabianie Hansa... :?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#4 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 31, 2010 19:18 pm

Dla mnie nie brzmi jak Zimmer. Mimo wszystko zbyt elektroniczne, ale coś jest w tej muzyce.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5 Post autor: Koper » ndz paź 31, 2010 19:30 pm

Chodzi mi o to co słychać w zalinkowanym fragmencie filmu. Takie pulsujące smyczki (pewnie syntetyczne) a la RCP.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#6 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 31, 2010 19:46 pm

Ano, rzeczywiście. Jest nawet coś "thadarkknightowatego" w tej muzyce. Ale musisz przyznać, że w obrazie spisuje się źle.
Gdyż np. te wyżej wymienione linki, już tak zimmerowato mi nie brzmią.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7 Post autor: Koper » ndz paź 31, 2010 19:51 pm

Wawrzyniec pisze:Ale musisz przyznać, że w obrazie spisuje się źle.
Nie przyznam. Spisuje się znośnie. Choć zaczynają być nudne tego typu motywy już troszkę. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#8 Post autor: Adam » ndz paź 31, 2010 19:52 pm

te synthowe smyczki do wyżygania brzmią wszędzie tak samo - czy to horror, czy komedia, czy akcja czy dramat.. stale to samo rcp.. jak cymbały u Lorenca :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#9 Post autor: Mystery » wt lis 09, 2010 15:35 pm

Jest tracklista, jeszcze bez czasów i próbek, ale jest:
http://www.amazon.co.uk/Tron-Legacy-Daf ... -21#disc_1

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#10 Post autor: Tomek » wt lis 09, 2010 17:14 pm

Może i brzmi trochę coś jak zimmerowy "Dark Knight", ale liczę że poza-filmowe pochodzenie Daft Punk nie nada muzyce manieryzmu filmówki i mimo to będziemy mieć przynajmniej w kategoriach rozrywkowych niezłej klasy dziełko z klimatem przez duże "K". Dodatkowo podobają mi się tu bardzo te zanurzone w minimalizmie, hipnotyczne brzmienia. Liczę też na nutkę rozmachu i epy (mimo że elektronicznej) :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » wt lis 09, 2010 21:28 pm

Ciekawe czy zapłaczemy na seansie za Wendy Carlos? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#12 Post autor: Adam » wt lis 09, 2010 22:05 pm

będzie też wydanie 2CD Limited! ciekawe co tam bedzie :) na merlinie juz jest na preorder.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#13 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 10, 2010 13:28 pm

Tomek pisze:Może i brzmi trochę coś jak zimmerowy "Dark Knight", ale liczę że poza-filmowe pochodzenie Daft Punk nie nada muzyce manieryzmu filmówki i mimo to będziemy mieć przynajmniej w kategoriach rozrywkowych niezłej klasy dziełko z klimatem przez duże "K"
Z tego co czytalem w komentarzach internetowych i to zarowno na imdb, youtube, czy tez fanowskich stronach Daft Punku, to ich fani sa srednio zadowoleni, gdyz nie podoba im sie, ze brzmi to zby filmowo. Ja wlasnie z tego powodu jestem bardziej zadowolony, gdyz tylko co niektore kawalki z dyskografii Daft Punku mi sie podobaly. Licze na dobry filmowy score.

A Wendy Carlos nie wiem czy ktos zaplacze, ale jej score to jakis porazajacy z tego co pamietam nie byl :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#14 Post autor: Tomek » śr lis 10, 2010 14:40 pm

Wawrzyniec pisze:Z tego co czytalem w komentarzach internetowych i to zarowno na imdb, youtube, czy tez fanowskich stronach Daft Punku, to ich fani sa srednio zadowoleni, gdyz nie podoba im sie, ze brzmi to zby filmowo. Ja wlasnie z tego powodu jestem bardziej zadowolony, gdyz tylko co niektore kawalki z dyskografii Daft Punku mi sie podobaly. Licze na dobry filmowy score.
Ja też jestem zadowolony:) Takie mariaże twórców muzyki popularnej z filmówką prawie zawsze przynoszą bardzo ciekawe rezultaty. Sprawdzałem próbki muzyki z ich solowych płyt i to mi się już nie podobało :D
Wawrzyniec pisze:A Wendy Carlos nie wiem czy ktos zaplacze, ale jej score to jakis porazajacy z tego co pamietam nie byl :?
Koper trochę przesadza :P Jakby oryginalna muzyka Walker był czymś naprawdę wyjątkowym ;-) Ale Koper tak ma, że marudzi na wszystko co nowe :D
Obrazek

bladerunner

#15 Post autor: bladerunner » śr lis 10, 2010 14:44 pm

Tomek pisze: że marudzi na wszystko co nowe :D
Only Conan, kurwa :!: 8)

ODPOWIEDZ