The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#76 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 22:47 pm

Ten utwór/motyw jest w sekwencji otwierającej i zamykającej film. Mam na kompie scenariusz ze strony FYC (zdążyłem ściągnąć zanim usunęli), mógłbym sprawdzić, ale nie chcę się spoilerować. Ale na pewno chodzi o tę sekwencję z narratorem i zalanym wodą mieszkaniem.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#77 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 25, 2017 23:56 pm

Ale ten utwór, to jakby co to nie jest ten wyrazisty motyw, tylko coś pobocznego, tak? Gdyż brzmi to ładnie, elegancko, akordeonowo w drugiej połowie, ale nie żeby mi wiele w głowie zostawało. Plus skojarzenia z Benjaminem Buttonem został uzasadnione. Przy czym w moim przypadku i też pewnie niektórych użytkowników forum, pojawia się też czerwona lampka, jak też ta muzyka będzie spisywała się w obrazie, czy nie będzie kiksowała itd.
Zobaczymy, posłuchamy...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#78 Post autor: hp_gof » ndz lis 26, 2017 00:37 am

Ech, Wawrzek, Ty jesteś na tyle specyficznym przypadkiem, że nawet jak Desplat pisze wyraziste tematy, to dla Ciebie są one wciąż zbyt mało wyraziste ;) Czerwoną lampkę (wina, najlepiej francuskiego) wypij, na zdrowie ;)

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#79 Post autor: hp_gof » ndz lis 26, 2017 09:25 am

Solidny wywiadzik z Olkiem na temat scoru. Sporo mówi o orkiestracjach i o tym za pomocą jakich instrumentów stworzył podwodny świat :)
http://www.awardsdaily.com/2017/11/25/i ... ape-water/

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#80 Post autor: Koper » ndz lis 26, 2017 09:27 am

hp_gof pisze:
ndz lis 26, 2017 00:37 am
Ech, Wawrzek, Ty jesteś na tyle specyficznym przypadkiem, że nawet jak Desplat pisze wyraziste tematy, to dla Ciebie są one wciąż zbyt mało wyraziste ;)
Ale temu akurat do wyrazistości to jeszcze sporo brakuje :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#81 Post autor: hp_gof » ndz lis 26, 2017 10:21 am

Skoro założenie jest takie, że to sekwencja podwodna, to i temat musi być nieco rozmyty ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#82 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 15:56 pm

Wiesz z taką teorią to muzyka z "The Abyss" powinna być rozmyta i niewyrazista, gdyż się dzieje pod wodą, o "Das Boot" nie wspominając. :P

Ale też, żeby nie było, gdyż widzę, że mamy trochę problemy z rozumieniem pojęcia "wyrazistych tematów". i też żeby nie było, że teraz będę się tutaj opierał o Zimmera, czy Williamsa, gdyż byłoby to za proste. To podam przykłady wyrazistych temtów od Desplata, gdzie chyba najlepiej wypada "Ghost Writer". Temat przewodni jest wyrazisty, pamięta się go, można zanucić, jest aranżowany i zostaje po seansie i po przesłuchaniu muzyki. "Ides of March" ze świetnym "Cadidate" na czele też ma naprawdę dobry, jak nie świetny temat.
Ten utwór przesłuchałem wiele razy i wiadomo brzmi to ładnie i mogę też z profesjonalnie-merytorycznego punktu widzenia zachwycać się bogactwem brzmienia, umiejętnościami kompozytorskimi i akordeonem na końcu. Ale nie zostaje mi ten temat w pamięci, nie jestem go w stanie jakoś zanucić. I gdyby ktoś mi go wplótł między "Benjamina Buttona" nie odczułbym raczej różnicy. Przykro mi. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#83 Post autor: hp_gof » pn lis 27, 2017 16:45 pm

No widzisz, a ja go potrafię gwizdać z pamięci :P A właściwy temat tak naprawdę usłyszysz 1 grudnia, więc wyluzuj ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#84 Post autor: Adam » pn lis 27, 2017 16:51 pm

Desplat ma wyraziste tematy. Nawet mega wyraziste :o Ale to było parę lat temu :cry: ta Woda ostatnim ratunkiem dla mistrzunia, bo Greenwood mu zabierze Oscara w przeciwnym razie :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#85 Post autor: hp_gof » pn lis 27, 2017 17:10 pm

LOL, "ostatnim ratunkiem" :mrgreen: Weź mnie nie rozśmieszaj :D Olek ma zajebisty rok, a Ty tu niemal jego koniec wieszczysz :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#86 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 17:32 pm

Hmm... Może i ma zajebisty, może mu dopisuje zdrowie, może kury dobrze się niosą, może zbiory winogron się udały, może remont mieszkania wyszedł lepiej jak oczekiwał...no ale niczego nadzwyczajnego jeszcze od niego nie słyszałem w tym roku. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#87 Post autor: Adam » pn lis 27, 2017 18:03 pm

otóż to. jeden utwór - Perły z Mułu <3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#88 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 19:15 pm

Wiesz, jeden dobry track na rok to nawet Junkiemu wychodzi. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#89 Post autor: hp_gof » pn lis 27, 2017 19:19 pm

Olek regularnie utrzymuje bardzo wysoki poziom (porównań do Junkiego nie skomentuję...), a Adam wieszczy, jakby to była ostatnia deska ratunku przed zagładą świata :roll: Litości!

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: The Shape of Water - Alexandre Desplat (2017)

#90 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 19:32 pm

Solidny ale bez błysku od jakiegoś czasu. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ