The horror... the horror...

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#61 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 23, 2009 20:19 pm

Wurger pisze:Witam
Jestem miłośnikiem starych angielskich horrów z słynnej wytworni Hammer Horror.Czołowym kompozytorem do ich filmów był James Bernard który po raz pierwszy wprowadził temat główny do filmów grozy :D
Udało mi sie zdobyć wszystkie dostępne soundtracki do filmów z Hammer Horror z oryginalnym recorgingiem ktora oddają klimat starych filmów
Najlepsze soundtracki sa do serii z Draculą i Frankensteinem :lol:
Wow :!: :shock: Nie wiedziałem, że w ogóle wydano muzykę do tych filmów? Ale skoro soundtracki te posiadasz to nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować takiej kolekcji :) Mimo, że sam nigdy nie deklarowałem się jako miłośnik horrorów to jednak te stworzone przez wytwórnię Hammer uwielbiam. Posiadają taki niepowtarzalny styl, a Christopher Lee i Peter Cushing są rewelacyjni, jako Dracula, Van Helsing i Doctor Frankenstein :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#62 Post autor: Wurger » śr wrz 23, 2009 22:54 pm

GDI Records wydala kilka regularnych płyt z filmow(m.in mój ulubiony Vampire Lovers) i parę składanek.Brytyjska Silva Screen również wydala z 3 składaki ,ale nagrane na nowo nie robią takiego wrażenia jak oryginalne recordings z GDI .

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#63 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 24, 2009 18:12 pm

Wurger pisze:GDI Records wydala kilka regularnych płyt z filmow(m.in mój ulubiony Vampire Lovers) i parę składanek.Brytyjska Silva Screen również wydala z 3 składaki ,ale nagrane na nowo nie robią takiego wrażenia jak oryginalne recordings z GDI .
Ale mam rozumieć, że Ty jesteś w posiadaniu tych składanek. Składanek, ale tych starszych składanek? Szczerze trochę mi trudno sobie przypomnieć jak ta muzyka brzmiała w tych filmach. Ale skoro filmy te posiadały doskonałą atmosferę to znaczy, że muzyka spisywała się doskonale :)

Hm. Trochę dziwne, że Bucholc nie zabrał tu głosu. :? On w końcu lubi starszą muzykę :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#64 Post autor: Bucholc Krok » czw wrz 24, 2009 19:44 pm

Wawrzyniec pisze:Szczerze trochę mi trudno sobie przypomnieć jak ta muzyka brzmiała w tych filmach.
Na tubie są fajne 'filmiki' dające jakies pojęcie:

http://www.youtube.com/watch?v=bpxaKAa6 ... L&index=14
Hm. Trochę dziwne, że Bucholc nie zabrał tu głosu. :?
A co miałby napisać? :)
On w końcu lubi starszą muzykę :wink:
Zgadza się, no i?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#65 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 25, 2009 00:09 am

Bucholc Krok pisze:Zgadza się, no i?
I myślałem, że skoro lubisz taką starszą muzykę to, ta do filmów Hammera byłaby dla Ciebie interesująca. Ale widzę, że jednak myliłem się, popełniłem błąd za który serdecznie przepraszam.

A pozostając dalej przy rewelacyjnych horrorach Hammera to na amazon.com znalazłem o taką płytę:

Obrazek

Właściwie są to dwie płyty, takie "The Best of Hammer Horrors". Do tego jest możliwość przesłuchania fragmentów. Dlatego też przesyłam linka, gdyby ktoś chciałby być zainteresowany samplami:

http://www.amazon.com/gp/product/B00006 ... d_i=507846
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#66 Post autor: Bucholc Krok » pt wrz 25, 2009 09:10 am

Wawrzyniec pisze: I myślałem, że skoro lubisz taką starszą muzykę to, ta do filmów Hammera byłaby dla Ciebie interesująca.
Jest interesująca (niektóre kawałki tego Bernarda przypominają Herrmanna ;)), ale czy to znaczy, że zaraz muszę się wypowiedzieć? :P :) Słabo znam jego muzykę i nawet niczego nie mogę polecić, jesli o to chodzi..

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#67 Post autor: Wurger » pt wrz 25, 2009 19:29 pm

Wawrzyniec napisał:
Ale mam rozumieć, że Ty jesteś w posiadaniu tych składanek. Składanek, ale tych starszych składanek? Szczerze trochę mi trudno sobie przypomnieć jak ta muzyka brzmiała w tych filmach. Ale skoro filmy te posiadały doskonałą atmosferę to znaczy, że muzyka spisywała się doskonale
[/u]
GDI Records wydala 2 składanki z prawie wszystkich filmów Hammer Horror (68 filmow).Wydali tez 14 regularnych soundtracków (głownie z przygód Draculi)

Wawrzyniec napisał:
A pozostając dalej przy rewelacyjnych horrorach Hammera to na amazon.com znalazłem o taką płytę
Ta płyta to składak ktory wydala na naowe Silva Screen w 2002 roku.Typowe wznowienie Silvy z Nickiem Raine jako "kierownikiem" orkiestry :lol:

James Bernard napisał tez muzykę do jednego z najbardziej znanych horrorów.Ta płytke dostałem w prezencie od żony w ubiegłym stuleciu :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#68 Post autor: Koper » sob wrz 26, 2009 12:39 pm

A tak propos Hammer'a, to jaki horror uchodzi za ich największe osiągnięcie? Bo choć uwielbiam ten gatunek filmowy i widziałem setki horrorów, to obrazy spod znaku tej wytwórni są mi, przyznaję, słabo znane.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#69 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 26, 2009 13:37 pm

Koper pisze:A tak propos Hammer'a, to jaki horror uchodzi za ich największe osiągnięcie? Bo choć uwielbiam ten gatunek filmowy i widziałem setki horrorów, to obrazy spod znaku tej wytwórni są mi, przyznaję, słabo znane.
Jeżeli ktoś lubi horrory, to nie ma bata, coś Hammera musi znać. Oczywiście o ile dana osoba lubi klasyczne horrory :wink:

W sumie trudno mi podać jakiś jeden klasyk Hammera, gdyż filmów ta wytwórnia nakręciła mnóstwo i to nie tylko horrory (zresztą chyba nawet recenzja muzyki do jednego filmu Hammera znajduje się na tej stronie). Co do samych horrorów to ja bez wahania polecałbym wszystko co wyreżyserował Terence Fisher. Jak chociażby:

"The Curse of Frankenstein" (1957)
"Dracula" (1958)
"The Revenge of Frankenstein" (1958)
"The Hound of the Baskervilles" (1959)
"The Mummy" (1959)
"The Curse of the Werewolf" (1961)
"The Gorgon" (1964)
"Island of Terror" (1966)
"The Devil Rides Out (1968)

Nie są to oczywiście wszystkie filmy Fishera, ale uważam, że te najlepiej odzwierciedlają czym jest Hammer. Przy czym jak już pisałem tych filmów powstało mnóstwo i wiadomo, że im mamy więcej sequeli z Draculą tym filmy tracą na wartości. Ale oglądając te wszystkie filmy zawsze możemy się delektować wspaniałym klimatem i niesamowitymi kreacjami Christophera Lee i Petera Cushinga
:D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#70 Post autor: Koper » ndz wrz 27, 2009 09:39 am

Mogłem coś z tego widzieć swego czasu w telewizji, ale raczej nic już z tego nie pamiętam. W sumie Dracula czy potwór Frankensteina to dość ograne motywy i się zastanawiam cóż takiego ciekawego w ich interpretacji mógł zaproponować Hammer Horror... :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#71 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 27, 2009 21:00 pm

Koper pisze: W sumie Dracula czy potwór Frankensteina to dość ograne motywy i się zastanawiam cóż takiego ciekawego w ich interpretacji mógł zaproponować Hammer Horror... :)
Wiadomo jeżeli szukasz czegoś naprawdę oryginalnego to Hammer do tego się raczej nie zalicza. Nie należy jednak zapominać, że te filmy powstawały w większości w latach 50-60 tych. A w sumie w tych filmach nie chodzi o oryginalność, tylko jakość, styl, klimat. Ten hammerowski klimat horrorowy to jest co ja przynajmniej lubię. Klasyczne postacie, jak wampiry, wilkołaki, mumie, Frankenstein, w klasycznym horrorze. A nie jakieś "Hostele" "Motele" "Hotele" czy też "Piły" "kiły" i "Mogiły", gdzie nie chodzi o nic więcej jak tylko o pokazanie jak najbardziej obrzydliwych scen.

Zresztą Hammer to nie tylko typowe horrory, ale także kino przygodowe jak chociażby ciekawe "She" z Ursulą Andress. I piszę, że film mi się podobał ze względu na fabułę, a nie urodę pani Andress, która nie jest w moim typie.
Hammer tworzył też ciekawe thrillery na granicy horroru, jak chociażby dobry "The Wicker Man". Zresztą chyba nawet Ty napisałeś recenzję do tegoż filmu? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#72 Post autor: Koper » pn wrz 28, 2009 00:06 am

Muzyki do tego filmu. Ale zrobiła go wytwórnia British Lion, a z Hammer Horror łączy go chyba tylko Christopher Lee.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#73 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 28, 2009 13:38 pm

Koper pisze:Muzyki do tego filmu. Ale zrobiła go wytwórnia British Lion, a z Hammer Horror łączy go chyba tylko Christopher Lee.
Ups :oops: W takim razie byłem w błędzie. Mea Culpa. Ale tu i tam Christopher Lee :) Zresztą jednym powodem, dla których horrory Hammera są takie dobre to właśnie aktorstwo. Przynajmniej ja bardzo lubię brytyjskich aktorów, a tutaj mam możliwość oglądania Lee i Cushinga :D Zapewne też mi się dostanie, ale dla mnie Christopher Lee, gra równie dobrze Draculę jak Bela Lugosi.


A będąc przy muzyce do horrorów to mam raczej niezbyt dobrą wiadomość: Steve Jablonsky skomponuje muzykę do remake'u "Nightmare on Elm Street". W sumie ja Jablonsky'ego jako tako broniłem, ale znając jego muzykę do dotychczasowych horrorów (zabawne, że są to same remake'i) to naprawdę mam obawy co do muzyki, zresztą do filmu tym bardziej. Nie wiem co Michaela Baya napadło na robienie remake'ów tych horrorów? A już najbardziej to przeraża mnie remake "Ptaków" w wykonaniu Baya :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#74 Post autor: Koper » pn wrz 28, 2009 17:13 pm

Co Baya napadło? Pewnie możliwość łatwego zarobienia szmalu. To co Bay kręci sam to jeszcze jak cię mogę (przynajmniej czasami), ale to co produkuje to porażka. Mnie jednak bardziej przerażają wiadomości dotyczące remakowania np. "Nieśmiertelnego". Już widzę jak Brian Tyler pisze we współpracy ze swoim kumplem Slashem, nieudolnie próbując dorównać soundtrackowi Kamena i Queen.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#75 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 29, 2009 16:59 pm

Koper pisze: Mnie jednak bardziej przerażają wiadomości dotyczące remakowania np. "Nieśmiertelnego". Już widzę jak Brian Tyler pisze we współpracy ze swoim kumplem Slashem, nieudolnie próbując dorównać soundtrackowi Kamena i Queen.
Tak, a mnie przeraża wizja remake'u "Pamięci absolutnej". Trudno mi sobie wyobrazić ten film bez muzyki Goldsmitha. W ogóle trudno mi sobie wyobrazić ten film. A co do remake'ów to zauważyłem, że do te wszystkie kompozycje horrorowe Jablonsky'ego to są same remake'i. Trochę to smutne. Przy większości filmów Jablonsky kopiuje Zimmera i kumpli z MV/RC, a jak przyjdzie mu do jakiegoś horroru skomponować muzykę to i ten horror jest kopią i niestet często nieudolną :(

A co innej horrorowej muzyki to wyczytałem, że Varese Sarabande planuje wydać jakąś nową limitowaną edycję "Children of the Corn" (1984) Jonathana Eliasa. Ma być chyba tylko 1000 kopii. Więc jak ktoś jest zainteresowany to niech się pospieszy :) Szczerze to ja tej muzyki nie znam (pojawił się chyba jej fragment w pamiętnym konkursie), ale podobno to klasyk :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ