Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#61 Post autor: lis23 » pt mar 03, 2017 14:43 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#62 Post autor: lis23 » wt mar 07, 2017 10:58 am

Oficjalny klip do głównej piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=axySrE0Kg6k
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#63 Post autor: Koper » wt mar 07, 2017 16:24 pm

boooooring
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#64 Post autor: lis23 » wt mar 07, 2017 16:29 pm

Ale czego Ty oczekiwałeś?
Było wiadomo, że to będzie z grubsza to samo, bo po co zmieniać coś, co jest dobre i się sprawdziło? To trochę tak, jak z "Gwiezdnymi Wojnami", które przyciągają do kin sentymentem z dzieciństwa i wcale nie muszą oferować jakiejś nowej jakości, byleby to były Gwiezdne Wojny.
Film na pewno będzie poszerzony o jakieś wątki, o trzy nowe piosenki i to mi w zasadzie wystarczy. Wolę to, od np. jakiejś nowej podróby "King Konga".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#65 Post autor: Koper » wt mar 07, 2017 16:39 pm

To włącz sobie oryginał i nie zawracaj głowy :P
Ten cover niemal niczym się nie różni od oryginału. Nawet śpiewa duet: biała wokalista, czarny wokalista.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#66 Post autor: lis23 » wt mar 07, 2017 17:05 pm

Oryginał znam na pamięć i chętnie zobaczę to samo w trochę innym świetle. Poza tym, opinie krytyków są raczej pochlebne:
Film Piękna i Bestia zadebiutuje w naszych kinach 17 marca, a tymczasem pojawiły się już pierwsze recenzje krytyków. Film odbierany jest całkiem pozytywnie, chociaż nie brakuje w nim wad. Największą zaletą jest wygląd filmu, określany jest nawet jako wizualny spektakl. Najczęściej wymienianą wadą jest jego długość oraz wiele zbędnych scen.

Pojawiła się opinia o tym, że film wizualnie przypomina produkcje Kopciuszek z 2015 roku, przykładając dużą wagę do szczegółów, dekoracji oraz kostiumów. Dziennikarz USA Today uważa natomiast, że historia opowiedziana w filmie jest lepsza od oryginału i zarzuci czar na fanów jak i nowych widzów. Produkcja składa hołd klasyce, ale także tworzy nowy rozdział. Podkreślanej jest także, że co prawda po raz kolejny obejrzymy oklepaną już historię, to jednak bardzo miło jest powrócić do tych wspomnień. Entertainment Weekly chwali Emmę Watson, za to że wyglądem oczarowuje, oraz jak się okazuje potrafi całkiem ładnie śpiewać.
...
https://naekranie.pl/aktualnosci/pierws ... ow-1715445

Dla mnie, film mógłby być jeszcze dłuższy, gdyż nie cierpię krótkich filmów.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#67 Post autor: Adam » wt mar 07, 2017 18:24 pm

lis23 pisze:
wt mar 07, 2017 10:58 am
Oficjalny klip do głównej piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=axySrE0Kg6k
Koper pisze:boooooring
no dokładnie :?

Emma znów tak powinna tańczyć w tym teledysku :D :

Obrazek

i w ogóle co to za gwiazdki teraz są że o nich nie słyszałem :roll: ten gość to wiadomo, ale ta laska? :?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#68 Post autor: lis23 » śr mar 08, 2017 07:47 am

Ok, ale co byście chcieli tutaj zmienić?
Osobiście jestem zwolennikiem wiernych ekranizacji/adaptacji, bez żadnych udziwnień i głupot. Dlatego też mam tak mieszane uczucia co do filmowego "Władcy Pierścieni" bo z jednej strony to świetne filmy ale z drugiej, przeciętne ekranizacje (zwłaszcza "Powrót Króla") a ogólnie powinno być sześć dwu i pół godzinnych filmów ;) Ponieważ wielu twórców nie przykłada wagi do zgodności z literackim pierwowzorem, mamy potem takie kwiatki, jak "W 80 dni dookoła świata" z Jackie Chanem i Arnoldem, czy "Trzej Muszkieterowie" z plejadą gwiazd i z latającym okrętem Buckinghama. W ogóle, powieść Dumasa nie ma szczęścia do filmów, gdyż żaden z nich nie jest wierny książce, a wariacji jest aż nadto (córka Dartagnana, piąty muszkieter, itp.).
Z drugiej strony, jestem zwolennikiem remakeów znanych, ikonicznych historii, takich jak Tarzan, Zorro, Robin Hood czy Król Artur - ba! takie filmy mógłbym oglądać co rok, bo to mój ulubiony gatunek :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#69 Post autor: lis23 » czw mar 09, 2017 12:44 pm

Można już posłuchać krótkich fragmentów polskiej wersji piosenek:

http://www.empik.com/piekna-i-bestia,p1 ... ki-i-mp3-p
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#70 Post autor: lis23 » czw mar 09, 2017 15:29 pm

Cóż, polska wersja piosenek nie napawa optymizmem ...
Overtura to instrumentalna składanka melodii ze wszystkich piosenek i jest ona bardzo zgrabna. Prolog jest dziwny gdyż w ogóle nie przypomina oryginału - narratorem jest tu kobieta, co w polskiej wersji wypadło słabo, gdyż wypowiada kolejne zdania jakby od niechcenia. Sam prolog jest przedzielony mini arią operowa z balu. Przejdźmy do znanych już piosenek: dobrze wypada tylko Bella, ogólnie piosenki są poszerzone o dodatkowe linijki dialogowe, zwykle o niskich lotów humor (szczególnie w polskiej wersji dubbingowej) a utwór tytułowy jest dziwnie i sztucznie spowolniony. Ładnie wypada polska wersja "Everymore" i to by było na tyle.
Jutro dostanę wersję oryginalną (oby) i się porówna, może wady polskiej wersji nie występują lub są złagodzone w wersji oryginalnej?
Nowa piosenka w wykonaniu Celine Dion jest ok ale przebojem raczej nie będzie, za to "Everymore" jest bardzo ładne i myślę, że może liczyć na przyszłoroczną nominacje do Oscara. Szkoda, że w filmie zabraknie utworu "Human Again".
Samo wydanie jest ładne i ma dosyć obszerną książeczkę z adnotacjami kompozytora i autora tekstów:

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#71 Post autor: Mefisto » czw mar 09, 2017 20:17 pm

Boże, co za porażka. Nuta w nutę to samo co na albumie z animacji, tylko głosy inne. Dawno tak szybko nie wykasowałem nic z dysku, jak tego potworka. Disney zaczyna zjadać własny ogon. Oczywiście lisy z rodzinami tłumnie stawią się w kinach i będzie kolejny wielki sukces studia, zatem niestety nie upadnie. Pozostaje liczyć na jakiś huragan czy trzęsienie ziemi :P

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#72 Post autor: lis23 » czw mar 09, 2017 21:09 pm

No właśnie nie nuta w nutę, gdyż jest sporo zmian, spowolnień, zapewne podyktowanych tym, że sceny w filmie aktorskim mają inne tempo i rytm niż w animacji. Są też nowe piosenki, inny prolog, itp. Samej muzyki jeszcze nie słyszałem ale już mi się pobiera Deluxe ;) a jutro będzie oryginał.
Nawet jeśli to taka powtórka z rozrywki to też dobrze, gdyż oryginalny soundtrack nie jest zbyt dostępny i nie ma jeszcze wydania complete, więc dobre i to.
Poza tym, nikt Ci nie każe iść do kina, takie filmy robi się bazując na sentymencie dorosłych i pod zupełnie nową publikę (ich dzieci), która woli zobaczyć klasyczną opowieść w nowej, współczesnej i bliższej im szacie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#73 Post autor: Mefisto » czw mar 09, 2017 21:34 pm

lis23 pisze:
czw mar 09, 2017 21:09 pm
spowolnień
no zesrałem się po prostu od natłoku oryginalności
Są też nowe piosenki
tja, szaleństwo na całego
która woli zobaczyć klasyczną opowieść w nowej, współczesnej i bliższej im szacie.
Widzę, że powinieneś zatrudnić się w Hollywood, bo tam wszyscy zawsze wiedzą czego chce współczesna publika. A publika wcale tego nie chce - idą, bo nie ma alternatyw. Nie ma alternatyw, bo wciąż smażą się stare kotlety.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#74 Post autor: lis23 » czw mar 09, 2017 21:59 pm

Tak, tak, nie mają alternatyw - myśl stulecia!
Ty natomiast, razem z Koprem moglibyście podebrać pozycje wielkiemu krytykowi, Kota, któremu nie podoba się nic, co Amerykańskie ;) żeby Wam dogodzić trzeba by uchylić niema, strząsnąć gwiazdy i zgasić księżyc :mrgreen: Nic Wam się nie podoba, przez co dyskusja bywa bardzo trudna. Może już po prostu wyrosłeś z rozrywkowego kina made in Hollywood/ Mnie ono nadal bawi, może dlatego, że żyjąc w Polsce nie mam żadnych alternatyw w postaci rodzimego kina, które potrafi tylko wysmażyć tragicznego "Wiedźmina"?

Gdyby film był inny niż oryginał to wszyscy by płakali, że to już nie to samo i że zgwałcili klasykę, itp. Ludzie nie idą do kina dlatego, że nie mają wyboru tylko dlatego, że lubią to, co już znają.

W kwestii nowych piosenek: dostałem bardzo ładny i klasycznie musicalowy "Everymore" i choćby dlatego jestem usatysfakcjonowany.
Właśnie słucham oryginalnej wersji i jest lepiej, to co drażni po polsku tutaj wypada bardziej naturalnie, choć żeński narrator nadal mi nie pasi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Alan Menken - Beauty And The Beast Movie (2017)

#75 Post autor: Mefisto » czw mar 09, 2017 23:46 pm

lis23 pisze:
czw mar 09, 2017 21:59 pm
Tak, tak, nie mają alternatyw - myśl stulecia!
A jakie masz alternatywy dla rodzin z dziećmi w okolicach premiery Bestii? Żadnych. Dlatego, żeby filmy nie podbierały sobie widzów. Gdyby w ten sam weekend co Bestia weszła na przykład taka Zootopia, to gwarantuję, że ludzie wybraliby to drugie.
Poza tym gdyby ludzie wybierali to, co już znają, to siedzieliby w domu i oglądali po prostu starą animację.
Ach czekaj, zaraz - zapomniałem, że oryginalna baja dla obecnych dzieciaków jest pewnie zbyt dorosła i nie będą mogli zasnąć, dlatego zrobili nową, zapewne łagodniejszą :mrgreen:
Nic Wam się nie podoba, przez co dyskusja bywa bardzo trudna. Może już po prostu wyrosłeś z rozrywkowego kina made in Hollywood
Tak stary, pewnie dlatego doskonale bawiłem się na Loganie i La La Land - weź nie pierdol i nie udawaj, że mnie znasz, tylko dlatego, że słusznie jadę po Disneyu. I daj znać jak wymyślą coś oryginalnego, bo na razie w kolejce same aktorskie wersje tego, co już znamy. I żeby nie było, ja im nie bronię remakować, ale kurna - jak już się biorą za to, to niech niech przynajmniej będą kreatywni, a nie 1:1 wszystko, tylko zamiast rysowanych kresek, kreski z komputera.

ODPOWIEDZ