James Horner - Avatar

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#31 Post autor: VPFreeMan » sob paź 24, 2009 19:03 pm

Też nie twierdzę, że będę kupował na Amazonie :D Spokojnie poczekam :D Idealny prezent na święta to może być:):)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#32 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 25, 2009 12:56 pm

VPFreeMan pisze:Też nie twierdzę, że będę kupował na Amazonie :D Spokojnie poczekam :D Idealny prezent na święta to może być:):)
Oby ta muzyka rzeczywiście była dobra, to wtedy może i ja pomyślę o niej jako o prezencie na Święta. Chociaż wtedy to dopiero będę miał dylemat, gdyż chyba w podobnym czasie ukaże się "Sherlock Holmes" Zimmera. I właśnie na co się w takiej sytuacji zdecydować :? :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#33 Post autor: VPFreeMan » ndz paź 25, 2009 13:10 pm

Mimo że lubię obu kompozytorów, to jednak po Zimmerze nie spodziewam się niczego wielkiego (choc może akurat mnie zaskoczy;)). Myślę natomiast że Horner nie zawiedzie :D :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#34 Post autor: Koper » ndz paź 25, 2009 19:18 pm

Dobra, panowie, robimy zakłady?

BĘDZIE CZTERONUTOWIEC, CZY NIE?? :D:D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#35 Post autor: Bucholc Krok » ndz paź 25, 2009 20:39 pm

Koper pisze:Dobra, panowie, robimy zakłady?
BĘDZIE CZTERONUTOWIEC, CZY NIE?? :D:D
W ogóle czy jakiś konkretny? :wink: :lol:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#36 Post autor: Koper » ndz paź 25, 2009 22:28 pm

Ten sam co zawsze :P

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#37 Post autor: Marek Łach » ndz paź 25, 2009 23:25 pm

Z ostatniego artykułu o Avatarze:
Cameron sat in his chair twelve hours a day, looking at effects shots—exhausted, exhilarated, the target now in his sights. “We counted, and there are fifteen shots that are not effects shots,” he said. “Then we see Sam has a pimple and—whoops—that’s an effects shot, too.” One day, he left Malibu in his favorite blue button-down and drove his everyday car, a silver Toyota Highlander hybrid, to Fox to listen to some new spots of dialogue that had been added to the film, and to hear a live orchestra perform the music that James Horner had composed for it.

He entered the control booth. Behind a glass partition a hundred and five musicians played along to the movie’s opening images, projected on a large screen: a first-person flying rush over misty, lush Pandora, Jake’s eye opening (duhduhduhduh), an architectural, Erector-set-like spaceship (woodwinds!), images of planets accompanied by a high sweet trumpet. Cameron nodded along.
:wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23412
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#38 Post autor: Mystery » pn paź 26, 2009 11:37 am

No to będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#39 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 26, 2009 14:04 pm

Niby ma być tekst o muzyce, ale oczywiście nie mogło zabraknąć wzmianki, że jeździ samochodem hybrydowym:/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#40 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 28, 2009 15:31 pm

Dobra, gdyż widzę, że moim wypadem o samochodach hybrydowych zabiłem trochę ten temat.
Dlatego też wracając do muzyki muszę zapytać o jedną ważną rzecz. W sumie to się trochę wstydzę i do tej pory się wstydziłem zadać to pytanie :oops: , ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym jest ten słynny "hornerowski czteronutowiec" :?: Może jakieś przykłady na podstawie paru tematów Hornera.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23412
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#41 Post autor: Mystery » śr paź 28, 2009 16:29 pm

Ostatni raz Horner skorzystał z czteronutowieca w "Boy in the striped pyjamas" - to poniższy temat na trąbkę, który Horner notorycznie stosuje. Mi tam on nie przeszkadza, w "Gniewie Oceanu" czy "Wrógu u bram" brzmi świetnie, choć w Troji czy też "Masce Zorro" bywa już irytujący.

http://www.youtube.com/watch?v=-sWLPqg34LE

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#42 Post autor: Koper » śr paź 28, 2009 19:04 pm

O rany, jak można nie wiedzieć co to jest "czteronutowiec Hornera"? :D Toż to najsłynniejsze 4 nuty w muzyce filmowej. :D

http://www.youtube.com/watch?v=8bAaMsy2i-k

w tym utworze z "Willow" słychać go już w 34 i 39 sek. Potem jeszcze wielokrotnie, m.in. 1:50. No a potem w kolejnych utworach, score'ach i tak po dziś dzień i pewnie też w "Avatarze" będzie. :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#43 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 28, 2009 20:14 pm

Koper pisze:O rany, jak można nie wiedzieć co to jest "czteronutowiec Hornera"? :D
Przecież napisałem, że jest mi strasznie wstyd :oops: Posiadam parę soundtracków Hornera, sporo znam i słucham, ale jakoś na tego "czteronutowca" nigdy nie zwracałem uwagi. Czy np. w "Titanicu" mamy tego "czteronutowca" :?:
Dziękuję za filmiki :D Ale, aby być szczerym to tak powolutku chwytam o co chodzi. Chociaż skoro to jest niby aż tak sławetny "czteronutowiec" to dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na chociażby youtube'ie, aby stworzyć kompilację "czteronutowców Hornera"?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#44 Post autor: Koper » śr paź 28, 2009 20:37 pm

A co to by była za kompilacja? 4 nuty w kółko te same z 20 różnych filmów. :D W "Titanicu" nie pamiętam czy jest, możliwe, że go tam nie ma. :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#45 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 29, 2009 16:40 pm

[quote="Koper"]A co to by była za kompilacja? 4 nuty w kółko te same z 20 różnych filmów. :D[quote]

Może wtedy lepiej bym zrozumiał en fenomen "hornerowskiego czteronutowca". Ale najwidoczniej mam słabszy słuch od Was. Mówi się trudno, muzyki słucha się dalej :wink:

Przy okazji teraz kiedy zobaczyłem pełen zwiastun do tego filmu jestem naprawdę optymistycznie co do niego nastawiony. Nie mogę się już doczekać :D Zresztą uważam również, że do takiego filmu nie da się złej muzyki napisać. Horner da radę :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ