The horror... the horror...

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#31 Post autor: Bucholc Krok » ndz wrz 13, 2009 08:48 am

Wawrzyniec pisze:Jakiej marki to jest lodówka, jeśli można spytać :?: :wink:
A czy to ma jakieś znaczenie? Chłodzi, Panie, chłodzi.. :) No, chyba, że chodzi o to, iż do dużej można od biedy wejść. Ale nic z tego, jest mała. Najwyżej by króliki lub koty weszły. ;)

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#32 Post autor: VPFreeMan » ndz wrz 13, 2009 11:06 am

Mystery Man pisze:Nie pogrążaj się, bo Glass ma na koncie jeszcze thrillery :)
Glass skomponował muzykę do Draculi z Belą Lugosi z 1931 roku. Soundtrack do którego muzykę wykonał Kronos quartet jest moim zdaniem wybitny. Wydano również wersję solo piano w wykonaniu Michaela Riesmana, pozycja również warta świeczki, ale już bez większych zachwytów.

Tu zgadzam się z Mysterym w 100% :!: Wybitny album, miłośnikom muzyki z horrorów (ale nie tylko!!!) gorąco polecam!!!! Wstyd nie znać ogólnie :D :D :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#33 Post autor: Koper » ndz wrz 13, 2009 13:47 pm

Bucholc Krok pisze:A czy to ma jakieś znaczenie? Chłodzi, Panie, chłodzi.. :) No, chyba, że chodzi o to, iż do dużej można od biedy wejść. Ale nic z tego, jest mała. Najwyżej by króliki lub koty weszły. ;)
Jak za mała, to gdzie trzymasz ciała? :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#34 Post autor: Bucholc Krok » ndz wrz 13, 2009 17:11 pm

Przywiązuję sznurkiem do parapetów. :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#35 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 13, 2009 17:25 pm

Koper pisze:Muzykę do "Phenomeny" (z młodą Jennifer Connelly w roli głównej) skomponował zespół Goblin. Claudio Simonetti był członkiem tego zespołu, do dziś współpracuje z Dario Argento. Nic tu skomplikowanego. :)
Mnie chyba to trochę zmyliło, że Claudio Simonetto tworzył i chyba tworzy także solowo muzykę do filmów już nie jako "Goblin". Raz spotkałem się także z nazwą "The Goblins". Chyba przy "Suspirii", a więc nazwa zespołu trochę ewaluowała :wink:

Dobrze, dobrze jestem świadom, że nieznanie horrorowego Glassa to wstyd. Ale "Wawrzyniec Wstydliwy i Nie Do Końca Kumaty" dalej nie pojmuje jak Glass w 1999 roku mógł skomponować muzykę do filmu z 1931 roku :shock: :? :?: Jak już pytałem wcześniej, czy to jakieś wznowienie filmu czy sam nie wiem co? Jedno już wiem, że jest to muzyka warta poznania :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#36 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 13, 2009 17:26 pm

Bucholc Krok pisze:Przywiązuję sznurkiem do parapetów. :P
Uuu :? To Ty kroisz najpierw te ciała? :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#37 Post autor: Bucholc Krok » ndz wrz 13, 2009 19:39 pm

Ciała kroi rzeżnik, który następnie pakuje je do flaków lub puszek. Później się to wyciąga i kładzie na chlebek lub patelnię. :) Są jeszcze jakieś pytania związane z tematem tego wątku? :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#38 Post autor: Koper » ndz wrz 13, 2009 21:31 pm

Ile za kilo bez kości?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#39 Post autor: Bucholc Krok » ndz wrz 13, 2009 23:07 pm


Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#40 Post autor: Koper » ndz wrz 13, 2009 23:11 pm

No, dobrze, ale wszyscy wiemy, że nie kurczaki ani prosiaki wieszasz za oknem. :P

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23442
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#41 Post autor: Mystery » pn wrz 14, 2009 11:04 am

Wawrzyniec pisze:Dobrze, dobrze jestem świadom, że nieznanie horrorowego Glassa to wstyd. Ale "Wawrzyniec Wstydliwy i Nie Do Końca Kumaty" dalej nie pojmuje jak Glass w 1999 roku mógł skomponować muzykę do filmu z 1931 roku :shock: :? :?: Jak już pytałem wcześniej, czy to jakieś wznowienie filmu czy sam nie wiem co? Jedno już wiem, że jest to muzyka warta poznania :)
Nagrano po prostu nową ścieżkę dźwiękową, podobnie jak w przypadku Generała Hisaishiego czy Metropolis Korzeniowskiego.

Wracając do Candymana, album "Music of Candyman" to jest dopiero kosmos :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#42 Post autor: Bucholc Krok » pn wrz 14, 2009 12:27 pm

Koper pisze:No, dobrze, ale wszyscy wiemy,
Jacy wszyscy? :)
że nie kurczaki ani prosiaki wieszasz za oknem. :P
Chyba wciąż zbyt gorąco jest w Zielonej, a kolega tak w płaszczu i kapeluszu.. :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#43 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 14, 2009 12:54 pm

Mystery Man pisze:]Nagrano po prostu nową ścieżkę dźwiękową, podobnie jak w przypadku Generała Hisaishiego czy Metropolis Korzeniowskiego.
Dziwne zjawisko. Ja myślałem, że muzyka Hisaishiego to do jakiegoś remake'u "Generała" została zrobiona. Ale widzę, że takie zjawisko to jest rzecz normalna. Mam też rozumieć, że można także zdobyć filmy z taką nową muzyką?

"Candymana" oczywiście nie znam, ale ma się rozumieć wypada poznać, gdyż jak nie to wiadomo wstyd :wink:

Przesłuchałem też parę kawałków Goblina na youtube.ie i muszę napisać, że średnio mi się spodobały. Muzyka Johna Carpentera według mnie zdecydowanie się lepiej prezentuje, ale może to jest tylko moje zdanie.

P.S. Bucholc ja bym temu Rzeźnikowi nie ufał. Wiesz jak to jest ze wspólnikami? Coś pójdzie nie tak i prawdopodobieństwo, że Cię sypnie jest naprawdę spore :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#44 Post autor: Bucholc Krok » pn wrz 14, 2009 17:04 pm

Wawrzyniec pisze:"Candymana" oczywiście nie znam, ale ma się rozumieć wypada poznać, gdyż jak nie to wiadomo wstyd :wink:
Wstyd to jest wtedy, gdy się nie zna muzyki Clannadu do Robin Hooda. :)
P.S. Bucholc ja bym temu Rzeźnikowi nie ufał. Wiesz jak to jest ze wspólnikami? Coś pójdzie nie tak i prawdopodobieństwo, że Cię sypnie jest naprawdę spore :wink:
Hm.. i jak tu wierzyć w prognozy. Na południu zapowiadali dzisiaj deszcze i chłodniejsze temperatury. :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#45 Post autor: Koper » pn wrz 14, 2009 21:20 pm

Bucholc Krok pisze:Wstyd to jest wtedy, gdy się nie zna muzyki Clannadu do Robin Hooda. :)
O, bez wątpienia. :D

ODPOWIEDZ