BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23405
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#31 Post autor: Mystery » sob kwie 08, 2023 07:34 am


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#32 Post autor: Adam » sob kwie 08, 2023 09:43 am

Wspaniały score! Bogactwo tematyczne z gier, mnóstwo easter-egg'ów, walczyki, etnika, włoskie wstawki, żywy chór, porywająca symfonika, chwytliwy główny temat, no i te 8-bitowe fragmenty, plus Brajan szalejący na perkusji aż pałeczki się łamią, a potem zmiana nastroju na romans i fortepian solo w piosence (szkoda, że nie dał też instrumentalnej wersji na album, bez wokalu!). Dla ekranizacji gier ten score jest jak "Smok" dla animacji.

W filmie są też piosenki, a film trwa 95 minut, więc zakładam, że album soundtrackowy to zapewne rozbudowane wersje albumowe.
Jeśli tak, to tym lepiej. Przekonamy się dopiero za prawie 2 miesiące, bo nasi kiniarze uznali, że 26 maja będzie odpowiednią datą na premierę w PL...

25 lat Brajan czekał na swoją pierwszą kinową animację i mamy jeden ze scorów roku, a może i score roku obok - za niedługo - Williamsa. Słuchając takich albumów człowiek wie, że muzyka filmowa jeszcze nie umarła, mimo tego całego dronowo-elektronicznego smęciarstwa zalewającego kina.

4,5 / 5 za album.
Za muzę w filmie będzie pewnie max, bo score jest w zasadzie w każdej recenzji wymieniany jako highlight filmu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13582
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#33 Post autor: Kaonashi » sob kwie 08, 2023 12:13 pm

Adam pisze:
sob kwie 08, 2023 09:43 am
4,5 / 5 za album.
Za muzę w filmie będzie pewnie max, bo score jest w zasadzie w każdej recenzji wymieniany jako highlight filmu.
Spokojnie, przede wszystkim wynika to z podniety usłyszeniem tematów Kondo, a to kto i jak zaadaptował te melodie, to już raczej sprawa drugorzędna.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#34 Post autor: Adam » sob kwie 08, 2023 12:47 pm

Taaaak, bo z pewnością ci wszyscy recenzenci w USA znają na pamięć scory Kondo :roll: Jak to amerykanie, nie maja pojęcia kto to nawet jest, nie mówiąc, by znać jego muzykę.

Nikt tam nie pisze o nim, tylko stwierdza po prostu fakt, że muzyka w filmie bardzo daje radę, a na końcu zerka na listę crew by dopisać, że kompozytorem jest jakiś Tyler. Tyle.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13582
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#35 Post autor: Kaonashi » sob kwie 08, 2023 22:59 pm

Adam pisze:
sob kwie 08, 2023 12:47 pm
Taaaak, bo z pewnością ci wszyscy recenzenci w USA znają na pamięć scory Kondo :roll: Jak to amerykanie, nie maja pojęcia kto to nawet jest, nie mówiąc, by znać jego muzykę.
Myślę, że generalnie nie wiedzą kto to Kondo, owszem, ale parę motywów z gry pewnie kojarzą, a to wystarcza żeby wychwycić to i owo podczas seansu, a tym samym zwrócić później uwagę na muzykę w recenzji.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10245
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#36 Post autor: Ghostek » ndz kwie 09, 2023 10:49 am

Ponoć wycięli z filmu ;)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#37 Post autor: SotJ » ndz kwie 09, 2023 18:21 pm

Film niestety zobaczę dopiero w maju, a z gier grałem jak dotąd tylko w super mario galaxy na switch, juz tam podobala mi się muzyka.

Album jak to Tylera trochę za długi, ale dzięki wykorzystaniu oryginalnych tematów dobrze się go słucha. Jestem ciekaw hak zniesie próbę czasu, czy dalej będę miał ochotę go słuchać gdy już opadnie mój hype związany z filmem.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#38 Post autor: Adam » śr kwie 12, 2023 18:44 pm

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33963
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#39 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 17, 2023 21:32 pm

Drinkerowi film się podobał:

youtu.be/pw-THtE42aM

W berlińskich kinach już leci, podobnie jak i D&D. I tu naturalnie nasuwa się pytanie, na co iść do kina?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#40 Post autor: Adam » pn kwie 17, 2023 22:21 pm

na oba.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33963
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#41 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 18, 2023 17:00 pm

No tak, ale czy wtedy nie będzie presji, abym oba zrecenzował? :wink:

Przesłuchałem soundtrack do Mario dwukrotnie i choć jest on zdecydowanie za długi, to jednak na razie muszę przyznać, że Brian dostarczył. Na pewno największym plusem jest wykorzystanie i aranżacja dawnych tematów. I słusznie jest za to Brian chwalony przez fanów.

Właśnie fani kochają ten film, za to krytycy nienawidzą. Ta eóżnica w głosach naprawdę wygląda niezwykle.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#42 Post autor: Adam » czw kwie 20, 2023 18:07 pm

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33963
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#43 Post autor: Wawrzyniec » ndz kwie 23, 2023 15:36 pm

Nie było łatwo zdobyć bilety na seans w Berlinie.. większość wykupionych, ale udało mi się znaleźć miejsce i to jeszcze w kinie z rozkładanymi fotelami - wersja oryginalna, oczywiście.
I po reakcjach przyjmuję, że publiczność dobrze się bawiła. I ja w sumie też, nawet jeżeli ten film jest bardzo, ale to bardzo bezpieczny.
Czyli wiadomo nie jest to tak błyskotliwe jak LEGO:Movie, ale na szczęście nie ma też mowy o "subverting expectations" ufff. Zresztą słyszałem głosy, że w jednej wersji chcieli zrobić Księżniczkę "strong female lead" a la Rey i Nintendo wybiło te pomysły. Co nie znaczy, że Księżniczka nic nie robi i tylko siedzi w pałacu. Wręcz przeciwnie, ale nie czyni to kosztem Mario. A co do krytyki, że Mario nie brzmi zbyt włosko, to jest do tego nawiązanie. ;)
W ogóle miłośnicy gier powinni być zadowoleni. Jest tu cała masa EasterEggów, także muzycznych.

Właśnie muzyka Briana Tylera też zalicza się do plusów tej produkcji. Wykorzystanie i aranżacja dawnych tematów to strzał w dziesiątkę! Chociaż po seansie zastanawiam się i muszę dokładniej obadać ile z muzyki z soundtracku znalazło się naprawdę w filmie? Gdyż co uważam na minus, jest w obrazie za dużo piosenek. I to jeszcze takich oczywistych i przewałkowanych hitów jak "I Need A Hero" , "Take On Me", "Battle Without Honour Nor Hummanity". Tu naprawdę postawiłbym na Briana. Piosenka Jacka Blacka się nie liczy, gdyż jest oryginalna i na długo zostaje w pamięci. Na szczęście napisy końcowe są dobre i powinny się Adamowi spodobać.

I na zakończenie jako potwierdzenie, że Brianowi udał się ten score, mogę nawiązać do jego toaletowego słuchania. Czyli wiecie tego fragmentu z dokumentu The Score, gdzie Brian Tyler mówił, że czasami w toaletach kinowych lubi słuchać, czy ludzie nucą jego tematy. I muszę przyznać, że po seansie, kiedy i ja poszedłem do toalety, to poza wiadomymi dla tego miejsca dźwiękami, słyszałem jak i ludzie nucili tematy z filmu. Trudno chyba o lepszą rekomendację? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#44 Post autor: Adam » pn kwie 24, 2023 09:23 am

Wawrzyniec pisze:
ndz kwie 23, 2023 15:36 pm
I na zakończenie jako potwierdzenie, że Brianowi udał się ten score, mogę nawiązać do jego toaletowego słuchania. Czyli wiecie tego fragmentu z dokumentu The Score, gdzie Brian Tyler mówił, że czasami w toaletach kinowych lubi słuchać, czy ludzie nucą jego tematy. I muszę przyznać, że po seansie, kiedy i ja poszedłem do toalety, to poza wiadomymi dla tego miejsca dźwiękami, słyszałem jak i ludzie nucili tematy z filmu. Trudno chyba o lepszą rekomendację? :)
Było się nie śmiać wtedy, jak mówiłem ? :P

Zestawienie aranży tutaj - jest ich dużo, ale z drugiej strony nie one stanowią o sile tego scoru, bo to są sekundowe rzeczy i jak pisałem, poza paroma nerdami, nikt nie ma pojęcia o muzyce ze 150-ciu części gier Mario.


youtu.be/KDHysCZk57M
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33963
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#45 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 25, 2023 22:32 pm

Podsłuchiwanie ludzi na kiblach jest dalej creepy, co nie zmienia faktu, że ten score naprawdę się Brianowi udał. Przy czym jak zaznaczyłem, podłożenie piosenek w obrazie niepotrzebne i nawet mnie trochę irytowało.
Zaś sam album też bym trochę odchodził.

I ze scorem roku byłbym osobny, gdyż wiadomo jest jeszcze John Williams, Ludwig z Oppenheimerem, Desplat z Barbie i nie zapominajmy o Hansie i Diunie 2.

A sam film zarabia miliony,miliardy dolarów i wyglądają to, że szykuje nam się Nintendo Cinematic Universe. Najczarniejszy koszmar dla Disneya. Seria filmów, gdzie rodzice z nostalgii do produktów będą zabierać swoje dzieci. Czyli podwójne zyski.
I wiadono wiele nowych soundtracków wykorzystujących dawne tematy. Chyba jest na co czekać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ