Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26878
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#211 Post autor: Mystery » sob cze 13, 2026 12:25 pm

Jest na mbr ale to info raczej tylko dla lisa :wink:
https://www.musicbox-records.com/en/cd- ... y-2cd.html

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15316
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#212 Post autor: lis23 » sob cze 13, 2026 13:47 pm

O Music Box Records to pisałem wcześniej ale zamiast M wskoczyło N ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#213 Post autor: Adam » pn cze 15, 2026 11:17 am

Bilety do IMAXa kupione, film trwa aż 172 minuty :o
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26878
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#214 Post autor: Mystery » pt cze 19, 2026 13:12 pm

Wygląda na to że soundtrack trafi i na naszego amazona.
https://www.amazon.pl/dp/B0H51PP62K/ref ... 19&sr=1-16

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15316
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#215 Post autor: lis23 » pt cze 19, 2026 13:27 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#216 Post autor: Adam » pt cze 19, 2026 16:23 pm

uu przyżydzili na rozmiarze - mniej niż 30 cm... :?
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26878
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#217 Post autor: Mystery » ndz cze 21, 2026 11:11 am

Zeszło pierwsze embargo i znalazłem pierwszą wypowiedź o muzie.

"The score is fantastic, loud drums, deep bass that interchanges very creatively/hypnotically with the also brilliant sound design; - There is a "No Time for Caution" moment in the movie"

Także "Time Go Fishing", będzie miał w tym roku konkurenta :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#218 Post autor: Adam » ndz cze 21, 2026 12:55 pm

I told ya, Ludwiczek znów wszystkim pokaże miejsce w szeregu :)

Pewnie ten utwór będzie w tej scenie z trailera z wielkim wirem wodnym 8)
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#219 Post autor: Adam » pn cze 22, 2026 10:49 am

Wg netu tylko WETA i DNEG robiły efekty w tym filmie.
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#220 Post autor: Adam » wt cze 23, 2026 15:08 pm

przykre, ale będzie tego za chwile coraz więcej :(

Obrazek
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3342
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#221 Post autor: qnebra » wt cze 23, 2026 22:42 pm

Adam pisze:
pn cze 22, 2026 10:49 am
Wg netu tylko WETA i DNEG robiły efekty w tym filmie.
Ludziom miesza się tutaj Weta Workshop i Weta FX. Przy Odysei pracowała Weta Workshop, robili tam uzbrojenie, pancerze i podejrzewam może coś przy miniaturach. Co do cyfrowych efektów wizualnych, od czasów "Incepcja" do filmów Nolana robi je wyłącznie Double Negative, a współpraca zaczęła się od Batman Początek.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 3800
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#222 Post autor: swordfish » śr cze 24, 2026 10:56 am

Adam pisze:
wt cze 23, 2026 15:08 pm
przykre, ale będzie tego za chwile coraz więcej :(

Obrazek
Jeżeli dzieje się to za zgodą samego zainteresowanego, to jestem za. Gorzej jak generują nowe gwiazdy, które są tylko wirtualnym wytworem.
Najbardziej mnie porusza sprawa Randy Travisa, który nie może już śpiewać. Dzięki AI dostał drugą szansę na powrót i jak widać aprobuje to rozwiązanie.

youtu.be/azCEpoYLxeg

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15316
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#223 Post autor: lis23 » pt cze 26, 2026 13:19 pm

Oczywiście, opinie sprzedane ;)
Chwaleni są niemal wszyscy aktorzy i aktorki, począwszy od Matta Damona (Odyseusz), Anne Hathaway (Penelopa) i Roberta Pattinsona (główny zalotnik) aż po tych drugoplanowych. Prawdziwą perełką ma być występ Toma Hollanda jako Telemacha, którego kreacja została dwukrotnie przywołana w kontekście nominacji oscarowej. Zachwycają również ścieżka dźwiękowa i przede wszystkim oprawa wizualna - sceny z Cyklopem, syrenami, Charybdą i katastrofą statku głównego bohatera są podobno "fenomenalne". Istotne jest to, że pokaz zakończył się brawami, choć nie jest to powszechna praktyka w trakcie przedpremierowych seansów dla prasy.
https://naekranie.pl/aktualnosci/odysej ... 1782455773
Według informacji krążących w branży odbyły się dwa pierwsze pokazy prasowe filmu – jeden z nich miał miejsce w nowojorskim kinie AMC Lincoln Square 13. W wydarzeniach uczestniczyli głównie dziennikarze przeprowadzający wywiady z Christopherem Nolanem i obsadą. Oficjalne recenzje pozostają jeszcze objęte embargiem, jednak w mediach społecznościowych i na Reddicie zaczęły pojawiać się pierwsze wrażenia. Najwięcej pochwał zbiera Matt Damon, którego występ określany jest jako jeden z najlepszych w całej karierze. Bardzo dobre opinie otrzymali także Anne Hathaway i Robert Pattinson, ale prawdziwym zaskoczeniem ma być Tom Holland. Jeden z uczestników pokazu nazwał jego rolę wręcz „oscarową”.
https://filmozercy.com/wpis/krytycy-zob ... lliot-page
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 61609
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#224 Post autor: Adam » pt cze 26, 2026 13:25 pm

Nolan jak zwykle przyszedł i pozamiatał wszystkich 8) Nudne się to już robi :D
NO CD = NO SALE

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15316
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Göransson - The Odyssey (2026)

#225 Post autor: lis23 » pt cze 26, 2026 14:09 pm

Zaskakują te pochwały dla Hollanda i to z kilku źródeł ;) To dobry aktor ale kojarzony głównie z kinem rozrywkowym, może będzie z Niego drugi Orlando Bloom? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ