Simon Franglen - Avatar 2 do 5 (2022-2028)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#226 Post autor: swordfish » ndz sty 22, 2023 21:00 pm

Całkiem niezła jest muzyka, jak i sam film "Notre Dame płonie". Szkoda, że szybko przewinął się przez ekrany i Adam mógł nie zauważyć innego score od Simona.


youtu.be/4RBWvlKimMs

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#227 Post autor: Koper » pn sty 23, 2023 17:28 pm

Ghostek pisze:
ndz sty 22, 2023 20:46 pm
Adam pisze:
ndz sty 22, 2023 19:59 pm
Gość przez kolejną dekadę będzie robił tylko Avatary, bo mu Cameron zabroni robić co innego. I będzie sobie z nich żył. I ok.
Tak samo jak mu zabronił robić Notre dame płonie i 3 innych filmów w tym czasie co robił Avatara 2?
Już ma w postprodukcji jakiś akcyjniak, a pewnie zaraz sypnie innymi projektami.
Adama nie przekonasz. Jak mu fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów. :P :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#228 Post autor: Ghostek » pn sty 23, 2023 18:08 pm

No najwyraźniej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#229 Post autor: Adam » wt sty 24, 2023 08:42 am

dawajcie to CD, a nie piszcie bzdety o karierze której nie ma.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#230 Post autor: Ghostek » wt sty 24, 2023 09:22 am

Adam pisze:
wt sty 24, 2023 08:42 am
dawajcie to CD, a nie piszcie bzdety o karierze której nie ma.
Już sie wypala na kompie... Bo raczej o normalnym to nie ma co marzyć. Wszystkie preordery poznikały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#231 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 24, 2023 11:26 am

Ja bardzo chciałbym nie mieć takiej kariery, żeby być zaangażowany w jeden z najbardziej dochodowych filmów wszechczasów. Ale to mogę tylko pomarzyć. :(
Koper pisze:
pn sty 23, 2023 17:28 pm
Ghostek pisze:
ndz sty 22, 2023 20:46 pm
Adam pisze:
ndz sty 22, 2023 19:59 pm
Gość przez kolejną dekadę będzie robił tylko Avatary, bo mu Cameron zabroni robić co innego. I będzie sobie z nich żył. I ok.
Tak samo jak mu zabronił robić Notre dame płonie i 3 innych filmów w tym czasie co robił Avatara 2?
Już ma w postprodukcji jakiś akcyjniak, a pewnie zaraz sypnie innymi projektami.
Adama nie przekonasz. Jak mu fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów. :P :D
Tylko, że wedle tej teorii to James Cameron wygląda na jakiegoś plantatora posiadającego niewolników i zabraniających im pracować gdzie indziej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#232 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 01, 2023 21:35 pm

Koper pisze:
czw sty 05, 2023 21:20 pm
I ostatni temat: czy ludzkość się tam mentalnie cofnęła do XIXw.? Serio, odkrywają niemal "drugą Ziemię" z takim ekosystemem etc., coś unikatowego w skali kosmosu, i potrafią tylko zabijać wieloryby? Żadne BBC z Netfliksem nie wysyła tam ekip filmowych, żeby kręcić dokumenty o Na'vi, przyrodzie etc.? :P Ludzkość aż tak zdurniała, że nikogo to nie obchodzi poza bandą jajogłowych ?
Zapomniałem odpisać na ten zarzut. Cóż może ekolodzy na Ziemi są zbyt zajęci przyklejaniem się do dróg i oblewaniem dzieł sztuki zupami. :P Albo też są zbyt zajęci blokowaniem lotnisk, tak że potem Bogu ducha winni podróżnicy, którzy wykupili poranny lot do Mediolanu, muszę spędzać 10 godzin na lotnisku i przybywają do miasta za późno, tracąc cały dzień, który tak dobrze się miało zaplanowany...
Ale mnie się wydaje, że to też nie jest tak, że każdy może sobie pozwolić z wycieczką na Pandorę. I na razie dopóki miejsce nie jest przygotowane na nową Ziemię, to wyłącznie wielkie korporacje, przemysłowcy, naukowcy i wojskowi się tam udają.

Obrazek

Trudno mi powiedzieć, czy tutaj w ogóle porównanie komentarzy z winem jest dobre, gdyż nie są one takie stare i mają zaledwie z półtora miesiąca. Ale na swój sposób są one dość ciekawe, że tak powiem. :wink:
Adam pisze:
śr gru 21, 2022 08:04 am
A tymczasem media w USA już przewidują piękną katastrofę finansową i słabszy wynik od Mavericka, a Feige poprawia daszek czapeczki i z uśmiechem wypija drineczka 8)
Adam pisze:
czw gru 22, 2022 20:47 pm
A że film będzie finansową porażką, to już pewne. Ciężko będzie przebić Mavericka, a dla tego filmu to będzie wynik więcej niż słaby.
Czyż to nie sam Cameron mówił, że musi zarobić 2 duże bańki ? Życzę powodzenia :mrgreen:
To pewnie dzięki tym szczerym życzeniom ma te 2 duże bańki. :D
Adam pisze:
pt gru 23, 2022 08:31 am
Film musi zarabiać na kolejne wyimaginowane części swojego Stwórcy. Były artykuły, że potrzebuje 2 dużych baniek, sam Cameron też tak mówił, że aby powstały 3 kolejne części musi koło 2 miliardów każdy kolejny zarabiać. Film tyle nie zarobi, w chwili obecnej analitycy przewidują, że nie przeskoczy nawet Mavericka całościowo, więc to będzie wizerunkowo już katastrofa. I tak, ~1,5 mld to wciąż wielka suma, ale za mała na tę franczyzę i na ten film.
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2983
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#233 Post autor: qnebra » śr lut 01, 2023 23:30 pm

Zestarzały się jak ciepłe mleko.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#234 Post autor: Adam » czw lut 02, 2023 06:50 am

Jak ślepe dzieci… :roll: :
Adam pisze:
śr gru 21, 2022 08:04 am
A tymczasem media w USA już przewidują piękną katastrofę finansową i słabszy wynik od Mavericka, a Feige poprawia daszek czapeczki i z uśmiechem wypija drineczka 8)
I to jest tragedia że ten ckliwy kotlet tyle zarobił, bo to pokazuje gusta widzów a decydentom że nie warto robić nic nowego. No ale w sumie można się było tego spodziewać skoro ludzi rajcują co 2 msc kolejne marvele których fabuł już sami twórcy nie ogarniają.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#235 Post autor: swordfish » pn lut 06, 2023 23:59 pm

Nie jestem specjalnym fanatykiem "Avatara", ale ta druga część podobała mi się bardziej. 48 klatek i IMAX - chylę czoła! Majstersztyk wizualny. Momentami wyglądało jakby ktoś mi grę włączył na dużym ekranie i grał za mnie padem. Te 48 klatek nie udało się utrzymać Cameronowi przez cały czas, bo w finałowym pojedynku/ataku są ujęcia, gdzie spada ostrość i ruch zwalnia.
Efekt 3D rewelacyjny. Często w filmach jest on sztuczny i rozmazany, częściej denerwuje niż daje radość. Tu naprawdę podziwiałem wspaniałe obrazy głębi, a woda mnie zalewała i chciałem razem z nimi popływać.
I wyjątkowo nie było bombardowania hałasem. Wszystko stonowane, tak jak powinno być. Dzień wcześniej byłem na filmie bollywoodzkim. Hindusi walą loudness war na całego, że aż bębenki w uszach pękają. Przed "Avatarem" była reklama "Oppenheimera" i obawiam się, że Nolan podłoży jeszcze więcej decybeli niż w "Tenet".
Muzycznie powtórka pierwszej części. Nie odnajduję utworów do których chciałbym wracać. Średnia, rzemieślnicza praca. Nie czuję ekscytacji w wielokrotnym odsłuchu.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#236 Post autor: Wawrzyniec » wt lut 07, 2023 11:51 am

Adam pisze:
czw lut 02, 2023 06:50 am

I to jest tragedia że ten ckliwy kotlet tyle zarobił, bo to pokazuje gusta widzów a decydentom że nie warto robić nic nowego. No ale w sumie można się było tego spodziewać skoro ludzi rajcują co 2 msc kolejne marvele których fabuł już sami twórcy nie ogarniają.
Znając Adama zamiłowanie do Bondów, tutaj możemy być świadkami powstania super złoczyńcy. Adam stracił nadzieję w świat po tym jak ten znowu zakochał się w Avatarze. Dlatego ukradł głowice nuklearne i postanowił zniszczyć ten świat, aby stworzyć nowy, w którym ludziom Avatar nie będzie się podobał. Buahahaha! :twisted:

A już na poważniej, to jak wspomniałem Bond też jest ciągnącą się serią. I nie pamiętam, aby jakoś Adam wcześniej narzekał, że mamy za dużo Marveli. Nie mówiąc o takiej serii jak Fast & Furious.
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2023 13:43 pm przez Wawrzyniec, łącznie zmieniany 1 raz.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#237 Post autor: lis23 » wt lut 07, 2023 12:13 pm

Pierwszy "Avatar" jest bardziej klasyczny w budowie, prowadzeniu fabuły i ma bardziej satysfakcjonujący finał w postaci tej wielkiej bitwy, dwójka rozkręca się powoli ( pierwsze 30 - 40 minut ) ale ostatecznie podobała mi się jeszcze bardziej niż oryginał, zobaczymy jak będzie gdy film trafi na D+ i na nośniki fizyczne ( u nas, niestety, prawdopodobnie tylko DVD :? ).
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2023 14:33 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#238 Post autor: Adam » wt lut 07, 2023 13:59 pm

Wawrzyniec pisze:
wt lut 07, 2023 11:51 am
A już na poważniej, to jak wspomniałem Bond też jest ciągnącą się serią. I nie pamiętam, aby jakoś Adam wcześniej narzekał, że mamy za dużo Marveli. Nie mówiąc o takiej serii jak Fast & Furious.
25 filmów w 60 lat to jednak co innego niż 25 filmów w 10 lat jak u Marvela :P
I narzekałem już na Marvele i Fasty, że za dużo tego i za często.
Ja już nie mam sił tych seriali oglądać, został mi She Hulk do nadrobienia ale nie wiem czy się zabiorę za to.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#239 Post autor: lis23 » wt lut 07, 2023 14:39 pm

Przecież nikt Cię nie zmusza, filmy i seriale powstają dla fanów.
Ostatnio Seth Rogen powiedział, że filmy Marvela są "dla dzieci" ale bez nich nie byłoby "The Boys" a ja powiem, że są różni dorośli: są tacy, jak moi rodzice, którzy nie mieli w ręku nigdy komiksu o superbohaterach ( pomijam już "Kajko i Kokosza" oraz "Tytusa, Romka i Atomka' ;) ) i tacy, którzy czytają komiksy Marvela i DC od przełomu lat 80.tych i 90.tych i te filmy i seriale są głównie dla nich, przynajmniej w Polsce, bo na świecie jest zupełnie inaczej a w USA komiksy są obecne w popkulturze od lat 30.stych.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Simon Franglen - Avatar 2: The Way of Water (2022)

#240 Post autor: Adam » wt lut 07, 2023 15:10 pm

niestety trochę zmusza. jak się oglada uniwersum, to się wie, że często wskakują smaczki lub sceny nawiązujące do innych produkcji albo będące prequelami do czegoś co się wydarzy.
oczywiście można zarzucić oglądanie, po prostu do She Hulka mnie recenzje odpychają bo to najsłabszy serial.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ