HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#181 Post autor: Adam » pn lip 17, 2017 09:24 am

Wawrzyniec pisze:
ndz lip 16, 2017 23:20 pm
FCUK :x Film w Niemczech wychodzi o tydzień później niż w Polsce. Czyli tutaj wszyscy już sobie będą znali score i film, będą sobie hejcić ile wlezie, a ja wciąż będę musiał czekać. Verdammte Scheiße! :evil:
:( werfluchte dojczen szwajne! ALE zawsze możesz scoru posłuchać już w ten piątek 8) can't wait! :o
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#182 Post autor: hp_gof » pn lip 17, 2017 10:38 am

Wawrzek, Niemcy to mądry naród, wszystko po to, żeby jakaś Dunkierka nie odwracała Twojej uwagi od Valeriana :mrgreen:

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#183 Post autor: mixon » pn lip 17, 2017 21:57 pm

Może nic nowego nie wnosi, ale pełna recenzja (pod linkiem).
The Hutchinson News

Movie review: ‘Dunkirk’ magnificently shows war from land, sea, and sky

[...]An additional, equally important, and extremely effective component, is the score by Hans Zimmer. A constant presence, it’s loud, pulsing, and often dissonant, and is a perfect complement to the frustration and desperation being portrayed, more often than not with very little dialogue.
więcej do przeczytania pod linkiem

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#184 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 17, 2017 22:55 pm

I mamy recenzje i wnioskując z nich najnowsze dokonania Nolana i Zimmera można podsumować jednym słowem GENIUSZ :!:

"Wawrzyniec is best in life?"

"To crush Nolan & Zimmer' Haters, to see them driven before you, and to hear the lamentations of their women. "
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#185 Post autor: Paweł Stroiński » pn lip 17, 2017 23:49 pm

Znajomy wrzucił na FB prywatną recenzję, w której pisze o score, że to jeden z "najbardziej atonalnych" score'ów Hansa, z którego nie da się nic zanucić.

Chyba zaczynam powoli czuć, o co chodzi w tym score... to będzie trudny album.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3009
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#186 Post autor: qnebra » wt lip 18, 2017 00:27 am

Czyli może to być coś dla mnie, o ile tylko Hans nie przesadzi i nie będzie to absolutna atonalność.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#187 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 18, 2017 00:46 am

Score do potupania nóżką i obierania ziemniaków to raczej nie będzie. Ale czasami niektórzy zapominają, że rozmawiamy o muzyce FILMOWEJ. A więc nawet jeżeli film potrzebuje dronów, to i muzyka dronowa jest dobra ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#188 Post autor: Adam » wt lip 18, 2017 08:48 am

ostatnie dwa Zimmerowe Nolany nie miały złej prasy. Dunkierka ma różne opinie, ta szeroka jest od portalu który jest fanbojem tego duetu - Go Soundtracks:

So confused right now. Anyone who says @DunkirkMovie is Nolan's best desperately needs to watch his filmography more. Nolan can do better. #Dunkirk's score is among Zimmer's worst. The loud relentless "music" amplifies the film, but I'm not sure I want to hear the soundtrack. So glad that the #HansZimmerRevealed concert did not play a suite from '#Dunkirk'. The "music" of #Dunkirk varies from loud constantly rumbling, a piercing whistle, and relentless ticking. Makes Junkie XL sound good. I feel betrayed by both my favorite director and one of my favorite composers. The technical aspects of #Dunkirk are superb, but that's it! To be fair (& less depressing), the cinematography, sound design, & production design were all top notch in #Dunkirk, particularly in @IMAX. The dismal distastefulness of Zimmer's #Dunkirk score is probably not his fault, and you can understand the direction that was intended.

A to znaczy że krytyki są podzieleni, mistrzunio nie będzie miał łatwo tym razem jak ostatnie 2 razy..
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#189 Post autor: hp_gof » wt lip 18, 2017 09:10 am

To było do przewidzenia, że ten score będzie zmierzał w kierunku sounddesignu. Po seansie ludzie się zachwycają, bo to Zimmer i jest głośno, i w filmie pewnie robi dobrą robotę, ale na płycie może być ciężko. Ale pozostało jeszcze kilka dni, żeby się przekonać.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10246
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#190 Post autor: Ghostek » wt lip 18, 2017 09:43 am

Pewnie, nie wystawiajcie już z góry ani miażdżących ani geniuszowych opinii. Prawda pewnie będzie gdzieś po środku, czyli między filmem, a płytą, gdzie przyjdzie zrozumienie tej pracy... Jak i każdej filmowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#191 Post autor: Adam » wt lip 18, 2017 09:45 am

ale ja nie wystawiam :P stwierdziłem, że jak przy poprzednich dwóch nolanowych projektach Hans nie miał problemów z krytykami, tak tutaj będzie różnie, co już widać, skoro nawet fanboje tak piszą..

a film ma "universal critical acclaim" i takiego wyniku na RT w tym roku to, chyba, nikt nie miał jeszcze 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#192 Post autor: Paweł Stroiński » wt lip 18, 2017 11:54 am

To może być najcięższy w odsłuchu score Hansa od bardzo długiego czasu. Mam wrażenie, że zaczynam rozumieć, o co chodzi na podstawie tych opinii i tego, że Nolan sprzedał film w studiu jako "rzeczywistość wirtualna bez sprzętu". To może być, i zapewne będzie, bardzo hermetyczna, dosłownie, ścieżka. Jak bardzo udany będzie to eksperyment pokażą film i płyta, bo niekoniecznie musiało się to udać.

Ale chyba wiem, o co chodzi.

I jeszcze. Studio dało Nolanowi zgodę na R-kę. Nolan sam powiedział, że nie potrzebuje.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13584
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#193 Post autor: Kaonashi » wt lip 18, 2017 12:35 pm

Paweł Stroiński pisze: To może być najcięższy w odsłuchu score Hansa od bardzo długiego czasu. Mam wrażenie, że zaczynam rozumieć, o co chodzi na podstawie tych opinii i tego, że Nolan sprzedał film w studiu jako "rzeczywistość wirtualna bez sprzętu".

Ale chyba wiem, o co chodzi.
To dobrze, przynajmniej tym razem będzie słychać score w filmie. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#194 Post autor: Paweł Stroiński » wt lip 18, 2017 13:29 pm

Oj, totalna odwrotność Silence. To będzie coś totalnie odwrotnego.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DUNKIRK (2017)

#195 Post autor: lis23 » wt lip 18, 2017 14:16 pm

Cóż, film do wybitnych dzieł nie należy i znając ostatnie dwa filmy Nolana, nie jestem zaskoczony:

https://naekranie.pl/recenzje/dunkierka-recenzja-filmu
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ