Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

#61 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » wt sty 04, 2011 17:46 pm

Bucholc Krok pisze:Ciekawostka: złożyłem zamówienie u sprzedawcy, który wystawia swoje graty poprzez Amazon.co.uk. Po godzinie otrzymałem mejla, że zamówienie zostało zrealizowane, ale... po 4 godzinach przyszedł kolejny mejl z informacją, że gościu musiał część towaru z zamówienia cofnąć, bo.... towar, który wybrałem jest zbyt ciężki na wysyłkę zagraniczną. :shock: WTF :?: Mieliście takie cuda :?: I na dodatek forsa zostanie oddana w ciągu 10 dni. :?
Miałeś w możliwość zakupu a takiego sprzedawcy? Przecież z Amazonowego bazaru do Polski nie wysyłają :roll:
Coś Ty w ogóle zamówił, że ze względu na wagę nie można tego wysłać :lol:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#62 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 04, 2011 18:37 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Miałeś w możliwość zakupu a takiego sprzedawcy? Przecież z Amazonowego bazaru do Polski nie wysyłają :roll:
To zależy co i od kogo kupujesz. Jeden miał w opisie, że wysyła tylko do UK, a ten miał cały świat (no może nie do końca, ale my się łapaliśmy jako "Europa 3"), a tu taki syf.. Generalnie Amazon brytyjski nie robi już problemów. Czasem nawet wysyła za darmo. ;) I co chwilę wysyła reklamy na skrzynkę, żeby kupować od nich różne rupiecie.
Coś Ty w ogóle zamówił, że ze względu na wagę nie można tego wysłać :lol:
2 paczki po 2,2kg każda plus płyta dvd.

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

#63 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » wt sty 04, 2011 18:48 pm

Bucholc Krok pisze:
nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Miałeś w możliwość zakupu a takiego sprzedawcy? Przecież z Amazonowego bazaru do Polski nie wysyłają :roll:
To zależy co i od kogo kupujesz. Jeden miał w opisie, że wysyła tylko do UK, a ten miał cały świat (no może nie do końca, ale my się łapaliśmy jako "Europa 3"), a tu taki syf.. Generalnie Amazon brytyjski nie robi już problemów. Czasem nawet wysyła za darmo. ;) I co chwilę wysyła reklamy na skrzynkę, żeby kupować od nich różne rupiecie.
Właśnie próbowałem kupić coś z ichniego bazaru i ch...j jak Batorego komin.
Zobaczymy jak Amazon brytyjski zrealizuje moje zamówienie.
:roll: Pierwszy raz u nich kupuję, 6 płyt czeka na realizację, a wysyłka powyżej 20 funtów jest za darmo.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#64 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 04, 2011 18:56 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Właśnie próbowałem kupić coś z ichniego bazaru i ch...j jak Batorego komin.
Ale chyba z amerykańskiego :?: Oni nie wysyłają, choć też prowadzą dziwną politykę. Kiedyś na przykład w ogóle nie wysyłali gier komputerowych. Teraz niektóre można kupować.
Zobaczymy jak Amazon brytyjski zrealizuje moje zamówienie.
:roll: Pierwszy raz u nich kupuję, 6 płyt czeka na realizację, a wysyłka powyżej 20 funtów jest za darmo.
Ale kupujesz z bazaru a nie bezpośrednio z Amazonu? Amazon tylko pośredniczy w przekazaniu pieniędzy. Wszystkie płyty są od jednego sprzedawcy?

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

#65 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » wt sty 04, 2011 19:02 pm

Bucholc Krok pisze:
nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Właśnie próbowałem kupić coś z ichniego bazaru i ch...j jak Batorego komin.
Ale kupujesz z bazaru a nie bezpośrednio z Amazonu? Amazon tylko pośredniczy w przekazaniu pieniędzy. Wszystkie płyty są od jednego sprzedawcy?
Próbowałem z brytyjskiego bazaru i nic z tego, a obecne zamówienie mam w sklepie(brytyjskim) i czekam, kiedy ruszą z realizacją. Jestem ciekaw w jakim stanie będą płyty i jak ogólnie będzie wyglądała współpraca z nimi. Jak będzie ok, to może zacznę więcej u nich brać, bo i ceny mają niezłe i przesyłka darmowa.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#66 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 04, 2011 19:12 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Próbowałem z brytyjskiego bazaru i nic z tego,
Sprawdzaj kto wysyła i składaj. :) Ja już kilka rzeczy tak u nich kupiłem. I prawdę pisząc dopiero dzisiaj zauważyłem, że jeden sprzedawca wysyła tylko do UK, a nie na całą Europę choćby. Zresztą Amazon powinien o tym informować - zna Twój adres i automatycznie weryfikuje czy się łapiesz.
a obecne zamówienie mam w sklepie(brytyjskim) i czekam, kiedy ruszą z realizacją. Jestem ciekaw w jakim stanie będą płyty i jak ogólnie będzie wyglądała współpraca z nimi. Jak będzie ok, to może zacznę więcej u nich brać
W razie czego zwracają za odsyłkę i to trochę więcej niż się faktycznie za nią zapłaciło. ;)
bo i ceny mają niezłe i przesyłka darmowa.
Ale darmowa przesyłka chyba nie jest w każdym przypadku powyżej 20Ł? Przedmioty muszą się do niej kwalifikować?

Może ktoś kupował już u nich na bazarze? Ciekawe jak to jest w praktyce, gdy się składa jedno zamówienie a towar jest od kilku sprzedawców.

Mefisto

#67 Post autor: Mefisto » śr sty 05, 2011 01:10 am

wysyłka z Amazona brytyjskiego jest darmowa jeśli bierzesz coś za 25 funtów lub więcej. Nie łapią się do tego rzeczy kupowane na ichniejszym bazarze - co więcej nie można z tego bazaru nic do polszy zamówić.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#68 Post autor: Bucholc Krok » śr sty 05, 2011 11:52 am

Mefisto pisze:wysyłka z Amazona brytyjskiego jest darmowa jeśli bierzesz coś za 25 funtów lub więcej.


Każdy towar? Wydaje mi się, że tylko ten, który jest określony jako kwalifikujący się. To musi być napisane na stronie. No chyba, że mają takie okresowe darmowe wysyłki na wszystko.
Nie łapią się do tego rzeczy kupowane na ichniejszym bazarze
To się zgadza, bo wczoraj mi taka informacja wyskoczyła.
co więcej nie można z tego bazaru nic do polszy zamówić.
Jak nie można skoro zamówiłem i paczka została wysłana? Już drugi czy trzeci raz tak kupuję.
Aha, żebyśmy się zrozumieli, wygląda to tak - szukam jakiegoś towaru w Amazonie, wyskakuje mi jego strona, a na tej stronie jest napisane, że towar sprzedaje jakiś tam Felek a nie Amazon. Jeśli mnie interesuje zakup od Felka to wkładam przedmiot do koszyka jakby był on z Amazonu (procedura składania zamówienia jest identyczna) i czekam.

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

#69 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » śr sty 05, 2011 12:30 pm

Bucholc Krok pisze:wysyłka z Amazona brytyjskiego jest darmowa jeśli bierzesz coś za 25 funtów lub więcej.

Moje zamówienie opiewa na kwotę ~24 funtów i mam darmową przesyłkę. Zrobiłem tez pewien test, zebrałem rzeczy za 20 funtów i przy próbie ich zamówienia pojawiała się opcja darmowej wysyłki, poniżej 20, takiej możliwości nie było. Nie wiem, może obniżyli ten próg na okres świąteczny?
co więcej nie można z tego bazaru nic do polszy zamówić.
To prawda, nie wiem jak Ty Bucholc możesz tam zamawiać? Przy próbie kupna czegokolwiek z bazaru, gdy przejdzie się do opcji wyboru adresu dostawy i gdy podasz adres wysyłki do Polski wyświetla się ładny, czerwony napis w stylu, sorry, ale to tego kraju nie wysyłamy. Zwykła chujnia i tyle.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#70 Post autor: Bucholc Krok » śr sty 05, 2011 12:49 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze: Moje zamówienie opiewa na kwotę ~24 funtów i mam darmową przesyłkę. Zrobiłem tez pewien test, zebrałem rzeczy za 20 funtów i przy próbie ich zamówienia pojawiała się opcja darmowej wysyłki, poniżej 20, takiej możliwości nie było. Nie wiem, może obniżyli ten próg na okres świąteczny?
Pobawię się w wolnej chwili.
To prawda, nie wiem jak Ty Bucholc możesz tam zamawiać? Przy próbie kupna czegokolwiek z bazaru, gdy przejdzie się do opcji wyboru adresu dostawy i gdy podasz adres wysyłki do Polski wyświetla się ładny, czerwony napis w stylu, sorry, ale to tego kraju nie wysyłamy. Zwykła chujnia i tyle.
To może podaj mi jakiś produkt, którego nie możesz zamówić. Sprawdzę go.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#71 Post autor: Althazan » śr sty 05, 2011 13:12 pm

Bucholc Krok pisze:To może podaj mi jakiś produkt, którego nie możesz zamówić. Sprawdzę go.
A proszę bardzo: :D
http://www.amazon.co.uk/Two-Hands-Austr ... B00000JR6P
Jakby co - to sprzedawca wysyła za granicę, ale - jak poprzednicy pisali - amazon market NIE obsługuje Polski jako rynku...
No chyba, że nie dotyczy to wszystkich artykułów i np. gry czy telewizory można tak kupować... Tego nie wiem, bo takich produktów nie kupuję...
A - jeżeli możesz - to podaj artykuł (lub podobny), który udało Ci się kupić w ten sposób...?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#72 Post autor: Bucholc Krok » śr sty 05, 2011 14:31 pm

Althazan pisze:A proszę bardzo: :D
http://www.amazon.co.uk/Two-Hands-Austr ... B00000JR6P
Jakby co - to sprzedawca wysyła za granicę, ale - jak poprzednicy pisali - amazon market NIE obsługuje Polski jako rynku...
Już miałem taki przypadek. A tutaj wyskakuje ta informacja, że nie wysyłają.
No chyba, że nie dotyczy to wszystkich artykułów i np. gry czy telewizory można tak kupować... Tego nie wiem, bo takich produktów nie kupuję... A - jeżeli możesz - to podaj artykuł (lub podobny), który udało Ci się kupić w ten sposób...?
Ciekawostka:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... dition=new

Wszystkich sprzedających nie sprawdzałem, ale pierwszy i trzeci wysyłają. Kilku następnych nie.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#73 Post autor: Althazan » śr sty 05, 2011 14:58 pm

Bucholc Krok pisze:Ciekawostka:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... dition=new

Wszystkich sprzedających nie sprawdzałem, ale pierwszy i trzeci wysyłają. Kilku następnych nie.
Aaaaaaa... No to normalne - to są sprzedawcy, którzy dostarczyli towar FIZYCZNIE do magazynu amazona i - tak naprawdę - zamówienie realizowane jest przez amazon - dlatego można wysłać do Polski...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#74 Post autor: Bucholc Krok » śr sty 05, 2011 15:02 pm

Gdzie jest napisane, że one są w Amazonie? Jeśli rzeczywiście są w magazynie Amazonu to nie rozumiem po co te cyrki z pośrednictwem. Niech zapłacą gościowi a towar sprzedają jako Amazon. Ciekawe od kogo by była faktura w takim przypadku, pewnie od Amazonu. :)

Co do darmowej wysyłki:
"Super Saver Delivery is currently available for customers ordering items to the UK and many European destinations.

Super Saver Delivery in the UK
Customers in the UK can get free UK delivery with no minimum purchase on eligible items.

Super Saver Delivery to European destinations
Customers in the following countries can get free delivery for orders over 25Ł on eligible items.
Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Andorra, Finland, Gibraltar, Greece, Iceland, Ireland, Italy, Liechtenstein, Norway, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Vatican city, Poland"


Wynika z tego, że nawet Brytyjczycy nie będą mieć darmowej wysyłki jeśli przedmiot się nie kwalifikuje.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#75 Post autor: Althazan » śr sty 05, 2011 21:51 pm

Bucholc Krok pisze:Gdzie jest napisane, że one są w Amazonie?
Nigdzie. Jak SAE kiedyś zrobiło promocję zaczynając sprzedawać na amazonie (większość płyta była po $10), to pisali, że właśnie musieli zawieźć dużą partię towaru do magazynu amazona... :)

ODPOWIEDZ