Muzyka instrumentalna, klasyczna, minimalistyczna, New Age..

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Muzyka instrumentalna, klasyczna, minimalistyczna, New Age..

#1 Post autor: Mystery » pn sie 30, 2010 13:55 pm

W wątku "Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa" mamy do czynienia raczej z muzyka popularną, niech ten wątek będzie poświęcony niefilmowej muzyce instrumentalnej.

Aby godnie zacząć moje weekendowe odsłuchy :)

Elliot Goldenthal - Fire Water Paper: A Vietnam Oratorio
Obrazek
Chyba najznamienitsze dzieło Goldenthala. Potężna praca utrzymana w stylu tego kompozytora z wieloma wyśmienitymi solistami (Yo-Yo Ma) i wspaniałym chórem. Pierwszy ponad 30 minutowy utwór nieco przyciężkawy i jak na moje gusta trochę przy ambitny, ale dwa pozostałe to już Elliot jakiego lubię najbardziej, szczególnie "Scherzo (Giang Co)" jest tu godne uwagi, chyba mój ulubiony kawałek twórcy "Titusa".

Nikolai Rimsky-Korsakov - Scheherazade
Obrazek
Co tu dużo pisać, kapitalna rzecz. "Movement IV. Festival At Baghdad. The Sea. The Ship Breaks against a Cliff Surmounted by a Bronze Horseman" to muzyka przygodowa najwyższych lotów.

Johan de Meij - Symphony No. 1: Inspired by The Lord of the Rings
Obrazek
Jedna z moich ulubionych symfonii i dosyć często zdarza mi się do niej wracać. Johan de Meij w swojej muzyce często inspiruje się Holstem (Symphony No. 3), toteż muzyka ta jest naprawdę bardzo atrakcyjna w odsłuchu, potężnie brzmiąca i oparta o wpadające w ucho tematy - ciekawa alternatywa dla Władcy Shore'a.

Mychael Danna and Jeff Danna - A Celtic Romance
Obrazek
Jak sama nazwa i okładka wskazuje bardzo przyjemna i relaksacyjna muzyka w celtyckich klimatach, szału nie ma, ale fajne to słuchadło.

Mefisto

#2 Post autor: Mefisto » pn sie 30, 2010 14:05 pm

To jak Celtic Romance, to i A Celtic Tale - krótsze, ale wcale nie gorsze.
Obrazek

Dalej oczywiście Kamen, czyli:

1. Concerto For Saxophone
Obrazek

Po prostu niesamowita dawka genialnej muzyki - oczywiście wiadomo jaki instrument przewodzi.

2. Guitar Concerto
Obrazek

Niewiele gorsze od poprzedniego, w dodatku z jedną z najlepszych interpretacji tematu z Edge of Darkness.

3. The New Moon In the Old Moon's Arms
Obrazek

To nieco gorsze, mało Kamenowskie w sumie, ale też dobre, jak kto lubi new age, powinno mu się spodobać.

No i w temacie to niemal całą dyskografię Ishama można wymienić. Ja wspomnę jedynie o jego kolaboracji z Artem Lande - We Begin.
Obrazek

7 niesamowitych utworów na każdą okazję.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#3 Post autor: Mystery » pn sie 30, 2010 14:09 pm

Już mi się ten wątek podoba :) Muszę wreszcie tego Kamena posłuchać, Ishama to poza filmami praktycznie nie znam, także również trzeba będzie spróbować, punkt zaczepienia już mam :)

Mefisto

#4 Post autor: Mefisto » pn sie 30, 2010 14:36 pm

No, to jak się bierzesz za Ishama, to koniecznie także oblukaj Tibet
Obrazek

oraz Vapor Drawings z tematem wykorzystanym potem w Rules of Engagement
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#5 Post autor: DanielosVK » pn sie 30, 2010 15:21 pm

Btw można elektroniczną? W sensie ambient/new age?

Arvo Pärt - Tabula Rasa
Obrazek
Piękna muzyka na skrzypce i pianino, czasami wejdą dzwony. Polecam każdemu, kto lubi a'la minimalistyczne dzieła z nastawieniem na smutno-dramatyczne klimaty.

Kitaro - Asia
Obrazek
Fajna muzyka, jak to u Kitaro, spokojnie sącząca się z głośników, taka dla relaksu. Chociaż miejscami może trochę zirytować. Btw pojawia się też temat z Silk Road.

Kitaro - Kojiki
Obrazek
Kolejny przyjemny album, miejscami bardziej dynamiczny, w raz z jednym z moich ulubionych utworów Japończyka, Matsuri. :)


Vangelis - El Greco
Obrazek
Jak dla mnie cudowna płyta, trochę smętna, ale bardzo piękna. Potrafi przenieść w inny świat, ale raczej muzyka nie dla każdego.


Vangelis - Mythodea
Obrazek
Świetna, monumentalna muzyka. Dowód na to, że mimo małej kiksy przy Alexandrze, Vangelis potrafi pisać muzykę na wielką orkiestrę i chór przy okazji. Na koncercie niby grał na syntezatorach, ale albo brzmiały tak naturalnie albo ich po prostu nie słychać. Świetne, polecam.

Vangelis - Soil Festivities
Obrazek
Dobra, całkowicie elektroniczna, ale klimatyczna muzyka zainspirowana lasem, deszczem i tym podobnymi w połączeniu.

Na razie to tyle.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

bladerunner

#6 Post autor: bladerunner » pn sie 30, 2010 16:14 pm

ostatnio Jarre -Equinox Kult!
Obrazek

Kraftwerk Megakult!
Obrazek
i

Mozart większość koncertów na piano :D

http://img52.imageshack.us/img52/9708/v ... rtosbo.jpg

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Muzyka instrumentalna, klasyczna, minimalistyczna, New A

#7 Post autor: Koper » wt wrz 07, 2010 23:18 pm

Mystery Man pisze: Nikolai Rimsky-Korsakov - Scheherazade

Co tu dużo pisać, kapitalna rzecz. "Movement IV. Festival At Baghdad. The Sea. The Ship Breaks against a Cliff Surmounted by a Bronze Horseman" to muzyka przygodowa najwyższych lotów.
Też lubię tę pracę Rimskiego. :) Ale najbardziej mi się podoba ten prosty, powtarzany motyw z "The Tale of the Kalender Prince". :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Muzyka instrumentalna, klasyczna, minimalistyczna, New A

#8 Post autor: Mystery » śr wrz 08, 2010 20:42 pm

Koper pisze:Też lubię tę pracę Rimskiego. :) Ale najbardziej mi się podoba ten prosty, powtarzany motyw z "The Tale of the Kalender Prince". :)
Też lubię ten motyw :)

The Best of Django Reinhardt - Django Reinhardt
Obrazek
Fajne brzękadło :wink:

The Violin Concerto - Philip Glass
Obrazek
Po "Solo Piano" chyba mój ulubiony Glass, Violin Concerto II to jedna z najpiękniejszych rzeczy stworzonych przez człowieka :)

Roberto Cacciapaglia - Quarto Tempo
Obrazek
Ładnie, przyjemnie, zresztą posłuchajcie sami :)
http://www.youtube.com/watch?v=Pf1ONrOyees

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#9 Post autor: Koper » śr wrz 08, 2010 21:29 pm

Ładne - całość trzyma taki poziom?

Christopher Gordon - Music from the Opening Ceremony Melbourne 2006 Commonwealth Games

Obrazek

Czy trzeba reklamować? Lepsze od wielu "olimpijskich soundtracków". :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#10 Post autor: Mystery » śr wrz 08, 2010 21:51 pm

Koper pisze:Ładne - całość trzyma taki poziom?
Tak, każdy utwór jest tu świetny, mimo, iż wykorzystują różne melodię, wszystkie są do siebie trochę podobne :)

http://www.youtube.com/watch?v=Rd7PikEx9CM
http://www.youtube.com/watch?v=1Tjq4MJdZE0
Koper pisze:Christopher Gordon - Music from the Opening Ceremony Melbourne 2006 Commonwealth Games
Czy trzeba reklamować? Lepsze od wielu "olimpijskich soundtracków". :)
Już nie trzeba :) Kapitalny soundtrack :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » czw wrz 09, 2010 17:12 pm

Mystery Man pisze:Tak, każdy utwór jest tu świetny, mimo, iż wykorzystują różne melodię, wszystkie są do siebie trochę podobne :)
Ano, płyta bardzo ładna, choć trochę monotonna. "Sarabande" to chyba najfajniejszy utwór, mimo, a może właśnie przez to, że zalatuje jakby lekko Nymanem. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

bladerunner

#12 Post autor: bladerunner » pt wrz 10, 2010 12:00 pm

dawno nie słuchałem i otóż odkurzyłem ...

Vanessa Mae - The Best of Vanessa Mae Geniusz !


Obrazek

Swoją drogą Ciekawe skrzypce :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#13 Post autor: Paweł Stroiński » pt wrz 10, 2010 16:36 pm

Świetny temat, będę się zgłaszał często, ale okładek nie chce mi się szukać.

W tej chwili

MIKE OLDFIELD - OMMADAWN

Genialna płyta, jak zresztą cały pierwszy okres twórczości Mike'a.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#14 Post autor: DanielosVK » sob wrz 11, 2010 16:27 pm

Pewnie wszyscy tu już znają, ale i tak umieszczę, bo ostatnio jestem tym dziełem oczarowany.

Danny Elfman - Serenada Schizophrana
Obrazek

Świetna muzyka, w której Elfman korzysta z wielu swoich inspiracji. Mnie ta muzyka po prostu hipnotyzuje, chociaż może wymaga trochę specjalnego podejścia. Szczególnie "Pianos" i "I Forget" to mistrzostwo. Magiczne dzieło, o wielu obliczach.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#15 Post autor: Mystery » sob paź 02, 2010 19:49 pm

Serenada to jedna z najlepszych prac Elfmana. "Pianos" i "I Forget" to również moi faworyci :)
U mnie ostatnio to:
Obrazek

Po stokroć EPiC :!: Rozmach, bogactwo i jeden z najlepszych tematów w dziejach muzyki - 10/10 :)

ODPOWIEDZ