Don Davis

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#46 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 15, 2009 20:17 pm

W sumie ja tych Gejsz nie widziałem :? Przynajmniej nie u mnie w mieście i jak się pytałem czy można ściągnąć mówili, że nie mają w ogóle. W internetowym sklepie EMPIKU też nie mieli.
To już mniej ważne, nawet nie tak drogo zdobyłem ją w Berlinie, a jak obok zobaczyłem jeszcze "Thin Red Line" za 8 Euro to się nie mogłem powstrzymać i zakupiłem dwie wspaniałe płytki :D

Już się trochę pogubiłem, czy mam się z tym Matrixem spieszyć, czy nie :? :?: :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#47 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 16, 2009 07:57 am

Wawrzyniec pisze: Już się trochę pogubiłem, czy mam się z tym Matrixem spieszyć, czy nie :? :?: :wink:
To zalezy :) W zeszlym roku Varese wprowadzilo plyty do sprzedazy w lutym. W tym roku wcale tak byc nie musi, ale zobaczymy. Wiec jesli chcesz miec plyte szybko, to prawdopodobnie w lutym bede cos zamawiac i wowczas chcialbym juz wiedziec (plyty moga sie pojawic na dniach - polowa miesiaca juz za nami).

Ale tak w ogole nie ma sie co spieszyc. Nie w lutym to w maju, sierpniu czy za rok :) Warto poczekac na spadek kursu IMO.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#48 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 16, 2009 08:09 am

No wlasnie... mowili, ze dolar jest dzisiaj po 3,64 x 19,98$ daje 72,73zl za sama plyte. Nie wiem czy warto.. ja bym tyle nie dal :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#49 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 16, 2009 12:06 pm

Bucholc Krok pisze:No wlasnie... mowili, ze dolar jest dzisiaj po 3,64 x 19,98$ daje 72,73zl za sama plyte. Nie wiem czy warto.. ja bym tyle nie dal :)
72,73 zł :shock: No, tak :? Tyle to ja w sumie zapłaciłem za płyty z "Matrix Reloaded" i "Matrix Revolutions"... A, nie nawet mniej, chyba za obie płyty wydałem łącznie koło 60 złotych. Uważam to za dobry interes 8)
Mnie się tak strasznie nie spieszy, me pytanie tylko brzmi czy Tobie aż tak bardzo się spieszy :wink: :?: Ja mogę czekać i chyba bym nawet wolał, aż ten dolar trochę spadnie, chociaż skoro kryzys ma potrać z kilka lat... :lol:

P.S. Gratuluję stopnia wyżej w hierarchi :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#50 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 16, 2009 15:25 pm

Wawrzyniec pisze: 72,73 zł :shock: No, tak :? Tyle to ja w sumie zapłaciłem za płyty z "Matrix Reloaded" i "Matrix Revolutions"... A, nie nawet mniej, chyba za obie płyty wydałem łącznie koło 60 złotych. Uważam to za dobry interes 8)
Rzeczywiscie. Ze sklepu?
Mnie się tak strasznie nie spieszy, me pytanie tylko brzmi czy Tobie aż tak bardzo się spieszy :wink: :?:
Mnie? Skad.. :) Ja musze tylko wiedziec przed ukazaniem sie kolejnych pozycji na stronie Varese. Zeby pozniej na szybkiego nie ustalac czy jestes w danym momencie zainteresowany.
Ja mogę czekać i chyba bym nawet wolał, aż ten dolar trochę spadnie, chociaż skoro kryzys ma potrać z kilka lat... :lol:
E.. kurs dolara lata jak pantalony na wietrze. Dzis po 3,60 a jutro po 3,20.
W takim razie czekamy na obnizke kursu :)
P.S. Gratuluję stopnia wyżej w hierarchi :wink:
Tak.. byle do Fieldinga albo innego Herrmanna :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#51 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 16, 2009 16:51 pm

Oba Matrixy zakupiłem w sklepie nie dla idiotów :wink: I teraz nawet nie wiem czy płyty nie były coś po 26 złotych. Ale to już mniej ważne, właściwie to przypadkowo na nie natrafiłem i sobie pomyślałem, że skoro mi się ta muzyka tak podoba to warto ją posiadać. Na początku zakupiłem tylko "Revolutions", ale potem jak widziałem, że "Reloaded" tak samotnie leży to nie mogłem się powstrzymać :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#52 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 16, 2009 20:54 pm

Wyjatkowy traf :) Za 20-30zl to chyba tylko Janosika kupilem. A jakos na poczatku roku wpadl mi w rece Finding Neverland za bodaj 37zl i tez bylem bardzo zadowolony :D Pamietam jednak, ze jeszcze w 2008 roku za 30-40zl (po przeliczeniu oczywiscie) mozna bylo kupic plyte w takim np. Amazon.com :?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#53 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 18, 2009 16:31 pm

Bucholc Krok pisze:Wyjatkowy traf :) Za 20-30zl to chyba tylko Janosika kupilem. A jakos na poczatku roku wpadl mi w rece Finding Neverland za bodaj 37zl i tez bylem bardzo zadowolony :D Pamietam jednak, ze jeszcze w 2008 roku za 30-40zl (po przeliczeniu oczywiscie) mozna bylo kupic plyte w takim np. Amazon.com :?
Sam byłem w szoku :shock: i muszę przyznać, że do tej pory Matrix Revolutions tam jedno leży i jakoś nikt za bardzo nie chce go kupić. Może mniej więcej podobną cenę zapłaciłbym za używaną płytę, ale tutaj tzw. "nówka w folii" więc też uważam to za dobry interes :)
To do "Janosika" wydano muzykę, kto ją w ogóle skomponował :shock: :?:
Muszę przyznać, że jak za "oscarową" muzykę to 37zł za "Finding Neverland" to naprawdę dobra cena. Jak się pomyśli, że niektóre soundtracki już do 60 paru złotych dochodzą.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#54 Post autor: Bucholc Krok » śr lut 18, 2009 20:02 pm

Wawrzyniec pisze: Sam byłem w szoku :shock: i muszę przyznać, że do tej pory Matrix Revolutions tam jedno leży i jakoś nikt za bardzo nie chce go kupić. Może mniej więcej podobną cenę zapłaciłbym za używaną płytę, ale tutaj tzw. "nówka w folii" więc też uważam to za dobry interes :)
Ale rzeczywiscie w folii czy juz otwarta i 'rozjechana' ? :)
To do "Janosika" wydano muzykę, kto ją w ogóle skomponował :shock: :?:
Jerzy Matuszkiewicz. Wydalo to jakies MediaWay w 2006r. Jak zagladam czasem do MM to widuje jeszcze Janosika, ale z jakas inna okladka. Inne, starsze, wydanie :?:
Kupilem ja wlasciwie dla samego tematu glownego, a tu taka niespodzianka. Warto posluchac calosci. Moga byc 'zaskoki' :D
Aczkolwiek temat glowny jest jakos dziwnie podobny do 'In Piena Corsa' Carlo Saviny :wink:
Wlasnie sprawdzilem i sie okazuje, ze zaplacilem 19,99zl :)
I chyba sobie ja dzisiaj odgrzeje.. 8)

tu jest link do Janosika
http://www.mediaway.pl/product_info.php ... ucts_id=79

a tu do skladanki Matuszkiewicza, ktora pierwsze widze :)
http://www.mediaway.pl/product_info.php ... cts_id=390

Kiedy pojawia sie pelne soundtracki z tych filmow ja pytam? Normalnie szlag mnie trafia jak widze, ze w Stanach wydaja sciezki z filmow z lat 30-tych nawet, a u nas wychodzi jeden Janosik.
Muszę przyznać, że jak za "oscarową" muzykę to 37zł za "Finding Neverland" to naprawdę dobra cena. Jak się pomyśli, że niektóre soundtracki już do 60 paru złotych dochodzą.
Bodaj w zeszlym roku widzialem Misje (SACD) za ok. 85zl :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#55 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 19, 2009 00:09 am

Płyty jak najbardziej były w folii poobklejane ze wszystkich stron czym tylko się dało. Nie chcę już reklamować rozgłośni radiowych, sponsorów i wszystkiego co tam było poobklejane, ale było tego więcej niżw Hong Kongu szyldów z reklamami :wink:

Szczerze pisząc to nigdy nie wpadłem, aby słuchać muzyki do Janosika :shock: Gdyż jakoś zawsze mi się muzyka w starych polskich filmach, czy też serialach, a tym bardziej filmach historycznych, mnie jakoś nie porywała - może mam taki gust.

"Misja" za 85 złotych :shock: Wow! I jeszcze raz Wow! To nawet nie wiem jaki skarb w domu posiadam :D Oczywiście wiem, że jest to "muzyczny skarb", ale nigdy bym nie pomyślał, że aż tak drogi :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Mefisto

#56 Post autor: Mefisto » czw lut 19, 2009 01:30 am

Wawrzyniec pisze:Szczerze pisząc to nigdy nie wpadłem, aby słuchać muzyki do Janosika :shock: Gdyż jakoś zawsze mi się muzyka w starych polskich filmach, czy też serialach, a tym bardziej filmach historycznych, mnie jakoś nie porywała - może mam taki gust.
to z gustem nic wspólnego nie ma - póść sobie czołówkę Domu albo Polskich Dróg - przecież te fragmenty powalają. Inna sprawa, że teraz już się takich nie robi (seriali i muzyki), no ale i tak mamy się czym chwalić, choćby i miało to 20 lat

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#57 Post autor: Bucholc Krok » czw lut 19, 2009 07:55 am

Wawrzyniec pisze: Szczerze pisząc to nigdy nie wpadłem, aby słuchać muzyki do Janosika :shock: Gdyż jakoś zawsze mi się muzyka w starych polskich filmach, czy też serialach, a tym bardziej filmach historycznych, mnie jakoś nie porywała - może mam taki gust.
No, ale chyba sie zgodzimy, ze taki na przyklad motyw glowny ze Stawki jest swietny? :) Nie ciekawilo Cie nigdy jaka jest reszta (zakladajac, ze jest)?
"Misja" za 85 złotych :shock: Wow! I jeszcze raz Wow! To nawet nie wiem jaki skarb w domu posiadam :D Oczywiście wiem, że jest to "muzyczny skarb", ale nigdy bym nie pomyślał, że aż tak drogi :wink:
Pozniej widzialem to samo wydanie za ok 50zl :P
Ale fakt, ze najpierw byla za ponad 80zl. Zreszta, OIP plyty z muzyka filmowa za 60zl + to w MM standard raczej.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#58 Post autor: Bucholc Krok » czw lut 19, 2009 07:59 am

Mefisto pisze: to z gustem nic wspólnego nie ma - póść sobie czołówkę Domu albo Polskich Dróg - przecież te fragmenty powalają. Inna sprawa, że teraz już się takich nie robi (seriali i muzyki), no ale i tak mamy się czym chwalić, choćby i miało to 20 lat
I pomyslec, ze taka muzyka lezy gdzies w 'jaskini' i nikt nie chce jej wyciagnac. Pojawiaja sie jakies skladanki, ale co komu po skladankach?

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#59 Post autor: Marek Łach » pt lut 20, 2009 12:29 pm

Wydaliby jakiegoś komplita z Przygód pana Michała, to bym się ucieszył:wink: bo temat oblatany już jest, a z tego co pamiętam w serialu było trochę fajnej muzyki, którą chętnie obczaiłbym na płytce...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#60 Post autor: Bucholc Krok » pt lut 20, 2009 16:32 pm

Marek Łach pisze:Wydaliby jakiegoś komplita z Przygód pana Michała, to bym się ucieszył:wink: bo temat oblatany już jest, a z tego co pamiętam w serialu było trochę fajnej muzyki, którą chętnie obczaiłbym na płytce...
Trza w tej sprawie napisac do Varese lub Intrady. :wink:

ODPOWIEDZ