REMAKI

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: REMAKI

#466 Post autor: hp_gof » śr gru 19, 2018 17:39 pm

To są zdjęcia z planu, wiadomo, że ostateczny wygląd Dżina będzie inny :roll:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#467 Post autor: lis23 » czw gru 20, 2018 13:04 pm

Kolejne fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: REMAKI

#468 Post autor: Kaonashi » czw gru 20, 2018 17:45 pm

Niektóre zdjęcia obleśnie wyretuszowali.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: REMAKI

#469 Post autor: Mystery » pt gru 21, 2018 09:47 am

MEN IN BLACK: INTERNATIONAL

youtu.be/BV-WEb2oxLk

Wygląda na kolejne Ghostbusters... Sony... jedyna fajna rzecz, że wykorzystano na początku temat Elfmana :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#470 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 21, 2018 13:51 pm

Po tekstach w Internetach, chyba Disney sie niezle wmanewrowal:

Disney robi kalkę animacji? Buuuuu, lenistwo, zero inwencji, nie mają pomysłów!

Disney nie robi dokładnej kalki animacji? Buuuuu, żenada, czemu nie jest tak samo jak w animacji?

:mrgreen:

Ale tutaj mogę tylko zagrać na najmniejszych skrzypcach, a może wręcz skorzystać z trąbki i zrobić "łe łe łeee". Gdyż Disney sam się w taką sytuację wpędził, kto im kazał robić te remaki. A, że teraz będzie krytyka, że coś będzie zbyt podobne lub za mało podobne do oryginału... Cóż takie życie.


A na razie po zdjęciach, to Jafar wygląda nijako, a Jasmine może być, ale też nie żebym padał na ołtarze. Tym bardziej, że animowana to naprawdę byłą pięknośc ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#471 Post autor: lis23 » pn lut 11, 2019 04:01 am

Nowy zwiastun "Aladyna":


youtu.be/7hHECMVOq7g
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: REMAKI

#472 Post autor: Mystery » pn lut 11, 2019 10:20 am

Jak na niebieskiego Willa Smitha wygląda nawet spoko, dobrze, że go podpakowali.

Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#473 Post autor: Koper » pn lut 11, 2019 18:36 pm

Ależ kiczem zalatuje. Ktoś im powie wreszcie, że to co fajnie wygląda w dwuwymiarowym, przejaskrawionym rysunku niekoniecznie sprawdzi się w wersji z żywymi aktorami?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#474 Post autor: lis23 » pn lut 11, 2019 18:50 pm

Może powinni całkowicie zmienić koncept postaci Dżina? W sumie to chyba zmienili, bo przez większość czasu będzie On w ludzkiej postaci, w której prezentuje się bardzo fajnie.
Na necie jest już straszny hejt na tego Dżina ale mnie wygląd nie odstrasza, dopóki nie zacznie rapować ;) Swoją drogą, plenery i lokacje prezentują się całkiem ładnie, min. Jaskinia Cudów, pustynie, kaniony, itp. oraz panorama miasta Agrabah, które jednak mocno odbiega od wersji animowanej, gdzie architektura wzorowana jest na Bagdadzie. Brakuje mi tego charakterystycznego pałacu Sułtana ale po tym, co zobaczyłem w dodatkach do "Króla Artura" jestem spokojny o samo miasto.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: REMAKI

#475 Post autor: Wojteł » pn lut 11, 2019 21:39 pm

W sumie te nasycone kolorki i światło skojarzyło mi się z inną kiczowatą bajeczką dla całej rodziny, mianowicie Bohemian Rhapsody :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#476 Post autor: Koper » pn lut 11, 2019 21:52 pm

"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#477 Post autor: lis23 » wt lut 12, 2019 00:38 am

"Króla Artura" też wszyscy hejtowali, a film jest ok, więc ja poczekam na efekt końcowy, bo poza Dżinem i Jafarem, parę rzeczy mi się tu podoba.

Najlepsze wytłumaczenie jest takie, że CGI wygląda słabo, bo ... Will Smith jest czarny, a lepiej podkłada się niebieski kolor na białą skórę :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#478 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 02, 2019 16:04 pm

Pal licho, że niebieski CGI Will Smith będzie się śnił dzieciom po nocach, ale dlaczego wszystko wygląda tak bollywoodzko? Czy "Arabska noc" już nic nie oznacza? Dlaczego wyglądają oni jakby urwali się z Bangladeszu, a nie Bagdadu. Dlaczego są tak zubierani i dlaczego Jafar Brzmi jak stereotypowy gejowski fryzjer? :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#479 Post autor: lis23 » wt mar 12, 2019 14:09 pm


youtu.be/foyufD52aog

Powiem tak: Bollyood pełną gębą! :) :P Wygląda jak połączenie Broadwayu z Bollywood i wszystko jest tutaj, moim zdaniem, samoświadome: te ujęcia na twarze, kolorki, kostiumy, trochę nieprofesjonalne zdjęcia, dam sobie głowę uciąć, że to są pomysły Richiego. Widać też, że film nie traktuje się zbyt poważnie (scena z księciem jest super ;)).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: REMAKI

#480 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 12, 2019 15:05 pm

High School Musical spotyka Bollywood.
I już tam pal licho CGI Willa Smitha, brak odsłoniętego brzucha Jasmine i ubranego Alladyna, od którego nie bije żadna charyzma. Ale na razie Jafar to porażka. Gość jest tak złowieszczy jak pedicurzysta w salonie kosmetycznym. I jeszcze ten głos stereotypowego geja fryzjera z lat 80tych i 90tych.

A mnie właśnie ten Bollywood razi.
Co do samego klimatu - tandeta, jak arabski Bollywood. Mam wrażenie, że leciwy Prince of Persia lepiej sprzedał ten folklor.

Idąc na Kreuzberg czy Neu-Kölln do pierwszej lepszej knajpy mam większy arabski klimat niż tutaj, co właśnie zalatuje Bollywoodem.
Prince of Persia jest spoko i tam czuję, że to się dzieje w Persji. I to mimo "white-washing" ale tam mi nawet aktorzy bardziej persko wyglądali.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ