Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#211 Post autor: Adam » pt cze 29, 2018 21:44 pm

Aha, bym zapomniał, a wypada wreszcie napisać... Tydzień temu zakończył się ostatni, 6 sezon The Americans.. Przez tydzień poważnie zastanawiałem się czy widziałem jakiś lepszy serial w telewizji w ostatnich wielu latach. I chyba jednak nie. Niesamowite aktorstwo i scenariusz. Pasjonująca rzecz, którą oglądałem nie raz z szczęką na podłodze, który przez wszystkie sezony trzymał mega wysoki poziom i którego będzie mi bardzo brakowało. Jeden z moich 3 ulubionych zagranicznych seriali ever na dzień dzisiejszy.

Unikałem publikacji medialnych na jego temat, bo dowiedziałem się o nim rok temu przypadkiem od znajomego który mi go pożyczył i żałuję że tak późno. Obejrzałem hurtem 5 sezonów i wyczekiwałem jak na szpilkach ostatniego.. Przy 6 sezonie wyczekiwałem 10 tygodni aż się cały skończy w całości, by zobaczyć go w jedną sobotę hurtem i się mi to udało bez spoilerów.

Dziś czytam, że to ulubiony serial Obamy, że bodaj żaden sezon nie zszedł z oceną poniżej 90% na RT i że jest oceniany jako jeden z najlepszych w historii tv... Nie rozumniem tylko czemu ten serial nie jest na tym poziomie kulturalnego fenomenu co Breaking Bad itd, jak jest tak samo dobry. Szkoda.

Na urlopie zrobię sobie powtórkę i maraton całości od początku, co mi się nie zdarzyło od lat w przypadku serialu, czyli od Breaking Bad.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#212 Post autor: Paweł Stroiński » pt cze 29, 2018 22:27 pm

Kiedy to Obama powiedział? Bo w czasie prezydentury mówił o The Wire.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#213 Post autor: Adam » pt cze 29, 2018 23:34 pm

Mówił też o Homeland, ale nigdy aż tak jak o Amerykanach 2tyg temu u siebie po ich wielkim finale- https://www.facebook.com/6815841748/pos ... 960536749/

Peter Travers uważa ten serial za swój ulubiony ever. Kurde jak teraz czytam recki, opinie, to ten serial ma oceny nawet lepsze niż Breaking Bad jako całość. Szkoda że z powodu stacji, no i małych nakładów reklamowych, nie osiągnął takiego statusu społecznego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#214 Post autor: Mystery » wt sie 07, 2018 08:29 am

The Americans bym zobaczył, tylko kiedy...

Patrick Melrose - 6
Po krążących dobrych opiniach, z lekka się rozczarowałem, psychologiczny, ciężki, nie tego się spodziewałem, pewnie wielu przypadnie do gustu, ja te 5 odcinków ledwo zmęczyłem, choć wielu walorów jak zdjęcia czy rola Cumberbatcha odmówić mu nie można, zobaczymy jak poradzi sobie na Emmy.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#215 Post autor: Adam » śr sie 08, 2018 08:56 am

Mystery pisze:
wt sie 07, 2018 08:29 am
The Americans bym zobaczył, tylko kiedy...
warto, szczególnie teraz jak całość można chapnąć bez czekania :) nie oglądaj jakichś Patricków to znajdziesz czas :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#216 Post autor: Adam » śr sie 29, 2018 11:03 am

Sharp Objects - geniusz! 9/10.
Yellowstone - bdb 7-8/10
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#217 Post autor: Adam » ndz wrz 16, 2018 19:26 pm

Rojst PL - miniserial Showmaxu. Mega budżet (5 odcinków po 1,5 mln zł każdy!) który wykorzystano niestety chyba w całości na scenografię i filmowe zdjęcia (za obie rzeczy mega szacun), oraz pewnie gaże dla Seweryna i tantiemy dla Trojanowskiej i Rezerwatu (kapitalna scena!). Scenariusz się kupy nie trzyma, historia prosta, bez specjalnych wątków, a finał rozczarowujący i wyjaśniony pobieżnie z logicznymi błędami. Dupy mi nie urwało, raz można obejrzeć i tyle. Belfer 1 (ahh gdyby on był kręcony na tąsmie filmowej, a nie cyfrówką...) czy profesjonalniejszy Kruk są znaaaacznie lepsze.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#218 Post autor: Adam » wt wrz 18, 2018 09:16 am

Atypical 2 - genialny, znacznie lepszy od pierwszego, nie spodziewałem się aż takiego wzrostu :shock: 9/10

@Mystery - Americans właśnie dostało Emmy za najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym i za najlepszego aktora pierwszoplanowego (nominację za serial i aktorkę przegrali z GoT), także masz dodatkową motywację by się zabrać za to ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#219 Post autor: Mystery » wt wrz 18, 2018 09:36 am

Americans przegrał z Grą o Tron w głównej kategorii, to nie może być, aż tak dobre ;) A tak serio, to się na pewno obejrzy, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy, cały czas nadrabiam sezony zaczętych seriali, nie zdążę zakończyć jednego, dochodzą kolejne dwa...

Przy okazji zwycięzcy Emmy 2018:
https://naekranie.pl/aktualnosci/emmy-2 ... em-3510767

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#220 Post autor: Adam » wt wrz 18, 2018 09:39 am

ja uważam że wygrana GoT to jest pomyłka. ten serial już dawno zjada własny ogon... nie tylko Americans z nominowanych było lepsze od tego. no ale kampania marketingowa i budżet na promocję robią swoje..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#221 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 19, 2018 00:21 am

Adam pisze:
wt wrz 18, 2018 09:39 am
ja uważam że wygrana GoT to jest pomyłka. ten serial już dawno zjada własny ogon...
GoT przeskoczył rekina. Ale oglądalność się zgadza, więc stąd te nagrody.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#222 Post autor: Mystery » śr wrz 19, 2018 14:45 pm

Disenchantment 1 - 7-
Nie powiem, że się uśmiałem, choć po złapaniu konwencji, uśmiech gościł na mojej twarzy, ale zaskakująco i dosyć przewrotnie nie humorem, a całkiem ciekawą fabułą to stało, także drugi sezon też się zobaczy.

Angie Tribeca 3 - 6
Tu pośmiałem się już nieco więcej, straszne głupoty i może poziom ZAZ to nie jest, ale na pewno lepsze od syfu jakim skażał Friedberg, fajnie jeszcze widzieć, że parodia nie zginęła.

Who Is America? 1 - 7
Najlepszy Sacha od czasów Borata, może jest tu parę kiepskich wkrętów, ale dla kilku mistrzowskich warto zobaczyć, takie rzeczy tylko w US and A, szkoda, że takie krótkie, no i ciekawe czy będzie jakaś kontynuacja, bo już szykują się gigantyczne pozwy.

Castle Rock 1 - 6
Po pierwszym odcinku zapowiadało się świetnie, ale powietrze szybko zeszło.

Sharp Objects 1 - 7+
Klimacik, montaż, aktorstwo, historia i szczególnie jej zakończenie na tak, tylko jakoś dosyć marudnie dochodzono do finału i w poszczególnych odcinkach nie wiele się działo.

Yellowstone 1 - 7
Bardziej gangsterzy, niż kowboje. Serial nakręcony tradycyjnie, bardziej rzetelny niż zachwycający i wpadający trochę w domek na prerii, dziwne zbiegi okoliczności i rozwiązania, ale losy tej rodzinki na tyle mnie zaciekawiły, że będę to kontynuować.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#223 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 20, 2018 00:05 am

Mystery pisze:
śr wrz 19, 2018 14:45 pm
Disenchantment 1 - 7-
Nie powiem, że się uśmiałem, choć po złapaniu konwencji, uśmiech gościł na mojej twarzy, ale zaskakująco i dosyć przewrotnie nie humorem, a całkiem ciekawą fabułą to stało, także drugi sezon też się zobaczy.
Ja jednak oceniam wyżej i może też jako wielki fanboy Futuramy to jestem bardziej krytyczny i wymagający. Fabuła może nawet OK, ale też potrzebowała trochę czasu, aby się rozwinąć i nie cierpię kiedy sezony kończą się cliffhangerem. Co do humoru to taki raczej ciut lepszy od współczesnych Simpsonów.
Glówny mój problem, ze żadna z tych postaci nie wydała mi się ciekawa. Futurama miała taką fajną paletę bohaterów, a tutaj te jakoś przede wszystkim wydały mi się mało sympatyczne. Wiadomo Bender był jaki był, ale trudno nie było go lubić.
Tutaj na razie dość cienko jeżeli chodzi o postacie.
Nie było to złe, ale jednak takie średnie, że ja daję
6/10
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#224 Post autor: Mystery » czw wrz 20, 2018 16:22 pm

A no właśnie, główny zarzut to postacie, którym ciężko sympatyzować, spodobał mi się chyba tylko król.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#225 Post autor: Adam » czw wrz 20, 2018 19:26 pm

zacząłem oglądać The First z Penn'em i na razie jest całkiem ok. Największy szok, że Penn jest tu napakowany jak Sly, wtf :o No i nasza Holland dwa pierwsze odcinki wyreżyserowała - też nigdzie się tym nie chwalono.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ