Michael Giacchino - Jurassic World Trilogy

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#46 Post autor: Mystery » sob cze 09, 2018 11:30 am

Koncept scoru jest inny, niż Jurassic World czy chociażby Wojna Małp. Przed tematykę wychodzi tu akcja. Michael nie szasta tematami, choć lejmotywika oczywiście jest (już nieoczekiwanie w pierwszej scenie i utworze, słyszymy motyw Indominusa Rexa, a później Owena gdy pierwszy raz odwiedza go Claire), acz ograniczona do minimum, głównie grają nam różni reprezentanci action scoru.
To już nie Jurassic Park i tematy Williamsa słyszymy bodajże 5 razy, raz doniośle w napisach końcowych, reszta to drobne akcenty dla fanów, w momentach na zbliżenie na obraz Hammonda, kroczącego dostojnie Brontozaura i rozmowach o dinusiach w klatce i na końcu filmu. Miejsca na oryginalne tematy Williamsa w tym filmie za wiele nie było i nawet swojego nowego tematu użył zaledwie kilka razy, podczas gdy pierwszy raz widzimy posiadłość, gdy widzimy zniszczony park, podczas widoku T-rexa na tle wybuchającego wulkanu i raz jeszcze w którejś z ostatnich sekwencji filmu. Z tematów z części pierwszej ogromna szkoda, że zabrakło mojego ulubionego czyli tematu Ingen, za to bardzo często Michael korzysta z tematu Raptorów, głównie dla Blue i raz - podczas startu samolotu, no ale wtedy Owen wspomina o raptorach. Z nowych tematów zamiast Ingen dla wojskowych mamy motyw "March of the Wheatley Cavalcade", nowa hybryda Indoraptor też ma swoją nutę "World's Worst Bedtime Storyteller", jak i dziewczynka "Maisie", choć nie wiem czy nie jest po części nowy temat filmu, zagrany w napisach końcowych wybrzmiał wręcz baśniowo :)

A film to w 80% akcja, a tak po klipach soundtrack będzie chyba w 90% :P No i film jest głównie o dinozaurach, można wręcz powiedzieć, że są głównymi bohaterami, co pokazuje ten poster ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13110
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#47 Post autor: lis23 » sob cze 09, 2018 11:56 am

Jak dla mnie, za dużo jechali, ukrywali się, i ukrywali się, jadąc ;) więc takiej typowej akcji, jak na serię było, dla mnie, mało.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#48 Post autor: hp_gof » sob cze 09, 2018 23:35 pm

No cóż, film mnie nie zachwycił. Muzyki było dużo i była potężna, ale mimo wszystko jak na Majkela dość... niemrawa. Możliwe, że wynika to również ze współczesnego szybkiego montażu, który nie pozwala w sekwencjach przejściowych wybrzmieć muzyce zbyt długo, więc te niektóre wstawki są strasznie krótkie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#49 Post autor: Adam » ndz cze 10, 2018 10:50 am

pierwszy track z CD udostępniony:


youtu.be/QRCFx2uMCS8
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13110
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#50 Post autor: lis23 » ndz cze 10, 2018 14:50 pm

Mystery dawał już do niego linka ;)

Wracając do filmu, to widać, że ludzie mają problemy, żeby go ocenić: "Na Ekranie" dało 6/10 w swojej recenzji, wielu ludzi podkreśla, że to jednocześnie jest najlepszy i najgorszy film od czasu jedynki, który bardzo wiele kopiuje z dwóch pierwszych części (zwłaszcza z "The Lost World) i ociera się o głupoty z "Jurassic Park III". Chwalony jest klimat horroru, kameralność scen (praktyczne efekty specjalne) oraz muzyka. Nie tylko ja zauważyłem, że mamy tutaj dwa filmy w jednym: pierwszy dzieje się na wyspie, a drugi w rezydencji i jest to zupełnie inny film, oraz jest tu najmniej "Jurassic Park" w całej serii.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#51 Post autor: Mystery » pn cze 11, 2018 16:59 pm

Adam pisze:
ndz cze 10, 2018 10:50 am
pierwszy track z CD udostępniony:


youtu.be/QRCFx2uMCS8
Dopiero teraz słyszę ten nowy temat przewodni (chór z końca kawałka, coś na modłę prezentacji tematu Doktora w "Ancient Sorcerer's Secret" otwierającego "Doctor Strange"). Sam kawałek, poza klimatycznym początkiem, który efektownie również kończy napisy końcowe, to raczej mocne stany średnie Michaela, no i w filmie logo filmu wypadło kiepskawo, no ale dalej było już tylko lepiej, więc czekamy na więcej ;)

Po tej akcji z wyspy, aż przyszło mi do głowy co mógłby zrobić Michael z Kongiem, którego tak spieprzył Jackman... :roll:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#52 Post autor: Koper » pn cze 11, 2018 17:26 pm

Jak ten generic chór ma być nowym tematem głównym to trochę smutne. :( Bo ta akcja z pierwszej połowy całkiem ok.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#53 Post autor: Mystery » pn cze 11, 2018 18:06 pm

Fakt, ten chór wybrzmiał randomowo, ale później chyba lepiej brał go w obroty, za parę dni się zobaczy, znaczy usłyszy ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#54 Post autor: Mystery » śr cze 13, 2018 23:12 pm

Trójka jest pewna szczególnie po ostatnim kadrze, który z kolei jest kopią kadru z początku ET Spielberga ;-)
Trójkę oficjalnie reżyseruje Trevorrow, także pewnie Michael będzie miał swoją trylogię :)
może zrobił tak samo jak Brajan z Mumią w tej samej wytwórni - nazwy traków a ich czasy trwania na obu wydaniach mimo tej samej nazwy wcale nie muszą się pokrywać.
Płytka trwa 75 minut, czasy te same co wersji elektronicznej, czyli będzie brakować tylko dwóch utworów z deluxa itunes "Double Cross to Bear" i "Gyro Can You Go?".
https://rateyourmusic.com/release/album ... n-kingdom/


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#56 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 11:10 am

jeszcze 8 godz 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#57 Post autor: Mystery » czw cze 14, 2018 12:08 pm

Po 15 powinien być, mam nadzieję, że razem z I2, nie wiem czy dziś uda się w pełni wysłuchać, końcowe suity obu polecą na bank, ale jutro wolne, więc będzie co robić 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#58 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 12:16 pm

tak, po 15stej będzie, ale ja napisałem liczbe kiedy ja bede mógł słuchac ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#59 Post autor: Mystery » czw cze 14, 2018 19:29 pm

Fallen Kingdom właśnie leci:

Obrazek


youtu.be/L1eE4yMi0Sw

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#60 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 19:29 pm

u mnie 3 raz I2, nie ma czasu na FK :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ