Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4771 Post autor: Bucholc Krok » wt maja 22, 2018 18:41 pm

W przypadku niepełnosprawności umysłowej raczej nie ma znaczenia czy to jest dziecko, czy dorosły. :) Zresztą nie o to chodzi.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4772 Post autor: Koper » wt maja 22, 2018 18:58 pm

Dookoła wszyscy wszystkich wykorzystują (politycy społeczeństwo na przykład), a tu wielkie mi halo, bo jakiś niepełnosprawny za namową swojej starej rzucił jajkiem w czyjś portret... phi tam...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4773 Post autor: lis23 » śr maja 23, 2018 09:03 am

Prokuratora chce uchylenia immunitetu dwóm posłom PO za odpalenie rac podczas marszu wolności sprzed ponad tygodnia ... Chodzi o Halickiego i Nojmana.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4774 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 23, 2018 15:28 pm

Koper pisze:
wt maja 22, 2018 18:58 pm
Dookoła wszyscy wszystkich wykorzystują (politycy społeczeństwo na przykład), a tu wielkie mi halo, bo jakiś niepełnosprawny za namową swojej starej rzucił jajkiem w czyjś portret... phi tam...
Tu nawet nie chodzi o to, że najwyraźniej niewiele odbiegające poziomem umysłowym od swoich dzieci matki namawiają je do takich głupot, ale w tym całym zamieszaniu z niepełnosprawnymi podobno nie miało chodzić o politykę, tylko o dobro tychże. Tymczasem gówno prawda. Swoją drogą nie wiem skąd to naiwne przekonanie, że gdy dojdzie do władzy ktoś inny, to dostaną to co chcą. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4775 Post autor: Koper » śr maja 23, 2018 17:27 pm

Bucholc Krok pisze: Swoją drogą nie wiem skąd to naiwne przekonanie, że gdy dojdzie do władzy ktoś inny, to dostaną to co chcą. :)
Bo co 4 lata społeczeństwo się resetuje i nie pamięta jak to było za poprzedniej władzy, gdy też protestowali o iluś tam rządach do tyłu nie wspominając. ;)
lis23 pisze: Prokuratora chce uchylenia immunitetu dwóm posłom PO za odpalenie rac podczas marszu wolności sprzed ponad tygodnia ... Chodzi o Halickiego i Nojmana.
I prawidłowo, skoro złamali przepisy.

A tymczasem z innej beczki młodzieżówka Partii wypowiedziała się na temat jakiejś tam przyszłej niedoszłej alternatywy dla sejmu dzieci i młodzieży:
Jesteśmy zaniepokojeni decyzją niektórych Marszałków i Posłów tegorocznej oraz poprzedniej sesji SDiM o bezzasadnym zainicjowaniu alternatywnego, politycznego Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Sam temat już jasno wskazuje na antyrządowe intencje: Podczas obrad PDiM poruszony zostanie temat demokracji oraz wrażliwości społecznej
Czyli wychodzi na to, że zdaniem pisowskiej młodzieży ich własny rząd jest autokratyczny i społecznie niewrażliwy...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4776 Post autor: swordfish » śr maja 23, 2018 18:24 pm

Najczęściej wypłacana pensja w Polsce wynosi 2700 brutto (dominanta), czyli daje to ok. 1800 netto na rękę. Z tej pensji emerytura wyniesie 800-900 zł, czyli poniżej minimalnej emerytury. Na pewno nie będzie to kwota 4000 zł, aby na stare lata w podeszłym wieku iść od razu w razie choroby do Domu Opieki, gdzie pielęgniarki zmienią nam pampersa, tak, aby nie obciążać rodziny. 4000 zł - taka jest kwota, którą życzą sobie Domy Seniora, aby dostać się od razu prywatnie. Z dopłatą NFZ można czekać na przyjęcie nawet kilka lat. Czy ktoś rozwiąże problem niepełnosprawności i niskich płac w Polsce?

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4777 Post autor: hp_gof » pt maja 25, 2018 14:59 pm

Także ten... stało się ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4778 Post autor: Koper » pt maja 25, 2018 17:02 pm

Właśnie się zastanawiałem jak to możliwe, że tam jeszcze nikt nie wlazł... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4779 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 25, 2018 19:11 pm

Gdyż miliony straży miejskiej i policji stało tam dzień i noc. I sam myślałem, że dalej tam stoją. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4780 Post autor: Bucholc Krok » pt maja 25, 2018 19:17 pm

hp_gof pisze:
pt maja 25, 2018 14:59 pm
Także ten... stało się ;)
Skoczył? Ciekawe kto będzie odpowiadał, gdy jakiś baran wejdzie i spadnie. W normalnym kraju to byłby problem barana, ale u nas tak nie jest. Gdy wykopię dziurę na swojej działce i złodziej złamie w niej nogę to będę musiał płacić odszkodowanie. :roll:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4781 Post autor: Koper » pt maja 25, 2018 23:13 pm

Bucholc Krok pisze:
pt maja 25, 2018 19:17 pm
Ciekawe kto będzie odpowiadał, gdy jakiś baran wejdzie i spadnie.
Jak baran, to powinien odpowiadać baca, czy inny pasterz... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4782 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 26, 2018 12:08 pm

Bucholc Krok pisze:
pt maja 25, 2018 19:17 pm
hp_gof pisze:
pt maja 25, 2018 14:59 pm
Także ten... stało się ;)
Skoczył? Ciekawe kto będzie odpowiadał, gdy jakiś baran wejdzie i spadnie. W normalnym kraju to byłby problem barana, ale u nas tak nie jest. Gdy wykopię dziurę na swojej działce i złodziej złamie w niej nogę to będę musiał płacić odszkodowanie. :roll:
To zo zburzyć dla bezpieczenstwa i aby nikt nie musiał płacić odszkodowania? :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4783 Post autor: Koper » sob maja 26, 2018 13:21 pm

A poza tym brzydkie to jak ten pomnik w Rzeszowie. ;)

Z innej beczki:

Obrazek

Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4784 Post autor: lis23 » sob maja 26, 2018 13:46 pm

swordfish pisze:
śr maja 23, 2018 18:24 pm
Najczęściej wypłacana pensja w Polsce wynosi 2700 brutto (dominanta), czyli daje to ok. 1800 netto na rękę. Z tej pensji emerytura wyniesie 800-900 zł, czyli poniżej minimalnej emerytury. Na pewno nie będzie to kwota 4000 zł, aby na stare lata w podeszłym wieku iść od razu w razie choroby do Domu Opieki, gdzie pielęgniarki zmienią nam pampersa, tak, aby nie obciążać rodziny. 4000 zł - taka jest kwota, którą życzą sobie Domy Seniora, aby dostać się od razu prywatnie. Z dopłatą NFZ można czekać na przyjęcie nawet kilka lat. Czy ktoś rozwiąże problem niepełnosprawności i niskich płac w Polsce?
Powiedziałbym, że najczęściej wypłacana pensja wynosi 2 200 zł brutto, czyli od 1 580 do 1 650 zł na rękę, z czego wyszło mi, ze moja emerytura wyniesie ... 420 zł ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4785 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 26, 2018 18:07 pm

Wawrzyniec pisze:
sob maja 26, 2018 12:08 pm
To zo zburzyć dla bezpieczenstwa i aby nikt nie musiał płacić odszkodowania? :P :wink:
Zamontować balustradę, zrobić taras widokowy z kawiarenką. :P No i jeszcze windę dla niepełnosprawnych oraz WC.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ