POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#826 Post autor: Adam » wt kwie 24, 2018 16:35 pm

najbardziej absurdalną rzeczą w tej opinii swordfisha jest foch o promocje, w sytuacji gdy dokładnie takie właśnie żenujące sceny co tydzień się widzi na filmikach w mediach z okazji otwarcia każdego marketu w byle jakim mieście czy wsi... bardziej typowego zachowania polaczków nie da się już chyba pokazać :D no ale rozumiem że prawda w oczy kole... Ale mnie akurat nie, bo ja jestem świadomy w jakiej dziurze żyjemy.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#827 Post autor: hp_gof » wt kwie 24, 2018 17:08 pm

swordfish pisze:
wt kwie 24, 2018 14:03 pm
A jakby zamienić słowo na majtkach na "Europa" i dać w tle flagi UE, nie uraziłoby Twojej dumy kosmopolity?
Nie czuję się jakoś szczególnie kosmopolitą, lubię podróżować, ale chyba nie byłbym w stanie na stałe przeprowadzić się za granicę. Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, tyle że może jestem nieco bardziej otwarty na "innych" i nie mam tendencji do kategorycznego oceniania współobywateli ;) Majtki z napisem "Europa" nie uraziłyby mojej "dumy", gdyby były użyte w takim kontekście w jakim Szumowska użyła majtek z napisem "Polska". Podobnie jak nie rażą mnie majtki z napisem "Polska", bo takie absurdy w Polsce są bardzo powszechne. Innym przykładem jest wyświęcanie wszystkiego co się da, łącznie ze studzienkami kanalizacyjnymi (!) - http://www.czarnozyly.pl/227-uroczystos ... wosci-katy albo stawianie pomników wszędzie gdzie się da, nawet jeśli są skrajnie nieurodziwe (np. niektóre pomniki JPII czy smoleńskie). Do kwestii pomników Szumowska się nawet odnosi w tym filmie. Generalnie strona liberalna zazwyczaj krytykuje dwie rzeczy: 1) hipokryzję/dulszczyznę (np. deklarowany katolicyzm, a zachowania antychrześcijańskie - brak zrozumienia przesłania Biblii) oraz 2) brak poszanowania dla procedur, prawa, zasad np. architektoniczno-urbanistycznych, bylejakość (np. postawmy byle jaki pomnik, ale musi być i musi być tam gdzie chcemy, nie ważne, że nie pasuje, nie ma miejsca, zasłania oś urbanistyczną itd., a jak ktoś odważy się wnieść jakiekolwiek uwagi, to znaczy, że jest zdrajca Ojczyzny i sługa szatana). Generalnie to jest temat na dłuższą dyskusję, a lepiej tych demonów nie wywoływać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#828 Post autor: Koper » sob maja 05, 2018 15:14 pm

nie ma jak się obrażać na rzeczywistość

http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna ... 86309.html

to tylko prawdziwi patrioci tak mają? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#829 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 15:17 pm

Zawsze mnie tylko intryguje, czy jak ktoś puści bąka w takiej bieliźnie, to podchodzi to pod zbeszczeszczenie godła, flagi państwowej itd. ?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#830 Post autor: Koper » sob maja 05, 2018 15:22 pm

Wiesz, w USA ludzie potrafią się ubrać cali we flagę i nikogo to nie rusza, w sumie, jak ktoś ma potrzebę nosić biało-czerwone gatki, niech sobie nosi.
Natomiast strzelanie focha o to, że ktoś się podśmiechuje z tego faktu, to dla mnie trochę słabe jest...
A co do promocji to oczywiście, że nie jest to tylko nasza domena (co się potrafi dziać w USA), ale czemu polska reżyserka miałaby sie zajmować nieswoją ojczyzną, której nie zna i w której na co dzień nie żyje?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#831 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 15:31 pm

No ba ja sam mam bieliznę we flagę amerykańską. Tylko tak patriotyzm jest optymistyczny, wesoły, a u nas depresja, polegli itd. :/

Zaś co do Szumowskiej to jestem trochę w rozkroku. Gdyż naturalnie ma prawo opisywać to się dzieje w Polsce. Ale Twarz to takie bardziej zlepisko historii i stereotypów polskiej wsi, może gdzieś zasłyszanej. Ale nie widzę aby Szumowska starała się zrobić jakiś research, czy zrozumieć tę grupę. I tym moim zdaniem przegrywa insert mój jeden niemiecki znajomy, który widział Twarz na Festiwalu Polskich Filmów w Berlinie, stwierdził, że jakiś taki nieszczery mu się ten film wydał.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#832 Post autor: Wojteł » sob maja 05, 2018 15:35 pm

A ja mam w Szturmowce i w Kylo Rena :|
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#833 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 15:41 pm

Bieliznę Star Wars i skarpetki naturalnie też mam. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#834 Post autor: hp_gof » sob maja 05, 2018 15:55 pm

Wawrzyniec pisze:
sob maja 05, 2018 15:31 pm
Ale Twarz to takie bardziej zlepisko historii i stereotypów polskiej wsi, może gdzieś zasłyszanej. Ale nie widzę aby Szumowska starała się zrobić jakiś research, czy zrozumieć tę grupę. I tym moim zdaniem przegrywa insert mój jeden niemiecki znajomy, który widział Twarz na Festiwalu Polskich Filmów w Berlinie, stwierdził, że jakiś taki nieszczery mu się ten film wydał.
To co lub też kogo widzi Pani, gdy patrzy na polską mieścinę?

Bardzo dobrze znam takie miejscowości, całe życie jeździłam do nich na wakacje i spędzałam tam dużo czasu. Robiłam też w nich filmy, by wspomnieć tylko "A czego tu się bać?", mój dokument o rytuałach pogrzebowych. Na polskiej wsi nie obowiązuje polityczna poprawność.

Wolno na przykład śmiać się z rasistowskich żartów?


To było bardzo charakterystyczne, że w Berlinie z tego żartu w filmie nikt się nie zaśmiał. Tam jest to wykluczone. Na polskiej wsi starsze pokolenia nie posługują się internetem, całą wiedzę czerpią z telewizji i mają często poczucie, że żyją w najfajniejszej z możliwych rzeczywistości. Ale są przy tym otoczeni sąsiadami, z którymi często się kłócą, mają księdza, z którego się śmieją, bo mają świadomość jego słabości, ale są przywiązani do rytuału, który on im niesie. Życie toczy się wokół tych lokalnych rytuałów. Buduje to w jakimś sensie siłę rodziny - czego na pewno nie ma już w społeczeństwach zachodnich i w dużych ośrodkach miejskich w Polsce - ale z drugiej strony powoduje zamknięcie na wszystko, co obce, strach przed nieznanym, brak ciekawości świata. To się na szczęście zmienia w młodym pokoleniu, które dzięki dostępowi do internetu czy nawet gier jest ze wszystkim na bieżąco.
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... u-ale.html

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#835 Post autor: Koper » sob maja 05, 2018 15:57 pm

ależ to antypolskie ;) :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#836 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 16:11 pm

Cóż po filmie jakoś tego nie poczułem. I mimo tej antypolskości nie mogę się do Szumowskiej przekonać. Sorry Szumi , trochę to nieporadnie robisz ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#837 Post autor: Koper » sob maja 05, 2018 16:39 pm

Ja tam coś kiedyś jej oglądałem, to takie jakieś dziwno-nudne było... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#838 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 16:44 pm

Gdyż filmy Szumowskiej nie mają dobrej fabuły. Znaczy bierze dobry pomysł wyjściowy, ale nic z niego nie robi i zmierza donikąd, jak Twarz, czy też W Imię...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#839 Post autor: Koper » sob maja 05, 2018 17:12 pm

Gdyby jeszcze angażowała Desplata to chociaż HPek byłby fanbojem... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#840 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 05, 2018 17:14 pm

A właśnie muzycznie to też Szumowska leży i albo operuje ciszą, albo podkłada, jakieś kawałki źródłowe bez ładu bez składu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ