LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1351 Post autor: MichalP » pt kwie 27, 2018 07:14 am

Zadna tam herezja :D . Jak na tamte czasy to 50 minut to bylo szalenstwo: dla przypomnienia Alien mial 35 minut a Aliens 39 minut na oryginalnym soundtracku.
Takze byla to niezla kompilacja najlepszych momentow z filmu. Mi osobiscie brakowalo jakis moze 10 minut z kilku scen - z poczatku filmu, z momentu przygotowan - rozlewania tego latwo palnego badziewia no i z koncowki filmu jak przybywaja przedstawiciele Weyland-Yutani. Wtedy byloby to wydanie doskonale.

Ale complete cenie za cos innego. Sam film jako historia po pierwszym ogladnieciu lata temu strasznie mnie wkurwil - po latach go jednak docenilem (jako zwienczenie calej historii bo dla mnie Ripley od Aliena to tak troche zyla na kredyt - juz wtedy powinna zginac, w Aliens tez jej sie upieklo, no wiec w Alien 3 nie majac wyboru po prostu sie poswiecila i w ten sposob jej historia zatoczyla kolo).

Ale od poczatku strasznie mi sie podobal jego klimat i muzyka byla tego bardzo wyraznym/waznym elementem. Soundtrack jest dobry do sluchania, ale jego kompletna wersja jest dobra do delektowania sie roznymi smaczkami i pomaga wlasnie sobie przypomniec ten klimat z filmu.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1352 Post autor: Pawel P. » pt kwie 27, 2018 10:41 am

Za rok albo dwa to spadnie do 10 dolarów i wtedy może wezmę, chociaż oryginalna płyta jest jak dla mnie optymalna. I na pewno nośnik wydania MCA jest dużo lepszy niż to nowe albańskie czy bułgarskie tłoczenie, więc - Adam - nie pozbywałbym się tego tak lekką ręką. Za 10 lat możesz zostać bez płyty ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1353 Post autor: Ghostek » pt kwie 27, 2018 10:54 am

Świeta racja. Adam może potwierdzić jak badziewne są cdki LaLi. Drugi dysk z AI dosłownie przepołowił sie przy pierwszej próbie wyjęcia z tacki. A nacisk był minimalny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1354 Post autor: Adam » pt kwie 27, 2018 11:05 am

ja staram sie brać wszystko z dobrodziejstwem inwentarza.. wiadomo że teraz mamy już inne czasy, ja się cieszę że w ogóle jeszcze CD z filmówką wychodzą, ale to co ja kupowałem do tej pory, to nie miałem szczęśliwie specjalnych przygód, nawet z Tytanikiem i Parkiem Jurajskim w których było tyle baboli mi się udało, bo do mnie doszły idealne i bez błędów.

Płyty do foliopaku i w nienasłonecznione miejsce na półce i nic się im nie stanie, nie dramatyzowałbym aż tak :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1355 Post autor: MichalP » pt kwie 27, 2018 20:23 pm

Przynajmniej kiedy Lala cos spierdzieli, co akurat w przypadku Jurassic Park Collection to jakies fatum maja (brak zebow, brak ksiazeczek, zle spiete ksiazeczki), to mozna na spokojnie to u nich zareklamowac i przysla ci zamiane. Podobnie z Intrada. W przypadku duzych wytworni, jezeli spierdziela cos z masteringiem albo z tloczeniem to sie nikt tym nie przejmuje. Jak masz szczescie to mozesz sobie kupic kolejna plyte z nowego tloczenia, jezeli im sie zechce poprawic. A w przypadku mniej chodliwego towaru to juz nic z tym nie zrobisz.

Mam 2-plytowy Pocahontas od Disneya i jest jakis blad tloczenia/masteringu. Przeszly mi przez rece trzy albumy z roznych okresow (czyli dwa razy to reklamowalem) i kazdy ma to samo - ostatni utwor na pierwszej plycie zaczyna trzaskac/przeskakiwac. Na wszystkich moich trzech odtwarzaczach - dwie yamahy (universal player) i Oppo Blu ray jest to samo (najstarsza Yamaha raz na jakis czas dobrze to odtworzy ale nie zawsze :roll: ) W koncu udalo mi sie po kilku probach zgrac caly material na kompie (manualnie musialem ustawic super wolny odczyt z eliminacja bledow odczytu) i stworzylem sobie wersje jedno plytowa wywalajac wszystkie popowe piosenki - zostawiajac tylko Score Menkena i piosenki z flimu i wypalilem to na CD. I tak sobie tego slucham a oryginalne plyty siedza w pudelku. I niestety nic z tym juz nie zrobie bo jak widac Disney tez z tym nic nie zrobil. Na FSM bylo kilku ludzi, ktorzy mieli ten sam problem wiec cos jest na rzeczy, ale moze czesc odtwarzaczy jest w stanie to grac bez problemu.

Mam album Megadeth, ktory ma zle wydrukowana ksiazeczke - strony nie sa we wlasciwej kolejnosci - album byl kupiony lata po pierwszym wydaniu - wiec byl to kolejny juz doruk i byl kupiony w Kanadzie - ale w recenzjach z calego swiata ludzie o tym wspominaja, wiec przez lata nic z tym nie zrobili i pewnie wszedzie na swiecie kasiazeczke drukuja z tego samego wadliwego pliku.
Co ciekawe (nigdy nie zwrocilem na to uwagi wczesniej) - bylem w stanie rozmontowac ksiazeczke i ulozyc strony we wlasciwej kolejnosci i uzyc tych samych zszywaczy, ale poniewaz ksiazeczka jest gruba to czym blizej srodka tym kartki sa mniejsze, wiec po przelozeniu ich teraz widac jak caly brzeg jest nierowny - czesc stron wystaje bardziej niz inne. :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1356 Post autor: Adam » wt maja 01, 2018 20:02 pm

szrot.. "The master and musical content for Superman IV are the same as they were in the FSM Blue Box. The notes have been reconfigured to go with this 2 cd set. Art direction, however, is all new courtesy of Jim Titus."

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1357 Post autor: Adam » śr maja 02, 2018 08:57 am

no to Alien 3 raczej już nie dojdzie do FMF - przesunęli start wysyłki na 10.05 :evil: :evil: :evil: niech demony z Niflheimu pożrą ich wnętrzności :!: :!: :!:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1358 Post autor: Ghostek » śr maja 02, 2018 09:32 am

W sumie dobrze, że nie zamawiałem. Zamówi się razem z Supciem. :)
Swoją drogą poprzednia paczka z LaLi utknęła od 2 tygodni na ISC LA, więc nie byłoby możliwości by dotarła nawet jakby wysłali w dniu premiery. Za duże obłożenie ma tamtejszy urząd celny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1359 Post autor: Adam » czw maja 10, 2018 16:32 pm

partacze znów opóźniają wysyłkę Aliena 3 o kolejny nastepny tydzień :evil: :evil: :evil: także juz nie ma fizycznej możliwości by doszło na FMF :cry:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1360 Post autor: Adam » wt maja 29, 2018 15:11 pm

oj ciężkostrawny ten Alien 3 w takim wydaniu 2cd, alternatów już nawet nie ruszałem ;-) Jedyny Alien który mocno cierpi na rozszerzeniu, w przeciwieństwie do poprzednich gdzie wszystkie na expandzie zyskały :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1361 Post autor: Michal » pt cze 01, 2018 17:45 pm

Horner i Goldsmith -Ordered!!! :)
Ostatnio zmieniony pt cze 01, 2018 18:18 pm przez Michal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1362 Post autor: Charles » pt cze 01, 2018 17:47 pm

Obrazek
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1363 Post autor: Ghostek » pt cze 01, 2018 18:04 pm

Jack the Bear do odstrzału i to natychmiastowego patrząc na limit.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1364 Post autor: lis23 » pt cze 01, 2018 18:14 pm

Fajny jest ten Horner?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1365 Post autor: Charles » pt cze 01, 2018 18:21 pm

Właśnie przesłuchuję na YT

[youtube]
youtu.be/B9uX8UHKyJY[/youtube]
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

ODPOWIEDZ