Brian Tyler

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2011 Post autor: Paweł Stroiński » wt mar 20, 2018 14:00 pm

Delikatnie ujmując.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2012 Post autor: Adam » wt mar 20, 2018 17:56 pm

Przede wszystkim jak można w ogóle porównywać score z filmu, do krótkiej muzyki stricte reklamowej ?! :? :roll:

Przecież to jest nic innego jak jingiel.. Idąc dalej - temat jest idealnie skrojony pod Brajana, czuć tu jego rękę. Nie wiemy co z resztą muzy, bo nie nagrał tam przecież 3 minut. Bardzo podoba mi się w tym udostępnionym traku wplecenie odgłosów maszyn, właśnie tak to sobie wyobrażałem (to nie muzyka filmowa ludzie ale reklamówka!), tym bardziej że w transmisji tv przecież najważniejsze będzie ze 30 sekund, bo nie będą mu grali całego traka idealnie słyszalnego. Ludzie mają największy ból dupy o to, że po wielu, wielu latach wyleci Fletwood Mac (i tu nie ma znaczenia kto go zastąpi, liczy się fakt ich wywalenia), ale ileż można płacić miliony za prawa starym dziadkom, gdy dziś wszyscy szukają oszczędności, a świat idzie do przodu? Nie wiem jak się przyjmie utwór(y?) Briana, to będzie trzeba zobaczyć na transmisjach. Oglądałem wiele lat F1, głupków tam nie ma, muzyka zawsze była wyraźna. To co mi się nie podoba w tym traku to słaba jakoś nagrania i tak jakby elektronika była na pierwszym planie. Ogólnie porównując oba jingle które ostatnio zrobił, to wole zdecydowanie ten dla reprezentacji olimpijskiej, bo jest bardziej orkiestrowy, ale ten dla F1 również mi się podoba i jest idealnie skrojony pod tematykę tej ligi, zarówno brzmieniowo jak i stylistycznie.

Pomijam aspekty tego, że kompozytor jest mega fanbojem F1 i od dziecka miał z nią kontakt z powodu swojego ojca, który dla nich pracował, więc raz, że to był dla niego projekt od serduszka, a dwa ciężko wyobrazić sobie lepszego kandydata na taką muzykę, gdy się ma w CV takie rzeczy jak Wściekłych czy NFS, uważanego za najlepszy muzycznie z serii. Ale to oczywiście nie wpływa na ocenę czy jakość, a jest tylko przyjemnym dodatkiem i ciekawostką do całości angażu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2013 Post autor: Paweł Stroiński » śr mar 21, 2018 00:34 am

Aha, jak Hans wrzucił dźwięki formuły TYLKO NA ALBUM w Rush i to głównie by zacząć i skończyć album, to już płaczesz, że po co. Brian daje to przez cały kawałek NA ALBUMIE (mógł to wyciąć z albumu choćby), to już super, że dał.

I fajnie, jak jedziesz po PR Hansa, a kiedy Brian odstawia to samo, to wierzysz we wszystko, co mówi. :mrgreen:

Jak na fanboja, dość generic mu to wyszło.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2014 Post autor: Adam » śr mar 21, 2018 08:48 am

Paweł Stroiński pisze:
śr mar 21, 2018 00:34 am
Aha, jak Hans wrzucił dźwięki formuły TYLKO NA ALBUM w Rush i to głównie by zacząć i skończyć album, to już płaczesz, że po co. Brian daje to przez cały kawałek NA ALBUMIE (mógł to wyciąć z albumu choćby), to już super, że dał.
ale nie widzisz tej subtelnej różnicy, którą podkreśliłem, że co innego muzyka filmowa, a co innego reklamówka? :roll: jakby to był score do filmu, to tak samo miałbym pretensje do SFX, możesz być pewny bo zawsze mam w tym przypadku, szczególnie jeśli się to tyczy wydania.. A ten jingiel wpisuje się tym SFX w najlepsze reklamówki sportowych aut, że wspomnę kultowe intro z gry NFS 2:SE, gdzie również było to świetnie użyte (i uważam do dziś jest najlepsza samochodową reklamówką ever, która powinna lecieć w każdej reklamie w tv)..
I fajnie, jak jedziesz po PR Hansa, a kiedy Brian odstawia to samo, to wierzysz we wszystko, co mówi. :mrgreen:
Ale co odstawia? :? wszystko z artykułu to prawda, poczynając od pracy jego ojca, przez to że jest wielkim fanem F1 od dawna - może zobacz sobie jego profile społecznościowe jak od lat wrzuca coś z zawodów? Jak parę lat temu bierze jako fan od Hamiltona autograf na czapce, który też sobie można obejrzeć na fotach? Rozumiem, że wg Ciebie dla jaj sobie od lat jeździ na zawody akurat F1? Albo że to był tylko taki PR bo mu powiedzieli, że wiesz co, za 5 czy 6 lat zrobisz nam temat, więc teraz te lata musisz chodzić najpierw na zawody. :mrgreen: W artykule nie wspomniano o jego drugiej pasji - NBA, na które też chodzi od lat, i że jeszcze kilka lat temu sam aktywnie brał udział jako zawodnik w amatorskich rajdach samochodowych w Kalifornii (były o tym wywiady), a teraz już tego nie robi...

Nie o wszystkich wiesz tyle co o Hansie, więc wypada się doedukować jak się chce poruszać jakiś temat. Pawłowa logika mierząca wszystkich ściemnianiem Hansa w PR - jak widać nie wszyscy leją wodę na potęgę aż tak jak Hansik, choć rozumiem, że można się przez to przyzwyczaić że niby każdy tylko ściemnia :P

EDIT - odsłuchałem prawdziwego flaczka, i jak zakładałem to z YT to musiał chyba jakiś kretyn nagrywać na magnetofon kasetowy, także nie słuchajcie tego, bo to chłamowa jakość w porównaniu z oryginałem, który okazuje się na nim jednak bardziej orkiestrowym nagraniem, choć dalej nie aż tak jak olimpijski jingiel sprzed msc.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2015 Post autor: Adam » sob mar 24, 2018 10:46 am

popuściłem na tym filmiku - kapitalny montaż wielu najsłynniejszych scen z całej historii F1 :!: :!: połączony z materiałem z sesji nagraniowej i wywiadem z Brajanem :o
video przygotowane przez F1, no i wreszcie można usłyszeć to w idealnej jakości, a szczególnie to co tam Brajan odwala na perkusji :shock:


youtu.be/52khlKOl1do
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2016 Post autor: Ghostek » sob mar 24, 2018 11:07 am

W dalszym ciągu... :roll: :roll: :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2017 Post autor: Krelian » sob mar 24, 2018 12:10 pm

Niewiele to wniesie no ale .... :| :| :| :|

hp_gof

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2018 Post autor: hp_gof » sob mar 24, 2018 12:16 pm

A w komentarzach wszyscy piszą, że zżyna z Piratów z Karaibów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2019 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 24, 2018 12:36 pm

Hej, ale Piraci z Karaibow Maja bardzo wyrazisty temat. :evil:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2020 Post autor: Paweł Stroiński » sob mar 24, 2018 15:53 pm

Naprawdę, napisanie czegoś tak generic, jeśli się wszędzie mówi, że to ulubiony sport, że to uwielbiam, to dla mnie, delikatnie mówiąc, trochę żal.ru.

I tak, Brian może ściemniać i robić wszystko to, co mówisz, Adam, że robił. Jest nawet cały nurt w socjologii, który czymś takim się zajmuje.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2021 Post autor: Wojteł » sob mar 24, 2018 17:04 pm

Porównania do Rush z dupy, ale ten kawałek to i tak padaka xD
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2022 Post autor: Adam » sob mar 24, 2018 17:36 pm

Ci od porównań do POTC (wtf?) to ci sami co potem na innym profilu piszą, że nowy Tomb Raider i Pacific Rim 2 to epic score :)

Temacik wpada w ucho, andrenaline pumpin score, pasuje i to się liczy. Nikt nie mówi że to geniusz czy od razu Oscar. Malkontentów odsyłam do tematu olimpijskiego.
Jak ktoś nie lubi pumpinowego Brajana, to logiczne że nowa F1 nie może i nie mogła mu podejść.

Dziś były kwalifikacje do pierwszego rajdu sezonu na torze w Australii i już wiemy jak brzmi i wygląda intro transmisji - jak zakładałem, 30 sekund, klip poniżej, esencja tego pełnego tematu - pasuje tym bardziej :)


youtu.be/LMT7-2xX1GY
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2023 Post autor: Paweł Stroiński » sob mar 24, 2018 18:03 pm

Nie o to do końca chodzi. Faktycznie są fragmenty w tym temacie, które brzmią nawet bardziej jak Hans niż sam Brian, ale nawet jak się w miarę lubi przynajmniej część pumpinu (bo kto nie lubi np. tematu z Fast Five, a najczęściej sam wracam w ogóle do MW3, które nie jest niczym innym - i nie miało być- niż pumpinem i typem The Best Of, niezależnie od tego, jak wciąż wkurza mnie brak finału na albumie), to widać, że to jest dziesiąta woda po kisielu.

Tylko że chodzi mi o to, że jeśli Hans pisze Journey to the Line do filmu, który go Wielce Zainspirował (czemu nie mam jak zaprzeczyć, czy to prawda czy nie), zwłaszcza dla reżysera, który w poprzednim filmie ewidentnie dał ten kawałek do temp-tracka, to wszyscy łącznie z pewnym redakcyjnym fanbojem, robią sobie z Hansa polewkę. A jak robi to Brian, który Uwielbia Ten Sport Od Dziecka i pisze coś, co w zasadzie nie różni się od jego typowego tematu z filmu akcji, czyli nie dołożył od siebie zupełnie nic, tylko przepisał pół kariery, to od razu popuszczasz.

To są podwójne standardy. Nawet Tomek Goska przeczytał, jak ten kawałek brzmi. I co z tego, że Brian jest nerdem i ewidentnie na tym się kreuje publicznie (stąd na pytanie, czy ściemnia, odpowiadam na pewno do pewnego stopnia ściemnia, bo chodzi o to by pewne cechy osobowości odpowiednio podkręcić, jak mówię, cały nurt socjologii to badał, zresztą jeden z moich ulubionych. W dużym skrócie - Briana praktycznie nie znam albo znam bardzo słabo. Ale mechanizmy społeczne dużo lepiej), skoro w samym kawałku w ogóle tego jego zachwytu nad sportem nie słyszę?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2024 Post autor: Adam » sob mar 24, 2018 18:08 pm

Paweł Stroiński pisze:
sob mar 24, 2018 18:03 pm
i pisze coś, co w zasadzie nie różni się od jego typowego tematu z filmu akcji, czyli nie dołożył od siebie zupełnie nic, tylko przepisał pół kariery, to od razu popuszczasz.
Nigdzie nie napisałem, że popuszczam nad tematem. Popuściłem nad montażem tych ikonicznych momentów z całej historii F1. Przecież wprost pisałem, że muzycznie wolę temat dla Reprezentacji. No i wg mnie to dobrze, że jak to uważasz "przepisał pół kariery", bo pozostał zatem sobą i w zgodnie ze swoim stylem. Można go lubić lub nie. Może być generic lub nie. Gust jest jak dupa, każdy ma swój.

Zresztą teraz można sobie odpalić intro 30-sekundowe, bo pełny temat nie będzie prezentowany w transmisji (choć zapewne będzie puszczany jak ktoś będzie na żywo na widowni z głosników) - sorry, ale chciałbym żeby wszystkie 30-sekundowe reklamy tego typu "rzeczy" miały taką muze :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Brian Tyler AKA Madsonik

#2025 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 25, 2018 16:04 pm

Cóż najwidoczniej Hans Zimmer i Abel Korzeniowski są większymi pasjonatami motoryzacji od Briana Tylera. Patrząc co oni skomponowali dla Maybacha i BMW ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ