Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4546 Post autor: lis23 » czw mar 08, 2018 13:11 pm

Im zapewne chodzi o norowce, które szkoliło się na żywych lisach i że teraz takie psy będą nieprzystosowane do udziału w polowaniach, itp. Są jeszcze psy, które były szkolone na żywych dzikach. Ogólnie, skarżą się, że kynologia łowiecka zostanie "zaorana" (i bardzo dobrze).

Wczoraj czytałem, że w Polsce jest tak dużo wilków, że myśliwy - dorosły człowiek z bronią, boi się zejść z ambony, otoczonej przez wilki :mrgreen: co jest dowodem na to, że do wilków trzeba strzelać. Może powinien zmienić hobby, skoro taki płochliwy? ;)

Na plus dla siebie piszą, że jest szansa, iż na listę gatunków łownych trafią bobry, wydry i może borsuki.


PIS wysłał dzisiaj Białą Księgę w sprawie zmian w sądownictwie do UE - konkluzja: w Polsce jest niskie zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, więc sędziowie muszą wylecieć i zostać zastąpieni przez nowych. Ogólnie, jedna zmiana już weszła w życie 9KRS), druga wejdzie w życie 1 kwietnia (Sąd Najwyższy) i rząd będzie się tłumaczył, że już po sprawie i ani kroku wstecz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4547 Post autor: Koper » czw mar 08, 2018 20:06 pm

lis23 pisze:
czw mar 08, 2018 13:11 pm
Im zapewne chodzi o norowce, które szkoliło się na żywych lisach i że teraz takie psy będą nieprzystosowane do udziału w polowaniach, itp.
OK, jakkolwiek nie zamierzam po tym płakać, to co to ma wspólnego z lotniskami? Te psy wg Szyszki polowały na narkotyki w norach? :D
lis23 pisze:
czw mar 08, 2018 13:11 pm
Wczoraj czytałem, że w Polsce jest tak dużo wilków, że myśliwy - dorosły człowiek z bronią, boi się zejść z ambony, otoczonej przez wilki :mrgreen: co jest dowodem na to, że do wilków trzeba strzelać. Może powinien zmienić hobby, skoro taki płochliwy? ;)
Gdzie to takie kretynizmy wypisują? :D Żyjące w Polsce wilki to jedne z bardziej płochliwych zwierząt w stosunku do człowieka, ale myśliwi jak zauważyłem uwielbiają dodawać wszelkim zwierzętom groźnych walorów, pewnie po to by pokazać się jako ważniejszych, odważniejszych i w ogóle. Ciekawe jak wg nich ludzie chodzą po lasach bez broni i żyją (a jedynym prawdziwym zagrożeniem może być jakiś idiota ze sztucerem) i nie ma codziennie jakiegoś pochówku ofiar wilków, niedźwiedzi, dzików, łosi i Bóg wie czego jeszcze. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4548 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 09, 2018 10:41 am

lis23 pisze:
czw mar 08, 2018 13:11 pm
Wczoraj czytałem, że w Polsce jest tak dużo wilków, że myśliwy - dorosły człowiek z bronią, boi się zejść z ambony, otoczonej przez wilki :mrgreen: co jest dowodem na to, że do wilków trzeba strzelać. Może powinien zmienić hobby, skoro taki płochliwy? ;)
Dla mnie raczej, ktos za duzo naogladal sie The Grey z Liamem Neesonem. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4549 Post autor: lis23 » pt mar 09, 2018 16:51 pm

Udało mi się znaleźć ten artykuł:
Myśliwi także są mocno przestraszeni

- To jest już plaga - mówi myśliwy z koła łowieckiego Darzbór w Szczecinku. - W naszym rewirze jest o 20-30 procent mniej jeleniowatych w porównaniu do tego co było jeszcze kilka lat temu. Także dzikom trudno dochować warchlaków, bo młode padają ofiarą wilczych łowów. Nic nie możemy zrobić, prawo nam zabrania strzelania do wilków. Wilki znajdują obrońców nie tylko w prawie, ale i wśród ekologów. - Podczas ostatniej pełni księżyca kolega polował koło Bornego Sulinowa, 10 metrów od ambony wyło siedem wilków, tak że bał się z niej zejść. Uzbrojony, dorosły mężczyzna - mówi myśliwy. Na pobliskich wrzosowiskach stado jeleni bało się wejść do lasu, bo tam czaiły się wilki. Na otwartej przestrzeni jelenie mają większe szanse na przeżycie. Potwierdza to Józef Maczyński: - Sarny i jelenie stoją na polach, bo wiedzą, że w lesie nie przeżyją - mówi. - Straty są ogromne. To już nie jest selekcja naturalna, ale rzeź. Policzmy: dorosły wilk może dziennie zjeść nawet do 5 kilogramów mięsa.

http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecine ... ,12974384/
:mrgreen:

Dzisiaj w życie weszła prohibicja a la PIS (min. sklepy, sprzedające piwo będą się musiały prosić miasta o zgodę na sprzedaż) a Solidarność już planuje nowelizacje ustawy o zakazie handlu w niedziele, tak, żeby ów zakaz obowiązywał od godziny 22 w sobotę do 6 rano w poniedziałek ... :o Ponoć to dla nich i tak mało i są plany na zakaz handlu w soboty i w Wielki Tydzień.
Dziś Bielan żalił się, że zarabia "tylko" 0 tys. zł i że gdyby nie pracująca zona to było by z nim krucho ... Pomimo takich kwiatków, PIS ma 44% poparcia, a PO poniżej 20%, o Nowoczesnej nie wspominając ... Chyba jesteśmy skazani na PIS na kolejne X lat, dopóty ludzie nie zauważą, ile swobód ten rząd im odbiera.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4550 Post autor: Koper » pt mar 09, 2018 17:25 pm

lis23 pisze: Udało mi się znaleźć ten artykuł:
Co to za baran pisał, pewnie jakiś myśliwy?? Propaganda gorsza jak w TVP. Dawno nie czytałem czegoś tak żenującego. :P
To jest na poważnie? Bo to jest tak nierzetelne, jednostronne i napisane celem wzbudzenia strachu/sensacji że masakra. A przy tym pełne bzdur, przeinaczeń i zapewne zwyczajnych kłamstw.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4551 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 13, 2018 20:00 pm

To tak odnośnie pracy z przyrodą i leśniczych:

youtu.be/lmoebBwa0sQ
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4552 Post autor: lis23 » śr mar 14, 2018 13:48 pm

Dzisiaj senat ma wprowadzić "poprawki do poprawek" do nowelizacji prawa łowieckiego i ma przejść zakaz wstępu do lasu podczas polowania, oraz fakt, że piętnastolatkowie będą mogli brać udział w polowaniu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4553 Post autor: lis23 » ndz mar 18, 2018 14:09 pm

Mój tatuś właśnie stwierdził, że Polakom nie są potrzebne wolne media, sądy, TK, itp. Ważne, ze mamy prawdziwy i uczciwy rząd, który nie kradnie, w przeciwieństwie do PO, bo uczciwy PIS ma oddać wszystkie premie. Nareszcie mamy wybitnego prezydenta i premiera i rząd, który nie kłania się Żydom, którzy władają całym światem ... Moja ciotka - PIS owiec ma takie same poglądy, że Hitler miał genialny plan co do Żydów i przerwał im dojście do władzy absolutnej nad światem.
Ogólnie, moi rodzice uważają, że najlepiej to było za Gierka i wtedy nikogo nie interesowała jakaś wolność, bo każdy miał mieszkanie i prace. Dzięki takim ludziom, PIS znowu wygra wybory.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4554 Post autor: hp_gof » ndz mar 18, 2018 14:37 pm

Ale wiesz, że nie ma się czym chwalić? :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4555 Post autor: Adam » pn mar 19, 2018 12:28 pm

ale tak myśli z 3/4 ludzi +50 w tym chorym kraju i drugie tyle młodych darmozjadów. także niczym mnie nie zaskoczył :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4556 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 19, 2018 16:12 pm

Plus akurat Lis jest szczery, nie ukrywa jaka jest sytuacja. Plus my sami na forum w przeciwieństwa do do też sporej grupy w kraju, nie oceniamy ludzi genetycznie, po rodzicach, przodkach itd.
My tylko oceniamy, to po tym kto jakiego kompozytora lubi. :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4557 Post autor: Koper » pn mar 19, 2018 18:17 pm

A Ty wiesz że z tym swoim Zimmerem i RCP to jesteś taka gimbaza i Janusze filmówki...? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4558 Post autor: lis23 » pn mar 19, 2018 18:19 pm

Wawrzyniec, ponoć niemieckie i polskie media w związku z wizytą pani Kanclerz w Polsce piszą, że Niemcy są gotowe zapomnieć Polsce sprawy z TK, sądownictwem, praworządnością, itp. w imię wspólnej walki z Rosją? :? :?:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4559 Post autor: Koper » pn mar 19, 2018 18:55 pm

lis23 pisze:
ndz mar 18, 2018 14:09 pm
Mój tatuś właśnie stwierdził, że Polakom nie są potrzebne wolne media, sądy, TK, itp. Ważne, ze mamy prawdziwy i uczciwy rząd, który nie kradnie, w przeciwieństwie do PO, bo uczciwy PIS ma oddać wszystkie premie. Nareszcie mamy wybitnego prezydenta i premiera i rząd, który nie kłania się Żydom, którzy władają całym światem ... Moja ciotka - PIS owiec ma takie same poglądy, że Hitler miał genialny plan co do Żydów i przerwał im dojście do władzy absolutnej nad światem.
Ogólnie, moi rodzice uważają, że najlepiej to było za Gierka i wtedy nikogo nie interesowała jakaś wolność, bo każdy miał mieszkanie i prace. Dzięki takim ludziom, PIS znowu wygra wybory.
A tka z ciekawości... Ci z tej Twojej rodziny to oni w jakim mieście żyją, że nie mają problemu z kolejkami do lekarzy i ogólnie z dostępnością służby zdrowia, z nie najwyższymi zarobkami, kijowymi emeryturami, ze smogiem na ulicach... ? Bo już ch.. tam czy w TK premie bierze odznaczony przez Watykan za pilnowanie intersów KK pan Rzepliński czy znana specjalistka od L4 pani magister Wolfgangowa, albo czy Długopis się pochyla przed Żydami czy nie pochyla... Ale te problemy, które się ciągnęły od iluś rządów wstecz narastają i nic tu się nie zmieniło na korzyść, wiec nie wiem, dom się niektórym ludziom musi na głowę zawalić, żeby zobaczyli, że no może aż tak jednak różowo nie jest?

Czy też "nieważne czy Polska biedna czy bogata, byle była katolicka" itp. ? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4560 Post autor: lis23 » pn mar 19, 2018 19:05 pm

Mój tatuś, wszystko co złe zwala na rządy PO i na to, że przez osiem lat nakradli i nie może być od razu dobrze, ale już "wstajemy z kolan" ;) W wyniku jednej z Ustaw Rządu PISu stracił część dochodów ale nadal popiera zarówno rząd i PIS, bo nie kradną, jest 500+ i ludziom żyje się lepiej - aha, nie ma też tłoku na ulicach w niedzielę :mrgreen:
Mama z kolei ma sentyment do PRLu ale nie popiera ani rządu, ani PISu, ani Dudy. Z kolei Ona uważa, że i tak nie mamy na nic wpływu ... Jak 60% niegłosujących Polaków :cry: :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ