POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#751 Post autor: Adam » pn lut 12, 2018 11:40 am

Akurat w tym trailerze ona gra lepiej niż wszystkie aktorki z Botoksu razem wzięte. Chodzą już słuchy po Wawie że film jest bardzo dobry, były już pokazy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#752 Post autor: Koper » wt lut 13, 2018 17:24 pm

Nie przesadzajmy, wypada lekko sztucznie.
A sam trailer jest za długi, jeszcze kilka minut i nie byłoby po co filmu oglądać, bo byśmy mieli pełne streszczenie. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#753 Post autor: Koper » śr lut 21, 2018 17:19 pm

Polacy "Dywizjonu 303" mimo paru nieśmiałych deklaracji nigdy nie nakręcili, to zrobili to Brytyjczycy:

https://www.youtube.com/watch?v=6s2poY9gTLE

jakoś mnie nie przekonuje ten trailer, ale pewnie i tak będzie lepsze niż gdyby mieli to kręcić nasi miszczowie.

Swoją drogą, nie mieli tego w Berlinie pokazywać, Wawrzyniec?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#754 Post autor: hp_gof » śr lut 21, 2018 18:16 pm

Jak nie nakręcili? Premiera w tym roku :D


youtu.be/4V2nVBV8xDk

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#755 Post autor: Koper » śr lut 21, 2018 18:32 pm

Ło matko, Adamczyk, Zakościelny i kino historyczno-batalistyczne nakręcone w cenie horroru klasy B.
Na pewno będzie dobre. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aha, i jeszcze producent ten sam co przy Kac Wawa. :D Będzie coś miedzy Smoleńskiem a The Room? :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#756 Post autor: swordfish » śr lut 21, 2018 20:53 pm

Prędzej coś jak "Bitwa pod Wiedniem". Adamczyk ma ostatnio dobrą passę jeśli chodzi o seriale. Epizod w dobrym serialu z pogranicza SF "Odpowiednik" i epizod w nowej ekranizacji "Imienia Róży".

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#757 Post autor: Kaonashi » śr lut 21, 2018 21:21 pm

swordfish pisze:
śr lut 21, 2018 20:53 pm
Prędzej coś jak "Bitwa pod Wiedniem".
Nawet Adamczyk się zgadza. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#758 Post autor: Kaonashi » śr lut 21, 2018 21:23 pm

hp_gof pisze: Jak nie nakręcili? Premiera w tym roku :D


youtu.be/4V2nVBV8xDk
W ogóle wtf muzyka. :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#759 Post autor: hp_gof » śr lut 21, 2018 22:35 pm

Kaonashi pisze:
śr lut 21, 2018 21:23 pm
W ogóle wtf muzyka. :D
Drum score :P

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#760 Post autor: Wojteł » czw lut 22, 2018 20:18 pm

Koper pisze:
śr lut 21, 2018 17:19 pm
Polacy "Dywizjonu 303" mimo paru nieśmiałych deklaracji nigdy nie nakręcili, to zrobili to Brytyjczycy:

https://www.youtube.com/watch?v=6s2poY9gTLE

jakoś mnie nie przekonuje ten trailer, ale pewnie i tak będzie lepsze niż gdyby mieli to kręcić nasi miszczowie.

Swoją drogą, nie mieli tego w Berlinie pokazywać, Wawrzyniec?
Nie wiedziałem. że Rheon po GoT musi w takich niskobudżetowych produkcjach robić. Za to Dorociński całkiem ładny akcent w tej scenie, "s" trochę spiczaste jak to u Polaków, ale prawie tego nie słychać. Ciekawe, czy w innych scenach utrzyma ten akcent, czy najlepszą wstawili do trailera :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#761 Post autor: Adam » pt lut 23, 2018 11:58 am

Kobiety Mafii były by całkiem spoko jak na kino Vegi, gdyby nie irytująca postać Warnke grającej przerysowaną scenariuszowo celowo blondi-kretynkę - po pół godzinie ma się już przesyt jej przerysowanej postaci i zaczyna irytować.. No i muzyka zdecydowanie najlepsza u Vegi do tej pory. Klepią z tym Targoszem te filmy non stop, wreszcie coś się w miarę udało.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#762 Post autor: Koper » pt lut 23, 2018 18:45 pm

Wojtek pisze:
czw lut 22, 2018 20:18 pm
Nie wiedziałem. że Rheon po GoT musi w takich niskobudżetowych produkcjach robić.
Nie wiedziałem, że GoT to ma być jakaś przepustka do oscarowego kina. :P Przecież większość tych aktorów z GoT na czele z tą młodą blondyną to w jakiś lowbudgetach gra ("Voice from the Stone") albo robinych za trochę większą kasę kupsztalach ("Terminator: Genisys").
Wojtek pisze:
czw lut 22, 2018 20:18 pm
Za to Dorociński całkiem ładny akcent w tej scenie, "s" trochę spiczaste jak to u Polaków, ale prawie tego nie słychać. Ciekawe, czy w innych scenach utrzyma ten akcent, czy najlepszą wstawili do trailera :P
W "Anthropoidzie" gadał podobnie, może nawet z większym akcentem/
Adam pisze: Kobiety Mafii były by całkiem spoko jak na kino Vegi, gdyby nie irytująca postać Warnke grającej przerysowaną scenariuszowo celowo blondi-kretynkę - po pół godzinie ma się już przesyt jej przerysowanej postaci i zaczyna irytować.. No i muzyka zdecydowanie najlepsza u Vegi do tej pory. Klepią z tym Targoszem te filmy non stop, wreszcie coś się w miarę udało.
Właśnie ostatnio co rusz natykam na recenzje chwalące ten film, że Vedze się pierwszy raz od dawna coś udało. Tylko się zastanawiam, czy to jest dobry film, czy dobry film jak na film Vegi. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#763 Post autor: Wojteł » pt lut 23, 2018 19:08 pm

Koper pisze:
pt lut 23, 2018 18:45 pm
Wojtek pisze:
czw lut 22, 2018 20:18 pm
Nie wiedziałem. że Rheon po GoT musi w takich niskobudżetowych produkcjach robić.
Nie wiedziałem, że GoT to ma być jakaś przepustka do oscarowego kina. :P
Ja nie wiedziałem, że nieniskobudżetowe produkcje = oskarowe kino. Myślałem, że kto jak kto, ale Ty rozróżniasz więcej typów filmów, niż niskobudżetowe i oskarowe - są choćby jeszcze blockbustery, takie jak:
Koper pisze:
pt lut 23, 2018 18:45 pm
("Terminator: Genisys")
A co do
Koper pisze:
pt lut 23, 2018 18:45 pm
Przecież większość tych aktorów z GoT na czele z tą młodą blondyną to w jakiś lowbudgetach gra ("Voice from the Stone") albo robinych za trochę większą kasę kupsztalach ("Terminator: Genisys").
Ty weź się nawet nie błaźnij takim gadaniem, tylko skoro jak sam mówiłeś, nie oglądałeś serialu, to sobie przejrzyj na filmwebie co się dzieje z tymi ludźmi, bo większość nawet po małej rólce dostaje teraz role w filmach za 200 baniek, w tym co druga morda z gry o tron pracuje teraz przy nowych gwiezdnych wojnach, a wcześniej też w innych filmach za grube miliony, jak choćby igrzyska śmierci xD ta mała blondyna też pewnie w samym niszowym kinie, skoro w przerwach od GoT ma czas na nowego Terminatora i główną rolę żeńską w filmie o Hanie Solo, faktycznie kurwa jakieś niszowe kino arthousowe czy produkcja na miarę Z.F. Skurcz :mrgreen: Christie obskoczyła jedno i drugie, Barristan został admirałem recastem admirała Dodonny, nawet matka Robina Arryna i jedna z piaskowych żmij grały w TFA, Gaileen grał w TDKR i nowym królu arturze (pewnie gniot jak chuj, ale gniot za 175 mln) Dinklage też się załapał na X-menów, ta młoda ruda została nową Jane Grey, nawet mi się nie chce dalej wymieniąc choćby takiego Harringtona, zakładam, że pewnie by więcej blockbusterów obskakiwali jakby nie musieli jeszcze siedzieć na planie GoT. Serio, niby Koper, a pisze jak Lisu :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#764 Post autor: Koper » pt lut 23, 2018 19:28 pm

Terminator Genisys to taki blockbuster, że ja Cie pierdziele... Dałbyś spokój. ;) A podałem Ci przykład biedafilmu, w którym zagrała ta Emilia Clarke, jakoś zignorowałeś. Lena Headey też gra w jakichś drugoligowych produkcjach. Coster-Waldau to też ciągle wychodzi z pierdla w jakichś niszowych dramatach kryminalnych. Maisie Williams widziałem ostatnio na Netflixie w "iBoy", całkiem fajny film, ale w żaden sposób nie wysokobudżetowy. A że ktoś tam zagrał na drugim planie w blockbusterze, to jeszcze nie świadczy że do aktorskiej ekstraklasy finansowej od razu awansował, bo Ci co grają drugie albo i trzecie plany w dużych filmach, to często biorą główne role w małych. Zatem nie wymyślaj mi od błaźnienia, bo sam roisz sugerujesz jakieś teorie, że jak ktoś gra w GoT, to powinien ino w samych filmach za grubą kasę występować,a jak widzisz nie ma tu żadnej reguły, niektórzy się przebili, inni niekoniecznie, a niektórzy to tak pół na pół.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#765 Post autor: Wojteł » pt lut 23, 2018 19:38 pm

Zdecydowana większość z ważniejszej obsady, która miała dużą role w serialu, trafia do wysokobudżetowych filmów. To, że nie grają tylko w takich, to też normalne, bo chyba tylko Vin Diesel nie gra w niczym tańszym niż 150 baniek, a przypuszczam, że ma to też sporo wspólnego z faktem, że większość z nich dalej siedzi na planie GoT i ze względu na zobowiązania czasowe nie każdą rolę może przyjąć. Coster-Waldau zagrał w Bogach Egiptu i Oblivionie - jasne, gnioty, które nie przyniosły oczekiwanych zysków, ale zdecydowanie tanimi produkcjami nie były. A nawet te filmy, które przytaczasz, chyba ciężko zestawić z tym omawianym tu filmie o Dywizjonie 303, bo zgaduję, że mimo to, że jest to film historyczny dotyczący bitwy, a więc z potencjalnie dużym budżetem, wcale nie dostał wiele więcej kasy niż te wymieniane przez Ciebie produkcje - co widać, bo ten trailer taniością bije po oczach i bardziej przywodzi na myśl skojarzenia z Bitwą Warszawką albo z Bitwą pod Wiedniem.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ