Współczesna animacja - 2D i 3D

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#31 Post autor: lis23 » ndz gru 10, 2017 13:53 pm

Chodzi o to, że Marvelowskie seriale od Disneya są bardzo słabe pod względem artystycznym. Oglądam "Guardians of the Galaxy", bo uwielbiam tę ekipę ale nie powiem, żeby animacja i projekt postaci przypadły mi do gustu. Nowe "Duck Tales" są już znacznie lepsze, pomimo moich wcześniejszych obaw.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#32 Post autor: Mystery » ndz gru 10, 2017 14:02 pm

lis23 pisze:
ndz gru 10, 2017 13:53 pm
Chodzi o to, że Marvelowskie seriale od Disneya są bardzo słabe pod względem artystycznym. Oglądam "Guardians of the Galaxy", bo uwielbiam tę ekipę ale nie powiem, żeby animacja i projekt postaci przypadły mi do gustu. Nowe "Duck Tales" są już znacznie lepsze, pomimo moich wcześniejszych obaw.
Pewnie liczy się jakaś tam ich artystyczna wizja i kasa... Ten film potrwa niecałe dwie godziny, pracują nad nim lata, a kosztować pewnie będzie nie małą sumkę. Guardians of the Galaxy to już 51 odcinków x 22 minuty, w takiej grafie pewnie kosztowałby to i czas i pieniądze.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#33 Post autor: Kaonashi » ndz gru 10, 2017 14:04 pm

Mystery pisze:
ndz gru 10, 2017 13:48 pm
To tak jakby nagle Ghibli zaczęło robić CGI.
Co prawda krótki metraż, no ale jednak: https://creators.vice.com/en_us/article ... ocumentary :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#34 Post autor: lis23 » ndz gru 10, 2017 14:50 pm

Mystery pisze:
ndz gru 10, 2017 14:02 pm

Pewnie liczy się jakaś tam ich artystyczna wizja i kasa... Ten film potrwa niecałe dwie godziny, pracują nad nim lata, a kosztować pewnie będzie nie małą sumkę. Guardians of the Galaxy to już 51 odcinków x 22 minuty, w takiej grafie pewnie kosztowałby to i czas i pieniądze.
Mimo wszystko, Disney, który zarabia miliardy wszędzie i na wszystkim, nie powinien oszczędzać na tym, z czego słynie najbardziej, czyli na animacji. Warner robi słabsze filmy kinowe ale ich animacje DC są na znacznie wyższym poziomie, niż te od Disneya/Marvela + oni robią też pełnometrażźówki, a Marvel, nie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#35 Post autor: Mystery » ndz gru 10, 2017 16:04 pm

Kaonashi pisze:
ndz gru 10, 2017 14:04 pm
Mystery pisze:
ndz gru 10, 2017 13:48 pm
To tak jakby nagle Ghibli zaczęło robić CGI.
Co prawda krótki metraż, no ale jednak: https://creators.vice.com/en_us/article ... ocumentary :)
Miyazaki i nowe technologie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ngZ0K3lWKRc

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#36 Post autor: lis23 » ndz lut 04, 2018 20:17 pm

Po zakupie składanki McCartneya, obejrzałem sobie dosyć starą krótkometrażówkę z lat 80-tych:

https://www.youtube.com/watch?v=oL1NhrsmUF0
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#37 Post autor: lis23 » czw mar 01, 2018 13:00 pm

Zaliczyłem francuską animację: "Bardzo Zły Lis i Inne Opowieści" - fajny humor, prosta, aczkolwiek sympatyczna animacja, szkoda tylko, że to trzy różne historyjki, bo bardziej nadawałoby się to na serial, niż na film pełnometrażowy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#38 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 05, 2018 13:05 pm

Ducktales 2017-

Wciągnęły mnie te nowe Kacze Opowieści, mimo mego wczesnego sceptycyzmu. Naprawdę świetnie to się ogląda, szczególnie jak się znało dawną animację i komiksy. Jest mnóstwo inteligentnych nawiązań do klasycznych DT. Odcinki są pomysłowe, postacie ciekawe, wielki szacunek do oryginału, dobry humor. Do szaty graficznej też się przyzwyczaiłem.

Ale mimo wszystko oryginały dalej stawiam wyżej. Głównie chodzi mi o poczucie zagrożenia. W dawnych bardziej odczuwałem niebezpieczeństwo, przygodę i tajemnice. W nowych jest dla mnie trochę za dużo humoru który splyca mi trochę wątek przygodowy. W sumie moja wieczna krytyka do Marvela.
I oczywiście muzyka w dawnych DT była lepsza.

Ale co by nie mówić naprawdę udało się to odświeżenie serii i czekam na więcej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#39 Post autor: lis23 » pt mar 23, 2018 13:11 pm

Też oglądam nowe "Kaczki" i są całkiem ok - styl graficzny jest bardziej komiksowy, serial nie jest już tak dziecinny i skierowany do młodego widza, jak oryginał, a Sknerus jako emerytowany Nathan Drake jest bardziej niż ok. Miało być jednak więcej Donalda a nadal jest go jak na lekarstwo ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#40 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 24, 2018 13:20 pm

Ja bym nie nazwal dawnych Kaczych Opowiesci dziecinnymi, a bardziej uniwersalnymi, gdzie zarowno dziecko, jak i starsza osoba moze sie dobrze bawic. Wlasnie dla mnie troche problemem najnowszych Kaczych Opowiescie, jest nadmiar luzu i wlasnie to skierowanie do wspolczesnego i wiecej humoru. Przez co tak jak w dawnych Kaczych Opowiesciach nie czuje tej atmosfery zagroznia, ani tego ze nasi bohaterowie sa w niebezpieczenstwie. Ze tylko to porownam do slynnej sceny, za zapadajaca sie podloga w zlotej swiatyni slonca. Co nie znaczy, ze na tych nowych zle sie bawie i sa one zle.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#41 Post autor: lis23 » ndz mar 25, 2018 19:08 pm

Myślę, że nowy serial jest skierowany do nowego widza, bo dzieci bardzo się zmieniły względem ich rówieśników z lat 80-tych i 90-tych i dla nich, takie "Gumisie" i inne klasyki, byłyby zapewne ... nudne? :cry:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#42 Post autor: Wawrzyniec » śr mar 28, 2018 13:47 pm

Zobaczmy więc :)

youtu.be/_y9qGngsyA4
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#43 Post autor: Kaonashi » ndz paź 28, 2018 22:10 pm

Poszukuję napisów do tego filmu, dajcie znać jakby ktoś natrafił.


youtu.be/CnMc_6UbDnU
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#44 Post autor: lis23 » pn kwie 01, 2019 23:06 pm

"101 Dalmatian Street" - "Ulica Dalmatyńczyków 101"

Pomysł dosyć dziwny, gdyż akcja dzieje się ok. 60 lat po akcji książki i filmu "101 Dalmatyńczyków". Rodzice nowej gromady 99 szczeniaków (wszystkie mają imię na "D"), Doug i Delilah są potomkami Ponga i Perdity i mieszkają przy Canden Town w Londynie na ulicy 101 Dalmatian Street, bez ludzi, gdyż ich opiekunka, ekscentryczna miliarderka opuściła dom i zamieszkała na wyspie :o Ciekawe, skąd ta dwójka ma tyle szczeniąt? To też potomkowie tamtych szczeniaków? Sam serial jest całkiem fajny ale brakuje znanych postaci, mogli po prostu przenieść akcję oryginału w przyszłość, jak film live action. Mimo wszystko, to dobrze, że Disney wraca do klasycznej kreski (nawet uproszczonej), chociaż w serialach.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#45 Post autor: lis23 » pt cze 28, 2019 15:32 pm

Ale fajna rzecz, ciekawe, czy to jest bardzo drogie?:


youtu.be/QvXVjKi-HIw

Są to animacje tzw. "dziewięciu starców", najlepszych i najbardziej zaufanych animatorów Disneya, reżyserów praktycznie wszystkich klasyków Disneya.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ