Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4426 Post autor: lis23 » śr sty 10, 2018 20:20 pm

Morawiecki ma pokazać UE Białą Księgę w sprawie mian w sądownictwie:
"Wierzę, że w trakcie dyskusji z UE będziemy w stanie przekonać nie tylko kilka, ale wszystkie 27 państw członkowskich. Być może to idealistyczne spojrzenie, ale zaprezentujemy w przeciągu kilku tygodni białą księgę, w której w bardzo prosty, przejrzysty sposób będziemy starali się przedstawić kwestię reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce" - zadeklarował szef polskiego rządu.

"Jestem przekonany, że nasze reformy stworzą większą niezależność, obiektywność, sprawiedliwość i efektywność polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jeśli tak się nie stanie, cała reforma wymiaru sprawiedliwości, z mojego punktu widzenia, nie ma sensu" - stwierdził.

"Więcej niezależności, obiektywizmu w systemie sądownictwa - tak, ale to niesie za sobą pewien element kontroli. Nie chcę, żeby minister sprawiedliwości kontrolował sądownictwo, ale chcę, żeby izba dyscyplinarna była efektywna, ponieważ wcześniej była zupełnie nieefektywna i nie doprowadzała spraw do końca" - powiedział.

"Jestem jednym z kilku, którzy rozumieją obecną sytuację, ponieważ byłem częścią środowiska biznesowego lat 90. - prezesem jednego z największych banków, a z drugiej strony walczyłem z komunizmem w latach 80. W głębi serca zawsze będę demokratą walczącym o wolność" - mówił.

"Widziałem tych samych ludzi w latach 90., jak i w latach 80. na szczycie systemu wymiaru sprawiedliwości, biznesu czy władzy wykonawczej. Ja na stanowisko prezesa banku przyszedłem z kompletnie innego świata. Nawet jeśli dzisiaj spojrzycie na CV prezesów wielu dużych spółek, oni pochodzą z systemu komunistycznego" - dodał Morawiecki.

Premier stwierdził również, że sędziowie, którzy w okresie PRL dopuszczali się "absolutnie niegodnych czynów", przeszli przez okres transformacji bez większych zmian. "Nie zgadzam się na to, to skrajna niesprawiedliwość. Ta bardzo silna grupa sędziów, która miała wcześniej zerową niezależność i ogromną odpowiedzialność, zmieniła się w grupę, która po 1989 r. nie miała żadnej odpowiedzialności, a ogromną niezależność" - powiedział szef polskiego rządu.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... gn=firefox
Zaraz, zaraz. Ostatnio przypominano, że przy Okrągłym Stole to Kaczyński i [przyszli koledzy z PIS u decydowali o kształcie polskiego sądownictwa po PRL u i o tym, którzy sędziowie mają zostać, więc to sam Kaczyński wybrał tych "komunistów i złodziei" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4427 Post autor: Adam » czw sty 11, 2018 11:24 am

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4428 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 11, 2018 23:12 pm

Mnie najbardziej w tej całej rekonstrukcji rządu podoba się, że w sumie za policję będzie odpowiadał koleś, który swego czasu ze swoim gangiem terroryzwali koleje pod Szczecinem, okradając ludzi z obawia, za co trafił do aresztu na dwa miesiące. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4429 Post autor: lis23 » pt sty 12, 2018 10:52 am

Duda opowiadał wczoraj o tym, jak to UE stawia swoją instytucje ponad Państwa narodowe i antagonizuje kraje, w tym Polskę, zamiast tłumaczyć się z rozczarowania integracją Europejską.

Opozycja strzeliła sobie w stopę i w kolano, nie głosując za skierowaniem liberalizującej aborcję ustawy do dalszych prac w parlamencie.
Za był PIS (wykalkulowane działanie) a zabrakło głosów PO i Nowoczesnej - trzech posłów PO wyleciało z partii, Nowoczesna nałożyła kary finansowe (mają za mało posłów, żeby ich wywalać ;)) i pozostał tylko projekt, który zakazuje całkowicie aborcji.
PIS działa już na wielkiej przewadze sondażowej, zaorał już prawie wszystko, co się dało zaorać (przed chwilą, prezes KRS zrezygnował z pracy) i niedługo, jeśli jeszcze wygra wybory samorządowe, będzie niepodzielnie rządził Polską.

Morawiecki właśnie powiedział, że Czarnecki, nazywając Europosłankę PO "szmalcownikiem" nie powiedział niczego gorszego, niż mówi opozycja i nie powinien tracić swojego stanowiska w parlamencie UE. Nawet nie potępił tej wypowiedzi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4430 Post autor: Koper » pt sty 12, 2018 20:02 pm

To już nawet nie "nie pochwalam, ale rozumiem"? :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4431 Post autor: lis23 » pt sty 12, 2018 20:20 pm

Powiedział, że opozycja używa gorszych i ostrzejszych słów, a posłowie PISu tłumaczą Czarneckiego na dwa sposoby:

1: Mówił prawdę i miał racje.
2: Miał na myśli reprywatyzację w Warszawie :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4432 Post autor: Wawrzyniec » pt sty 12, 2018 20:20 pm

A w ogóle w tej całej sprawie z Antkiem, to mnie intryguje, czy ma on jakieś haki na Dudę, czy Kaczora i czy zaraz nie zacznie się zabawa? :P

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4433 Post autor: Wojteł » pt sty 12, 2018 20:22 pm

Obrazek

XD
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4434 Post autor: Koper » pt sty 12, 2018 21:40 pm

Tłumaczenie z polskiego na nasze: "większość naszych posłów to idioci" :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4435 Post autor: Koper » sob sty 13, 2018 10:50 am

A tymczasem nawet twardy Marian uronił łzę po Macierewiczu

Obrazek

https://youtu.be/9jq8O2VgPC8
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4436 Post autor: Wojteł » sob sty 13, 2018 13:49 pm

A ta pani redaktor to ma katar czy płacze z żalu za Antonim? :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4437 Post autor: Koper » sob sty 13, 2018 15:17 pm

niewątpliwie POCIĄGAJĄCA :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4438 Post autor: lis23 » sob sty 13, 2018 18:53 pm

Rokita stał się z biegiem lat bardzo pro PIS owski: chwali reformy PISu, zmiany w sądownictwie, że to tylko Niemcy i Francja się uwzięły na rząd Polski, że artykuł siódmy został użyty na wyrost, bo Polska nic takiego nie robi, a Tusk wypowiada się w sposób partyjny i jego głos znaczy tyle, co głos redaktora "Gazety Wyborczej", itp.

Opozycja sobie narobiła: właśnie trwają protesty przeciwko PO i Nowoczesnej za nie poparcie projektu ustawy liberalizującej aborcje z hasłami: "POS i opozycja, jedna koalicja".
Obrywa się też Frasyniukowi za nie stawienie się w prokuraturze na przesłuchanie za udział w manifestacji. PIS ma nadzieje, że prokuratura poradzi sobie również z Frasyniukiem.
Ponoć Beata Mazurek chodzi rozpromieniona jak słoneczko :mrgreen: PIS twierdzi, że opozycja już nie istnieje i teraz, parafrazując PO: PIS nie ma z kim przegrać ;)

Kazik Staszewski miał powiedzieć w wywiadzie, że pozycja polski na świecie nic się nie zmieniła za rządów PIS u, mamy dokładnie taką samą opinię, a On zyskał 500+ i ok. 4 tys. zł rocznie od PISu ;)
To już kolejny muzyk, po Cugowskim i Kukizie, który chwali PIS, ale po Kaziku się tego akurat nie spodziewałem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4439 Post autor: Krzysiek » ndz sty 14, 2018 15:10 pm

lis23 pisze:Kazik Staszewski miał powiedzieć w wywiadzie, że pozycja polski na świecie nic się nie zmieniła za rządów PIS u, mamy dokładnie taką samą opinię, a On zyskał 500+ i ok. 4 tys. zł rocznie od PISu ;) To już kolejny muzyk, po Cugowskim i Kukizie, który chwali PIS, ale po Kaziku się tego akurat nie spodziewałem.
Może nie tyle chwali, co cynicznie stwierdza fakty....

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4440 Post autor: lis23 » ndz sty 14, 2018 15:13 pm

Nie wiedziałem, że On taki dzietny jest ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ