Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4396 Post autor: Koper » pn sty 01, 2018 18:31 pm

Bucholc Krok pisze:
lis23 pisze:
ndz gru 31, 2017 13:53 pm
Morawiecki-senior powiedział, że Polska powinna przyjąć te siedem tysięcy uchodźców, bo co to dla 48 milionowego narodu,
Kiedy to się namnożyło? W ostatnim roku po 500+? :D
Słuszną linię ma nasza władza :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4397 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 01, 2018 19:42 pm

Jak najbardziej! Skoro nawet lis zauważa pozytywy?! :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4398 Post autor: Koper » pn sty 01, 2018 22:36 pm

Może złożył postanowienie noworoczne? Np. na 10 krytycznych informacji o rządzie, co najmniej jeden pozytywny news. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4399 Post autor: swordfish » wt sty 02, 2018 06:08 am

48 milionów? Może liczy z zagranicą + wszyscy tacy, co ich dziadkami lub prapradziadkami byli Polacy. Tak, to nawet Scarlett Johansson jest Polką.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4400 Post autor: lis23 » wt sty 02, 2018 11:09 am

Te 48 milionów to taka umowna, przyjęta liczba, choć w realu jest ich mniej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4401 Post autor: Paweł Stroiński » wt sty 02, 2018 13:49 pm

lis23 pisze:Te 48 milionów to taka umowna, przyjęta liczba, choć w realu jest ich mniej.
Przyjęte jest 38 milionów.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4402 Post autor: lis23 » wt sty 02, 2018 15:35 pm

Fakt, to ja się melnąłem :mrgreen:
Myślałem, że chodzi o końcówkę, a pomyliłem się o 10 milionów :mrgreen: :D
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4403 Post autor: Koper » wt sty 02, 2018 17:19 pm

No i już po słusznej linii... :D A z takim optymizmem weszliśmy w ten rok. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4404 Post autor: lis23 » wt sty 02, 2018 18:09 pm

Szkoda, że ani ZUS, ani pracodawca nie chcą się tak pomylić w drugą stronę, jeśli idzie o wysokość renty lub zarobków :wink: :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4405 Post autor: Koper » wt sty 02, 2018 19:31 pm

„Ci, którzy nie założyli swoich rodzin, nie żyją tylko dla siebie. Jeśli kobieta nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do macierzyństwa duchowego, do oddania się Bogu i ludziom” - stwierdził bp Mieczysław Cisło.
Zaraz, czy on Krysię Pawłowicz chce do zakonu zagonić? :shock:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4406 Post autor: Bucholc Krok » pt sty 05, 2018 14:25 pm

Koper pisze:
wt sty 02, 2018 17:19 pm
No i już po słusznej linii... :D A z takim optymizmem weszliśmy w ten rok. ;)
A już myślałem, że jestem świadkiem cudu przejrzenia na oczy, a tu taki zawód... :( Normalnie mniej byłem rozczarowany, gdy się okazało, że PO nie jest partią konserwatywno-liberalną, tylko deklaratywno-sondażową.
lis23 pisze:
wt sty 02, 2018 18:09 pm
Szkoda, że ani ZUS, ani pracodawca nie chcą się tak pomylić w drugą stronę, jeśli idzie o wysokość renty lub zarobków :wink: :P
Lepiej, żeby się ZUS albo skarbówka nie pomylili, bo wtedy dostaniesz takie odsetki, że się ze.... ;) Oczywiście nikogo nie będzie interesowało, że to się urzędnik pomylił.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4407 Post autor: Koper » pt sty 05, 2018 19:23 pm

Bucholc Krok pisze:
pt sty 05, 2018 14:25 pm
Normalnie mniej byłem rozczarowany, gdy się okazało, że PO nie jest partią konserwatywno-liberalną
A mnie ciekawi (z samego założenia) konstrukcja "konserwatywno-liberalna". To jak partia prawicowo-lewicowa albo demokratyczno-totalitarna? Albo złodziejsko-uczciwa? ;)
Bucholc Krok pisze: tylko deklaratywno-sondażową.
Och, to większość partii w Polsce zalicza się do tej kategorii. Deklarują, że co to nie oni w przeciwieństwie do tych drugich i patrzą co ludzie lubią słuchać, żeby dokładnie to jeszcze nagadać, aby tylko im w sondażach szło w górę.

Swoją drogą jak to jest, że wszystkie te partie solidarnie zagłosowały za ustawą o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, gdzie wepchnięto punkt o zmianie prawa łowieckiego i karaniu grzywną osoby utrudniające przeprowadzenie polowania? Wszyscy tak przekrzykują się o prawach obywateli i walce z uprzywilejowanymi kastami, ale każdej partii w sejmie pasuje, że myśliwi mogą sobie łazić po czyichś prywatnych działkach i jeszcze kazać właścicielowi spieprzać bo im w polowaniu przeszkadza...
W sumie nie wiem czemu kraju administracyjnie nie podzielono na obwody łowieckie i parafie zamiast wymyślać jakieś powiaty, gminy...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4408 Post autor: Bucholc Krok » pt sty 05, 2018 21:33 pm

Koper pisze:
pt sty 05, 2018 19:23 pm
A mnie ciekawi (z samego założenia) konstrukcja "konserwatywno-liberalna". To jak partia prawicowo-lewicowa albo demokratyczno-totalitarna? Albo złodziejsko-uczciwa? ;)
Przecież wiesz, że nie chodzi tu o 2 światopoglądy jednocześnie. :)
Och, to większość partii w Polsce zalicza się do tej kategorii. Deklarują, że co to nie oni w przeciwieństwie do tych drugich i patrzą co ludzie lubią słuchać, żeby dokładnie to jeszcze nagadać, aby tylko im w sondażach szło w górę.
Tak, a potem gdy jakaś partia robi po wygranych wyborach to, co mówiła przed wyborami to jest wielkie zdziwko i oburzenie. ;)
Swoją drogą jak to jest, że wszystkie te partie solidarnie zagłosowały za ustawą o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, gdzie wepchnięto punkt o zmianie prawa łowieckiego i karaniu grzywną osoby utrudniające przeprowadzenie polowania? Wszyscy tak przekrzykują się o prawach obywateli i walce z uprzywilejowanymi kastami, ale każdej partii w sejmie pasuje, że myśliwi mogą sobie łazić po czyichś prywatnych działkach i jeszcze kazać właścicielowi spieprzać bo im w polowaniu przeszkadza...
Chyba Prezes jeszcze nie czytał ustawy. Jak mu ustrzelą kota w domu to się zreflektuje.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4409 Post autor: Koper » pt sty 05, 2018 23:28 pm

Bucholc Krok pisze: Przecież wiesz, że nie chodzi tu o 2 światopoglądy jednocześnie. :)
No właśnie nie wiem o co chodzi, bo PO to raczej nie miała światopoglądu w ogóle.
Bucholc Krok pisze: Tak, a potem gdy jakaś partia robi po wygranych wyborach to, co mówiła przed wyborami to jest wielkie zdziwko i oburzenie. ;)
A ktoś tak robił? Bo nie przypominam sobie by Ci obecni (ani żadni poprzedni) obiecywali, że będą stosować TKM wszędzie gdzie się da. :P
Bucholc Krok pisze: Chyba Prezes jeszcze nie czytał ustawy. Jak mu ustrzelą kota w domu to się zreflektuje.
Na miejscu PO wysłałbym Bronka na polowanie do posiadłości prezesa, o ile jeszcze przynależy do jakiegoś koła łowieckiego...

PS: przypadkiem trafiłem na fb komentarz odnośnie tej ustawy:
Przepraszam w imieniu partii Nowoczesna, której jestem członkiem. Już zrobiliśmy wewnętrzną zadymę i Pani Przewodnicząca będzie musiała się ostro tłumaczyć.
(...)
Ale posłowie tłumaczą się że dostali informacje że jest to "pakiet" i nie zauważyli zapisu o grzywnach.
Nowoczesna jest chyba tak nowoczesna, że nie czyta projektów ustaw za którymi głosuje... :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4410 Post autor: lis23 » sob sty 06, 2018 10:59 am

"Panie prezydencie, czy pamięta pan swój list »do przyjaciół zwierząt« z kampanii w 2015 r., w którym deklarował pan, że nie podpisze żadnej ustawy pogarszającej los zwierząt" - zapytała na Twitterze dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra. Andrzej Duda podpisał tzw. specustawę, która ma pomóc zwalczać afrykański pomór świń. Zmienia ona m.in. zasady odłowu i odstrzału redukcyjnego zwierząt.

...

Daje ona możliwość nakładania nowych nakazów, zakazów i ograniczeń oraz wprowadza sankcje administracyjne za ich nieprzestrzeganie. M.in. wprowadza przepisy o karaniu grzywną za utrudnianie polowań.

...

Po to, by zachęcić myśliwych do odstrzału dzików, w ustawie daje się im prawo do skorzystania z urlopu okolicznościowego do sześciu dni w roku; będzie to urlop płatny.

...

Andrzej Duda pisał w nim m.in.: "Trudno mi zrozumieć mojego konkurenta do urzędu Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Bronisława Komorowskiego, który z zabijania zwierząt uczynił sobie hobby i przyjemność. Przykrym dla mnie widokiem są jego zdjęcia z szerokim uśmiechem nad ciałami zabitych zwierząt, traktowanymi jako trofeum. Uważam,że taka postawa i taki brak elementarnej ludzkiej wrażliwości nie przystoi Prezydentowi Rzeczpospolitej. To również zły przykład dla całego społeczeństwa".

A także: "Pragnę zapewnić wszystkich Polaków, że jako Prezydent Rzeczypospolitej nie podpiszę żadnej ustawy, która by pogarszała los zwierząt i podpiszę każdą ustawę, która ten los poprawi"
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... -zwierzat/

Będą kary za utrudnianie polowania, właściciel gruntu nie będzie już, ponoć mógł go wyłączyć z obwodu łowieckiego, a wojsko ma dostarczać myśliwym amunicje. Swego czasu, wojsko miało ruszyć w las na dziki.
Tępaki z sejmu oraz z PZŁ nie rozumieją chyba, że nawet jeśli wybiją dziki w Polsce, to nadejdą one z zagranicy - chyba, że Szyszko i Macierewicz zamkną i ogrodzą granice Polski :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ