John Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Williams

#4246 Post autor: Ghostek » śr gru 13, 2017 21:52 pm

Jest światełko w tunelu na ewentualne zrewidowanie ścieżek dźwiękowych do OT i NT.

Disney kupuje Foxa z całym jego dobytkiem. Na stole jest zawrotna kwota 60 mld $ i już kwestią godzin jest zamknięcie biznesu.
Co to oznacza?
Ano to, że cała zawartość muzyczna SW będzie w posiadaniu Disneya i jeżeli skończy się licencja Sony lub dogadają się, to Disney będzie mógł się brać za zbijanie kasy na tym, co od wieków leżało w archiwach. Zobaczymy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#4247 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 13, 2017 22:22 pm

Mysz jednak zjadła lisa :?: :!: :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: John Williams

#4248 Post autor: hp_gof » śr gru 13, 2017 22:24 pm

Czy ktoś wie do kogo należy Fox Searchlight i czy Mysz też go zje?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Williams

#4249 Post autor: Ghostek » śr gru 13, 2017 22:27 pm

Stuprocentowym akcjonariuszem jest Twenty-First Century Fox Inc - matka spółka, do której należy m.in. 20th Century Fox, więc raczej wejdzie to w skład Disneya. Tyle, że Disney nie będzie się tym interesował, bo i jaki interes w tej niszy może mieć ten gigant? Im zależy na franczyzach SW i Marvela.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#4250 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 16, 2017 00:38 am

Trochę mi wstyd pytać i najmocniej przepraszam i wiem, że powinienem to wiedzieć, ale czy istnieje jakaś głębsza teoria, dlaczego w "Finale" z Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia, pojawia się "When You Wish Upon A Star" z animowanego "Pinokia"?


youtu.be/pguMUFyJ3_U

Po 10 minucie:


youtu.be/OOe0YLavkJc

Szczerze mówiąc jako młodszy, to na początku myślałem: "Hej, to melodia z intro czołówki Disney;owiskich bajek w soboty i niedziele:


youtu.be/S8DF17Tqxow

I nawet się swego czastu zastanawiałem, czyżby Disney, wykorzystał Williamsa, ale jednak to Williams wykorzystał ten fragment, ale czemu, dlaczego?
Możliwe, że większość z Was to doskonale wie i napiszecie: "Oj, Wawrzek takich rzeczy nie wiesz i Ty śmiesz uważać się za fanboja Williamsa! 50 pompek, ale już!". Ale naprawdę pomóżcie mi rozwiązać tę zagadkę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: John Williams

#4251 Post autor: bartex9 » sob gru 16, 2017 01:03 am

Z tego co kojarzę, Pinokio jest jednym z ulubionych filmów a "When you wish upon a star" jedną z ulubionych melodii Spielberga. W filmie jest też trochę odniesień do Pinokia. Lalka jest widoczna w jednej scenie, a Roy jest generalnie marzycielem jak Pinokio właśnie (A.I. też generalnie czerpie pełną gębą z Pinokia). Był też motyw, że Roy namawia rodzinę aby poszli zobaczyć Pinokia. Wydaje mi się więc, że wszystko to złożyło się na to muzyczne "cameo". Pewności jednak nie mam :D

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#4252 Post autor: Wojteł » sob gru 16, 2017 01:21 am

Oj, Wawrzek takich rzeczy nie wiesz i Ty śmiesz uważać się za fanboja Williamsa! 50 pompek, ale już!

Było tak, jak Bartek pisze - w filmie masz wiele aluzji do Pinokia i ważnym motywem jest marzyciel, którego marzenie się spełnia. Stąd też When You Wish Upon the Star było słyszalne np. w scenie ze Special Edition, w której Roy podziwia wnętrze statku. Spielberg nawet musiał odpalić hajs Disneyowi za prawa do użycia tego tematu.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#4253 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 16, 2017 01:49 am

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie. Po prostu mnie też właśnie intrygowało to wszystko z tego tzw. "legalnego" punktu widzenia. Nie wspominając tez, że ostatnio hp_gof bardzo często podaje właśnie przykład dyskwalifikowania prac i kompozytorów z możliwych nagród, za użycie jakiejś muzyki źródłowej (Pomijając oczywiście wykorzystanie Beethovena w najważniejszej scenie w filmie, które nie podchodzi pod te zasady). A ta praca była też nominowana do Oscara. I tak się zastanawiałem po prostu głośno, z dzisiejszego punktu widzenia na ile można byłoby się przyczepić do tej muzyki źródłowej. Co jednak nie zmienia faktu, że to nie przez Pinokia, a inny motyw, wszyscy kojarzymy Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia :)

Jeszcze raz dziękuję za wytłumaczenie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#4254 Post autor: Wojteł » sob gru 16, 2017 01:53 am

No jakby nie patrzeć to jest jeden temat, którego w scorze do dwugodzinnego filmu jest jakieś kilkanaście sekund, a to już sto razy bardziej za użycie muzy źródłowej można by się czepiać choćby Nowej Nadziei ;)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: John Williams

#4255 Post autor: Radek » sob gru 30, 2017 16:35 pm

http://variety.com/2017/film/news/john- ... 202650282/ :shock:
Ciekawe czy drugi John miał coś do powiedzenia w tej kwestii. Pewnie było tak: Williams robi main theme albo wypadasz :) A tak na serio to wolałbym usłyszeć główny temat od Powella.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2017 16:40 pm przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: John Williams

#4256 Post autor: muaddib_dw » sob gru 30, 2017 16:39 pm

I to jest news roku :!:

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: John Williams

#4257 Post autor: DanielosVK » sob gru 30, 2017 17:00 pm

Jaki to ma sens? Ja wiem, że Giacchino dał ciała w "Rogue One", ale to jednak John Powell. Daliby mu skomponować całość. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: John Williams

#4258 Post autor: Kaonashi » sob gru 30, 2017 17:07 pm

Do "Last Jedi" nie skomponował porządnego tematu, to może teraz się uda. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#4259 Post autor: Wojteł » sob gru 30, 2017 17:13 pm

IMO to jest ładna klamra, że Johnneł stworzy temat dla postaci, z którą jakoś był związany przez 40 lat. W sumie szkoda, że te spin offy wchodzą tak późno, bo byłaby szansa na temat dla większej liczby ikonicznych postaci, dla których nie starczyła miejsca czy czasu w oryginalnych epizodach.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#4260 Post autor: Wojteł » sob gru 30, 2017 17:22 pm

Swoją drogą, mam nadzieję, że powtórzą ten zabieg przy solowym filmie o Obi-Wanie Kenobim. Co prawda to dość odległe dzieje, jeśli tego nie przesuną, to Williams będzie miał prawie 90 lat, ale to też by fajnie tworzyło spójność uniwersum. Tym bardziej, że patrząc na nazwisko reżysera, kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać - pewnie stanie na jakimś zaufanym nazwisku Lucasfilmu, bo na Glassa to się raczej nie zgodzą :mrgreen: Kenobi co prawda miał swój temat w ANH, czyli temat Mocy, ale na przestrzeni 8 filmów już dawno znaczenie tego motywu się zmieniło ze trzy razy, więc tym bardziej jestem ciekaw, jak się do tego twórcy odniosą.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ