Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1216 Post autor: lis23 » śr gru 27, 2017 20:48 pm

Lando, też ;)
O ile to Lando?

Obrazek

Solo przedstawi historię młodego, utalentowanego pilota, który studiował na Imperialnej Akademii na Caridzie. Solo został wyrzucony z Akademii za uratowanie Chewbacci z rąk Imeprialnego Oficera i w ten sposób powstała jedna z największych przyjaźni, jaka została przedstawiona na ekranach kin. W nowym filmie historia ta zostanie przedstawiona z pewnymi różnicami.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1217 Post autor: Kaonashi » śr gru 27, 2017 21:04 pm

Gdybym czekał na film, to bym się obawiał tych "pewnych różnic". A tak to w sumie wisi mi to.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1218 Post autor: MichalP » śr gru 27, 2017 21:06 pm

Lis bez zadnej zlosliwosci zapytam sie tylko - widziales w sumie The Last Jedi?
Nie jestem pewien, czy Snoke jest/był faktycznym liderem First Order: w "Przewodniku Ilustrowanym" pisze, że choć zna go cała Galaktyka, to nikt go fizycznie nie widział, a nawet Ci, którym dane było z nim rozmawiać, nigdy nie widzieli jego faktycznej, fizycznej postaci, tylko wielki hologram. Może ten cały Snoke w ogóle nie istnieje i jest tylko projekcją, ułudą, aby utrzymać First Order w kupie i w strachu? Może stoi za nim ktoś zupełnie inny?
Spoiler:
No i jak zna go cala galaktyka to mozna by bylo o tym wspomniec w filmie - wystarczylaby krotka wymiana zdan pomiedzy Leia i chociazby Rey.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1219 Post autor: Kaonashi » śr gru 27, 2017 21:11 pm

lis23 pisze:
śr gru 27, 2017 20:47 pm
Kaonashi - Dlaczego cały film jest parodią? Parodią to jest "Atak Klonów" ze swoim drewnianym Anakinem ;)
Pisałem o tym kilka stron wcześniej, na gorąco po seansie. :)

Nie jestem pewien, czy Snoke jest/był faktycznym liderem First Order: w "Przewodniku Ilustrowanym" pisze, że choć zna go cała Galaktyka, to nikt go fizycznie nie widział, a nawet Ci, którym dane było z nim rozmawiać, nigdy nie widzieli jego faktycznej, fizycznej postaci, tylko wielki hologram. Może ten cały Snoke w ogóle nie istnieje i jest tylko projekcją, ułudą, aby utrzymać First Order w kupie i w strachu? Może stoi za nim ktoś zupełnie inny?
:shock:

EDIT: Miałem z tego zadrwić, ale po tym co napisał kolega Michał, to już nic lepszego nie wymyślę. :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1220 Post autor: lis23 » śr gru 27, 2017 21:23 pm

Kaonashi pisze:
śr gru 27, 2017 21:11 pm

Pisałem o tym kilka stron wcześniej, na gorąco po seansie. :)

:shock:

EDIT: Miałem z tego zadrwić, ale po tym co napisał kolega Michał, to już nic lepszego nie wymyślę. :D
Tyle, że Twoje argumenty są dosyć słabe. Zwłaszcza ten z humorem - teraz wszystko możne oczernić, tłumacząc to tym, że jest humor i że to już jest film Marvela ;)
Ewoki też były zabawne i miały głupie sceny, no i Jar Jar wchodzący w gówno, albo parzący sobie język i robiący różne inne, bzdurne rzeczy był lepszy, niż cztery sceny z Porgami i dwie z Opiekunkami Świątyni? Humor słowny też jest lepszy, niż przemowy i motywacje Anakina ;)
A ostatnia scena batalistyczna była wręcz za krótka - przynajmniej dla mnie, bo właściwie jej nie było.

Swoją drogą, to te filmy Disneya (łącznie z "Rogue One") są jakieś takie surowe, brudne i na swój sposób "realistyczne", odmitologizowane, tak jakby Disney obawiał się o zarzuty, że filmy będą zbyt Disneyowskie.
Mimo wszystko, jak przeczytałem, że pierwotna trzecia trylogia Lucasa miała opowiadać o dziesięcioletnich padawanach Luke'a, to dopiero byłby materiał na "High Scool Musical" :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1221 Post autor: Kaonashi » śr gru 27, 2017 21:43 pm

lis23 pisze:
śr gru 27, 2017 21:23 pm
Tyle, że Twoje argumenty są dosyć słabe. Zwłaszcza ten z humorem - teraz wszystko możne oczernić, tłumacząc to tym, że jest humor i że to już jest film Marvela ;)
Ewoki też były zabawne i miały głupie sceny, no i Jar Jar wchodzący w gówno, albo parzący sobie język i robiący różne inne, bzdurne rzeczy był lepszy, niż cztery sceny z Porgami i dwie z Opiekunkami Świątyni?
- Ja nic o Marvelu nie pisałem, ale w sumie tyle się zgadza, że też za nim nie przepadam, ale z innych powodów, niż humor.
- Jeżeli dla Ciebie humor był tylko w scenach z tymi stworkami, to chyba faktycznie niezbyt dokładnie oglądałeś ten film. :D I ja w ogóle do nich się nie odnoszę. I jakby na tym przerysowanym hitlerowcu kończył się humor, to może jeszcze nie byłoby tak źle.
- Co do Ewoków i Jar Jara, pomijając mój indywidualny stosunek do nich, to byli oni jednak postaciami drugoplanowymi, nikt się z nimi nie identyfikował na dłuższą metę...
Spoiler:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1222 Post autor: Kaonashi » śr gru 27, 2017 21:49 pm

I jeszcze w związku z powyższym:
Spoiler:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1223 Post autor: lis23 » śr gru 27, 2017 21:52 pm

Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1224 Post autor: Kaonashi » śr gru 27, 2017 22:02 pm

Spoiler:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1225 Post autor: Wojteł » śr gru 27, 2017 22:06 pm

Ten film to będzie niezła klapa. Tzn. na pewno swoje zarobi, ale wątpię, żeby dostał pozytywne oceny od kogokolwiek poza najbardziej zaślepionych fanbojów (jakich mamy tutaj nawet na forum). W sumie dziwię się, że dalej nie ogłoszono, że przesuwają datę premiery - biorąc pod uwagę dokrętki i konkurencję w postaci Avengersów, przesunięcie premiery na grudzień jest tylko kwestią czasu :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1226 Post autor: lis23 » śr gru 27, 2017 22:27 pm

Ja go nie skreślam tylko po tym, że aktor wygląda źle, bo może sam film będzie ok?
"Rogue One" w ogóle nie miał bohatera, a był fajnym filmem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1227 Post autor: Mystery » śr gru 27, 2017 23:10 pm

Ta grafika to fejk, a sam film jest ponoć w tak czarnej dupie, że nie zdziwiłbym się jakby w ogóle go anulowali :P Po kontrowersjach z TLJ kolejna premiera za pasem wątpliwego produktu i potencjalna wtopa, może tylko zaszkodzić marce, ostatniej części i kolejnej trylogii. Disney jest chyba bardziej gotowy na finansowe straty, niż krytykę, a wtopioną kasę odbije przy "finałowym" epizodzie :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1228 Post autor: lis23 » czw gru 28, 2017 00:36 am

Trochę śmieszy mnie to, że dwa lata temu wszyscy płakali, że TFA to kopia "Nowej Nadziei", a teraz płaczą, że TLJ jest inny i kontrowersyjny ;) Gdyby nie był inny to by płakali, że jest bezpieczny, jak TFA.
Tak na prawdę, fanom (i widzom) nigdy nie dogodzisz. :wink:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1229 Post autor: Wojteł » czw gru 28, 2017 03:33 am

No właśnie, dlaczego wszyscy oczekują po tej serii, że będzie w jakikolwiek sposób logiczna względem poprzednich sześciu filmów? Może byście jeszcze chcieli jakiegoś wyjaśnienia sytuacji politycznej czy sensownej motywacji bohaterów? pfff.

Tak btw. ja wiem, że ten film to jest jedno wielkie sranie na idiotyczne teorie fanów, ale mam super teorię,
Spoiler:
.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#1230 Post autor: lis23 » czw gru 28, 2017 10:56 am

Akurat sytuacja polityczna w tej części nie jest tak istotna, bo w poprzedniej działo z bazy Starkiller rozpiździło senat i chyba większość floty Nowej Republiki ;)

Mnie razi trochę niekonsekwencja twórców: W "Rogue One" pokazali, że potrafią tworzyć nowe światy, nowe pojazdy oraz kompetentnych antagonistów, a w głównej sadze jakby o tym zapomnieli. Może niekompetencja Huxa i innych to celowy zabieg? Ma on pokazać, że Najwyższy Porządek jest skuteczny ale to tylko popłuczyny po prawdziwym Imperium, jego namiastka, tak, jak Kylo był tylko namiastką Vadera, o czym powiedział mu sam Snoke.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ