Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1171 Post autor: Koper » ndz lis 26, 2017 09:26 am

Wawrzyniec pisze: Co do Terminatora 2, to dla mnie ujęcia z T-1000 kamuflującym się w podłodze, czy przechodzenie przez barierkę, dalej wygląda dobrze.
To owszem. Chodziło mi o zasklepianie się tych ran

Obrazek

Cameron zastosował tu dwie techniki: gdy rany są "nieaktywne" mamy efekt charakteryzatorski na planie, w momentach gdy T-100 "się naprawia" użyto oczywiście CGI i widać różnicę.

To coś jak we wspomnianych przez Ciebie nowych SW, tyle że tam błąd polega chyba na tym, że CGI użyto akurat o postaci, które są filmowane w zbliżeniach i, jak w przypadku Maz, zachodzą w bliskie relacje z bohaterami. Charakteryzacja aktora/animatronika mogłaby dać lepszy efekt (jakoś kukiełkowy Yoda ze Starej Trylogii wygląda lepiej niż CGI z nowej) zwłaszcza że jak zauważyłeś użyto ją dla postaci z drugiego planu
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#1172 Post autor: qnebra » ndz lis 26, 2017 09:41 am

Co jeszcze śmieszniejsze, więcej modeli i miniatur było użyte w prequelach, lecz ludzie widzieli tylko nie do końca dobre CGI i poszła opinia, że są przeładowane efektami komputerowymi.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1173 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 16:24 pm

@qnebra, dałbym Ci w podzięce szklankę niebieskiego mleka za to co napisałeś. :)

Przy czym ja sam nie wiem, na ile CGI w prequelach było niedobre w czasach premier, a na ile po prostu się postarzało? Ale fakt jest taki, że właśnie wiele hejterów zapomina ile tam było modeli i praktycznych efektów. Polecam bardzo ten filmik:

youtu.be/p0cpRamEur4

Dlatego też to co się pisze, że wszystko dookoła jest CGI, też jest nieprawdą. Gdyż często to aktorzy nagrywani byli na greenscreenie, ale potem w to zielone tło wkładano ujęcia z modeli. Tutaj przykład a areny na Geonosis:

Obrazek

Obrazek

Utapau:
Obrazek

Czy Mustafar:
Obrazek

Obrazek

Ale wiadomo łatwiej pisać, wszystko CGI.

A co do Yody to wiadomo, że najlepiej wypada w Imperium Kontratakuje, ale z drugiej strony w Ataku klonów i Zemście Sithów, kiedy walczy, to ciężko byłoby to nakręcić z kukiełką.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1174 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 17:28 pm

No ale wracamy do tego, co sam powtarzasz: rzecz nie w tym czy model czy CGI, ale jak to zostało wykonane, jak nakręcone, czy użyte z głową itd.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1175 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 20:45 pm

Fakt, ale ja nie twierdzę, że w prequelach wszystko jest źle nakręcone i nie użyte z głową. Nie wspominając o to, że te takie Mroczne widmo, to ma już prawie z 18 lat, a Zemsta Sithów z 12 i porównywanie efektów z tamtych filmów, z Disneyowskimi Gwiezdnymi wojnami, które są nowe, też nie jest do końca fair. Plus to też nie jest tak, że wszystkie efekty w prequelach się postarzały i źle wyglądają. Z Mrocznego widma, wyścig ścigaczy dla mnie dalej dobrze się prezentuje, podobnie jak walka Obi-Wana i Anankina na Mustafar z Zemsty Sithów chociażby.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1176 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 22:43 pm

Ale Terminator 2 ma ponad ćwierć wieku a wygląda lepiej jak Genisys. Jurassic Park też wygląda lepiej jak Jurassic World. Zatem nie tłumaczmy wszystkiego wiekiem. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1177 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 22:47 pm

I znowu racja, ale podałeś przykład złych filmów i to takich jadących na nostalgii. A ja po prostu zawsze będę walczył o lepsze traktowanie prequeli, które zebrały dla mnie zdecydowanie zbyt duży hejt, który w sumie też doprowadził do tego, że Lucas sprzedał prawa Disney'owi. I to mnie złości i to mnie boli. Dlatego też powtarzam, że ci właśnie hejterzy mają The Force Awakens na rękach i swoje parę groszy dołożyli do tego, że te filmy wyglądają jak wyglądają. Wielkie dzięki... - to był sarkazm.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1178 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 22:59 pm

Akurat wyglądać to wyglądają fajnie (wizualnie, abstrahuję od efektów nawet, ale choćby taka scenka jak Ren ze swoim czerwonym mieczem w ośnieżonym lesie... to nawet kolorystycznie wygląda naprawdę dobrze). Gorzej ze scenariuszem. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1179 Post autor: Mystery » śr lis 29, 2017 13:22 pm

Nowa okładka Empire - prawdziwa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1180 Post autor: lis23 » ndz gru 10, 2017 22:59 pm

Fajne plakaty:

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Star Wars

#1181 Post autor: Kaonashi » ndz gru 10, 2017 23:09 pm

Specjalnie powiększałem, żeby sprawdzić, czy aby nie ma tam jakiegoś Zimmera. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1182 Post autor: lis23 » pn gru 11, 2017 11:05 am

Kolejne plakaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1183 Post autor: lis23 » sob gru 16, 2017 10:20 am

W 2015 roku, Disney tylko na Star Wars zarobił 42 miliardy dolarów! (gadgety, komiksy, książki, itp.)
Plus Marvel + Disney + Pixar ... Nie dziwota, że mięli te 60 miliardów na kupno Foxa, i że zapłacili 15 miliardów długów wytwórni. Teraz zyskali, min. "Avatara" i kasa znowu poleci :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1184 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 16, 2017 13:29 pm

Zaraz to "Avatar" należy teraz do Disneya? :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1185 Post autor: lis23 » sob gru 16, 2017 15:20 pm

Tak, należy do Disneya, ale nadal kręci to Cameron.

Tak swoją drogą, skoro Lucas miał gotowe scenariusze na trzecią trylogię i ich fabuła była diametralnie inna od tego, co zrobił Disney, a o czym mówi Hamill, to dlaczego sprzedał On za cztery miliardy zielonych franczyzę, która rocznie przynosi zyski rzędu 40 milionów dolarów?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ