NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#406 Post autor: lis23 » czw lis 09, 2017 15:00 pm

Nie do końca, Disneyowi chodzi przede wszystkim o pełnię praw do Star Wars, a Marvelowskie postaci wziąłby przy okazji, a Foxowi chodzi o kasę ;)
Spielberg to się przypadkiem sam nie wypsztykał z DreamWorks? Animacji już nie mają, a czy ta część filmowa im jeszcze została?
W sumie to chętnie bym zobaczył film Marvela od Spielberga ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#407 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 09, 2017 15:20 pm

Nie wyprztykał, po prostu Dreamworks jest raczej producentem niż dystrybutorem.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#408 Post autor: lis23 » czw lis 09, 2017 15:26 pm

A dlaczego sprzedali tę część odpowiedzialną za animacje?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#409 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 09, 2017 15:38 pm

Nie sprzedali, tylko wyodrębnili. Po prostu odłączyli Animation od normalnego Dreamworks i Katzenberg wciąż sam dystrybuuje te animacje. Dreamworks podpina się ze swoimi filmami pod inne wytwórnie. I Spielberg coś tam z nimi ma wspólnego, choć swoje rzeczy robi raczej pod szyldem Amblina.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#410 Post autor: Wojteł » wt lis 14, 2017 21:34 pm

Wawrzyniec pisze:
śr lis 08, 2017 16:33 pm
Wiesz on to zapoczątkował. Ktoś musiał zacząć, a to, że np. w filmach Lucasa było mnóstwo makiet i modeli to się zapomina, tak samo jak, że w The Force Awakens nie było ani jednej makiety, wszystko CGI.
Technika poszła do przodu i to co Lucas zapoczątkował, później zostało ulepszone, lub bardziej spieprzone.
Zastanawiam się, czego konkretnie chciałbyś tam miniaturę - pustyni, którą kręcono w plenerze, czy pokrytego śniegiem lasu, który wybudowano w całości w studiu? Zastanawiam się też, czy to takie samo prawdziwe info jak to, o cyfrowych obcych z Rogue One, jakim miał Twoim zdaniem być np. Admirał Raddus :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#411 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 16, 2017 17:50 pm

To, że lokalizacje były nieciekawe, nie oznacza, że nie można byłoby np. zrobić miniaturę tego tam kantyny Kanaty.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#412 Post autor: lis23 » czw lis 16, 2017 19:00 pm

Kto jeszcze w ogóle robi makiety, skoro filmy są kręcone cyfrowo w 8K i każda niedoróbka makiety, rekwizytów i charakteryzacji są widoczne jak na dłoni? Specjaliści w tej dziedzinie mówili, że aby makieta zachowywała dużą szczegółowość w wysokiej rozdzielczości, musiałaby być bardzo, bardzo duża, a nie ma nawet tak dużych hangarów. O wiele prościej i taniej jest zrobić to w CGI, gdzie od razu pracujesz na materiale końcowym, a w przypadku makiet i miniatur i tak trzeba poprawiać cyfrowo każde ujęcie.

Co do Disneya i Foxa to wydaje się, iż chodzi o to, żeby Fox zastąpił Disneyowi Netflixa i przejął produkcję wszystkich seriali, które obecnie tworzy tamta platforma ("Daredevil", "The Defenders", itp.) a Fox jest dobry w tworzeniu seriali.

Zastanawiam się, czy Marvel nie wpadł na pomysł, jak odświeżyć swoich filmowych bohaterów? Chodzi mi o wygląd tychże: zaczęło się od Thora, który ma teraz krótkie włosy,
Spoiler:
, potem, Czarna Wdowa jest teraz blond, Captain America jest brodaty i ma nosić ksywkę Nomad a Sokole Oko ma się zwać Ronin. Do tego, na zdjęciach "Infinity War" widać, że większość bohaterów ma jednolite stroje, trochę jak X-Meni od Foxa.

Obrazek

Ogólnie, w filmie mamy zobaczyć "nieoczekiwanych bohaterów", więc spekuluje się, iż pojawią się:
Spoiler:
Dodatkowo, Mark Ruffalo wygadał się, że w kolejnych filmach najlepszym przyjacielem zarówno Bannera jak i Hulka, będzie
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#413 Post autor: Mystery » czw lis 16, 2017 19:55 pm

Dawać w końcu ten zwiastun Avengersów :!: Myślę, że najadekwatniejszy termin to premiera Last Jedi, choć liczę, że nie będzie trzeba czekać, aż tyle.


Plota. Reeves w swojej trylogii Batmana, do tytułowej roli najbardziej chce Jake'a Gyllenhaala 8) Film ma być odrębnym tworem poza jakimkolwiek uniwersum, także powrót Afflecka jest coraz bardziej wątpliwy i rzeczywiście, nie widzę go w tej roli przez 3 kolejne filmy, tym bardziej, że dwa w których już wystąpił (BvS i JL) spotkały się z taką krytyką.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#414 Post autor: lis23 » czw lis 16, 2017 20:15 pm

Kurka, to ja już sam nie wiem, co ten Reeves chce nakręcić ... Dopiero co mieliśmy Batmany Nolana, które były poza uniwersum, więc takie coś mi nie pasi, a sam reżyser już chyba prostował te plotki, że to jednak będzie to samo uniwersum. Skoro już mamy tego Supermana i resztę to nie chcę powrotu do status quo, gdzie jest tylko Gacek i nikt więcej, albo Batman nie jest tym komiksowym Batmanem.
Czy Jake nie ma zbyt wątłej postury na Mrocznego Rycerza? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#415 Post autor: Mystery » czw lis 16, 2017 20:59 pm

lis23 pisze:
czw lis 16, 2017 20:15 pm
Kurka, to ja już sam nie wiem, co ten Reeves chce nakręcić ... Dopiero co mieliśmy Batmany Nolana, które były poza uniwersum, więc takie coś mi nie pasi, a sam reżyser już chyba prostował te plotki, że to jednak będzie to samo uniwersum. Skoro już mamy tego Supermana i resztę to nie chcę powrotu do status quo, gdzie jest tylko Gacek i nikt więcej, albo Batman nie jest tym komiksowym Batmanem.
Odkąd przyszedł Reeves cały zapowiadany kiedyś projekt Batmana Afflecka legł w gruzach i taki Manganiello już dawno pożegnał się ze Deathstrokem. Skrypt powstaje zupełnie od nowa i po burzliwych negocjacjach, Matt ma mieć pełną swobodę artystyczną i ma dać światu swojego Batmana, którego wizja przecież zupełnie różni się od tego co mamy teraz w uniwersum DC, bo raczej ten dramatyczny, hitchcockowski, detektywistyczny Batman w klimacie noir, nie będzie później prężyć muskułów i siać demolki w innych filmach DC... Póki co wydaje mi się jednak, że sam Warner jeszcze nie wie co będzie z tym i innymi filmami DC, a co dopiero my :)
Czy Jake nie ma zbyt wątłej postury na Mrocznego Rycerza? ;)
Nie ma :)
Spoiler:

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#416 Post autor: Wojteł » czw lis 16, 2017 21:06 pm

Pomijam fakt, że Keaton czy Kilmer też górami mięśni nie byli, ale co to za pytanie w ogóle, jak każdy aktor do roli teraz tyje albo chudnie 40 kilo, nie mówiąc o pakowaniu na siłce
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#417 Post autor: lis23 » czw lis 16, 2017 21:17 pm

Mystery pisze:
czw lis 16, 2017 20:59 pm

Odkąd przyszedł Reeves cały zapowiadany kiedyś projekt Batmana Afflecka legł w gruzach i taki Manganiello już dawno pożegnał się ze Deathstrokem. Skrypt powstaje zupełnie od nowa i po burzliwych negocjacjach, Matt ma mieć pełną swobodę artystyczną i ma dać światu swojego Batmana, którego wizja przecież zupełnie różni się od tego co mamy teraz w uniwersum DC, bo raczej ten dramatyczny, hitchcockowski, detektywistyczny Batman w klimacie noir, nie będzie później prężyć muskułów i siać demolki w innych filmach DC... Póki co wydaje mi się jednak, że sam Warner jeszcze nie wie co będzie z tym i innymi filmami DC, a co dopiero my :)

A dlaczego nie? Ludzie z Warnera i z DC muszą w końcu zrozumieć, że Batman-detektyw i Batman, napierdzielający bandytów po ryju (jak Affleck) to jeden i ten sam Mroczny Rycerz. Ja tam chcę różnorodnego Gacka, a nie ograniczonego do jednej roli - albo detektyw, albo badass ;)
W plotkach czytamy, że Warner Bros. rozważa dwa pomysły na trylogię filmów o Batmanie. Pierwszy miałby kompletnie oddzielić ją od Filmowego Uniwersum DC, czyli nie byłoby żadnego związku fabularnego. Drugi to osadzenie fabuły przed Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, czyli Gyllenhaal miałby zagrać młodszego Batmana. A sam aktor jest o 10 lat młodszy od Afflecka.
https://naekranie.pl/aktualnosci/plotka ... na-2587449

Ta druga opcja jest dla mnie całkiem ok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#418 Post autor: lis23 » pt lis 17, 2017 23:35 pm

Mystery pisze:
czw lis 16, 2017 19:55 pm
Dawać w końcu ten zwiastun Avengersów :!: Myślę, że najadekwatniejszy termin to premiera Last Jedi, choć liczę, że nie będzie trzeba czekać, aż tyle.
https://planetamarvel.net/data-premiery ... inity-war/

:)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#419 Post autor: Gieferg » sob lis 18, 2017 02:48 am

Póki co Batman Reevesa to wciąż część DCEU i nikt nigdzie nie powiedział, że będzie inaczej, a jeśli został tak zrozumiany to został ŹLE zrozumiany.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#420 Post autor: lis23 » sob lis 18, 2017 11:08 am

Wiesz, tam jest taki burdel, że wszystko jest możliwe.
Warner i DC ogłaszają masę filmów a potem je kasują, na razie pewniakiem jest tylko "Aquaman" i nie wiadomo, co dalej, czy będzie "The Batman" i "The Flash"? Czy będzie "Green Lanther"?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ