POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#691 Post autor: swordfish » ndz paź 15, 2017 11:43 am

Tyle świętych czeka na swój film. Mogliby zająć się Św. Jadwigą. Kiedyś chciał za to zabrać się Zanussi. Pewnie koszty kostiumów i scenografii byłyby duże, więc temat pewnie stanął w miejscu.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#692 Post autor: Paweł Stroiński » ndz paź 15, 2017 12:06 pm

Zanussi ma na pewno niezrealizowany scenariusz o Krystynie Szwedzkiej (tej, co przeszła na katolicyzm pod wpływem Kartezjusza i abdykowała).

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#693 Post autor: Kaonashi » ndz paź 15, 2017 14:56 pm

hp_gof pisze:
ndz paź 15, 2017 10:29 am
Tu masz jego notkę biograficzną: http://www.michalkondrat.pl/o-mnie.html
Generalnie widziałem jego film "Dwie korony", który w piątek wszedł do kin (fabularyzowany dokument) - i jest on dość słaby. Podobnie jak poprzednie filmy, których był producentem. Więc póki co nie spodziewam się wielkich dzieł spod jego ręki, choć nie wykluczam, że społeczności kościelne mogą na takie filmy tłumnie chodzić.
Ten gość to rimejkuje filmy z muzą Kilara? Wojtek Kolbego też obskoczył. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#694 Post autor: Koper » ndz paź 15, 2017 16:16 pm

A jaki człowiek renesansu w ogóle, poliglota, spec od marketingu, teolog, filmowiec, radny, prawie egzorcysta... a najlepsze jest to oczywiście "pracując również na stanowiskach kierowniczych w Strategicznych Spółkach Skarbu Państwa, między innymi przez 5 lat pełniłem funkcję zastępcy Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu SA".

hasło "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem" wiecznie aktualne :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#695 Post autor: Adam » wt paź 17, 2017 11:31 am

2 nowe odcinki Watahy miażdżą, nawet po takiej przerwie serial dalej wysoki poziom.

#SiłaKobiety :P
#MeToo :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#696 Post autor: hp_gof » sob lis 04, 2017 23:03 pm

Obejrzałem "Najlepszego" i powiem tylko tyle: Gierszał jest najpiękniejszy <3

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#697 Post autor: swordfish » ndz lis 05, 2017 07:47 am

"Dwie korony" to typowy film dokumentalny do pokazywania na święta przez TVP lub Trwam. Dokument ze wstawkami fabularnym w stylu Teatru TV. Woronowicz i Pazura trzymają swój standardowy poziom, grają przyzwoicie. Najwięcej wypowiada się sam reżyser. Ten Michał Kondrat to chwali i reklamuje się jaki on jest wspaniały podobnie jak kiedyś Konrad Niewolski od "Symetri".
Kiedyś Niewolski chwalił się, że jego 5. film w karierze to będzie superprodukcja na miarę "Władcy pierścieni" dla Hollywood. Tacy mitomani.

Muzycznie "Dwie korony" to optymistyczny Robert Janson przygrywający do kotleta. Miła tapeta do grania w Galerii Handlowej dla dobrego nastroju.

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#698 Post autor: hp_gof » ndz lis 05, 2017 12:27 pm

No niestety, Dwie Korony to kolejny słabej jakości katolicko-narodowy film, w tym przypadku dokument fabularyzowany. Słowo klucz: słabej jakości, zarówno pod kątem technicznym, jak i scenariuszowym/fabularnym i reżyserskim. A szkoda, bo postać Kolbe zasługiwałaby na porządną produkcję.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#699 Post autor: Adam » ndz lis 05, 2017 14:25 pm

Wajda raz zrobił i styknie.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#700 Post autor: hp_gof » ndz lis 05, 2017 14:36 pm

Whaaaaaat? Wajda zrobił Korczaka, film o Kolbem zrobił Zanussi :P Chyba że się mylę i coś umknęło mojej uwadze (choć w temacie Wajdy to niemal niemożliwe w moim przypadku), to wymień tytuł :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#701 Post autor: Adam » ndz lis 05, 2017 14:40 pm

mój fail, jeden pies. Kolbe już był i to z muzą Kilara, nie ma po co robić nowych.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#702 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 12, 2017 18:58 pm

Niby to nie kino, ale trochę głupio zaśmiecać wątek serialami, czymś takim, a mianowicie "Polską Grą o Tron":


youtu.be/UwKeSBxCQ5Y

To wygląda jak pamiętny Wiedźmin, tylko bez pikselowego smoka. Ale kostiumy, lokalizacje wyglądają na te same. I jeszcze to aktorstwo. :P "Dlatego to ja przesunę granice chrześcijańskiej Europy". Brakowało mi tylko potem tekstu w stylu: "... i wtedy nastanie prawo i sprawiedliwość".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#703 Post autor: Koper » ndz lis 12, 2017 19:35 pm

Pierwsze kadry nawet ładne, ale potem się robią jakieś narodowo-religijne dyrdymały... Jak Franek Dolas rzucał patriotyczne teksty na lewo i prawo to chociaż miało jakiś urok i lekkość, a tutaj to jakieś takie nie wiadomo czy to na poważnie tak, czy nie...
Swoją drogą niezłe nagromadzenie słów Polska na minutę. :P Jakiś rekord chyba. ;)
A ten młody co wyraża wielki bunt, że się ma z poganką żenić to że niby młody Kazio Wielki? Myślałby kto, że on taki przejęty, co tam jego stara będzie wyznawać, jak to małżeństwo polityczne, a jeszcze wcześniej go z kim innym zaręczali dwa razy, później miał jeszcze trzy żony, a kochanek to pewnie już za jego czasów nikt nie potrafił zliczyć. No ale w serialu pewnie będzie grzeczny i ułożony. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#704 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 12, 2017 19:41 pm

Franek Dolas, to ten co gra Papcio Chmiela, tylko gdzie Tytus Romek i A'Tomek? :P A mówienie tyle o Polsce jest naturalnie zabawane, zważywszy jaką rolę odgrywały wtedy państwa narodowe i poddanych, chłopom to i tak było obojętne. Ale ogólnie jestem ciekawy tych dialogów i czy będzie coś w stylu: "Nie godzę się na tę platformę!" :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#705 Post autor: Koper » ndz lis 12, 2017 19:44 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz lis 12, 2017 19:41 pm
Franek Dolas, to ten co gra Papcio Chmiela
hę?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ