Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4456 Post autor: Radek » wt sie 22, 2017 20:52 pm

Kaonashi pisze: To nie pozostaje mi nic innego, jak polecić serię "Piano Stories". Najlepiej w kolejności:

1. Piano Stories III
2. Piano Stories II
3. Piano Stories I
4. Piano Stories IV
5. Another Piano Stories (V)

Dzięki :D Przesłucham w najbliższym czasie. A tak z ciekawości czemu od III? Lepszy odsłuch?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4457 Post autor: Kaonashi » wt sie 22, 2017 20:55 pm

Uszeregowałem od najlepszej części, tak według mojej opinii rzecz jasna. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4458 Post autor: Radek » ndz sie 27, 2017 12:15 pm

@Kaonashi Jestem świeżo po odsłuchu. W końcu znalazłem chwilkę, aby przesłuchać wszystkie naraz. Poszedłem nieco inną drogą niż ta którą mi zaproponowałeś, ponieważ najlepsze zostawiłem sobie na koniec. I przesłuchałem w takiej kolejności (I, IV, II, III) I tak jak u Ciebie na pierwszym miejscu jest III chyba dlatego, że w wielu utworach towarzyszy fortepianowi orkiestra i praca dzięki temu jest bogatsza w środki wyrazu.
Moim ulubionymi utworami z tej pracy są: Ryojou za poczucie wolności i zmysłowość, Il Porco Rosso - nie spodziewałem się w ogóle wejścia saksofonu i perkusji w połowie :D , Taiyou Ga Ippai - pełen życia wręcz taneczny kawałek i na koniec pełen namiętności La Pioggia.
Na drugim miejscu jest II :D chyba najżywsza ze wszystkich. Tutaj spodobało mi się pełne radości i nadziei Asian Dream Song, Highlander, White Night czy nieco bardziej porywcze Les Aventuries.
I na koniec zostaje nam IV i I z których jednak ta pierwsza bardziej przypadła mi do gustu dzięki pięknemu Spring - które przypomina trochę Summer z Kikujiro :D
Fragile Dream - uwielbiam połączenie skrzypiec z fortepianem. Oprócz tego mój ulubiony Ikaros i nieco gwałtowniejsze Constriction.
I jest bardziej stonowana, intymna i melancholijna. Jest ona chyba najtrudniejsza w odsłuchu jeśli chodzi o walory emocjonalne w niej zawarte. Z tej płyty chyba najbardziej poruszyły
mnie Green Requiem, Innocent i niewinne Dreamy Child

No i to tyle z moich jakże amatorskich odczuć :D Jak masz jeszcze jakieś rekomendacje to wal śmiało niekoniecznie muszą być od Hisaishi'ego. Chociaż od niego wszystko z radością przyjmę :)

PS. I zapomniałem oczywiście o Another Piano Stories V, ale to się uzupełni :wink:

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4459 Post autor: Kaonashi » ndz sie 27, 2017 12:50 pm

O, super, że przesłuchałeś. :)
A tak jeszcze przy okazji nadmienionych przez Ciebie kompozycji:

- "Taiyou Ga Ippai" to akurat aranżacja tematu z filmu "W pełnym słońcu" autorstwa Nino Roty, jednego z ulubionych kompozytorów Hisaishiego. Tu oryginał: https://www.youtube.com/watch?v=dxFDHewUdSY
- "Green Reqieum to temat z tego filmu: http://www.filmweb.pl/film/Guriin+rekuiemu-1988-40645 (nie wydali całości, tylko ten jeden kawałek na PS1 jest dostępny).
- "La Pioggia" to temat z tego filmu: http://www.filmweb.pl/film/Diary+of+Ear ... 998-150520 (wydali cały ost)

To po serii Piano Stories pozostaje mi teraz w takim razie polecić kolejne dwa albumy studyjne:
- I Am
- My Lost City

No i parę score'ów:
- Hana-Bi
- Brother
- Departures
- I Want to Be a Shellfish

:)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4460 Post autor: Radek » wt sie 29, 2017 16:48 pm

Kaonashi pisze:
ndz sie 27, 2017 12:50 pm
To po serii Piano Stories pozostaje mi teraz w takim razie polecić kolejne dwa albumy studyjne:
- I Am
- My Lost City

No i parę score'ów:
- Hana-Bi
- Brother
- Departures
- I Want to Be a Shellfish

:)
Ulala, będę miał co robić, ale to dobrze. Wartościową muzykę zawsze opłaca się poznawać. Szkoda tylko, że jest tak słabo dostępna :( albo to ja kiepsko szukam

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4461 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 14, 2017 13:30 pm

Obrazek

Get the Girl - Kevin Riepl

Raczej, taka elektroniczno-rockowa-syntetyczna sieczka, chociaż jakieś fragmenty są i końcówka ze swoją delikatniejszą stroną może trochę wynagradzać wcześniejsze doznania. Tak to mniej więcej brzmi:
https://www.youtube.com/watch?v=O2tpSR_NEA4

Obrazek

The Glass Castle - Joel P. West

Liryczna muzyka połączona nie raz z muzyką bliższą country, gdzie chciałoby się nałożyć kowbojki, dżinsy, usiąść na płocie z gitarą i źdźbłem trawy w ustach i osłonić się od słońca kapeluszem.
Tutaj ta liryczna strona:
https://www.youtube.com/watch?v=V66mHa7BqP4

A tu ta country:
https://www.youtube.com/watch?v=ohpAHHKqCl0

Przyjemny soundtrack.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4462 Post autor: Adam » sob wrz 16, 2017 09:45 am

Happy 33th Birthday MIAMI VICE :!:

Mój - zdecydowanie - ulubiony serial ever , oraz - prawdopodobnie - ulubiony score ever.


youtu.be/UV2svk1Mjbs
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4463 Post autor: qnebra » sob wrz 16, 2017 20:13 pm

Obrazek

Super Dark Times - Ben Frost

Mroczne, nastawione przede wszystkim na budowanie odpowiedniego klimatu elektroniki. Ambient który o ile w filmie prawdopodobnie sprawdza się świetnie, tak już w samodzielnym odsłuchu sprawdza się niekoniecznie dobrze. Sam autor widocznie też o tym dobrze wiedział, bo cały album ma pół godziny, co i tak niektóre wrażliwe jednostki może uśpić. Ogólnie najlepiej puścić sobie w tle.

Natomiast tak od strony technicznej, to score całkowicie elektroniczny z użyciem niewielkich ilości gitar elektrycznych i perkusji.

Po obejrzeniu filmu:

Te trzydzieści minut muzyki to całość tego co powstało na potrzeby produkcji. Score podłożony głośno i wyraźnie, pojawiający się wyłącznie w strategicznych momentach filmu. Świetnie podkreśla i podkręca cały klimat paranoi i strachu sączący się z ekranu. Pod względem działania w filmie świetna praca.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2017 21:16 pm przez qnebra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4464 Post autor: Mystery » sob wrz 23, 2017 18:02 pm

Obrazek
Tak słuchając to film będzie to coś film z rzędu E.T., Super 8, Abulele, mamy tu ten sam underscore, głównie przynudzający, ale magia, przygoda i tematy gdzieś się podziały...

Obrazek
Film świetny, ale muza do bólu nasiąknięta RCP, coś w stylu Elysium Amona, brawwwmmm i do przodu.

Obrazek
A tu już coś lepszego. Muza już w filmie zwracała na się uwagę, a na płycie, mimo, iż za długo równie przyjemnie. Spokojne, liryczne, niepokojące enowsko-badalamentowskie ambienty i intensywniejsze, melodyjne elektroniki. Spore pozytywne zaskoczenie jak na takie coś znikąd, jak na razie chyba najlepszy tego typu score w tym roku, na pewno ciekawsze od tego co co tydzień wrzuca Balfe :P
Polecam choćby ten fajny kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=EpBl47mKtiY

Edit
Obrazek
I byłbym zapomniał. W końcu nadrobiłem. Muzyka do anime od rockowego zespołu (RADWIMPS) to nie codzienność, ale oprócz kawałków które mogły by powstać od takiego składu, są też liryczne, fortepianowe utwory dane dla takiej formy animacji. Ładne i klawe granie i ogółem niezła ścieżka, nie zawiodłem się - https://www.youtube.com/watch?v=fMNBdsDtatU

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4465 Post autor: Mefisto » pt paź 20, 2017 03:09 am

Obrazek

Świetne! Temat główny wspaniały, nie schodzi z mojej playlisty. Płytka krótka, ale niezwykle urokliwa, chwytliwa, konkretna. Zdecydowanie czołówka roku.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4466 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 08, 2017 16:51 pm

Only The Brave - Joseph Trapanese

Obrazek

Aby też pewnie lepiej zrozumieć tę ścieżkę dźwiękową, trzeba też pewnie wiedzieć jaki symbol mają strażacy w Ameryce i remiza u nich, to nie jest miejsce gdzie się idzie na imprezie, ale gdzie pracują bohaterowie. I pod tym względem mimo, że miejscami dość stonowana to jednak ścieżka Trapanese posiada ten typowy post MV i RCPowy, napuszony patos. Czy to nawet w bardziej wysublimowanej formie, gdzie jednak nawet spokojna gitara symbolizuje męstwo i bohaterstwo.
Tak też w sumie bezboleśnie przeszedłem przez tą laurkę. Może być.
3/5
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4467 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 09, 2017 01:56 am

Mefisto pisze:
pt paź 20, 2017 03:09 am
Obrazek

Świetne! Temat główny wspaniały, nie schodzi z mojej playlisty. Płytka krótka, ale niezwykle urokliwa, chwytliwa, konkretna. Zdecydowanie czołówka roku.
Faktycznie super score.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4468 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 14, 2017 01:50 am

Paweł Stroiński pisze:
czw lis 09, 2017 01:56 am
Mefisto pisze:
pt paź 20, 2017 03:09 am
Obrazek

Świetne! Temat główny wspaniały, nie schodzi z mojej playlisty. Płytka krótka, ale niezwykle urokliwa, chwytliwa, konkretna. Zdecydowanie czołówka roku.
Faktycznie super score.
Potwierdzam, że to ładny score. Nie wiem, czy może jeden z najlepszych w tym roku, czy też najlepszy score francuskiego kompozytora jaki mi przyszło w tym roku słuchać. Ale na pewno warto zwrócić na niego uwagę, tym bardziej, że sam czas trwania jest w porządku, a i temat przewodni z czasem chwyta.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4469 Post autor: Mystery » ndz lis 19, 2017 15:52 pm

Christopher Willis - The Death of Stalin
Czułem, że może być dobrze i jest, epicki, symfoniczny score rodem z radzieckiej Rosji, inspirowany ichnimi klasykami, do pełni szczęścia zabrakło tylko chórów, no i szkoda, że tak krótko, ale to tylko komedia.

youtu.be/iQzAiyXfKl0

Jon Brion - Lady Bird
Prawdopodobnie najlepiej oceniany tegoroczny film, zobaczymy czy w sezonie nagród pociągnie i muzykę. Ta taka sobie, nie licząc ostatniego najdłuższego i najlepszego utworu, 22 kawałki trwające 22 minuty, głównie skromne, pogodne rzępolenie na gitarce z dodatkami, fortepian, flety, taka tam indie oprawa niezależnego filmu, bez obrazu nic wartego odnotowania jednak tu nie uświadczyłem.

Marcelo Zarvos - Wonder
Zwiastun zapowiada hollywoodzki wyciskacz łez, score lekki i przyjemny, acz większych emocji tu nie uświadczymy, tak na trzy, raczej do szybkiego zapomnienia.

Mychael Danna - The Man Who Invented Christmas
Też trójeczka, muza trochę jak z świątecznego odcinka Doctora Who, bardzo klasycznie, acz ulotnie, sporo underscoru, ilustracyjności, mroku i dramatu, momenty są, ale mimo, iż score niedługi, minął dosyć marudnie.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4470 Post autor: Mystery » ndz lis 26, 2017 15:11 pm

George Kallis - The Last Warrior
Rosyjskie fantasy dla Disneya, które obecnie dobrze radzi sobie w ich b.o. Muza taka jakiej można by było tu oczekiwać, orkiestra, chóry, ogólnie na poziomie, ale całość raczej oklepana i ta epika i przygoda średnio zachwyca, do takiego "Seventh Son" startu nie ma.

Howards Ends - Nico Muhly
Mini seria BBC, takie tam klasyczne kostiumowe smęcenia, jakoś mnie nie uwiodły i nie zaangażowały.

Johnny Klimek, Tom Tykwer - Babylon Berlin
Głośny niemiecki serial dla HBO reżyserowany przez Tykwera. Już same nazwiska gwarantują jakość i nietuzinkowość. Może nie tak fajne i efektowne jak "Sense8", ale muza na poziomie i w klimatach twórców Cloud Atlas, tu dodatkowo podszyte jazzem, warto:

youtu.be/36VldbDiAYU

ODPOWIEDZ