Hans Zimmer

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hans Zimmer

#2911 Post autor: Wojteł » śr paź 18, 2017 20:50 pm

To chyba nie można :(
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2912 Post autor: Paweł Stroiński » śr paź 18, 2017 21:38 pm

Znasz Kingę, więc się jej pytaj ;) .

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hans Zimmer

#2913 Post autor: Wojteł » śr paź 18, 2017 21:42 pm

A to jebać
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Mariusz Borkowski
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 17:07 pm

Re: Hans Zimmer

#2914 Post autor: Mariusz Borkowski » czw paź 19, 2017 10:36 am

Panowie,

Artykuł przygotowany przez mojego redakcyjnego kolegę jest kontrowersyjny, aczkolwiek stara się poruszyć równie bardzo ważną kwestię problemu z jaką boryka się dzisiaj muzyka filmowa.

Dlatego zachęcam do dyskusji z autorem tekstu bezpośrednio pod artykułem, ponieważ dzięki temu, będzie mógł wysunąć przeciwko waszym komentarzom własne argumenty.

Z góry dziękuję i pozdrawiam szanowne grono redakcyjne.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer

#2915 Post autor: qnebra » ndz paź 22, 2017 21:48 pm


youtu.be/h3bve7T-phg

Film z sesji nagraniowej motywu głównego do Blue Planet II, właściwa zawartość zaczyna się od pierwszej minuty.

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: Hans Zimmer

#2916 Post autor: Radosław Rozbicki » czw paź 26, 2017 18:07 pm

Panowie mam takie pytanie czy są gdzieś do nabycia książki opowiadające o życiu kompozytorów ? o ich procesie twórczym itp itd ? Czy jest dostępna jakaś literatura tego typu ? Książki opowiadające o życiu kompozytorów muzyki filmowej, oczywiście najlepiej w języku PL. Czy np Hans Zimmer wydał coś takiego czy można nabyć książkę powiedzmy biograficzną o jego życiu i muzyce ? Książka opowiadająca o twórczości znanych kompozytorów np od zwykłego zgrania na klawiszach do produkcji i miksu muzyki filmowej, opisujące cały proces twórczy ? Czy coś takiego znajdę ? :) czy gdzieś kupię ? jest to możliwe u nas w PL ? Jeśli ktoś by wiedział z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2917 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 28, 2017 13:38 pm

Tzn. po polsku jest biografia Kilara, ale ja jej jeszcze nie znam, szczerze mówiąc, więc ile tam jest o muzyce filmowej nie jestem w stanie powiedzieć. I w ogóle to u nas nie istnieje.

Generalnie Amerykanie mają biografie i autobiografie kompozytorów, zwłaszcza Złotej Ery (Please Don't Hate Me Dmitri Tiomkina, A Double Life Miklósa Rózsy, o Herrmannie jest A Heart at Fire's Center Stevena C. Smitha, z fragmentów korzystałem przy okazji recenzowania Psychozy), jest słynne A Man with Midas' Touch Geoffa Leonarda o Barrym (Adam popraw tytuł, jeśli błędny, bo z pamięci podaję). Tak jak seria Bondów ma monografię Jona Burlingame'a, tak ten sam autor napisał książkę o rodzinie Newmanów (po prostu The Newmans).

Książki o samym procesie kompozytorskim nie ma. Są książki z wywiadami (np. do dokumentu Score). Książka Roya M. Prendergasta pt. Film Music: A Neglected Art oparta jest na wywiadach z twórcami i jest pisana przez praktyka, nie tylko teoretyka (autor był tzw. oprawcą muzycznym, czyli music editorem) i mówi wiele o stanie procesu do początku lat 90-tych, co raczej Ci nie pomoże.

Po polsku nic o kompozytorach hollywoodzkich nie znajdziemy. Jest jakiś podręcznik czy skrypt Henryka Kuźniaka dla łódzkiej filmówki, ale nie widziałem go na własne oczy, tylko że coś takiego istnieje. Jest film dokumentalny Score, który trochę o procesie mówi, ale jest raczej laurką dla kompozytorów i wprowadzeniem w temat.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hans Zimmer

#2918 Post autor: Wojteł » sob paź 28, 2017 17:07 pm

Paweł Stroiński pisze:
sob paź 28, 2017 13:38 pm
Tzn. po polsku jest biografia Kilara, ale ja jej jeszcze nie znam, szczerze mówiąc, więc ile tam jest o muzyce filmowej nie jestem w stanie powiedzieć. I w ogóle to u nas nie istnieje.
Bardzo ciekawa, można się sporo dowiedzieć o jego życiu, jak i procesie twórczym. Wiadomo, nie ma tam technicznej instrukcji "jak napisać walc jak Wojciech Kilar", ale wspomniane jest czym się kierował pisząc poszczególne utwory, czy też na poszczególnych etapach twórczości, albo jak w ogóle przebiegała jego nauka kompozycji.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Hans Zimmer

#2919 Post autor: Mystery » czw lis 02, 2017 06:46 am

Hans Zimmer to Score ‘The Lion King’ Remake :mrgreen:
http://filmmusicreporter.com/2017/11/01 ... ng-remake/

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2920 Post autor: Adam » czw lis 02, 2017 08:52 am

jedyne co można powiedzieć na temat pomysłu tego remaku jak i pomysłu powrotu Hansa:


youtu.be/xGdDX730wwg
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2921 Post autor: Ghostek » czw lis 02, 2017 10:30 am

Wszyscy wiedzą o co chodzi...

Obrazek

...ale i tak wszyscy tłumnie stawią się do kin i wyczyszczą półki sklepowe z dwupłytowych soundtracków, których "limitowane", indywidualnie numerowane odpowiedniki sprzedadzą frajerom miesiąc wcześniej za dwa razy większą kasę. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: Hans Zimmer

#2922 Post autor: Radosław Rozbicki » czw lis 02, 2017 10:50 am

w latach 90 elton john nagrał can you feel the love tonight do króla lwa, obstawiam, że w tej nowej wersji nagra utwór albo rihanna albo beyonce a hans poleci dronami jak w dunkierce albo blade runnerze i będzie git :D tak na serio jestem bardzo zdziwiony rozumiem kasa kasą, hans do biednych raczej nie należy, więc po co łapać każdy projekt jaki mu podsuną ? ma taką pozycję, na którą pracował tyle lat, że może wybierać co mu się podoba, po co do tego wracać ? :/ chce się zmierzyć sam ze sobą czy jak ? :/

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2923 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 02, 2017 12:00 pm

Pewnie skończy się na tym jak filmowa Beaty and the Beast Menkena. :|
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2924 Post autor: Adam » czw lis 02, 2017 13:00 pm

nie, bo ta bajka miała masę postaci ludzi. w królu lwie nie ma qrwa żadnego!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer

#2925 Post autor: Kaonashi » czw lis 02, 2017 13:02 pm

Jak w ogóle ten film ma wyglądać? Niby głupie pytanie, ale ja dalej tego nie rozumiem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ