POLSKIE KINO - dyskusja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#676 Post autor: Adam » śr paź 04, 2017 13:32 pm

spokojnie, żeby odwołać musi być zgoda 51% rady. A takiej nie ma. Sama jego decyzja, bez poparcia Rady nie jest zgodna z prawem.
no chyba że Rada już dwno pod stołem poparła a czekamy tylko na oficjalny news :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#677 Post autor: hp_gof » śr paź 04, 2017 14:52 pm

Ale rada nie była pytana o zgodę, poza tym rada została powołana przez poprzednią minister. Aczkolwiek nową radę powoła już Gliński 17 listopada, więc jeśli nie teraz, to za ponad miesiąc sytuacja się powtórzy. Najbardziej jestem ciekaw uzasadnienia tej dymisji, bo w ustawie o kinematografii jest kilka powodów, dla których można odwołać dyrektora, w grę tak naprawdę w tej sytuacji wchodzi tylko naruszenie prawa albo nieprzyjęcie sprawozdania finansowego. Wszystko naciągane. Oczywiście jest kolejne rozwiązanie - likwidacja PISFu albo zmiana ustawy o kinematografii. Jak będą chcieli to i tak ją usuną. A zresztą, PiS nie liczy się z prawem, bo kto im coś zrobi?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#678 Post autor: Adam » śr paź 04, 2017 16:05 pm

jest zwolniona.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#679 Post autor: hp_gof » śr paź 04, 2017 18:22 pm

Pismo ministra trafiło do Instytutu, w poniedziałek zbierze się Rada PISF i je zaopiniuje, aczkolwiek (ponoć) opinia nie jest wiążąca. Powodem odwołania dyrektor PISF jest "naruszenie przepisów prawa". Chodzi o "skandaliczny list" wysłany do MPAA. Wszystko palcem na wodzie pisane... Więcej szczegółów:
http://www.rmf24.pl/kultura/news-magdal ... Id,2448548

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#680 Post autor: hp_gof » czw paź 12, 2017 15:13 pm

"Tarapaty" - całkiem niezłe kino dla dzieci, co ciekawe, Antoni Komasa-Łazarkiewicz zrobił solidny, przyjemny score :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#681 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 12, 2017 16:23 pm

Mamy temat kompozytora na takie informacje. Score wydany, czy znowu nic? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#682 Post autor: hp_gof » czw paź 12, 2017 18:40 pm

W obliczu nadchodzącej likwidacji polskiego kina stwierdziłem, że lepiej będzie wspomnieć tutaj, że odwołana dyrektor PISFu ustaliła program operacyjny - kino dla dzieci i młodzieży i ten film jest jednym z pierwszych tego efektów ;) A o scorze wiele nie napisałem, więc nie będę podbijał wątku kompozytora. Tym bardziej, że score niewydany.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#683 Post autor: Koper » czw paź 12, 2017 19:42 pm

A tymczasem wizjoner polskiego kina przemówił:
- Dla mnie to film misyjny. Robiąc ten film miałem poczucie, że rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością. Ja uważam, że ten film dostałem z góry. W przypadku jego byłem tak naprawdę narzędziem. W związku z czym liczę na to, że on w sposób realny zmieni rzeczywistość.
Jakby kto nie wiedział o co kaman, to Vega wypowiada się o "Botoksie" :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#684 Post autor: hp_gof » czw paź 12, 2017 20:31 pm

Już padł pomysł, żeby Patryk Vega został nowym dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej :P

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#685 Post autor: hp_gof » pt paź 13, 2017 15:42 pm

Dobra, hollywoodzka zmiana w polskim kinie :P
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1144 ... Czolka3Img

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#686 Post autor: Kaonashi » pt paź 13, 2017 16:59 pm

Był już jeden, z piękną muzyką Kilara.


youtu.be/W8QlGdTHh1Y

A i pytanie, co oni się tak tego Gibsona uczepili?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#687 Post autor: Mystery » pt paź 13, 2017 18:18 pm

hp_gof pisze:
pt paź 13, 2017 15:42 pm
Dobra, hollywoodzka zmiana w polskim kinie :P
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1144 ... Czolka3Img
"Barbara Nicolosi, jedna z najlepszych scenarzystek na świecie, polecona przez Mela Gibsona"
http://www.imdb.com/name/nm1728753/#writer
:roll:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#688 Post autor: Koper » sob paź 14, 2017 15:04 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Najwyraźniej do tej pory pisywała do szuflady. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#689 Post autor: swordfish » ndz paź 15, 2017 09:06 am

"Faustyna" z Dorotą Segdą była nawet udanym filmem. Po co kręcić jeszcze raz to samo? Mimo, że minęło 23 lata od premiery, to większość ten obraz pamięta. Nawet był sukces frekwencyjny jak na lata 90. w polskim kinie. Pół miliona widzów. Przy obecnych wynikach Patryka Vegi, to drobnostka, ale wtedy robiło to wrażenie jak pozostałe filmy polskie z trudem przebijały barierę 100 tys. widzów. Po za filmami Pasikowskiego i Ślesickiego ludzie nie chodzili na polskie kino. Tym bardziej był sukces, że film bez Pazury, Lindy i Kondrata dobrze się sprzedaje. Mimo, że to głównie chodziła Rodzina Radia Maryja. Kółka różańcowe organizowały specjalne pokazy w całej Polsce.

A swoją drogą czy ten Michał Kondrat to jest jakiś krewny Marka Kondrata?

hp_gof

Re: POLSKIE KINO - dyskusja

#690 Post autor: hp_gof » ndz paź 15, 2017 10:29 am

Tu masz jego notkę biograficzną: http://www.michalkondrat.pl/o-mnie.html
Generalnie widziałem jego film "Dwie korony", który w piątek wszedł do kin (fabularyzowany dokument) - i jest on dość słaby. Podobnie jak poprzednie filmy, których był producentem. Więc póki co nie spodziewam się wielkich dzieł spod jego ręki, choć nie wykluczam, że społeczności kościelne mogą na takie filmy tłumnie chodzić.

ODPOWIEDZ