LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1066 Post autor: Adam » ndz wrz 24, 2017 15:57 pm

Tomek mówił o innym boxie - tym na 20 lecie tego duetu za horrendalną kasę.

I nie piszmy bzdur o błędach w tłoczeniu że mogą się zdarzyć każdemu.. Czy ktoś słyszał by CD popularnych artystów miały tego typu wady i opóźnianie premiery? No właśnie, ekstremalnie rzadko.. Ja np. nie pamiętam. Błędy to się mogą zdarzyć w tłoczniach winyli, a tak to wyłącznie jeśli się robi po kosztach w Bułgarii lub innych takich (a nieraz już zostało to na FSM sprawdzone, że z krajów 3 świata sprowadzają materiał). Przecież tutaj to te błedy są za każdym rzutem praktycznie i to już jest smieszne do tego stopnia, że ludzie się przywyczaili że z każdą kolejną prasówką o wydaniu płyt, za chwilę wpada news o błedach w tłoczeniu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1067 Post autor: Ghostek » ndz wrz 24, 2017 16:03 pm

W ogóle słyszał ktoś o jakiejś manianie odwalonej przez Universal, Sony, Warner ostatnimi czasy? Pomińmy kwestię zdupionego mastera ściechy Silvestriego sprzed roku... Jakieś przykłady? No właśnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1068 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2017 18:45 pm

a) nie mieć tak złodziejskich kosztów dostawy poza Amerykę (skoro lokują tam ok. 70% swojej klienteli)
Chciałbym zauważyc ze koszty wysyłki są niezalezne od nich - to USPost dyktuje ceny - mogliby zacząć wysyłac morską ale wtedy bedziesz czekac 3 miesiące na paczke. Z mojego wlasnego doswiadczenia: jeszcze tylko Amazon uk wysyla do Ameryki za przyslowiowe pare funtow ale pomimo ich deklaracji 5-7 dni na dostarczenie, na przesylki czekalem ostatnio 2.5 miesiaca a teraz mam juz miesiac i dalej nie mam przesylki. I to niestety dotyczy wszystkich przesylek gdzie nie masz numeru do sledzenia. I od razu dodam, ze oczywiscie po pierwszym miesiacu czekania zrobilem reklamacje w Amazonie i oczywiscie mi wyslali jeszcze raz (tym razem ekspresem) i przyszlo mi po 4 dniach a oryginalna paczke tez w koncu dostalem wlasnie po 2.5 miesiaca (w idealnym stanie - wiec se pewnie po prostu gdzies przelezala. Generalnie system pocztowy bardzo sie pogorszyl w ostatnich kilku latach.

powiększyć magazyn

To by bylo najlepsze rozwiazanie ale obawiam sie ze LaLa jest po prostu za mala, o ile jeszcze takie Varese czy Intrada zajmuja sie ogolna sprzedaza plyt to LaLa przy nich to pikus. Zauwaz, ze generalnie sprzedaz plyt strasznie maleje - stosunkowo taki maly rynek jak kanadyjski nie jest w stanie utrzymac juz ani jednego normalnego sklepu z plytami - wszyscy stąd wyszli. Kiedys w Vancouver był taki moloch z płytami Virgin, pożniej go wykupił HMV, pożniej HMV pozbyl się tego największego sklepu a teraz wyszedł w ogole z Kanady. Wszystkie duże sklepy z elektroniką jak Bestbuy polikwidowały sekcje z muzyką.

c) może skupić się na faktycznej grupie docelowej (jak Intrada np.), czyli fanach soundtracków, a nie iść coraz bardziej w kierunku różnych fandomów komiksowych czy trekowych (tak, wiem, daje to hajs ale na dłuższą metę być może będzie to zwodnicze)
To moze dla nich byc ostatnia szansa, zeby zapewnic sobie jako taka ciągłość sprzedazy bo z tego co MV pisze to te Starteki i komiksy jeszcze im sie jakos sprzedaja i mowie tu o dłuzszym okresie czasu, zeby zapewnic im naplyw gotowki.

Rynek fanow muzyki filmowej praktycznie nie istnieje taka jest prawda - sorry ale jezeli w skali swiata nie są w stanie sprzedac 5 tys sztuk muzy z jakiegos popularnego filmu to jakby mieli obnizyc koszty (zeby obnizyc koszty musisz miec wiekszy naklad). Z tego co rozumiem to owszem nie tlocza wszystkiego ale chyba licencje juz musza zaplacic za caly naklad wedlug umowy.

Oczywiscie ze bym wolal po prostu sobie wejsc do sklepu i moc kupic sobie takie wydanie prosto z polki sklepowej za 20 dolarow a nie pierdzielic sie z jakąś wysylką - ale przy 1-2 tys sprzedawanych egzemplarzy nie ma szansy, zeby to moglo zaistniec w normalnej dystrybucji i w normalnej sklepowej cenie. :cry:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 24, 2017 18:56 pm przez MichalP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1069 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2017 18:49 pm

Pytanie:

Jezeli nawet wykorzystuja te "renomowane" tłocznie w Bułgari :lol: to co ich hamuje zeby wykorzystac tlocznie duzych dystrybutorow i producentow jak Sony czy Warner.
Czy to sa tylko koszty tłoczenia czy po prostu nie maja dojsc - no bo np gdzie tłoczą wszystkie Williamsy - tez w Bułgarii? skoro to juz jest Williams/Spielberg/Universal.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1070 Post autor: Ghostek » ndz wrz 24, 2017 18:54 pm

MichalP pisze:
ndz wrz 24, 2017 18:45 pm
To by bylo najlepsze rozwiazanie ale obawiam sie ze LaLa jest po prostu za mala, o ile jeszcze takie Varese czy Intrada zajmuja sie ogolna sprzedaza plyt to LaLa przy nich to pikus. Zauwaz, ze generlanie sprzedaz plyt strasznie maleje - stosunkowo taki maly rynek jak kanadyjski nie jest w stanie utrzymac juz ani jednego normalnego sklepu z plytami - wszyscy z tąd wyszli. Kiedys w Vancouver był taki moloch z płytami Virgin, pożniej go wykupił HMV, pożniej HMV pozbyl się tego największego sklepu a teraz wyszedł w ogole z Kanady. Wszystkie duże sklepy z elektroniką jak Bestbuy polikwidowały sekcje z muzyką.
Czyli rozwiązaniem tego problemu jest po prostu przeniesienie całego biznesu do Europy: od projektowania, poprzez produkcję, a na sprzedaży skończywszy. Wtedy skończyłoby się ujadanie, że rynek do dupy, nie ma zbytu, a koszty przewyższają zyski.
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1071 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2017 18:59 pm

Ghostek pisze:
ndz wrz 24, 2017 18:54 pm
MichalP pisze:
ndz wrz 24, 2017 18:45 pm
To by bylo najlepsze rozwiazanie ale obawiam sie ze LaLa jest po prostu za mala, o ile jeszcze takie Varese czy Intrada zajmuja sie ogolna sprzedaza plyt to LaLa przy nich to pikus. Zauwaz, ze generlanie sprzedaz plyt strasznie maleje - stosunkowo taki maly rynek jak kanadyjski nie jest w stanie utrzymac juz ani jednego normalnego sklepu z plytami - wszyscy z tąd wyszli. Kiedys w Vancouver był taki moloch z płytami Virgin, pożniej go wykupił HMV, pożniej HMV pozbyl się tego największego sklepu a teraz wyszedł w ogole z Kanady. Wszystkie duże sklepy z elektroniką jak Bestbuy polikwidowały sekcje z muzyką.
Czyli rozwiązaniem tego problemu jest po prostu przeniesienie całego biznesu do Europy: od projektowania, poprzez produkcję, a na sprzedaży skończywszy. Wtedy skończyłoby się ujadanie, że rynek do dupy, nie ma zbytu, a koszty przewyższają zyski.
No własnie tylko kto ten biznes przeniesie dla mozliwosci sprzedania 1-2 tys egzemplarzy :) . Jak ktos zauwazył kiedys - trzeba wyłożyć swoje własne pieniądze i zobaczyć czy można z tego wyżyć 8)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1072 Post autor: Jedi-Master » śr wrz 27, 2017 17:08 pm

Dzisiaj zawitał do mnie Waterworld :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1073 Post autor: lis23 » śr wrz 27, 2017 17:23 pm

Ja cały czas czekam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1074 Post autor: galljaronim » śr wrz 27, 2017 18:14 pm

Ja już mam.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1075 Post autor: MichalP » śr wrz 27, 2017 18:18 pm

Ja sie szarpnalem na tego nowego Beara - Rebel in the Rye z autografem i Unrest jako bonusem. To bedzie moj trzeci autograf Beara :lol: . Mam w domu taka mala wystawke w dwoch ramkach wszystkich podpisanych bookletow - wszystko od LaLi. Swego czasu do Pasji Debneya (przy okazji jakiegos wiekszego zamowienia) mimo, ze zamowilem plyte juz po fakcie doslali mi booklet z jego autografem za friko 8)

Zastanawiam sie w jaki sposob Unrest bedzie wydany - bo mowa jest o fizycznej plycie a oficjalne wydanie jest tylko w wersji cyfrowej. Gola plytka w kopercie czy normalne tloczenie z jakas ksiazeczka. Widzialem wpis Beara na facebooku przy okazji premiery tego dokumentu, ze jakiejs organizacji podarowal 10 fizycznych plyt ze swoim autografem - no to musial podpisac jakas ksiazeczke. Moze mu to wytloczyli w jakims bardzo limitowanym nakladzie. Bo jezeli to jest CD-R to sie lekko zdraznie :twisted:

No i sie skusilem i dorzucilem po chwili namyslu jeszcze Waterworld a co. :D

I teraz sobie czekam, poprzednie zamowienie za Star Trekiem jeszcze do mnie nie doszlo :(

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1076 Post autor: Hostii » śr wrz 27, 2017 18:53 pm

Ja miałem sobie kupić, ale ostatnio zakupiłem 2 sztuki z USA i doczepili mi się na poczcie, vat musiałem dopłacić :(

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1077 Post autor: Adam » pn paź 02, 2017 09:04 am

szykujcie piniondze, bo LaLa zniszczy na black friday - w sumie 14 płyt będzie (pewnie jedno z kilku wydań to jakiś box paru cd) :o

Just spent the weekend with 7 cds worth of product we plan on announcing for BLACK FRIDAY and that's just HALF of what we have penciled in for our big release date this year! HORN TOOTING ALERT: We may have outdone ourselves this year with this slate. Now we play the approval waiting game as to what makes it and what gets released in 2018! Start saving them dollah's 'cus this batch is gonna make ya hollah!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1078 Post autor: Michal » pn paź 02, 2017 19:45 pm

Pozamiatali by Mnie wydając w 3 Boxach po 3CD w każdym np. Harry Potter 1-3 JW . Total Complete + CD z alternate :D ...oj wtedy brałbym jak ciapaty zasiłek :D ..Pomarzyć dobra rzecz .

hp_gof

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1079 Post autor: hp_gof » pn paź 02, 2017 20:12 pm

Oj tak, oj tak :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1080 Post autor: Adam » pn paź 02, 2017 20:17 pm

3 dwupłytowce, jeden 3cd i jeden box 6cd i wychodzi 14 płyt i 5 wydań - pewnie będzie coś w ten deseń ;-) zmiażdżą tym rzutem, nigdy tylu płyt nie było na black friday.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ