LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1051 Post autor: Tomek » sob wrz 23, 2017 13:52 pm

Remaster albumu (czyli to co dołączone było do UHD) to CD2, a błąd ponoć (?) jest na CD1 (score z filmu).
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1052 Post autor: Adam » sob wrz 23, 2017 14:31 pm

ja nie wierzę w to co oni piszą, po prostu. może nie kłamią, ok i ich źle oceniam, ale już tyle razy robili jaja, że ludzie mają tego dosyć po prostu. ja też.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1053 Post autor: Ghostek » sob wrz 23, 2017 15:02 pm

A w ten termin 3 października to chyba nikt też nie wierzy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1054 Post autor: lis23 » sob wrz 23, 2017 15:09 pm

Heh, widzę, że zaczynają robić podobnie, jak polscy wydawcy komiksów: chyba w lipcu zapowiedzieli omnibus "Tenage Mutant Ninja Turtles" za 90 zł, zebrali kasę za pre ordery i wydają komiks już drugi miesiąc ;)
Różnica jest taka, że La La to prędzej czy później wyda, a na Fantasmagorie nie ma co, raczej, liczyć ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1055 Post autor: Jedi-Master » sob wrz 23, 2017 15:47 pm

Dobrze, że łyknąłem E.T w wersji 20th anniversary ta wersja mi styknie nie mam parcia na tą od LaLki, ale Waterworld to inna para kaloszy i już do mnie płynie na szczęście, chociaż te problemy/obsuwki z wysyłką są łyżeczką dziegciu psującym troszkę moje zadowolenie z tego wydawnictwa.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1056 Post autor: lis23 » sob wrz 23, 2017 15:52 pm

Ja mam dwa wydania "E.T" - podstawkę i tę rocznicową, więc też nie mam aż takiego parcia, ale kiedyś pewnie wezmę, jak jeszcze będzie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1057 Post autor: Jedi-Master » sob wrz 23, 2017 15:55 pm

Gdzie kupowałeś podstawkę ?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1058 Post autor: lis23 » sob wrz 23, 2017 16:15 pm

Na Allegro ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1059 Post autor: MichalP » sob wrz 23, 2017 22:01 pm

Jeszcze jedna rzecz dotyczaca tych roznych opoznien. Wszystko co mowicie moze byc racja ale sa dwa aspekty o ktorych kiedys czytalem. Nie zostalo w USA zbyt duzo tloczni CDekow wiec tak na prawde za bardzo nie maja wyboru jezeli chodzi o tloczenie plyt - co oznacza, ze poprzez brak konkurencji spada jakosc i kazdy blad tloczenia powoduje przynajmniej kilkutygodniowe opoznienia.

Druga sprawa - owszem zamawiaja mniejsze ilosci ale to nie do konca tak, ze kieruja sie tylko iloscia pre-orderow - po prostu nie maja gdzie tego trzymac - LaLa to mala wytwornia i nie maja jakiegos wielkiego magazynu i jezeli dajmy na to po pierwszym tloczeniu polowy nakladu w koncu im to zeszlo a wychodzi im ze moze na razie zeszlo by im kolejne 50 sztuk tylko, to po prostu nie zamowia kolejnych 2 tys bo po piewsze tego nie sprzedadza przez nastepne kilka lat i nie maja tego gdzie trzymac zeby im sie kurzylo.

Nie usprawiedliwiam ich, tylko niestety nasze hobby 8) to jest tragiczno-smiesznie niszowy rynek a wymagania fanbojow sa z kosmosu.

Jasne, ze ze mnie te rozne sytuacja maksymalnie frustruja ale w sumie to po za czekaniem kazda rzecz z jaka mialem problem byli w stanie skorygowac, a bylo tego troche. :lol:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1060 Post autor: Ghostek » ndz wrz 24, 2017 01:00 am

Tyle że nie zauważasz jednej kwestii.
10 lat temu ani La-La ani Varese ani Intrada nie miała z tym problemu. Szedł nakład 5 tysi i miejsce na magazynie było. To co, skurczyła im się przestrzeń użytkowa przez ten czas?
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1061 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2017 04:13 am

Niezupełnie skurczyła. Po prostu 10 lat temu mieli mniej wydanych tytułów, a także wiele z nich szybciej im schodziła - sprzedanie 4-5000 tyś sztuk nie stanowiło większego problemu. Teraz im 2000 często zalega latami i to takich długo wyczekiwanych świętych grali. Z czystej ciekawości - ile naprodukowali różnych Star Trekow - a to wszystko to 3-4 płytowe wydania.

Pewnie prawda leży gdzieś po środku - mniej się sprzedaje więc oni bardziej kombinują, jak bardziej kombinują to są częstsze obsuwy, jak są częstsze obsuwy to się więcej ludzie zniechęca i mniej kupuje - koło się zamyka aż w końcu przestaną to robić :cry:

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1062 Post autor: Tomek » ndz wrz 24, 2017 08:22 am

A wystarczyłoby:

a) nie mieć tak złodziejskich kosztów dostawy poza Amerykę (skoro lokują tam ok. 70% swojej klienteli) :P
b) powiększyć magazyn :P
c) może skupić się na faktycznej grupie docelowej (jak Intrada np.), czyli fanach soundtracków, a nie iść coraz bardziej w kierunku różnych fandomów komiksowych czy trekowych (tak, wiem, daje to hajs ale na dłuższą metę być może będzie to zwodnicze)

Temat limitów jest jakby bez argumentu, bo nie tłoczą całości (wtedy byłby problem na pewno), ale partiami badając zapotrzebowanie rynku, więc jakby ten element nie wywołuje większego ryzyka. Choć robienie 10-tys. limitów na takie Pasje czy 5-tys. na duże tytuły typu Tańczący to trochę przesada. Może gdyby kosztowały 15 dolców a nie 30 ;-)

Nie trafia do mnie również argument o "wymaganiach fanbojów z kosmosu". A tym bardziej o małym magazynie. C'mon ;-)
Sprzedają z definicji limitowany, ekskluzywny, kolekcjonerski produkt, być może nie jest to odczuwalne jednostkowo w kieszeni statystycznego Amerykanina czy Kanadyjczyka (pytanie: ile godzin na 30 dolarów musi pracować obywatel USA a Polski?), ale takie pojedyncze wydanie to spory wydatek. I skoro zbierają przed-płacone środki finansowe, zawiązują z tytuły sprzedaży (i płatności) z Klientem swego rodzaju umowę, z której po prostu się nie wywiązują. I tyle w temacie. Nie są to żadne wymagania, to normalna kolej rzeczy.

Niestety sprawa raczej głównie rozbija się o korzystanie z dziadowskich podwykonawców (tłocznia, itd.). Przypomina mi się niesławny box Elfman-Burton, który produkowali Chińczycy chyba, opóźnienia były wielomiesięczne. Ale to chyba ogólny problem amerykańskiej gospodarki i przeniesienia swojej produkcji do Azji...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1063 Post autor: Ghostek » ndz wrz 24, 2017 11:24 am

Tomek pisze:
ndz wrz 24, 2017 08:22 am
Może gdyby kosztowały 15 dolców a nie 30 ;-)
Pasja na importcds już kosztuje niecałe 20$, a pewnie i Tańczący zaraz dołączy do wesołej gromadki średnio schodzących płyt La-Li wypychanych do imports :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1064 Post autor: Adam » ndz wrz 24, 2017 11:33 am

bo te płyty jak i star trek 3cd miały grubo przestrzelony limit.. za sto lat tyle nie sprzedadzą
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1065 Post autor: Michal » ndz wrz 24, 2017 14:11 pm

Niestety sprawa raczej głównie rozbija się o korzystanie z dziadowskich podwykonawców (tłocznia, itd.). Przypomina mi się niesławny box Elfman-Burton, który produkowali Chińczycy chyba, opóźnienia były wielomiesięczne. Ale to chyba ogólny problem amerykańskiej gospodarki i przeniesienia swojej produkcji do Azji...
Błędy w tłoczeniu mogą zdarzyć się w każdej wytwórni .Jak wszędzie .Jak w życiu -shit happens :)
W przypadku tłoczenia Boxu Batmana z LLL jest odpowiedzialna tłocznia -WEA Manufacturing z Olyphant , Pennsylvania .

ODPOWIEDZ