Alexandre Desplat

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2536 Post autor: hp_gof » ndz wrz 17, 2017 14:03 pm

Ale Dziewczyna z portretu żadnego Oscara nie dostała, nominacji zdobyła tylko kilka, a Olek nawet na tego noma się nie załapał. W ostatnich kilku latach typowe Oscar-baity już nie są tak bardzo honorowane. Teraz jest nieco inny model - festiwalowy. Sezon rozpoczyna się pod koniec sierpnia/na początku września (Wenecja, Telluride, Toronto, Londyn), a częściowo nawet i wcześniej w trakcie Sundance, jeśli film się spodoba publiczności na kolejnych festiwalach, to ma większe szanse na statuetki. Jeśli się nie spodoba, to automatycznie przepada. Desplat ostatnio ma bardzo mało filmów, które są nominowane w kategorii best film, a jeśli już się takie pojawiają, to głównie poprzez stałą współpracę z jakimś reżyserem, np. Frears, Hooper albo Anderson. Ale zgodzę się, Olek pisze często muzykę do naprawdę dobrych filmów i nie zajmuje się tyloma blockbuster-kupami co inni kompozytorzy ;) Dlatego częściej filmy z jego muzyką są nominowane.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat

#2537 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 19, 2017 00:07 am

Może dlatego z "Danish Gril" nic nie wyszło, gdyż było to już zbyt oczywista i bezczelna próba zawalczenia o Oscara i nawet dla Akademii było tego za wiele. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2538 Post autor: hp_gof » śr wrz 20, 2017 17:07 pm

OMG OMG OMG! Jutro zwiastun nowego filmu Wesa Andersona!!! :shock: :shock: :shock: (muzyka Olka najprawdopodobniej w tle)

youtu.be/5IpzZ3VHhvI

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat

#2539 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 20, 2017 18:34 pm

Jest różnica między zwiastunem aka trailerem a teaserem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2540 Post autor: hp_gof » śr wrz 20, 2017 19:16 pm

Na końcu filmiku jest napisane: "trailer coming tomorrow", czyli mniej więcej można to przetłumaczyć "zwiastun nadejdzie jutro". Ja napisałem "jutro zwiastun nowego filmu Wesa Andersona". W czym tkwi Twój problem zatem? :roll:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat

#2541 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 21, 2017 12:03 pm

A najmocniej przepraszam, myślami byłem gdzie indziej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Alexandre Desplat

#2542 Post autor: dougan » czw wrz 21, 2017 17:13 pm

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2543 Post autor: hp_gof » czw wrz 21, 2017 17:14 pm

Jest! Hmmmmmm, dużo bębnów (a zarazem póki co mało fletów) ;) Generalnie widać styl Pana Lisa, aczkolwiek historyjka i strona wizualna mnie jakoś bardzo nie porwała na razie.


youtu.be/dt__kig8PVU

Plus Desplacik na plakaciku:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat

#2544 Post autor: Mystery » czw wrz 21, 2017 17:20 pm

Zapowiada się na najbardziej ekscentryczny film Wesa, choć bliżej tu do wtf?!, niż do zachwytu :wink:

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2545 Post autor: hp_gof » czw wrz 21, 2017 18:07 pm

Czy ja wiem czy ekscentryczny? Każdy jego film jest w jakimś stopniu ekscentryczny :D Aczkolwiek myślę, że tym akurat filmem nie osiągnie takiego sukcesu komercyjnego jak w przypadku GBH ;) Ale artystyczny - jak najbardziej ma szansę. Zresztą zobaczymy.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Alexandre Desplat

#2546 Post autor: Jedi-Master » sob wrz 23, 2017 16:17 pm

No i w kolekcji już 5 scorów Olka Godzilla, The Monuments Men, Harry Potter and Deathly Hallows Part 1/Part 2, no i oczywiście tegoroczny Valerian, w planach Golden Compas i Autor Widmo. Dziękuję wszystkim za propozycje scorów do posłuchania, a szczególnie koledze hp_gof.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2547 Post autor: hp_gof » sob wrz 23, 2017 16:53 pm

Jedi-Master pisze:Dziękuję wszystkim za propozycje scorów do posłuchania, a szczególnie koledze hp_gof.
A czemu szczególnie mnie? ;) Bo najlepiej z tą listą w Twój gust trafiłem czy po prostu szczególne podziękowania tylko za to, że jestem największym fanbojem Ola? :D
Ale cieszę się, że odkryłeś w jego filmografii coś ciekawego dla siebie ;) No i w najbliższych miesiącach sporo dobrej muzy się od niego zapowiada :)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Alexandre Desplat

#2548 Post autor: Jedi-Master » sob wrz 23, 2017 17:34 pm

Po pierwsze primo, że Jesteś już osłuchany z twórczością Olka, wiesz co polecić na początek, po drugie primo trafiłeś w mój gust.
Czekam na kooperację Polański/Desplat jak cholera :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat

#2549 Post autor: Adam » pn wrz 25, 2017 09:49 am

Wczoraj skończyli nagrania do Piesków - Pope wrzucił fotę z Wesem.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2550 Post autor: hp_gof » pn wrz 25, 2017 10:13 am

Ciekawe jest to, że Pope nie tylko Olkowi orkiestrował score (bo to już jest pewna tradycja), ale też dyrygował, co się rzadko zdarza! Nagrywali w Air w Londynie.

ODPOWIEDZ