Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#301 Post autor: lis23 » wt sie 15, 2017 18:24 pm

Są już unboxingi wersji UHDBD i na tejże płycie jest tylko sam film, nawet bez komentarza reżysera. Wszystkie dodatki są na płycie Blu-Ray, ciekawe czemu, skoro UHDBD ma aż 100GB pojemności, a dodatków nie ma zbyt wiele?

Pokazano wydanie UHDBD "Łowcy Androidów":

Blade Runner Blu-ray Steelbook

Obrazek

Aktualna cena £22.99.

Blade Runner UHD 4K - amaray

Obrazek

Aktualna cena £19.99.

Materiały dodatkowe

DISC ONE - THE FINAL CUT OF THE INFLUENTIAL MASTERPIECE PERFECTED IN 4K ULTRA HDtm
DISC TWO – Blu-ray The Final Cut (2007), Introduction by Director Ridley Scott • Three Filmmaker Commentaries, Including One by Ridley Scott


Blade Runner UHD 4K Special Edition

Obrazek

Aktualna cena £39.99.

Materiały dodatkowe

4K UHD Disc

Final Cut Feature
Intro by Ridley Scott
Commentary by Ridley Scott
Commentary by Screenwriters
Commentary by Technical Crew

Blu-ray Disc 1

Final Cut Feature
Intro by Ridley Scott
Commentary by Ridley Scott
Commentary by Screenwriters
Commentary by Technical Crew

Blu-ray Disc 2

Director's Cut
Original Domestic cut
Original International Theatrical Cut
Intro by Ridley Scott Director's Cut
Intro by Ridley Scott Original Domestic cut
Intro by Ridley Scott Original International Theatrical Cut

Blu-ray Disc 3

Workprint featurette
Workprint introduction by Ridley Scott
Workprint commentary by future noir author Paul M. Sammon
Dangerous Days: Making Blade Runner documentary
The Electric Dreamer: Remembering Philip K. Dick featurette
Sacrificial Sheep: The Novel vs. The Film featurette
Philip K. Dick: The Blade Runner Interviews featurette
Signs of the Times: Graphic Design featurette
Fashion Forward: Wardrobe and Styling featurette
Screen Tests: Rachel and Pris featurette
The Light That Burns: Remembering Jordan Cronenweth featurette
Deleted and Alternate Scenes - Including introduction by Ridley Scott
On the Set featurette
Convention reel
Behind-the-scenes outtakes
1981 teaser trailer
1982 theatrical trailer
1982 TV spot - trailers and TV spot
1992 Director's Cut trailer
2007 Dangerous Days teaser trailer
2007 Final Cut trailer
Promoting Dystopia: Rendering the Poster Art featurette
Deck-A-Rep: The True Nature of Rick Deckard featurette
Nexus Generation: Fans & Filmmakers featurette
All Our Variant Futures: From Workprint to Final Cut featurette
Blade Runner Stills Gallery ## 1,042 Images

W wydaniach UHD 4K znajdziecie polską wersję językową w postaci lektora i napisów.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#302 Post autor: Krzysiek » wt sie 15, 2017 19:52 pm

lis23 pisze:
ndz sie 13, 2017 22:05 pm
Węgry, ponoć w ogóle nie mają Disneyowskich wydań BD - przynajmniej tak pisali na Filmożercy.pl.
Szkoda, że napisów na zwykłym BD nie będzie ale z napisami mam wersje z neta ;)
Adam - dla obrazu - 4K, HDR oraz szeroka paleta barw. Zobaczymy, na co stać ten tv ;)
W ten sposób można kupić sporo tytułów na promocjach za ok maksymalnie 16 euro.... Ale tylko po to by zobaczyć jaka jest jakość? Prawdę pisząc wolałbym najpierw zacząć od zakupu lepszego sprzętu. Czyli tv (może być "mały" ale z najlepszą dostępną matrycą) no i odtwarzacz - czyli najnowszy Oppo. To daje jakość. Materiał zapisany jest jak jest. I można go tylko odtworzyć lepiej lub gorzej.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#303 Post autor: lis23 » wt sie 15, 2017 20:06 pm

Niestety, stać mnie było tylko na najtańszy tv SUHD Samsunga (OLED chyba LG 55 cali to koszt 11 tys. 500 zł ale choć ma on świetną czerń to dysponuje tylko ciut lepszym efektem HDR niż mój Samsung i ponoć cierpi na przypadłość wypalenia się paska z programów typu TVN24 czy Polsat News) a co do odtwarzacza to Oppo ma tylko jeden model odtwarzacza UHDBD ( UDP-203)i nie jest on ponoć wybitny (nie ma min. tej funkcji polepszania jakości obrazu, znanej z odtwarzaczy BD) i jest na poziomie Panasonica. Mój Samsung to pierwszy odtwarzacz UHDBD na rynku i najtańszy z tych trzech a i tak zakupiłem go o 600 zł taniej.

Co do samego filmu to za zwykłego Blu-Reya z polski zapłaciłbym 85 zł a tu dostanę UHDBD + BD za ok. 90 zł, tylko bez polskich napisów, więc warto zaryzykować.
Europa nie dostała, np. w ogóle nowych "Piratów z Karaibów" na UHDBD.

Ja posiadam ten tv, tylko 49 cali:

https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-u ... d-premium/

oraz ten odtwarzacz:

https://hdtvpolska.com/nastepca-formatu ... d-blu-ray/

Swoją drogą, pojawiła się już recka wydania UHDBD GofG vol2 - BD - 5 gwiazdek za obraz, UHDBD - 4,5 gwiazdek:
The printed press release packed in with the screener copy of Guardians of the Galaxy Vol. 2 states that the digital version features HDR-10 or Dolby Vision; there's no indication that Dolby Vision is included on this disc but it at least leaves the door open for the possibility of future physical copy content from Disney with the new color enhancement format. Regardless, the standard 4K/HDR UHD, presented at 2160p and likely upscaled from its reported 2K digital intermediate (albeit from an 8K source and, per IMDB, Dolby Vision), marks a quality debut to the format for Disney. The boost in color is the most immediately notable quality over the standard Blu-ray. Color depth shows marked improvement. Yondu's blue skin may be the most immediately obvious beneficiary, but the film's broad-spectrum color palette, which includes an insanely diverse collection of both skin tones and outer space elements (various stars, starship engines, laser blasts, explosions, and so on) produce impressive vibrancy and accuracy even over the first-rate Blu-ray presentation. The image appears a notch darker, but that doesn't interfere with the sheer quality of the precisely nuanced palette. Details are firmer as well, though only by degrees, not leaps. The UHD reveals more tangible skin textures, particularly on Drax, while also revealing improved clothing lines and fabric textures. Surfaces areas, which are very diverse and range from ultra-clean and smooth to well worn and dirty, are all showcases for the heightened complexity. Back levels remain perfectly deep here, an area where other UHD discs tend to struggle. The boost in clarity does render the movie a bit more artificial-looking over the Blu-ray, a bit more naturally smooth and plastic-like in places, but once the eyes become accustomed to the presentation it becomes quite easy to appreciate the improvements. Disney has certainly come out of the gate strong.
http://www.blu-ray.com/movies/Guardians ... ay/182005/
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#304 Post autor: Krzysiek » wt sie 15, 2017 22:03 pm

Zakupu sprzętu dokonałeś już jakiś czas temu a dopiero zamówiłeś film w 4K.... Telewizory najszybciej tanieją i najszybciej są dostępne nowsze (lub tańsze) modele z lepszymi matrycami (masło maślane, ale wiadomo o co chodzi). Poza tym.... kalibrowałeś swój telewizor? :wink:
I z innej beczki (co pewnie musiałeś przeczytać):

"350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
> 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze."

Natomiast co do Oppo: https://www.oppodigital.pl/produkty/opp ... 03-rf.html Ilość recenzji w których zachwycają się możliwościami video tego modelu jest zadziwiająca.
Ceny płyt: http://filmozercy.com/kategoria/promocje

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#305 Post autor: lis23 » wt sie 15, 2017 22:31 pm

Jedyny Samsung warty uwagi ze względu na podświetlenie matrycy ( podświetlenie Direct LED), to KS95000/9800, ale on jest tylko w rozmiarze 65 cali.

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks9500ks ... odel-suhd/

Jeżeli zaś idzie o HDR to tylko najlepszy tegoroczny model QLED posiada 1 500 cd/m2 ale w zamian ma krawędźowo podświetlaną matrycę, jak mój tv.
Mój tv ma ponad 500 cd/m2.
Nie, nie jest on skalibrowany ( to koszt ok. 300 - 400 zł), więc jadę na najlepszych ustawieniach fabrycznych (film).
Odtwarzacz Oppo kosztuje 4,5 tys. zł, a mój odtwarzacz kosztował 1400 zł ;)
Filmu nie mam żadnego, bo nie ma na rynku na razie nic wartego uwagi. Najwięcej jest nowych filmów Warnera, ale jakoś nie mam ochoty oglądać "Batman vs Superman" ponownie ;) Może jeszcze w tym roku wyjdzie u nas 'Spider Man Homecoming' bo to będzie Sony a nie Disney, który chyba nie zamierza na naszym rynku na razie wydać żadnego filmu na nowym nośniku (pytałem o to przedstawiciela Galapagos).
O, "X-Men Apocalypse" za 39 zł, chyba już tańszy nie będzie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#306 Post autor: Hostii » śr sie 16, 2017 10:51 am

Ja też czekam na Strażników Galaktyki. Ja głównie staram się kupować filmy w 3D ze względu na posiadanie projektora i ekranu o przekątnej 127cali :). Kolekcja to głównie same klasyki (jak dla mnie) do których można wrócić za jakiś czas a reszta to wyrwana za parę złoty na portalach aukcyjnych np. wyprzedaż z wypożyczalni albo promocja w media markecie -2 płyty za 50zł lub drugi film połowę taniej.
W kolekcji jest Dr. Strange i Antman stellbook nie ma napisów na krawędzi płyt (pod Władcą Pierścionka)

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#307 Post autor: lis23 » śr sie 16, 2017 12:57 pm

Ja 3D nie lubię a producenci tv już od ok. dwóch lat nie wydają nowych modeli ze wsparciem dla 3D.
W mojej kolekcji dominują także klasyki, Fantastyka, filmy Marvela oraz Disneya czy Spielberga.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#308 Post autor: Hostii » śr sie 16, 2017 13:24 pm

Oglądanie 3D w telewizorze nawet 60" mija się z celem dlatego producenci to wyrzucili, na projektorze to inna bajka o wiele lepsze doznania. Dlatego jak już kupuję to bardzo efekciarskie filmy.Ostatnio kupiony Dr. Strange jest naprawdę dobry pod względem efektów 3D i tak prawdę mówić oglądanie go w 2D już tracimy. To samo dotyczy Avatara to trzeba oglądać w 3D.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#309 Post autor: lis23 » śr sie 16, 2017 13:58 pm

Ja za 3D nie przepadam w ogóle - widzę tylko jednym okiem, więc prawdziwego 3D i tak nie zobaczę, a w kinie mam tylko ciemniejszy i gorszy w odbiorze obraz + droższy bilet.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#310 Post autor: Hostii » śr sie 16, 2017 14:13 pm

lis23 pisze:
śr sie 16, 2017 13:58 pm
Ja za 3D nie przepadam w ogóle - widzę tylko jednym okiem, więc prawdziwego 3D i tak nie zobaczę, a w kinie mam tylko ciemniejszy i gorszy w odbiorze obraz + droższy bilet.
dokładnie jak mówisz ciemniejszy obraz i droższe płyty, do tego do tego jeszcze się głowa męczy, ale mimo to wybieram filmy 3D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#311 Post autor: lis23 » sob sie 19, 2017 17:38 pm

Kurka, ja o tym całym HDR usłyszałem dopiero ok. tok temu i nie widziałem jeszcze żadnego filmu w UHD ze wsparciem HDR, a już mamy wojnę na formaty pomiędzy HDR10 a Dolby Vision ...
Najpierw mówiono nam, że różnica pomiędzy zwykłym BD a UHDBD z HDR jest bardzo duża a teraz różnica pomiędzy HDR10 a DV ma być kolosalna ( Mastering kolorów w HDR 10 ma 10-bitową precyzję, a Dolby Vision 12-bitową. To oznacza, że Dolby Vision może zdefiniować 4096 wartości barwnych RGB, podczas gdy HDR 10 „tylko” 1024, co się przekłada na miliard możliwych odcieni kontra… 68 miliardów. Dolby Vision ma też przewagę jeżeli chodzi o kontrolę jasności. Dolby Vision umożliwia mastering na 10 tys. nitów, podczas gdy HDR 10 około tysiąca.), czy ta różnica jest na prawdę tak duża?
Dodajmy do tego, że DV wspiera chyba tylko LG i Sony, a z odtwarzaczy UHDBD to nie wiem, tylko Oppo ma mieć aktualizacje, ale w tekście z którego wkleiłem cytat piszą, że:
To jednak również oznacza, że obsługa Dolby Vision nie może zostać dodana do sprzętu w ramach aktualizacji oprogramowania. Jeżeli sprzęt nie posiada odpowiedniego układu scalonego, nigdy zgodności z tym formatem nie zyska.
http://www.spidersweb.pl/2016/08/hdr10- ... ision.html

Jak więc Oppo chce to zrobić? Chyba, że elektronika już jest wbudowana w odtwarzacz i aktualizacja ją tylko aktywuje?

Swoją drogą, ponoć Samsung nie jest zbyt dobry w odtwarzaniu treści HDR - w grach na PS4 widzę tylko to, że obraz jest znacznie ciemniejszy (a niby miał rozjaśniać to, co jest ciemne), chyba, że źle ustawiłem tv, a co do filmów to przekonam się we wrześniu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#312 Post autor: lis23 » pn wrz 11, 2017 17:45 pm

Takie coś właśnie do mnie doszło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#313 Post autor: lis23 » śr wrz 27, 2017 17:24 pm

Spojrzenie na wydanie UHDBD "Łowcy Androidów":

http://filmozercy.com/wpis/blade-runner ... ja-wydania
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#314 Post autor: Krzysiek » śr paź 04, 2017 14:38 pm

lis23 pisze:
wt sie 15, 2017 22:31 pm
Jedyny Samsung warty uwagi ze względu na podświetlenie matrycy ( podświetlenie Direct LED), to KS95000/9800, ale on jest tylko w rozmiarze 65 cali.

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks9500ks ... odel-suhd/

Jeżeli zaś idzie o HDR to tylko najlepszy tegoroczny model QLED posiada 1 500 cd/m2 ale w zamian ma krawędźowo podświetlaną matrycę, jak mój tv.
Mój tv ma ponad 500 cd/m2.
Nie, nie jest on skalibrowany ( to koszt ok. 300 - 400 zł), więc jadę na najlepszych ustawieniach fabrycznych (film).
Odtwarzacz Oppo kosztuje 4,5 tys. zł, a mój odtwarzacz kosztował 1400 zł ;)
Filmu nie mam żadnego, bo nie ma na rynku na razie nic wartego uwagi. Najwięcej jest nowych filmów Warnera, ale jakoś nie mam ochoty oglądać "Batman vs Superman" ponownie ;) Może jeszcze w tym roku wyjdzie u nas 'Spider Man Homecoming' bo to będzie Sony a nie Disney, który chyba nie zamierza na naszym rynku na razie wydać żadnego filmu na nowym nośniku (pytałem o to przedstawiciela Galapagos).
O, "X-Men Apocalypse" za 39 zł, chyba już tańszy nie będzie.
lis23 pisze: Kurka, ja o tym całym HDR usłyszałem dopiero ok. tok temu i nie widziałem jeszcze żadnego filmu w UHD ze wsparciem HDR, a już mamy wojnę na formaty pomiędzy HDR10 a Dolby Vision ...
Najpierw mówiono nam, że różnica pomiędzy zwykłym BD a UHDBD z HDR jest bardzo duża a teraz różnica pomiędzy HDR10 a DV ma być kolosalna ( Mastering kolorów w HDR 10 ma 10-bitową precyzję, a Dolby Vision 12-bitową. To oznacza, że Dolby Vision może zdefiniować 4096 wartości barwnych RGB, podczas gdy HDR 10 „tylko” 1024, co się przekłada na miliard możliwych odcieni kontra… 68 miliardów. Dolby Vision ma też przewagę jeżeli chodzi o kontrolę jasności. Dolby Vision umożliwia mastering na 10 tys. nitów, podczas gdy HDR 10 około tysiąca.), czy ta różnica jest na prawdę tak duża?
Dodajmy do tego, że DV wspiera chyba tylko LG i Sony, a z odtwarzaczy UHDBD to nie wiem, tylko Oppo ma mieć aktualizacje, ale w tekście z którego wkleiłem cytat piszą, że:
Cytuj:
To jednak również oznacza, że obsługa Dolby Vision nie może zostać dodana do sprzętu w ramach aktualizacji oprogramowania. Jeżeli sprzęt nie posiada odpowiedniego układu scalonego, nigdy zgodności z tym formatem nie zyska.
http://www.spidersweb.pl/2016/08/hdr10- ... ision.html

Jak więc Oppo chce to zrobić? Chyba, że elektronika już jest wbudowana w odtwarzacz i aktualizacja ją tylko aktywuje?

Swoją drogą, ponoć Samsung nie jest zbyt dobry w odtwarzaniu treści HDR - w grach na PS4 widzę tylko to, że obraz jest znacznie ciemniejszy (a niby miał rozjaśniać to, co jest ciemne), chyba, że źle ustawiłem tv, a co do filmów to przekonam się we wrześniu.

Kolejny raz mylisz pojęcia a czytając artykuły "sponsorowane" tylko wprowadzasz "zamęt" :wink:
Może zacznij jeszcze raz i poczytaj kilka recenzji tego odtwarzacza Oppo UDP-205 (lub niższego modelu). A do tego test - artykuł o nowym tv Samsunga QE65Q8C. W czasopiśmie Audio-Video nr wrześniowy, autor obu testów (Pan Filip Kulpa) dokładnie opisał przyczyny dla których obecne (nawet te najnowsze i najlepsze) telewizory mają problem z odtworzeniem materiału w HDR. Swoją drogą jest to trochę banał ale cóż.... Osobiście dawno to "odkryłem" zasilając swój tv zwykłym przewodem (typu sznurówka do radia) a później zmieniając na gruby jak palec przewód i podpinając się dodatkowo pod kondycjoner sieciowy. Różnica w obrazie była widoczna. Poza tym właśnie - ZASILANIE i sam ZASILACZ. W czasach klasycznych LCD jeszcze nie było takiej nagonki by tv pobierał mniej niż kilkadziesiąt Watów.
Inną sprawą jest dobór przewodu HDMI, ale o tym już pisałem wielokrotnie.....

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#315 Post autor: lis23 » śr paź 04, 2017 14:58 pm

A Masz te teksty do przeczytania? Są gdzieś w necie, czy trzeba zakupić ten numer?
Ja przede wszystkim czytam testy na HDTV oraz dyskusje pod testami i nie zauważyłem, żeby pisali o problemach z HDR. W każdym razie, mój tv ma tylko 540cd/m2 jeśli idzie o HDR ale widać różnicę w jasności pomiędzy BD a UHDBD GotG vol 2, nawet w samym menu płyty.

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-u ... d-premium/

Jeśli idzie o kable HDMI to posiadam 3x Vivanco High Speed with Ethernet 10,2Gbps. HDMI 2.0.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ