Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#181 Post autor: WhiteHussar » ndz mar 05, 2017 21:13 pm

Serio ten Szlak Nadziei dobry ? Nie lubię sposobu pisania Daviesa

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#182 Post autor: lis23 » ndz mar 05, 2017 21:30 pm

Ja zacząłem kupować serię Karola Maya - książki nie są skrócone, jak te Verne'a i normalnie ciężko je dostać, ale zapewne nie kupię wszystkich osiemdziesięciu powieści ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#183 Post autor: WhiteHussar » ndz mar 05, 2017 22:17 pm

Obecnie czytam to :
Jest ciekawie choć dopiero doszedłem do momentu wybuchu wojny
Obrazek

A ostatnio zakończyłem :

Bardzo przyjemnie się czytało

Obrazek

Ale najlepsze co ostatni czytałem to ;
Dawno nie miałem w rękach tak świetnie napisanej biografii
Nie wspominając o postaci ( każdy POLAK powinien znać )


Obrazek

Ostatnio zmieniony ndz mar 05, 2017 22:17 pm przez WhiteHussar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#184 Post autor: Paweł Stroiński » ndz mar 05, 2017 23:55 pm

Tzn. biografii?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#185 Post autor: Krzysiek » pn mar 06, 2017 07:38 am

WhiteHussar pisze:
ndz mar 05, 2017 21:13 pm
Serio ten Szlak Nadziei dobry ? Nie lubię sposobu pisania Daviesa
Napisałem, że dopiero zacznę ją czytać. Natomiast "Czerwony Blitzkrieg" w ciemno możesz kupić http://aros.pl/ksiazka/czerwony-blitzkrieg-1939-1940
Jak przeczytasz "Ostatnich gryzą psy" napisz czy warto ją mieć w swojej biblioteczce

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: RE: Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#186 Post autor: WhiteHussar » pn mar 06, 2017 08:13 am

Paweł Stroiński pisze:Tzn. biografii?
Fakt , mój błąd [emoji18]

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: RE: Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#187 Post autor: WhiteHussar » sob mar 11, 2017 21:23 pm

Krzysiek pisze: Jak przeczytasz "Ostatnich gryzą psy" napisz czy warto ją mieć w swojej biblioteczce
Polecam! Czyta się diabelnie szybko ( zwłaszcza druga część książki ) a i okropnie wciąga.
W książce "Naval..." masz tylko szkolenie no i jakoś jest to tak opisane, że ta selekcja do GROMu wydaje się "słaba/łatwa", ale to chyba wina ( wizji przedstawienia ) autora lub mojej interpretacji. Sporo czytałem o selekcji do GROMu i choćby z tych materiałów można było dojść do wniosku, że to najwyższy poziom szkolenia "specjalsów".
Możesz spokojnie kupować, bo warto

Podobały mi się opisy jak GROMowcow nie szanowano, chciano zniszczyć itp. ( nie jestem w stanie tego zrozumieć , jak można było w chcieć pozbyć i się z takich z perełek )
gdyby nie 11 września zostali by włącznie do Formozy czy coś innego ...

Kiedyś czytałem "Snajper, powieść komandosa Seal Team Six " Wasdina i nie czytało mi sie tego tak dobrze, ale historia była bardziej wciągając, bo były świetne opisy z akcji na "froncie " a i było to bardziej "żywe "

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#188 Post autor: Krzysiek » wt cze 13, 2017 17:49 pm

A ja polecam ponownie coś z historii. Czyli "jak zdobywano Dziki Wschód..." Obie czyta się jednym tchem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
inoti
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 10, 2017 10:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#189 Post autor: inoti » czw lip 06, 2017 12:14 pm

Ostatnio szerzej zainteresowałam się tematyką II wojny światowej. Obecnie kończe czytać "Upadek Berlina 1945 "- Antoniego Beevora księgowa Kraków
Ostatnio zmieniony pn lip 10, 2017 09:44 am przez inoti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: RE: Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#190 Post autor: WhiteHussar » czw lip 06, 2017 13:19 pm


Polecam! Najlepsza książka tego autora po Stalingradzie

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#191 Post autor: WhiteHussar » wt lip 11, 2017 19:54 pm

Właśnie skończyłem czytać Gajusza Juliusza Cezara. Czyta się to jednym tchem, bo nie ma w niej masy dat czy utrudniających na dłuższą metę dogłębnych analiz.
Jestem trochę zdziwiony, bo Cezara raczej kojarzyłem jako polityka niż jako świetnego dowódcę i oddanego Rzeczypospolitej ponad wszystko. Już wiem skąd takie zamiłowanie Żółkiewskiego do tej postaci.


A obecnie jestem w trakcie Wojny Peloponeskiej. Na początku świetne przedstawienie wojen przed 431 r p.n.e (np. wojny z Persami), które swymi rozmiarami i wagą są marne w porównaniu do tytułowego konfilktu.
Za swą bezstronność Tukidydes zasłużenie jest uważany za najlepszego historyka i prekursora tej nauki!ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#192 Post autor: lis23 » wt lip 11, 2017 20:10 pm

Jeżeli do książek zaliczamy komiksy to ja zacząłem się interesować kosmicznym Marvelem i zakupiłem dwa pierwsze tomy "Anihilacji" w dużej mierze stworzonej przez Dana Abnetta i Andego Lanninga. Niestety, całość tej historii zajmie polskiemu wydawcy (Egmont) ok. trzech lat, gdyż w jej ramach mieści się: "Anihilation", "Anihilation: Conquest", "Guardians of the Galaxy" vol 2 1-25, "Thanos Imperative: Ignition" 1 1-6, "Devastation", "Anihilators" 1-4, "Anihilators: Earthfall" 1-4.
W Polsce mamy obecnie tylko dwa tomy "Anihilacji', sześć pierwszych zeszytów "Guardians of the Galaxy" w ramach "Kolekcji Superbohaterów Marvela" oraz niepełny "Imperatyw Thanosa" z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, więc mamy początek, środek i koniec, wydane przez trzech różnych wydawców ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#193 Post autor: Krzysiek » wt sie 01, 2017 18:16 pm

Obrazek
Trochę czasu zajęło przeczytanie tego tomiska. Ogrom faktów popartych dowodami i wywiadami. Praca iście profesorska. Troszkę trudno się czyta, ponieważ książka jest jakby pewnym zbiorem do cyklu sympozjów lub połączeniem (syntezą?) innych prac Pana profesora Musiała (pozostałych jeszcze nie czytałem). Ale to moje osobiste zdanie, które jednak nie ma wpływu na niezaprzeczalną wartość merytoryczną i wiedz w niej zawartą.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#194 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 01, 2018 14:36 pm

Niedawno skończyłem. Sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć zwłaszcza o losach wojennych Halika. Ale mimo wszystko nie czuję się roczarowany.

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#195 Post autor: Radek » ndz lut 25, 2018 16:29 pm

Obrazek

Dowiedziałem się o tej książce dopiero wtedy kiedy wyszedł pierwszy trailer filmu. Wcześniej w ogóle o niej nie słyszałem. I od razu mnie zaciekawiła. Musiałem niestety sięgać do amazona, bo w Polsce nie mogłem jej znaleźć, ale zapewne pojawi się jakaś Polska edycja w związku z premierą filmu.

Jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych pozycji science-fiction ostatnich lat. Książka jest pewnym hołdem dla popkultury powstałej przez ostatnie 40 lat. Podwójną przyjemność powinno sprawić czytanie jej osobom, którzy urodzili się w latach 80/90. Oczywiście jeżeli mieli styczność ze starymi konsolami(Commodore, Atari) i słuchali muzyki z tamtego okresu. Oprócz tego pojawia się także kilka odniesień do filmów, ale nie tak dużo jak do gier. Ja niestety nie miałem, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało ponieważ mogłem się bardzo dużo dowiedzieć o tym co było modne w tamtych latach.

W książce wspomniani są nawet dwaj kompozytorzy: Williams i Poledouris. :wink: A i można zaliczyć też Elfmana gdyż jest wzmianka o Oingo Boingo :mrgreen:

Mam nadzieję, że Spielberg wyniesie z tej książki wszystko co najlepsze, bo wirtualny świat przestawiony daję naprawdę duże pole do popisu, ale jak patrzę na trailery to wygląda na bardzo dobre odwzorowanie.
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2018 22:21 pm przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ