Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1201 Post autor: Adam » wt lut 21, 2017 09:44 am

nieźle :? zrób gównoburze i pociśnij to na FSM , może się coś ruszy 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1202 Post autor: Ghostek » wt lut 21, 2017 10:25 am

Zrobiłbym, ale ostatnio już robiłem i co z tego? Zjedli mnie. Poza tym niedawno wciągneli mnie do IFMCA więc niw chce na starcie robić wokół siebie dymu. Ale pomysł dobry. Możesz rzucić temat by dokładne wyliczenia opublikowali...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1203 Post autor: Bucholc Krok » wt lut 21, 2017 12:12 pm

Mefisto pisze:
pn lut 20, 2017 02:38 am
Różnie bywa, czasem potrafią już Royalem niestety.
I zamiast dochodzić w 5 dni paczka się pierniczy 2-3 tygodnie... :? Dziadzieje ten Amazon coraz bardziej.
Ghostek pisze:
wt lut 21, 2017 09:17 am
Więc te 14$ + 2$ za każdy dysk w LaLi to rąbanie każdego, że aż piszczy. Tym bardziej, że za 11,90$ można dopakować do pudła prawie 4kg.
To liczyłeś shipping, a handling też? :)
Wczoraj chciałem coś kupić na Ebayu i się okazało, że te ciule doliczają opłaty celne jak amerykański Amazon. To jest dopiero przekręt. Kiedyś Amazon doliczył mi za jakąś głupotkę, która warta była 20$. I myślicie, ze dostałem zwrot (bo przecież od tej kwoty normalnie nie clą)? A wuja... Przecież jak w UC zobaczą, że opłaty celne zostały pobrane to co mają odmawiać? Opłaty celne to sprawa między mną a UC. Co się do tego wpieprza sklep :?:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1204 Post autor: Ghostek » wt lut 21, 2017 12:32 pm

Nie przesadzajmy, że pakowanie zaraz tak ich kosztuje niewiadomo ile. Jak na wysyłce kilku CDków koszą 25-30$, to i tak zostaje im sporo w kieszeni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1205 Post autor: Adam » wt lut 21, 2017 16:37 pm

Ghostek pisze:
wt lut 21, 2017 10:25 am
Zrobiłbym, ale ostatnio już robiłem i co z tego? Zjedli mnie.
nie śledziłem, co napisali i kto?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1206 Post autor: Ghostek » wt lut 21, 2017 16:59 pm

Każdy pisał bym się uspokoił, że zaraz się wszystko wyjaśni, że niepotrzebnie sieję panikę. Ale gdyby nie temat, to pewnie Fakes lałby na to i dopiero po kilku dniach wyszło oświadczenie, że to błąd techniczny z tymi punktami rewardowymi od Intrady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1207 Post autor: Michal » wt lut 21, 2017 19:18 pm

Zgadzam się w temacie z Ghostkiem :) . Wytwórnie dymają nas równo na kosztach przesyłek bez litości i skrupułów . Doszło do tego że kasują jak za First class shipping a co się okazuje na trackingu ??..że kużwa leci ekonomem przez Istambuł ponad 20 dni :evil: .Pełen szacun ,prawda ? :D .
Mało tego to oszczędzają na jakości produktu , zlecając tłoczenie tanim firmom takim jak -Discmakers ( Intrada) czy CD/DVD ( La-La-Land) .
Nie wspominając już o opakowaniach plastikowych , płaskich i wyginających się jak naleśnik :lol:
Coraz bardziej mam wrażenie ( pewnie nie tylko ja )wytwórnie zachowują się jak chciwe korporacje mające w zapomnieniu dobrej jakości produkt dla fanów filmówki
Zrozumiałbym te wszystkie koszty ( ceny płyt i wysyłkę ) gdyby odzwierciedlały rzeczywistą jakośc usług i produktu . Lecz tak kużwa nie jest .. :(
Dziękuje , skończyłem .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1208 Post autor: Adam » wt lut 21, 2017 19:29 pm

nie od dziś wiadomo że intrada robi płytki które jak dmuchniesz to się wyginają i tłoczy je w bułgarii lub innym demoludzie (ktoś kiedyś gdzieś sprawdził dane rejestracyjne i serio wyszła Bułgaria czy coś takiego)..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1209 Post autor: Bucholc Krok » wt lut 21, 2017 20:42 pm

Michal pisze:
wt lut 21, 2017 19:18 pm
Zgadzam się w temacie z Ghostkiem :) . Wytwórnie dymają nas równo na kosztach przesyłek bez litości i skrupułów . Doszło do tego że kasują jak za First class shipping a co się okazuje na trackingu ??..że kużwa leci ekonomem przez Istambuł ponad 20 dni :evil: .Pełen szacun ,prawda ? :D .
To jest raczej wina przewoźników. Jeden gość z Kalifornii wysłał mi tego samego dnia 2 paczki. Jedna doszła po ok. 10 dniach, druga będzie jutro. W przypadku tej drugiej na śledzeniu było cały czas, że jest to list polecony ekonomiczny, a jak tylko doszła do nas to się zmieniło jakimś cudem na polecony priorytetowy i doszła jeszcze usługa komplementarna/dodatkowa - ekspres. I też szła przez Turcję, tylko najpierw wyszła z LA 28 stycznia po to, żeby wrócić do LA 3 lutego i jeszcze tego samego dnia w końcu wylecieć na dobre. Z Turcji wyszła 7-mego i tu się znowu zaczęło pieprzenie. Szła (chyba dosłownie) 13 dni. Albo wysłali ją statkiem...
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1210 Post autor: Ghostek » wt lut 21, 2017 22:31 pm

Problem z USPS kalifornijskim jest właśnie taki, że chyba zmienili centrum logistyczne. Zamiast do Belgii czy bezpośrednio do kraju docelowego, leci to wszystko do Turcji, gdzie towar jest rozsyłany dalej. Do momentu dostania się do Turcji wszystko jest spoko. Kebab świeży, buła gruba... no ale stamtąd to faktycznie jakimiś pociągami lub tirami jedzie to wszystko. Bite dwa tygodnie trwa podróż do warszawskiego UC, a stamtąd paczka dostaje już status express i leci do miejsca docelowego max 2 dni. Pytanie tylko, czy ta Turcja to wynik cięcia kosztów USPS, czy też jakiś efekt uboczny nowej umowy handlowej...
Obrazek

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1211 Post autor: Michal » śr lut 22, 2017 00:08 am

Dokładnie :D .Właśnie rozkminiacie sposoby dostawcy na przytulenie trochę hajsu na klientach . Wszyscy w tym siedzą głęboko włącznie z wytwórniami , po uszy ..
Kombinują jak mogą 8) . Powinni rozdawać jeszcze statuetki " Lidera Biznesu " :D .Cwaniaki nie mają sobie nic do zarzucenia , zasłonią się klauzulą ze do 21dni roboczych nie uwzględniają zadnej reklamacji .
Przekrętaski małe 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1212 Post autor: Adam » pt maja 26, 2017 09:39 am

pytanie z innej beczki - napisałem do zespołu Night Club o płytę z autografem Mooonbeam City OST. Odpisali że nie mają, ale że mogę wysłać im swoją kopię, którą mam, oni podpiszą ją z jakąkolwiek dedykacją sobie zażyczę i mi ją odeślą. Pytanie czy gra warta świeczki - nigdy nic nie wysyłałem za granicę, ktoś wie jakie będą koszty do Kalifornii ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1213 Post autor: Ghostek » pt maja 26, 2017 13:01 pm

Wszystko masz w kalkulatorze PP. Jeżeli wyślesz im sam booklet to zmieścisz się w kwocie 23zł za polecony z potwierdzeniem odbioru. Odsyłkę też musisz sfinansować, czy biorą to na siebie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1214 Post autor: Adam » pt maja 26, 2017 13:04 pm

muszę całość bo to digipack, booklet ma przyklejony, odsyłkę też.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1215 Post autor: Ghostek » pt maja 26, 2017 13:10 pm

Jak ci nie żal ze 60zł wywalić na fanaberie, to płać. Ja bym spasował. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ