REMAKI

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#346 Post autor: Koper » ndz lis 20, 2016 18:17 pm

Jak ktoś ogląda tylko filmy z Hollywoodu... :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#347 Post autor: lis23 » pn lis 21, 2016 16:42 pm

Sorry, ale gdyby było tylko i wyłącznie tzw. kino ambitne, to byśmy się pos ... z nudów. Albo tylko nieatrakcyjne pod każdym względem kino polskie, które oferuje tylko kino a la "Pitbull", głupawe komedie, filmy o II WŚ i o komuniżmie, lektury szkolne, albo tzw. kino ambitne dla wybranych.

Kino made in Hollywood ma chyba dwa poważne problemy:

1: - Filmy planuje się z góry na określony rok, miesiąc i dzień miesiąca, przez co twórcy mają niewiele czasu na zastanowienie się, obgadanie wyglądu scen, itp. gdyż goni ich czas i cierpi na tym tzw. pre produkcja.

2: - Reżyserów dobiera się do gotowego scenariusza i z góry zaplanowanego filmu, przez co nie ma on prawie żadnego wkładu w wizję filmu, jest zwykłym rzemieślnikiem, a moim zdaniem, nawet kino rozrywkowe powinno być kinem autorskim - Indiana Jones, SW, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#348 Post autor: Koper » pn lis 21, 2016 17:12 pm

lis23 pisze:Sorry, ale gdyby było tylko i wyłącznie tzw. kino ambitne, to byśmy się pos ... z nudów.
a kto mówi o kinie ambitnym?
lis23 pisze:Albo tylko nieatrakcyjne pod każdym względem kino polskie, które oferuje tylko kino a la "Pitbull", głupawe komedie, filmy o II WŚ i o komuniżmie, lektury szkolne, albo tzw. kino ambitne dla wybranych.
Ty znasz inne państwa niż USA i Polska?

Notabene nawet z Hollywoodu poza Kopciuszkiem i Czarownicą miałeś taki (s)hity fantasy jak BFG, Łowcę i Królową Lodu, Tajemnice lasu, Piotrusia: wyprawę do Nibylandii, Jacka Pogromcę olbrzymów, Królewnę Śnieżkę i parę innych. Do tego dodaj wszelkie nieamerykańskie baśnie filmowe, głównie z Chin czy nowozelandzkie Hobbity. Przypominać po raz n-ty ostatniej aktorskiej wersji Pieknej i Bestii nawet już chyba mi nie wypada. :P

A Ty na przykład w ogóle jesteś świadomy istnienia filmów niehollywoodzkich? Np. pierwszy z brzegu przykład fantasy, ze Skandynawii:
https://www.youtube.com/watch?v=_CqwIQeyxp0
specjalnie dałem wersję z kijowym dubbingiem PL, żeby Ci unaocznić, że to nawet w Polsce wychodzi, więc nie trzeba się aż tak mocno gimnastykować by obejrzeć cokolwiek innego niż to, co wciska Disney. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#349 Post autor: lis23 » pn lis 21, 2016 17:27 pm

Wiesz, ja jednak preferuje oglądać filmy w kinie. Nie pochwalam oglądania filmów online z neta - i to niekoniecznie dlatego, ze to jest piractwo a to jest "be", tylko dlatego, że nie chcę marnować czasu na lipną jakość tychże filmów.
Owszem, z USA są też różne "Siódme Syny" i inne dziwadła, a z Europejskimi się jeszcze nie spotkałem, gdyż się za nimi nie rozglądałem - najbardziej pamiętam "Arabellę" ;)

Wracając do "Pięnej i Bestii" - ponoć klasyk Disneya promuje przemoc domową:

https://naekranie.pl/aktualnosci/brytyj ... wa-1398046
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#350 Post autor: Koper » pn lis 21, 2016 17:56 pm

lis23 pisze:Wiesz, ja jednak preferuje oglądać filmy w kinie.
Bo ten dubbing w zwiastunie to zrobili pod torrenty...
I wymienione przeze mnie filmy nie wchodzą do kin, ani nie wychodzą na B-R,/DVD... specjalnie je robią pod liche kopie CAM, żebyś nie mógł oglądać. :roll:
Ale jak Ty nawet nie obejrzałeś tej Piękne i Bestii od Gansa to o czym my tu rozmawiamy...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#351 Post autor: lis23 » pn lis 21, 2016 18:37 pm

Koper pisze: Ale jak Ty nawet nie obejrzałeś tej Piękne i Bestii od Gansa to o czym my tu rozmawiamy...
A Możesz napisać o tym filmie coś więcej, gdyż pierwszy raz o nim słyszę?
U mnie nie ma już nawet wypożyczalni DVD/BD, a kiedyś Sosnowiec słyną z tychże :? :shock:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#352 Post autor: Koper » pn lis 28, 2016 18:24 pm

lis23 pisze:A Możesz napisać o tym filmie coś więcej, gdyż pierwszy raz o nim słyszę?
U mnie nie ma już nawet wypożyczalni DVD/BD, a kiedyś Sosnowiec słyną z tychże :? :shock:
Litości...
http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1694
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#353 Post autor: lis23 » śr sty 11, 2017 12:50 pm

Plany Disneya na przyszłe lata:

PIĘKNA I BESTIA – data premiery: 17 marca 2017 roku

reż. Bill Condon / obsada: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Ewan McGregor

BORN IN CHINA – data premiery: 21 kwietnia 2017 roku

reż. Lu Chuan / narracja: John Krasinski

STRAŻNICY GALAKTYKI VOL. 2 – data premiery: 5 maja 2017 roku

reż. James Gunn / obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Sylvester Stallone

PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA – data premiery: 26 maja 2017 roku

reż. Joachim Roenning, Espen Sandberg / obsada: Johnny Depp, Orlando Bloom, Geoffrey Rush, Javier Bardem

AUTA 3 – data premiery: 16 czerwca 2017 roku

reż. Brian Fee

SPIDER-MAN HOMECOMING – data premiery: 7 lipca 2017 roku

reż. Jon Watts / obsada: Tom Holland, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Michael Keaton, Zendaya

THOR: RAGNAROK – data premiery: 3 listopada 2017 roku

reż. Taika Waititi / obsada: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Anthony Hopkins, Jeff Goldblum

COCO – data premiery: 22 listopada 2017 roku

reż. Lee Unkrich (Toy Story 3, Gdzie jest Nemo?)

STAR WARS: EPISODE VIII – data premiery: 15 grudnia 2017 roku

reż. Rian Johnson / obsada: Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Adam Driver, Benicio del Toro, Carrie Fisher

BLACK PANTHER – data premiery: 16 lutego 2018 roku

reż. Ryan Coogler / obsada: Chadwick Boseman, Lupita Nyong'o, Michael B. Jordan, Forest Whitaker

WRECK-IT RALPH 2 – data premiery: 9 marca 2018 roku

reż. Rich Moore (m.in. Zwierzogród, Ralph Demolka)

A WRINKLE IN TIME – data premiery: 6 kwietnia 2018 roku

reż. Ava DuVernay / obsada: Chris Pine, Reese Witherspoon, Zach Galifianakis, Michael Peña

AVENGERS: INFINITY WAR – data premiery: 4 maja 2018 roku

reż. Anthony Russo, Joe Russo / obsada: Chris Pratt, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Chris Evans, Robert Downey Jr., Tom Holland, Brie Larson, Chris Hemsworth, Samuel L. Jackson, Zoe Saldana

STAR WARS: HAN SOLO – data premiery: 25 maja 2018 roku

reż. Phil Lord / obsada: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover

INIEMAMOCNI 2 – data premiery: 15 czerwca 2018 roku

reż. Brad Bird (m.in. Iniemamocni, Ratatuj, Kraina jutra)

ANT-MAN AND THE WASP – data premiery: 6 lipca 2018 roku

reż. Peyton Reed / obsada: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Jeremy Renner, Michael Douglas

MULAN – data premiery: 2 listopada 2018 roku

GIGANTIC – data premiery: 21 listopada 2018 roku

reż. Nathan Greno (m.in. Zaplątani)

MARY POPPINS RETURNS – data premiery: 25 grudnia 2018 roku

reż. Rob Marshall / obsada: Emily Blunt, Meryl Streep, Colin Firth, Emily Mortimer

CAPTAIN MARVEL – data premiery: 8 marca 2019 roku

obsada: Brie Larson

STAR WARS: EPISODE IX – data premiery: 23 maja 2019 roku

reż. Colin Trevorrow / obsada: Mark Hamill

TOY STORY 4 – data premiery: 21 czerwca 2019 roku

reż. John Lasseter (m.in. Toy Story, Toy Story 2, Auta, Auta 2)

SPIDER-MAN HOMECOMING – data premiery: 5 lipca 2019 roku

obsada: Tom Holland

http://gameplay.pl/news.asp?ID=101981
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#354 Post autor: Koper » czw sty 12, 2017 22:25 pm

Lisu, ponieważ ostatnio oceniałeś filmy, których nie widziałeś, to postanowiłem nie być gorszy, więc specjalnie dla Ciebie ocenię już wszystkie te nadchodzące produkcje Disney'a:

PIĘKNA I BESTIA – gówno

BORN IN CHINA – popierdółka pseudoprzyrodnicza

STRAŻNICY GALAKTYKI VOL. 2 – zmarnowany potencjał

PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA – dno, tona szlamu i wodorosty

AUTA 3 – bzdet dla dzieciaków

SPIDER-MAN HOMECOMING – pierdoły, Raimi lepszy

THOR: RAGNAROK – dobry reżyser marnuje się w Hollywoodzie

COCO – ujdzie, ale Pixar miał lepsze filmy

STAR WARS: EPISODE VIII – mniej odtwórczy jak VII, ale wciąż nie umywa się do oryginalnej trylogii

BLACK PANTHER – kolejny odcinek do badziewiastej superbohaterskiej telenoweli

WRECK-IT RALPH 2 – jak każdy sequel, zarzyna wszystko co się udało w jedynce

A WRINKLE IN TIME – SF dla miłośników Hanny Monatny

AVENGERS: INFINITY WAR – zieeew

STAR WARS: HAN SOLO – o, rany, zepsuli całe wyobrażenie o Hanie Solo

INIEMAMOCNI 2 – Pixar odgrzewa kotlety

ANT-MAN AND THE WASP – jedynka miała momenty dzięki temu że Wright grzebał przy scenariuszu, tu ich już nie ma

MULAN – gdyby chociaż użyli muzy Goldsmitha to może dałoby się oglądać.

GIGANTIC – ale to już było wiele razy

MARY POPPINS RETURNS – to dopiero odgrzewany kotlet...

CAPTAIN MARVEL – kolejny film Marvela różniący się od poprzednich ino detalami

STAR WARS: EPISODE IX – dobrze, że to już koniec, szkoda, że mają prawa do serii i mogą walnąć następną trylogię

TOY STORY 4 – żadna część czwarta w historii nie była dobra

SPIDER-MAN HOMECOMING – patrz: uwaga do poprzedniego Spider-Mana

no to już nie musisz oglądać :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: REMAKI

#355 Post autor: Kaonashi » czw sty 12, 2017 22:29 pm

Koper pisze:
czw sty 12, 2017 22:25 pm
TOY STORY 4 – żadna część czwarta w historii nie była dobra
A Nowa Nadzieja :?: :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#356 Post autor: Koper » czw sty 12, 2017 22:36 pm

To najsłabsza część starej trylogii (bo reżyserował Lucas, niedojda :D). :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#357 Post autor: lis23 » czw sty 12, 2017 23:28 pm

SPIDER-MAN HOMECOMING – pierdoły, Raimi lepszy
Chyba Żeś upadł na głowę (no bo skoro tak wszystko hejtujesz ) ;)
Pierwszy film Raimiego to było nudne Power Rangers, dwójka jest fajna dzięki czarnemu charakterowi, co także udało się w trójce, która balansuje na granicy kiczu + okropny aktor w roli głównej i brzydka MJ, która musi być ratowana z opresji po trzy razy na film ;) Jedyny dobry Spidey to TASM 1 i 2.

Co do czwartej części to jest jeszcze "Zabójcza Broń", gdzie każda część jest lepsza od poprzedniej. Osobiście wierzę też w "Strażników Galaktyki VOL. 2" bo film robi ten san reżyser, który ma pełnię swobody a jedynką pokazał, że dobrze się w tych klimatach czuje. Czwarta część "Avengers" może się udać, bo reżyserzy obu części CA też znają się na tym fachu. Filmy o które ja się obawiam, to "Piękna i Bestia" (na razie wizualny kicz), "Piraci z Karaibów 5" (Depp już się wypalił), "Auta 3' (dwójka była wyjątkowo trefna) no i może nowy Spidey, gdyż za bardzo lubię wersję z Garfieldem :)
STAR WARS: EPISODE IX – dobrze, że to już koniec, szkoda, że mają prawa do serii i mogą walnąć następną trylogię
Jak czytam takie teksty to zastanawiam się, czy hejterzy mają obowiązek oglądać filmy, które już z założenia im się nie podobają? (Ja jakoś nie zamierzam oglądać "Smoleńska", "Historii Roya", "Jak zostać kotem", "Bogów Egiptu' czy "Poznaj mojego dziadka").
To na pewno będzie koniec dla Hana, Lei i może dla Luke'a, ale nie będzie to koniec dla Rey, Finna i Poe, nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja.

Poza tym to hipokryzja z Twojej strony, gdyż gdy oceniałem nową "Mumię" i "Konga" to Przyznałeś mi rację ;) Poza tym, czasami po zwiastunach można się do danego filmu zrazić, oraz można przewidzieć, że będzie on słaby - Patrz "Assassin"s Creed". Tutaj miałem już obawy po "Makbecie", który mi zupełnie nie podszedł i obawiałem się, że twórcy i aktorzy, którzy nie wiedzieli nic albo prawie nic o grze, zrobią jakiś tam film SF, który nie ma nic wspólnego z serią gier.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#358 Post autor: Koper » pt sty 13, 2017 17:59 pm

lis23 pisze:
czw sty 12, 2017 23:28 pm
Poza tym to hipokryzja z Twojej strony, gdyż gdy oceniałem nową "Mumię" i "Konga" to Przyznałeś mi rację ;)
Zatem to nie moja hipokryzja, tylko Twoja, ja konsekwentnie oceniam tak samo. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: REMAKI

#359 Post autor: lis23 » sob sty 14, 2017 23:13 pm

W kwestii remakeów:

Nowa wersja "Robocopa" jest lepsza od oryginału (który ponownie oglądałem we wtorek) pod wieloma względami. Świat przyszłości jest pokazany o wiele lepiej i z większym rozmachem, choć nadal jest to dosyć kameralny film jak na kino akcji. Mamy internet, masowe media, manipulacje w tv i prasie, oraz w polityce i ogólnie wszystkie zalety i wady współczesnego świata.

W przeciwieństwie do oryginału, w którym Murphy jako Robocop został całkowicie pozbawiony swego człowieczeństwa i starał się je odzyskać, tutaj mamy człowieka w metalowym kombinezonie, któremu sukcesywnie stara się odebrać, ograniczyć jego człowieczeństwo i ludzkie emocje. Fajnie, że są tu takie smaczki, jak to, że w oryginale amputowano Alexowi rękę, która pozostała nieuszkodzona, a tutaj ją zachowano. Zawiodła trochę ekspozycja, która w oryginale jest lepsza - chodzi mi o pojawienie się Robocopa na ulicach, tutaj jakoś nie ma tego wprowadzenia, strachu przestępców, itp. Może rzeczywiście brakuje trochę przemocy, ale broń ogłuszająca ma sens w społeczeństwie przedstawionym w filmie. Końcówka filmu też mogłaby być lepsza, pokazując powrót Robocopa do służby, ale i tak jest ok i po "Pamięci Absolutnej" jest to kolejny udany remake.

Aha, policyjne roboty w końcu wyglądają tu tak, jak powinny - oryginalny przeciwnik Robocopa za każdym razem wywołuje u mnie salwy śmiechu, gdyż wygląda on jak metalowy kurczak (zgaduję, że to ta tak wychwalana animatronika, ale tutaj chyba coś się nie udało).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: REMAKI

#360 Post autor: Koper » ndz sty 15, 2017 00:03 am

lis23 pisze:
sob sty 14, 2017 23:13 pm
Nowa wersja "Robocopa" jest lepsza od oryginału
Lisu, daj już spokój, nie ośmieszaj się więcej. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ