Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#16 Post autor: gadrecords » pn lis 07, 2016 12:19 pm

Adam pisze:
gadrecords pisze:z właściwą, finalną okładką, której jeszcze empik nie podmienił :)
obiektywnie to ta empikowa, nieaktualna, jest ładniejsza :)
Nie z bliska :)
GAD Records

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58189
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#17 Post autor: Adam » pn lis 07, 2016 12:22 pm

no chyba że tak..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#18 Post autor: Templar » wt lis 08, 2016 05:12 am

Ło kurna, w końcu się doczekałem :D Piosenkowy soundtrack z Akademii Pana Kleksa to w sumie mój pierwszy kontakt z muzyką filmową, w dzieciństwie prawie całkowicie zajechałem winyla, całymi dniami to puszczałem :D Ale zawsze też żałowałem, że nie było na płycie więcej muzyki ilustracyjnej. No to teraz czekam tylko, aż się pojawi płyta w sklepie GAD i od razu zamawiam :)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1146
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#19 Post autor: galljaronim » wt lis 08, 2016 11:15 am

Templar pisze:Ło kurna, w końcu się doczekałem :D Piosenkowy soundtrack z Akademii Pana Kleksa to w sumie mój pierwszy kontakt z muzyką filmową, w dzieciństwie prawie całkowicie zajechałem winyla, całymi dniami to puszczałem :D Ale zawsze też żałowałem, że nie było na płycie więcej muzyki ilustracyjnej. No to teraz czekam tylko, aż się pojawi płyta w sklepie GAD i od razu zamawiam :)
U mnie było podobnie, z tym że ja zajeżdżałem kasetę na na swoim"wypasionym" walkmanie i był to Pan Kleks w kosmosie. I moja ulubiona piosenka z tego soundtracku - "Ratujmy kosmos" bodajże autorstwa Korzyńskiego. Ciekaw jestem czy GAD Records pójdzie za ciosem i wyda muzykę ze wszystkich części.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#20 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 08, 2016 12:32 pm

Skoro kiedyś był wydany winyl to jest szansa, że nowy też będzie miał oznaczenie AAA, a nie jakieś ADA?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#21 Post autor: gadrecords » śr lis 23, 2016 09:48 am

Płyta dostępna już u nas i na Allegro. Pełna informacja i próbki na naszej stronie dzisiaj popołudniu prawdopodobnie.
GAD Records

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#22 Post autor: Krzysiek » śr lis 23, 2016 13:20 pm

Ok a jak z autografem? jaka szansa na autograf? "07.." bez autografu, "Kleks" też.... :(

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#23 Post autor: gadrecords » śr lis 23, 2016 13:27 pm

Na razie autografy odpadają z powodów logistycznych, wybaczcie. Gdy coś się zmieni - dajemy znać od razu.

Są fragmenty do posłuchania na stronie: http://gadrecords.pl/katalog/korzynski- ... ana-kleksa
GAD Records

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1146
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#24 Post autor: galljaronim » śr lis 23, 2016 19:02 pm

Ja już kupiłem. A klipy brzmią fantastycznie[emoji3]

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1146
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#25 Post autor: galljaronim » wt lis 29, 2016 14:19 pm

Płyta doszła. Pierwsze wrażenia po odsłuchu jak najbardziej na plus. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się "Zlot bajek-motyw bajkowy". Moim zadaniem najpiękniejszy liryczny utwór na płycie, no i chyba w ogóle najpiękniejszy od Korzyńskiego. Pierwsza jego część przypomina temat główny z Ladyhawke Andrewa Powella, z tym, że muzyka anglika powstała chyba później. Druga część, to lejtmotyw na podstawie piosenki "Witajcie w starej bajce". Ten ala barokowy motyw z pierwszej części utworu przewija się przez całą płytę w różnych aranżacjach. Utwór "Sen o siedmiu szklankach" to niesamowite 7 minut dobrego space rocka z tamtych lat. Mancina chyba się go nasłuchał komponując The Last Race[emoji6]
Oczywiście szata graficzna jest super. Zawartość książeczki to bardzo ciekawa lektura opisująca cały proces powstawania muzyki. Krążek z nadrukiem ikony Pana Kleksa.
Jestem bardzo na tak[emoji4]
Ostatnio zmieniony wt lis 29, 2016 14:19 pm przez galljaronim, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1146
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#26 Post autor: galljaronim » wt lis 29, 2016 14:29 pm

Zapomniałem dodać, że momentami płyta swoim klimatem przypomina mi Neverending Story Klausa Doldingera. Posłuchajcie utworu "jesień".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58189
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#27 Post autor: Adam » czw gru 08, 2016 22:34 pm

jakiś kretyn wystawił 1/5 na Empiku i zdissował płytę, bo pewnie był ślepy i nie widział w nazwie płyty muzyka ilustracyjna, na folii wyraźnej białej naklejki o muzyce instrumentalnej, a z tyłu na polskiej liście utworów brak wyczekiwanych przez niego tytułów... :roll:

Szczerze mówiąc myślałem, że będą to piosenki i melodie z filmu "Akademia Pana Kleksa"... Niestety są to utwory z następnych dziwnych produkcji jak "Pan Kleks w Kosmosie" , "Podróże pana Kleksa" itp. Gdzie są kultowe (dla mojego syna - lat aktualnie 25) piosenki: "Na tapczanie siedzi leń", Dzik jest dziki", "Na wyspach Bergamutach", "Witajcie w naszej bajce", "Kaczka dziwaczka", "Kwoka" i inne????? Chciałem kupić dorosłemu synowi (który onegdaj znał słowa wszystkich tych piosenek i je śpiewał) tę płytę na Mikołaja, ale niestety się naciąłem...

:mrgreen:

skąd się tacy ludzie biorą... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#28 Post autor: Kaonashi » czw gru 08, 2016 23:17 pm

Nawet jak gawiedź spojrzy na okładkę, to i tak nie jestem przekonany, czy będzie wiedziała co to w ogóle znaczy "muzyka ilustracyjna".
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#29 Post autor: gadrecords » pt gru 09, 2016 10:01 am

Adam pisze:jakiś kretyn wystawił 1/5 na Empiku i zdissował płytę, bo pewnie był ślepy i nie widział w nazwie płyty muzyka ilustracyjna, na folii wyraźnej białej naklejki o muzyce instrumentalnej, a z tyłu na polskiej liście utworów brak wyczekiwanych przez niego tytułów... :roll:

Szczerze mówiąc myślałem, że będą to piosenki i melodie z filmu "Akademia Pana Kleksa"... Niestety są to utwory z następnych dziwnych produkcji jak "Pan Kleks w Kosmosie" , "Podróże pana Kleksa" itp. Gdzie są kultowe (dla mojego syna - lat aktualnie 25) piosenki: "Na tapczanie siedzi leń", Dzik jest dziki", "Na wyspach Bergamutach", "Witajcie w naszej bajce", "Kaczka dziwaczka", "Kwoka" i inne????? Chciałem kupić dorosłemu synowi (który onegdaj znał słowa wszystkich tych piosenek i je śpiewał) tę płytę na Mikołaja, ale niestety się naciąłem...

:mrgreen:

skąd się tacy ludzie biorą... :roll:
Ta recenzja od kilku dni jest u nas przebojem w firmie. Definitywnie najlepsza recenzja naszej płyty ever :)
GAD Records

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (SCORE) - GAD Records

#30 Post autor: Tomek » pt gru 09, 2016 13:32 pm

Kaonashi pisze:Nawet jak gawiedź spojrzy na okładkę, to i tak nie jestem przekonany, czy będzie wiedziała co to w ogóle znaczy "muzyka ilustracyjna".
Gawiedź wychowana na Bieberze i Jutjubie ma w ogóle pojęcie co to Pan Kleks? :P
Adam pisze:zdissował płytę
Co zrobił?
Obrazek

ODPOWIEDZ