HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#16 Post autor: qnebra » śr paź 26, 2016 17:07 pm

Ciekawe jak wygląda nabór do tych Krwawiących Paluszków, czy to jakiś casting i trzeba pokazać że coś się potrafi, czy bardziej losowe osoby z łapanki.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#17 Post autor: Ghostek » śr paź 26, 2016 17:25 pm

qnebra pisze:Ciekawe jak wygląda nabór do tych Krwawiących Paluszków, czy to jakiś casting i trzeba pokazać że coś się potrafi, czy bardziej losowe osoby z łapanki.
Tną się po palcach i obserwują. Kto bardziej krwawi - ten wygrywa angaż.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#18 Post autor: qnebra » śr paź 26, 2016 18:04 pm

Ghostek pisze:Tną się po palcach i obserwują. Kto bardziej krwawi - ten wygrywa angaż.
Uff, myślałem że trzeba mieć jeszcze talent czy coś takiego.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#19 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 28, 2016 18:55 pm

I po co to wulgarne słownictwo? Przecież nikt z nas tego score'u nie przesluchal. Temat Hansa jest fajny i na pewno pójdą kompozytorzy w klasyczne brzmienie. Co zresztą przy tym dokumencie o Majdanie udowodnili, co Ludi w swej recenzji napisał. Mniej hejtu, więcej serca.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#20 Post autor: Ghostek » pt paź 28, 2016 18:57 pm

Wawrzyniec pisze:Mniej hejtu, więcej serca.
Mniej kolektywu, więcej Zimmera... wtedy hejt zelżeje ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#21 Post autor: qnebra » pt paź 28, 2016 21:50 pm

Jakby ci to Wawrzyńcze powiedzieć, spójrz na listę kompozytorów w pewnym serialu przyrodniczym BBC z 2015 roku, o nazwie zaczynającej się na H (nawet ma o dziwo dokładnie tyle samo odcinków), potem spójrz na listę kompozytorów w serialu przyrodniczym którego dotyczy ten temat.

Podpowiem że tam wszystko skomponowała jedna osoba, tu zaś mamy trzech kompozytorów i pewnie jeszcze paru w Paluszkach.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#22 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 29, 2016 13:19 pm

Ale może zamiast patrzeć na listę kompozytorów, przesłuchajmy pierwsze próbki. A są 3 na hans-zimmer.com:

http://www.hans-zimmer.com/index.php?rub=disco&id=1540

Mnie się podobają, podobnie jak sam temat Zimmera.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#23 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 04, 2016 01:25 am

Cholera, naprawdę podoba mi się ten temat Hansa Zimmera. I w sumie mi nie przeszkadza, że podobnie jak w "The Crown" odpowiada tylko za sam temat, a resztę powierza innym. Wiadomo, że w przypadku "Planet Earth 2" to wolałbym aby cały score był Zimmera, ale skoro jest jak jest, to cieszę się z tego tematu i miejmy nadzieję dobrej muzyki. Plus to całe podejście z tym napisaniem tematów ma ten pozytyw, że Hans Zimmer zalicza się do tych staroświeckich kompozytorów, którzy piszą wyraziste tematy i motywy. Tak też, że możliwe, że współcześni kompozytorzy nie wiedzą jak się pisze tematy i motywy przewodnie, to po prostu Hans Zimmer musi to robić. I ja nie mam nic przeciwko temu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#24 Post autor: Adam » pt lis 04, 2016 08:58 am

nie słuchałem jeszcze, ale zaprawdę powiadam - temat główny z trailera miażdży. MV z najlepszych lat! 8) <3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#25 Post autor: Ghostek » wt lis 08, 2016 22:04 pm

Temat główny okej, ale cały album bardzo nierówny i na palcach u jednej ręki można szukać przykładów, gdzie takim patosem smagani jesteśmy po uszach. Nie brakuje quasi-etnicznych, raczej stonowanych kawałków, ale i zdarzają się elektropierdy. Generalnie sporo tu tapety i miałko zagospodarowanych rytmicznych kawałków. Kilka świetnych zrywów do których chce się wracać, ale i cała masa zupełnie obojętnych klisz, których w katalogu RCP na pęczki.

Na pewno trzeba dłużej nad tym posiedzieć, by pewne rzeczy przetrawić na spokojnie. Jedno jest pewne. Można było spokojnie skroić z tego 1CD. Te 2h 13 minut to stanowczo za dużo...
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#26 Post autor: qnebra » śr lis 09, 2016 13:16 pm

Obejrzałem sobie pierwszy odcinek, głównie by sprawdzić jak muzyka się sprawuje w materii filmowej. O ile pełna wersja tematu głównego robi wrażenie w czołówce, tak już w reszcie odcinka muzyka pełni bardziej funkcję ilustracyjną, nie narracyjną. Na całe szczęście ludzie z BBC postarali się żeby muzykę tam było słychać i częste są momenty w których ta może zadziałać samodzielnie, szkoda tylko że ona sama nie rzuca się w uszy, tylko rzuca się brak narracji.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1147
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: RE: Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#27 Post autor: galljaronim » czw lis 10, 2016 14:53 pm

Ghostek pisze:Temat główny okej, ale cały album bardzo nierówny i na palcach u jednej ręki można szukać przykładów, gdzie takim patosem smagani jesteśmy po uszach. Nie brakuje quasi-etnicznych, raczej stonowanych kawałków, ale i zdarzają się elektropierdy. Generalnie sporo tu tapety i miałko zagospodarowanych rytmicznych kawałków. Kilka świetnych zrywów do których chce się wracać, ale i cała masa zupełnie obojętnych klisz, których w katalogu RCP na pęczki.

Na pewno trzeba dłużej nad tym posiedzieć, by pewne rzeczy przetrawić na spokojnie. Jedno jest pewne. Można było spokojnie skroić z tego 1CD. Te 2h 13 minut to stanowczo za dużo...
A czy przewija się gdzieś temat Hansa czy tylko kończy się na pierwszym utworze?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#28 Post autor: Ghostek » czw lis 10, 2016 15:08 pm

Przewija się... w bieda-aranżach, ale się pojawia.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#29 Post autor: qnebra » ndz lis 13, 2016 20:58 pm

Nie wiem jak dla was, lecz ten album to dla mnie jest coś ciężkiego w słuchaniu. Nie mówię o liryczności, pięknym brzmieniu czy tego typu sprawach, lecz wrażeniu że poszczególne utwory są zbyt podobne do siebie. Taka kameralna ta ścieżka, skromna w wyrazie, nieśmiała jakby. Przy czym od razu mówię, że i muzyka akcji też się tam zdarza. Co gorsza, "Łowcy" jako album są jeszcze dłuższym kolosem lecz przy tym znacznie bardziej różnorodnym i momentami wypełnionym duchem autentycznej wielkiej przygody. Tu, w "Planet Earth II" nie mam zbyt często takiego wrażenia.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & RCP LAME GUYS - PLANET EARTH 2 (BBC) (2016)

#30 Post autor: Ghostek » ndz lis 13, 2016 21:14 pm

Bo i muzyka jest bardziej tapetą stworzoną w duchu pokutujących schematów. Jest kilka fajnych momentów, ale album do zapomnienia... A o kupnie już jakiejkolwiek mowy ni ma.
Obrazek

ODPOWIEDZ