Recore - Chad Seiter

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Recore - Chad Seiter

#1 Post autor: Mystery » wt wrz 13, 2016 09:39 am

Obrazek

1. Recore (Main Theme) 4:55
2. Welcome to Far Eden 3:07
3. Granite Steps 2:35
4. The Caverns 4:11
5. Scavengers 5:26
6. Nothing According to Plan 2:45
7. Lonely Basin 4:30
8. All Who Make Must Die 3:46
9. Not Alone out Here 1:57
10. The Cradle 4:57
11. Dust Devil 3:34
12. Dungeon Diving 2:15
13. Pylon 512 3:28
14. Dogfight 2:42
15. Skull Cracker 3:04
16. Core Foundry 2:46
17. Worker's Revolt 5:36
18. Bolt Cutter 4:17
19. Corrupted 4:35
20. The Chasm 4:38
21. Eden Tower 4:34
22. Home Stretch 2:13
23. Prime Core 6:23
24. You've Never Been Alone 2:27
25. Recore Main Theme (Reprise) Chad Seiter feat. Tina Guo 4:57
26. Recore Trailer 2:26

98:04

Jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie game scorów roku, wychodzi już dziś (jest już spotify). Niestety trzeba się będzie mierzyć ze 100 minutami, ale już nie mogę się doczekać tej muzycznej przygody :) Chad Seiter jest głównie aranżerem, najbardziej znanym z https://en.wikipedia.org/wiki/The_Legen ... _Goddesses której poświęcił wiele lat swojej kariery. Od kilkunastu lat współpracuje również z Giacchino, ale jako kompozytor jeszcze nie mógł się szerzej wykazać, choć ma już na koncie udane kolaboracje przy Fringe i Fracture, a w grach powstałych na podstawie filmów "Star Trek" i "Lego Jurassic World", brawurowo wchodził w buty Michaela, ale teraz po raz pierwszy będzie mógł wreszcie przemówić swoim własnym głosem i to w takiej skali.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Recore - Chad Seiter

#2 Post autor: Adam » wt wrz 13, 2016 20:07 pm

i jak? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Recore - Chad Seiter

#3 Post autor: Mystery » wt wrz 13, 2016 21:20 pm

Dziś 100 minut nie znalazłem, może jutro, chyba, że znów będzie tak smalić 8)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Recore - Chad Seiter

#4 Post autor: Mystery » śr wrz 14, 2016 14:11 pm

Dobra i zaskakująca praca. Seiter symfoniką stoi, ale mamy tu bardzo eklektyczną, świetnie brzmiącą muzę.
Pełen full zestaw, prym wiedzie perkusja i gitary, występujące chyba w każdym tracku, mamy wokalizy, chóry, orkiestrę, elektronikę, a wszystko na wysokim poziomie klasy mixu mogącego dawać skojarzenia z pracą Golda na rzecz Doctora Who i Briana Tylera. Temat, który początkowo nieco rozczarowywał, wraz z kolejnymi aranżacjami, zaczął dobrze mi podchodzić, szczególnie w patetycznych symfonicznych wersjach i później chciało się go już tylko więcej.
Przebojowe, dobrze wchodzące granie, słychać ambicje twórcy, mimo, iż aparat wykonawczy jest niemal cały czas taki sam, nie ma tu nic na jedno kopyto, żadnych smętów, wolniejsze granie którego jest tu stosunkowo nie dużo (może z 10 minut) jest nastrojowe, a jeden z tracków przypomina wręcz Twin Peaks (Not Alone out Here), no i muzyka akcji, której słucha się doskonale. 100 minut, ale nie ma gdzie się nudzić, tracki są odpowiednio długie i rozwinięte, choć oczywiście na raz jest to za dużo, ale o dziwo nic mi się tu nie zlewało i nie czułem się jakoś specjalnie przytłoczony.
Oczywiście potrzeba kolejnych lektur, a do mnóstwa tracków chciało by się już teraz powrócić (epickie finałowe "Prime Core" ), ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolony i spragnionym rozrywki i przebojowej muzyki akcji podszytej perką i gitarami, z pędzącymi smyczkami, mogę śmiało tą pracę polecić, póki co najlepszy i najintensywniejszy action score roku.

Losowo wybrany track i mniej więcej streszczenie tego o czym mowa powyżej, jak się komuś podobają takie klimaty, może śmiało sięgać po całość:
https://www.youtube.com/watch?v=Z_rC5sl ... 1&index=10

No i w ramach bonusa specjalnie dla Wawrzyńca "Recore Main Theme (Reprise)" z solówką Tiny Guo :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=vsbtf-XASYc

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Recore - Chad Seiter

#5 Post autor: Mystery » pt wrz 23, 2016 22:19 pm

Wywiad z Seiterem:
http://blog.tracksounds.com/2016/09/sou ... ecore.html

Co ciekawe score początkowo miał być tylko rockowy.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Recore - Chad Seiter

#6 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 28, 2016 22:56 pm

W sumie mnie zawsze interesuje co się dzieje z ludźmi Giacchino. Nie są oni w takiej sytuacji jak gromada od Zimmera, ale cieszę się jak ktoś z "GRCP" (Giacchino's Remote Control Production) otrzyma jakiś projekt i się może wykazać i usamodzielnić.

Właściwie Mysery napisał już sporo o "Recore" (która jako gra zbiera takie sobie recenzje). Z czasem zacząłem już coraz lepiej wyłapywać główny motyw, który też zaczął co raz lepiej wpadać w ucho. Podoba mi się to połączenie rocka i orkiestry. Jest to taki taki symfoniczno-rockowy score, ale z gatunku, gdzie taki mix wypada dobrze. Jedyny problem to jest DŁUGOŚĆ :!: :!: :!:

Ten soundtrack to kolos niemiłosierny i jeszcze przy muzyce, gdzie dominuje action-score przejście za jednym razem może być trudne. Ja miałem dwie próby i dzisiaj udało mi się za jednym zamachem przejść cały. I rzeczywiście końcówka jest epicka i pojawia się track z Tiną Guo. :) Tylko boję się, że wiele smaczków mogło mi umknąć, gdyż taki czas trwania muzyki, jednak jest dla też ścieżki zabójczy. Nawet jak orkiestra pięknie i czysto brzmi, mix rockowy jest i elektroniki jest spoko. Tylko ten czas. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Recore - Chad Seiter

#7 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 02, 2016 01:01 am

Savasowi też się bardzo podoba mimo, że długie jak Kolej Transsyberyjska:
http://www.filmmusicmedia.com/reviews/r ... iterreview
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Recore - Chad Seiter

#8 Post autor: Mystery » śr paź 05, 2016 22:40 pm

Wawrzyniec pisze:W sumie mnie zawsze interesuje co się dzieje z ludźmi Giacchino. Nie są oni w takiej sytuacji jak gromada od Zimmera, ale cieszę się jak ktoś z "GRCP" (Giacchino's Remote Control Production) otrzyma jakiś projekt i się może wykazać i usamodzielnić.
To na pewno zaciekawi Cię nowy projekt Tiltona, komponuje do gry "Divide", którą sam zrobił... muza elektroniczna w duchu Vangelisa, czyli klimaty znane po części z Fringe, mały przedsmak mamy w zwiastunie, gra ma się ukazać jeszcze w tym roku, choć coraz bardziej w to powątpiewam, ale tak jak Recore, muzyki jak najbardziej wypatruję.
https://www.youtube.com/watch?v=w5Jq0bV_DHI

Co do czasu "Recore" to po prostu musimy się dostosowywać do słuchania współczesnych ścieżek do gier. Przyzwyczajeni do słuchania scorow od a do z, musimy się przestawić na realia, gdzie muzyka wydawana głównie elektronicznie nie ma granicy 80 minut i może trwać dużo więcej. Nikt nie karze nam słuchać za zamachem ponad 100 minut muzyki, toteż tą najlepiej sobie dawkować, choć nie zawsze jest to fajne, ale akurat w tym przypadku muza trzyma taki poziom, że można ją łyknąć i za jednym razem ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Recore - Chad Seiter

#9 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 09, 2016 21:07 pm

Teraz kiedy sobie dawkuję odpowiednio ten soundtrack, to coraz bardziej zaczynam go doceniać. Naprawdę dobra, energiczna muzyka z wyrazistym motywem przewodnim, który doczekuje się ciekawych aranżacji.

Na razie najbardziej podoba mi się 10 kawałek pt. "The Cradle":
https://www.youtube.com/watch?v=qYCATGNsUAU
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ