CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1306 Post autor: Koper » sob paź 17, 2015 13:58 pm

lis23 pisze:[]Mad Maxy[/b] nigdy mnie nie kręciły, były zbyt dziwne i takie ... hmmm ... mało Hollywoodzkie? ;)
i całe szczęście, że część 1 i 2 takie były.
Aczkolwiek trójka już jest "hollywoodzka".
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1307 Post autor: Templar » ndz gru 06, 2015 01:04 am

Zwiastun nowej komedii Shane'a Blacka - The Nice Guys:

https://www.youtube.com/watch?v=l9Tb553MZug

już się nie mogę doczekać, tylko czemu akcja nie dzieje się w czasie Bożego Narodzenia? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1308 Post autor: Mystery » ndz gru 06, 2015 08:43 am

Świetny zwiastun, a co do Shane'a Blacka :)
https://www.youtube.com/watch?v=g42r-ZlIRjI

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1309 Post autor: WhiteHussar » pn sty 18, 2016 14:57 pm

Draka w Bronksie - 5/10
Typowy film w Jackie Chanem. Sceny walk nie tak dobre jak w innych filmach, ale dalej trzymają poziom

Marsjanin - 7/10
Zdecydowanie za długi. Największy plus to muzyka

The Foot Shooting Party - 4/10
WTF?

Trujący Bluszcz - 3/10
bez komentarza

Critters 3 - 4/10
rola DiCaprio bezbłędna 8)

Do utraty sił - 8/10
świetna rola Jake Gyllenhaal

Everest - 9/10
Muzyka i historia na +

Awatar użytkownika
Funky
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 107
Rejestracja: śr lis 25, 2015 20:14 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1310 Post autor: Funky » wt sty 19, 2016 14:32 pm

Sicario, ciężki poważny film ze świetną muzyką i sceną przy której opadła mi szczena. 9/10.
"Te diabelskie autobusy nigdy nie zjawiają się wtedy, kiedy potrzeba, chyba że jadą w przeciwnym kierunku." - Raymond Chandler

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1311 Post autor: kiedyśgrześ » wt sty 26, 2016 15:20 pm

THE BIG SHORT
kiedyś rozmawiałem tu chwilkę z Markiem na temat innego filmu z zaplecza finansjery, mój zarzut był taki, że filmowcy traktują widza jak głupca, który nie zrozumie farszu, istoty problemu, dlatego mu się go nie podaje w ogóle, jednak można inaczej:

Obrazek

Polecam!
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1312 Post autor: Koper » śr sty 27, 2016 19:31 pm

i tak nie ma cycków* :P

a film faktycznie dobry, choć od strony realizacyjnej jest raczej przeciętnie (ta maniera ze zdjęciami cyfrówką z ręki, z kamerzystą stojącym metr od aktorów, jakoś nigdy nie przekonałem się do tego stylu). Natomiast scenariusz i sposób opowiedzenia o banksterskim mumbo-jumbo jak najbardziej udany.

*Margot, bo jakieś tam w innej scenie przez sekundę nawet są ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1313 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 28, 2016 01:13 am

Jeżeli chodzi o przekręty wielką kasę i nagą Margot Robbie, to dla mnie Wolf of Wall Street pozostaje opus magnum i dlatego mnie ten film jakoś nie kusi.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1314 Post autor: kiedyśgrześ » czw sty 28, 2016 14:08 pm

seria wykładów odzianej jedynie w bąbelki profesor Margot jeszcze nikomu nie zaszkodziła Wawrzyniec :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1315 Post autor: Koper » czw sty 28, 2016 19:21 pm

Ale seria - jeden wykład. :P

Pod względem prezentowania mechanizmów przekrętów bankowych Big Short bije Wilka, ale pod względem artystycznym, technicznym czy jak tam chcecie to nazwać, czystofilmowym po prostu, Wilk jest lepszy.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1316 Post autor: kiedyśgrześ » pt sty 29, 2016 11:35 am

uparłeś się Koper, żeby Wawrzyniec "nie nauczył się rzeczy"
tymczasem Ryan Gosling, ten pan

Obrazek

gra w filmie pracownika Deutsche Bank

no lepiej już tego zareklamować nie potrafię :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1317 Post autor: Kaonashi » śr mar 23, 2016 04:26 am

Witaj w klubie - ekhm, pół filmu to sugerowanie, jakie to są złe firmy farmaceutyczne, bo wprowadziły w latach 80-tych do fazy testów jakiś szkodliwy w dużych dawkach lek. Właściciele koncernów to "dilerzy", zabijają ludzi, sabotują poszukiwania innych metod itp. Po czym pod koniec wychodzi na to, że po skorygowaniu dawki ten środek okazuje się skuteczny i przełomowy w historii lecznictwa tej choroby (później modyfikowano terapię). No, kurde, WTF :?: Strzał w stopę. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

jasiu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 17:43 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1318 Post autor: jasiu » śr cze 29, 2016 16:48 pm

kilka propozycji ode mnie:

- "Demolition" (2016) nowy Jake Gyllenhal, nie jestem fanem tego aktora, ale musze przyznać, że jest jeszcze lepszy niż w "Do utraty tchu". Zresztą od czasu "Labiryntu" i "Wroga" gość nie chce zejść poniżej pewnego dość wysokiego poziomu. Zdecydowanie wolę jego na 1 max 2 planie, a nie w epizodach jak w "Everest".

- kilka tytułów nie tylko dla frankofilów - w głównych rolach i nie tylko M. Cotillard i M. Schoenaerts:
a/ "Rust and Bone"
b/ "Dwa dni, jedna noc"
c/ "Cień"
d/ Więzy krwi"
e/ "Brudny szmal"

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1319 Post autor: lis23 » ndz lip 15, 2018 06:15 am

"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - Moim zdaniem, lepszy film niż trójka i czwórka, fajnie nawiązano do trylogii i zgrabnie zakończono wątek Barbosy, jedyny minus to zmiana charakteru naszego "Jacka Wróbla" ;)

"Król Artur Legenda Miecza" - Po tym wszystkim, czego się o tym filmie naczytałem, oczekiwałem mega gniota, a tymczasem film jest ok - to nie jest klasyczny Król Artur, nie jest to też najlepszy film o władcy Camelotu ale na pewno jest to film Rithiego + świetna scenografia i kostiumy i nie tak wiele CGI, jak to się mówiło. Londyn z przełomu V i VI wieku, pełen pamiątek po Rzymskiej okupacji dziwnie kontrastuje z tą wiochą z przełomu XII i XII wieku, którą pokazał Scott w swoim "Robin Hoodzie".

Londyn Rithiego:

Obrazek

Obrazek

Londyn Scotta:

Obrazek

Obrazek

"Tomb Raider" - W końcu zjadliwa adaptacja tej serii gier. Filmowa Lara jest naturalna i wiarygodna a sam film w końcu nie jest pocztówką z kilku krajów oraz jedno, wielkie lokowanie produktów - zegarków, samochodów i innych gadgetów. Dobrym zabiegiem było oparcie filmu o reboot gry, dzięki czemu jest on bardziej spójny, liczę na kontynuacje z większym rozmachem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1320 Post autor: Koper » ndz lip 15, 2018 16:07 pm

Tomb Raider jest bardzo fajny przez pierwsze 30-40 minut, potem powoli się zaczyna kalkowanie gry niemal 1:1, które nigdy w świecie filmu się nie sprawdza. Szkoda, bo mogłoby być naprawdę nieźle.
lis23 pisze: "Król Artur Legenda Miecza" - Po tym wszystkim, czego się o tym filmie naczytałem, oczekiwałem mega gniota, a tymczasem film jest ok - to nie jest klasyczny Król Artur, nie jest to też najlepszy film o władcy Camelotu ale na pewno jest to film Rithiego + świetna scenografia i kostiumy i nie tak wiele CGI, jak to się mówiło. Londyn z przełomu V i VI wieku, pełen pamiątek po Rzymskiej okupacji dziwnie kontrastuje z tą wiochą z przełomu XII i XII wieku, którą pokazał Scott w swoim "Robin Hoodzie"
Widzisz, jak Ci Brytole wszystko tylko psują. Zrobili Brexit z Imperium Rzymskiego i zniszczyli własny kraj, strach pomyśleć co znowu nabroją. ;)
Ale kto to jest Rithie??
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ