Warcraft

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Warcraft

#1 Post autor: WhiteHussar » wt lis 03, 2015 18:10 pm

Obrazek

Warcraft - Trailer Tease poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=FA_8TY9Z5Zg


Kto czeka? Mam nadzieję, że będzie to następca Władcy Pierścieni w kwestii ukazania bitew.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Warcraft

#2 Post autor: Kaonashi » wt lis 03, 2015 18:30 pm

Wacraft 2 i 3 to jedne z moich ulubionych gier ever. Trójka miała zajebistą fabułę i dobrą grywalność, kilka razy ją przeszedłem, łącznie z Frozen Throne. Ale co do filmów nie mam żadnych oczekiwań, spodziewam się miałkiej napierdalanki w stylu tych wszystkich ładnie zrealizowanych, fantasy-popierdółek a'la gniewy i zmierzchy tytanów.

Tak przy okazji mój ulubiony track z trójki:
https://www.youtube.com/watch?v=OXajx7l4VxE
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Warcraft

#3 Post autor: Marek Łach » śr lis 04, 2015 00:18 am

Dla mnie dwójka była jedną z pierwszych gier na PC i mam do niej wielki sentyment. Wspaniały RTS i świetna muzyka, która imho maksymalnie wykorzystywała ówczesne możliwości techniczne. Barokowe i klasycystyczne wstawki plus bardzo dobry zmysł melodyczny. Większość tematów pamiętam do dziś. :) Potem Blizzard poszedł w trochę bardziej atmosferyczne granie i poprawcie mnie jeśli się mylę, ale WC2 pozostaje chyba najbardziej tematycznym ich soundtrackiem (praktycznie każdy utwór to osobny, wypracowany temacik).

Na przykład to: https://www.youtube.com/watch?v=OrQH8kVrk8M (wstawki fletów midi naprawdę dodają temu kawałkowi fajnego kolorytu, którego często brakuje we współczesnej filmówce :) )

Film po mnie raczej spływa, tym bardziej że zapowiada się na przeładowany CGI. Ale kto wie, może dla odmiany kino fantasy się uda...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Warcraft

#4 Post autor: Mystery » śr lis 04, 2015 12:45 pm


Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Warcraft

#5 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 04, 2015 15:42 pm

Myślę, że może wyjść nieźle, ale...

Ramin.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Warcraft

#6 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 04, 2015 21:21 pm

E tam Ramin. Na razie z tych urywków jakoś to sztucznie wygląda. Czuję trochę Hobbita i to nie jest komplement. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Warcraft

#7 Post autor: WhiteHussar » pt lis 06, 2015 20:59 pm

Pełny trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=2Rxoz13Bthc

Mój zachwyt trochę zmalał :/

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Warcraft

#8 Post autor: lis23 » pt lis 06, 2015 22:02 pm

Od Hobbita się proszę odpierdzielić, bo jest świetny :P
Pamiętajcie, że to musi być trochę umowne, gdyż takie rasy jak Orki i inne stwory nie istnieją i muszą być trochę karykaturalne, podobne do swoich growych, komiksowych czy książkowych odpowiedników.
Czasami twórcy filmu lub CGI chcą iść w realizm i wychodzą takie żółwie ninja czy inne maszkarony. Moim zdaniem, wszelakie stwory i inne magiczne postaci powinny być zrobione w CGI i powinny być przerysowane - co innego ludzie, np. taki Gargamel w Smerfach wyglądał tragicznie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Warcraft

#9 Post autor: Marek Łach » sob lis 07, 2015 00:38 am

Wygląda okropnie.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Warcraft

#10 Post autor: lis23 » sob lis 07, 2015 11:51 am

Jak ja lubię te typowe " polaczkowo " ;)
" polaczek " wszystko wie lepiej, wszystko by zrobił lepiej i wszystko potrafi ;)
Z tergo też powodu nie lubię naszego społeczeństwa, bo to banda hejterów i marud. A tak ogólnie to ten cały hejt na CGI to, moim zdaniem, to zazdrość, bo nas nie stać nawet na efekty sprzed 20 lat ;) Tylko Bagiński się trzyma ale i on jest hejtowany za to, że chce kręcić Wiedźmina.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Warcraft

#11 Post autor: DanielosVK » sob lis 07, 2015 16:48 pm

O, jaki jestem nowoczesny i zachodni, o jakie te polaczki cebulo śmierdzo i narzekajo na wszystko, biedaki jedne, nic tylko krytykować potrafio, oo ja to umiem cieszyć się życiem, żadne CGI mi niestraszne, bo podkreślam, *NIE* jestem żadnym tam smutnym polaczkiem. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Warcraft

#12 Post autor: lis23 » ndz lis 08, 2015 10:21 am

Tak, polaczki tylko krytykują i to praktycznie zawsze, czy to jest film, czy gra, czy cokolwiek innego.
Zawsze krytykują coś po testerze, a nawet po pojedynczym zdjęciu.
W kwestii CGI: popatrzcie sobie jak wygląda growy WoW - to jest świat kolorowy i przerysowany, wręcz kreskówkowy i film kinowy nie powinien tego stanu rzeczy zmieniać, on musi być stylistycznie spójny, a nie udawać filmy Nolana ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Warcraft

#13 Post autor: Mystery » ndz lis 08, 2015 17:59 pm

Cgi miejscami wygląda słabiutko, miejscami bardzo dobrze, ale jest jeszcze 7 miesięcy na poprawki, także nie wszystko stracone :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Warcraft

#14 Post autor: Koper » pn lis 09, 2015 20:46 pm

Łoooooooo matkoooo, ale momentami to wygląda okropnie. Ja rozumiem, że jeszcze będą to szlifować, ale nie wypuszczaliby takiego czegoś w świat. :P
lis23 pisze: W kwestii CGI: popatrzcie sobie jak wygląda growy WoW - to jest świat kolorowy i przerysowany, wręcz kreskówkowy i film kinowy nie powinien tego stanu rzeczy zmieniać
Ty sobie "Sharkanado" obejrzyj, też jest "przerysowany" i z równie udanym CGI. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Warcraft

#15 Post autor: Gieferg » pt lis 04, 2016 15:37 pm

WhiteHussar pisze: Kto czeka? Mam nadzieję, że będzie to następca Władcy Pierścieni w kwestii ukazania bitew.
Jednak nie był :P
Daremny, nudny do bólu film ze spartaczonymi, budzącymi uśmiech politowania efektami specjalnymi (jeden wyjątek ---> same orki często wyglądały bardzo dobrze), którego nawet nie dałem rady obejrzeć do końca (przespałem końcówkę, potem tylko przeczytałem opis na wikipedii). W sumie dno roku, bo nie widziałem w 2016 niczego gorszego (choć X-Men Apocalypse też bardzo się starało by sięgnąć po ten tytuł).
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ