Gracie na jakimś instrumencie?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#16 Post autor: Marek Łach » ndz cze 15, 2014 20:30 pm

Ma ktoś namiary, gdzie można ubezpieczyć instrument muzyczny? Znajoma ma skrzypce za kilka tys. euro i chciałaby je ubezpieczyć na wypadek kradzieży. Ktoś, coś?

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#17 Post autor: Szczypior » sob cze 28, 2014 15:25 pm

Kaonashi pisze:ale wynika to tylko z tego, że znam nuty.
Gdzie się uczyłeś czytać nuty? Z jakichś książek czy stron, może?

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#18 Post autor: Wojteł » sob cze 28, 2014 15:37 pm

Szczypior - nauka nut to najprostsza rzecz na świecie, ja się sam nauczyłem z jakiegoś podręcznika dla trębaczy. Zajęło mi to może z godzinę czy dwie (oczywiście wiadomo, że trochę zajmie utrwalenie sobie tego, a i do dziś nie znam niektórych oznaczeń artykulacji i dynamiki, ale tak czy siak, jak chcesz się nauczyć, to wystarczy Ci odrobina guglowania. No i oczywiście jakiś instrument, bo nauka muzyki bez praktyki to jak uczenie się matematyki czytając same wzory ;))
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#19 Post autor: Kaonashi » sob cze 28, 2014 15:40 pm

Ja się nut nauczyłem metodą prób i błędów plumkając na Finale 2005 :P Ja się generalnie na muzyce nie znam i tak jak Wojtek mówi - znajomość nut to żadna filozofia.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#20 Post autor: Wojteł » sob cze 28, 2014 15:41 pm

Kaonashi pisze: Ja się generalnie na muzyce nie znam
Spoko, chciałbym się tak nie znać i pisać takie kawałki, jak te z Twojego tematu na forum :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#21 Post autor: Kaonashi » sob cze 28, 2014 15:43 pm

Miło mi to słyszeć, ponownie z resztą :wink: Ale ostatnio niestety coś mało piszę - chyba się skończyłem :mrgreen:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#22 Post autor: Wojteł » sob cze 28, 2014 15:44 pm

:mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#23 Post autor: Koper » sob cze 28, 2014 16:59 pm

Kaonashi pisze:Miło mi to słyszeć, ponownie z resztą :wink: Ale ostatnio niestety coś mało piszę - chyba się skończyłem :mrgreen:
Brawo. Pierwszy kompozytor, który potrafił to u siebie dostrzec. Różnym Zimmerom i Hornerom niestety ciągle musimy to przypominać na forum. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#24 Post autor: Bucholc Krok » sob cze 28, 2014 17:55 pm

Przestańcie kupować ich płyty to zrozumieją. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#25 Post autor: Szczypior » ndz lip 06, 2014 21:59 pm

Jeszcze pytanko do ekspertów. To prawda, że od gry na dęciakach dostaje się rozedmy płuc, czy to mit?

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#26 Post autor: Wojteł » ndz lip 06, 2014 22:53 pm

loool pierwsze słyszę - ja gram na dwóch i żyję, mało tego, generalnie gra na dęciakach jest polecana np. przy astmie i innych chorobach płuc. Rozedmy to się od palenia dostaje :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#27 Post autor: Szczypior » ndz lip 06, 2014 23:32 pm

No mi się wydaje, że przy chorobach płuc albo astmie to już w ogóle powinno się unikać takiego wysiłku. Jakiś czas temu obiło mi się o uszy w radiu, że Wodecki zachorował na rozedmę płuc (zapada się na to raczej w starszym wieku) i, że jest to dosyć częsta choroba u trębaczy i nie tylko. Mało tego, dęciarze (że się tak wyrażę :P ) mają to nawet wpisane w listę chorób zawodowych. Co prawda, rozedmy głównie od fajek można dostać (choć nigdy o tym wcześniej nie słyszałem). Na jakimś przypadkowym forum wyczytałem kiedyś, że 40% saksofonistów jara szlugi. :D

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#28 Post autor: Wojteł » ndz lip 06, 2014 23:37 pm

Pierwsze słyszę o takich schorzeniach, a z tego co wiem jak pójdziesz do dowolnego lekarza z bajtlem z astmą to Ci go każe zapisać na trąbkę. No i to bzdura z tym unikaniem wysiłku, bo mam kumpli którzy bardzo aktywnie uprawiają sport mimo astmy.
Że o zawodowcach nie wspomnę.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#29 Post autor: Templar » ndz lip 06, 2014 23:55 pm

Szczypior pisze:Jakiś czas temu obiło mi się o uszy w radiu, że Wodecki zachorował na rozedmę płuc (zapada się na to raczej w starszym wieku) i, że jest to dosyć częsta choroba u trębaczy i nie tylko.
Wodecki tak powiedział, że to niby choroba typowa dla trębaczy, tylko zapomniał wspomnieć, że pod warunkiem, że trębacz jest nałogowym palaczem tak jak on. Rozedma to właśnie głównie problem palaczy i te ploty, że granie na dęciakach może to powodować wzięły się właśnie z tego, że spora część grajków to nałogowi palacze.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Agnieszkaj
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 13, 2014 19:47 pm

Re: Gracie na jakimś instrumencie?

#30 Post autor: Agnieszkaj » sob lis 15, 2014 17:57 pm

Witam, dziękuję za aktywowanie konta. 8)

Bodajże na szesnaste urodziny dostałam gitarę akustyczną z możliwością podpięcia do pieca. Uczyłam się grać sama. Niestety nie mam w tym kierunku zdolności. Jakieś utwory odegram, ale wiecie czego nie urywa. :wink:

Natomiast od dzieciaka grałam na wszystkim co możliwe: piórniku, zeszycie, spodniach, butach, stołach, ciągnęło i ciągnie mnie do perkusji. W pewnym momencie założyłam kapelę, wynajmowaliśmy miejsce przy szkole, w podziemiach, to był pierwszy raz gdy zasiadłam za bębnami. Ale to głośne! Na początku się obawiałam, ale z czasem szło mi coraz lepiej i na luzie.

Kapela się po pewnym czasie rozpadła, ja już do tego nie wróciłam. Może kiedyś? Mam 36 lat a życie zaczyna się po czterdziestce. :wink:

Pozdrawiam Was!

Agnieszka

ODPOWIEDZ