Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#571 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 12, 2014 23:03 pm

Sehnsucht to chyba nie cierpienie serca, a tęsknota, nie? :)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#572 Post autor: qnebra » czw cze 12, 2014 23:38 pm

Masz rację, pomyliłem się jeżeli chodzi o tytuły albumów. Oczywiście "Sehnsucht" oznacza "tęsknota", ewentualnie też "pragnienie". "Cierpienie serca" to tytuł pierwszego albumu, o którym niedługo napiszę więcej słówek.

Chociaż, że "Herzeleid" to bardziej oznacza "złamane serce"

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#573 Post autor: Templar » pt cze 13, 2014 00:30 am

A dla mnie Reise, Reise to najlepsza płyta R+, praktycznie każdy kawałek to dla mnie hit. Jednym z moich najbardziej ulubionych utworów jest właśnie Moskau, nie wiedziałem, że fanboje tak tego nie lubią, ale też w sumie nie obracam się za bardzo w tych kręgach, znam jedynie dwóch fanbojów. Do Moskau nic nie mieli, ale kiedyś się z nimi o Amour pokłóciłem, bo twierdzą, że to straszne gówno :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#574 Post autor: qnebra » pt cze 13, 2014 00:52 am

Dla mnie to z kolei jedna z najlepszych piosenek zespołu. Można powiedzieć, że gra w niej wszystko tak jak należy.

http://youtu.be/Z-oLXBKNJ9Y - ten cover mogę oglądać prawie non stop.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#575 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 13, 2014 14:44 pm

Templar pisze:A dla mnie Reise, Reise to najlepsza płyta R+, praktycznie każdy kawałek to dla mnie hit. Jednym z moich najbardziej ulubionych utworów jest właśnie Moskau, nie wiedziałem, że fanboje tak tego nie lubią, ale też w sumie nie obracam się za bardzo w tych kręgach, znam jedynie dwóch fanbojów. Do Moskau nic nie mieli, ale kiedyś się z nimi o Amour pokłóciłem, bo twierdzą, że to straszne gówno :P
Amen, z mojej strony nic dodać, nic ująć. Znam wszystkie płyty Rammsteina i np. "Mutter" posiada kilka mega awesome utworów jak chociażby "Spieluhr", czy "Mein Herz Brennt" :!: Ale też posiada utwory, których w ogóle nie słucham. Szczególnie końcówka mnie trochę męczy.
Za to "Reise, Reise" mogę słuchać w całości, plus bardzo mi się podoba jak ładnie tematycznie powiązane są te utwory.

A "Moskau" jest aż tak kontrowersyjne? :? Zawsze myślałem, że "Pussy", które ja lubię i moja mama też. :P W sumie moja mama często do nauki języka niemieckiego używa Rammsteina.

A jeżeli chodzi o albumy to na początek i tak najlepiej sobie zapodać "Made in Germany" - wszystko co najlepsze 8)

P.S. @qnebra Widzę, że bardzo ciekawie i trafnie analizujesz utwory: Ale wiesz co się ukrywa za utworem "Mein Teil"?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#576 Post autor: qnebra » pt cze 13, 2014 15:32 pm

Wawrzyniec pisze: P.S. @qnebra Widzę, że bardzo ciekawie i trafnie analizujesz utwory: Ale wiesz co się ukrywa za utworem "Mein Teil"?
Pozwól, że zrobię trzy małe cytaty:
Wikipedia pisze:Za kanwę posłużyła znana historia dwójki Niemców z Rotenburg an der Fulda – Armina Meiwesa i Bernda Jürgena Brandesa. W marcu 2001 roku spotkali się oni w mieszkaniu jednego z nich, po czym odcięli Brandesowi penisa i zjedli go. Meiwes zabił Brandesa, a następnie poćwiartował go i zjadał po kolei części jego ciała. Brandes wyraził na wszystko zgodę. Meiwes został skazany na osiem i pół roku więzienia (w powtórnym procesie skazany na dożywocie).
Oliver Riedel pisze:Jeden z nas przyniósł gazetę, w której napisane było o gościu-kanibalu. Byliśmy jednocześnie zszokowani, zafascynowani i ubawieni.
Till Lindemann pisze:To jest tak chore, że aż fascynujące. Po prostu chce się o tym napisać piosenkę.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#577 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 13, 2014 15:35 pm

Widzę, że prawdziwy fan, wie wszystko. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#578 Post autor: qnebra » pt cze 13, 2014 16:17 pm

Obrazek

Dziś natomiast pójdzie na warsztat "Herzeleid".

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#579 Post autor: qnebra » pt cze 13, 2014 23:23 pm

I zgodnie z obietnicą właśnie to się stanie. Przed państwem:

Herzeleid
Obrazek
Wygląda to jak okładka letniego, dyskotekowego boysbandu.

1. Wollt ihr das Bett in Flammen sehen? - pierwszy album na płycie zwiastuje to z czym będziemy mieli do czynienia przez kolejne albumy. Cykliczne skandowanie nazwy zespołu połączone z naprawdę, naprawdę fajną melodią tworzą dobry otwieracz albumu.
2. Der Meister - tak samo szybka jak poprzednik, o innej tematyce. Wyróżnia się z niej taki jakby wam powiedzieć slapujący bas, oraz elektronika uzupełniająca pędzącą muzykę.
3. Weisses Fleisch - naprawdę mocne, agresywne i z jednym tych tekstów które się analizuje na studiach z psychiatrii. Sam utwór to 3:35 czystej skondensowanej energii która pędzi od samego początku do ostatniego taktu.
4. Asche zu Asche - posiada quasi religijną atmosferę wprowadzoną za pomocą elektroniki widoczną szczególnie w zwrotkach, po raz kolejny charakterystyczny dla zespołu skoczny rytm i żywą grę na gitarach elektrycznych. Nogi same rwą się do tuptania, zwłaszcza w refrenie.
5. Seeman - pierwsza ballada na tej płycie, potem stanie się ten gatunek jednym ze znaków rozpoznawalnych zespołu. Wyjątkowo nastrojowa, smutna, a zarazem wypełniona nadzieją. Instrumentalnie wiodącą rolę odgrywa w niej gitara basowa będąc głównym źródłem rytmu, reszta instrumentów tylko uzupełnia melodię.
6. Du riechst so gut - jeden z najbardziej znanych utworów zespołu, rzecz o pożądaniu i źródło nieustannego pogo na koncertach. Co tu się wyróżnia? Na pewno jak to bywa w ich przypadku gitarowy riff, elektronika grająca w zwrotkach oraz przebojowość piosenki. Ponadto nakręcono do niej pierwszy teledysk zespołu, który potem nakręcono jeszcze raz z inną fabułą, postaciami i miejscem akcji.
7. Das Alte Leid - piosenka której słuchanie boli, dosłownie i w przenośni. Ktoś ją porównał do bólów porodowych i ma rację w tej kwestii. Długi, najdłuższy z utworów zespołu. Nie znaczy to jednak, że jest zła. Po prostu sam za nią nie przepadam. Nie wiem kto w zespole wpadł na pomysł wykorzystania sampli płaczącego dziecka.
8. Heirate Mich - można powiedzieć, że użycie tej piosenki w "Zaginionej Autostradzie" Lyncha dało sławę grupie. To "hej hej hej" w refrenie, melorecytacja na początku.
9. Herzeleid - utwór tytułowy albumu i pokaz tego jak za pomocą 32 słów napisać tekst piosenki. Bez zaimków i przyimków wychodzi jeszcze mniej. Cały utwór natomiast to twarde i ostre granie na gitary elektryczne złagodzone w środku dość delikatną i zwiewną elektroniczną solówką.
10. Laichzeit - myślałem nad opisem słownym, ale w tym przypadku najlepsze będą gify:
Podczas słuchania piosenki:
Obrazek
Po zapoznaniu się z tekstem:
Obrazek
11. Rammstein - można ją nazwać hołdem dla ofiar katastrofy lotniczej w amerykańskiej bazie lotniczej obok miasta Ramstein-Miesenbach. Silna, mocna, z naprawdę charakterystycznym riffem i płonącym płaszczem podczas występów na żywo. Ponadto była jednym z tych utworów które wypromowały zespół.

Jak można określić ten album? To pierwsza płyta zespołu i pokaz tego co dopiero zostanie rozwinięte w przyszłości. Niemniej i tu znajdziemy charakterystyczne elementy stylu które potem będą wyróżniać grupę z tłumu zespołów metalowych. Dał im silną pozycję na rynku muzycznym i niekwestionowaną pozycję ikony ostrego, dość brutalnego, ale i melodyjnego brzmienia z silnymi wpływami muzyki tanecznej.

kompozytor - Rammstein:
Till Lindemann – wokal
Richard Z. Kruspe - gitara prowadząca, wokal wspierający
Paul H. Landers - gitara rytmiczna, wokal wspierający
Christian "Flake" Lorenz - klawisze
Oliver Riedel – gitara basowa
Christoph Schneider – perkusja, instrumenty perkusyjne, perkusja elektroniczna.

wydawca: Motor Music (1995)

producent: Jacob Hellner i Carl-Michael Herlöfsson

PS

Oceny:
muzyka na płycie: 3/5
całościowo i subiektywnie: 4/5

Następnie biorę się za opisywanie bonusów z singli i wersji beta. Mają tam kilka wartych uwagi perełek.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#580 Post autor: Kaonashi » sob cze 14, 2014 00:14 am

Jej, jedna z najgorszych okładek jakie w życiu widziałem :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#581 Post autor: Ghostek » wt cze 17, 2014 00:57 am

Jakby ktoś chciał nadrobić zaległości w hałsie progresywnym, to wklejam mój secior sprzed kilku dni:
http://www60.zippyshare.com/v/33294523/file.html

N-joy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#582 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 25, 2014 23:27 pm

Lana Del Rey - Ultraviolence

Obrazek

Wow, po prostu niesamowicie piękna, melancholijna muzyka. Ten głos, to brzmienie, ta gitara, jak dla mnie coś cudownego. Słuchanie tej muzyki to jak sączenie dobrego drinka w świetle zachodzącego słońca nad wzgórzami Los Angeles.

Mój ulubiony utwór z płyty, ale reszta też warta uwagi, oj naprawdę warta:

http://www.youtube.com/watch?v=EJSk2RySqKg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#583 Post autor: qnebra » śr lip 02, 2014 22:51 pm

Ben Frost - A U R O R A

Obrazek

Stary, dobry, elektroniczny Frost. Muzyka szorstka, agresywna i ciężka w słuchaniu. Mnóstwo przesterów, syntezatorów i czegoś co byśmy mogli nazwać "zakłóceniami". Przy czym paradoksalnie pod tą grubą warstwą hałasu kryją się dobre melodie, a nawet elementy muzyki klubowej i tanecznej (szczególnie "Nolan").

Instrumentalnie to album w całości elektroniczny, ale takiego swego rodzaju pierwiastka organicznego nadają mu użyte instrumenty perkusyjne.

Ocena: 4/5

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#584 Post autor: WhiteHussar » śr lip 16, 2014 14:06 pm

Chandelier - SIA

4/5

We Are One - Pitbull, Jennifer Lopez, Claudia Leitte

5/5

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#585 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 26, 2014 13:49 pm

Nikt jeszcze nie słuchał najnowszej płyty Pink Floyd :?: :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ