Inne problemy z kompem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#121 Post autor: Paweł Stroiński » pt maja 02, 2014 16:48 pm

Powinni ci za to płacić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#122 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 02, 2014 16:55 pm

Dziękować. Dokonam zmian, ale najpierw pójdę na spacer i porobię parę zdjęć w opuszczone prochowni.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Inne problemy z kompem

#123 Post autor: Mefisto » pt maja 02, 2014 17:00 pm

the hell? :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#124 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 03, 2014 15:16 pm

Niedaleko jest opuszczona prochownia, pusty magazyny i takie tam. Klimatyczne miejsce na klimatyczne fotki.

A co do rad, to niestety jak vimeo nie działało, tak dalej nie działa. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#125 Post autor: Adam » czw maja 08, 2014 21:12 pm

w nowym ffoxie (29.0) zmienili znacznie wygląd kart i zakładek - pytanie czy da się strzałkę do odświeżania strony (która teraz jest na prawo paska adresu) dać na lewo obok przycisku wstecz (w poprzednich się dało).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: Inne problemy z kompem

#126 Post autor: bartex9 » czw maja 08, 2014 23:30 pm

Oficjalnie nie da rady. Możesz jednak spróbować skorzystać z jakiegoś dodatku, np.:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... -improvem/

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#127 Post autor: Adam » pt maja 09, 2014 07:38 am

coraz bardziej kombinują i mącą, do tego działa mi wolniej niż poprzednia... za chwile się rozstaniemy z liskiem i tyle będzie dobrego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: Inne problemy z kompem

#128 Post autor: bartex9 » pt maja 09, 2014 09:28 am

No niestety wszystko zaczyna przypominać Chroma, którego delikatnie mówiąc, nie toleruję. Patrz co się stało z Operą, teraz Firefoxem. Choć to dziwne, że masz odczucie wolniejszego działania liska. Większość, w tym i ja, raczej pozytywnie mówi o wydajności nowego interfejsu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#129 Post autor: lis23 » ndz maja 11, 2014 14:58 pm

Zakupiłem w środę na raty tablet, Samsung Galaxy Tab 3 10.1(1250 zł), planowałem wziąć Note 3 ale nigdzie go już nie było, dobrałem jeszcze oryginalne etui Samsunga oraz kabelek micro USB - USB.
Ogólnie, tablet jest ok, do internetu, muzyki i prostych gierek wystarcza ale teraz przyjrzałem się parametrom modelu Pro i jest on co najmniej dwa razy lepszy od mojego:

wyświetlacz:

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 - 1 280 x 800
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - 2 560 x 1 600 (WQXGA)

procesor:

Samsung Galaxy Tab 3 10,1 - Dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ do obsługi aplikacji, Prędkość CPU - 1,6 GHz
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - Procesor ośmiordzeniowy, Prędkość CPU - Czterordzeniowy 1,9 GHz + czterordzeniowy 1,3 GHz

aparat:

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 - Rozdzielczość aparatu (przód) - 1,3 Mpix, Rozdzielczość aparatu (tył) - 3 Mpix
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - Rozdzielczość aparatu (przód) - CMOS, 2 Mpix, Rozdzielczość aparatu (tył) - CMOS, 8 Mpix, Flash Lampa błyskowa LED, Auto Focus

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... WAXEO-spec

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... WAXEO-spec

i teraz, ponieważ tablet wziąłem na raty yo musiałbym teraz zeń zrezygnować (można chyba tego dokonać w ciągu 10 dni od zakupu) i wziąć na raty ten drugi (550 zł droższy), czy gra jest warta świeczki? - po rezygnacji mogą mi już drugi raz nie udzielić kredytu, poza tym, obecnie mam 87 zł na 20 rat a w przypadku towaru droższego o 550 zł to i wartość raty sporo podskoczy w górę...
co o tym myślicie?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#130 Post autor: lis23 » pn lip 07, 2014 19:39 pm

Nie chce mi się pisać od nowa,więc przekopiuję to,co napisałem na innym forum:

Od paru dni mam problem z internetem...
modem działa poprawnie (wcześniej,w marcu miałem problem z modemem,nie paliły się wszystkie światełka0 a mimo to,internet chodzi jakby chciał ale nie mógł.
Strony ładują się bardzo długo,albo wcale (brak połączenia z serwerem0,za chwilę wszystko jest już ok a po chwili znowu to samo,i tak w kółko...wygląda to tak,jakby komputer co chwilę gubił sieć,połączenie z internetem ale nic na to nie wskazuje,nie wyświetla się żadna ikonka,wiadomość,tylko z rzadka pojawia się w prawym dolnym rogu ikonka pokazująca brak sieci ale są to marginalne przypadki.
Co mogę sprawdzić?,router ma trzy miesiące,mam doń podłączony przewodowo PC i komp siostry,oraz bezprzewodowo Samsung smarttv,PS3 i tablet Samsung Galaxy Tab 3.
Router to: TP-LINK The Reliable Choice 300Mbps Wireless N Router TL-WR841N.
Dodam jeszcze,że gdy odświeżam stronę (co trwa kilkanaście sekund i kończy się albo odświeżeniem,albo nie) to na dole pisze mi:
ustalanie adresu serwera
www.google-analityst.com
ww.grangapl.hits.genius.pl
oczekiwanie na www.gram.pl
itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#131 Post autor: Templar » wt lip 08, 2014 06:53 am

Zaloguj się do panelu routera i zobacz jakie masz DNS-y ustawione, gdzieś w sekcji WAN powinno być. Napisz tutaj jakie są i od razu też zmień na DNS-y Google:

Pierwszy: 8.8.8.8
Drugi: 8.8.4.4

To samo też możesz zrobić dodatkowo na komputerze, właściwości połączenia sieciowego->zaznaczasz "Protokół internetowy w wersji 4" i klikasz niżej "Właściwości"->Zaznaczasz "Użyj następujących adresów serwerów DNS" i wpisujesz to co podałem.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#132 Post autor: lis23 » wt lip 08, 2014 09:47 am

Templar pisze:Zaloguj się do panelu routera i zobacz jakie masz DNS-y ustawione, gdzieś w sekcji WAN powinno być. Napisz tutaj jakie są i od razu też zmień na DNS-y Google:

Pierwszy: 8.8.8.8
Drugi: 8.8.4.4

To samo też możesz zrobić dodatkowo na komputerze, właściwości połączenia sieciowego->zaznaczasz "Protokół internetowy w wersji 4" i klikasz niżej "Właściwości"->Zaznaczasz "Użyj następujących adresów serwerów DNS" i wpisujesz to co podałem.
Nie mam żadnego panelu routera,po prostu podłączyłem go i działał,nic nie instalowałem z płyty.
Zrobiłem to,co napisałeś dalej i zobaczymy,co to da.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: Inne problemy z kompem

#133 Post autor: bartex9 » wt lip 08, 2014 17:25 pm

Router ma swój panel kontrolny pod jakimś adresem IP. Z tego co widzę, u Ciebie powinno to być 192.168.1.1
Wklep to po prostu jak adres w przeglądarce, zaloguj się (login i hasło to prawdopodobnie admin) i poszukaj tego o czym pisze Templar.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#134 Post autor: Adam » czw lip 10, 2014 20:11 pm

po zmianie prowajdera nie mogę korzystac z połowy listy userów w slsk. poradzicie coś z tym? jakies inne nr portów polecicie zebym nie miał error when trying....?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#135 Post autor: Templar » czw lip 10, 2014 20:18 pm

To ktoś jeszcze z tego korzysta? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ